Põhikiri

1.Üldsätted

1.1. Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev” on Mittetulundusühingute seaduse alusel moodustatud vabatahtlik mittetulundusühing, mis ühendab ja esindab Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev” eesmärgi saavutamisest huvitatud füüsilisi ja juriidilisi isikuid.

1.2. Mittetulundusühingu nimi on Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev” (ametlik lühend naisteklubi Kolmapäev).

1.3. Naisteklubi Kolmapäev on eraõiguslik juriidiline isik.

1.4. Naisteklubil Kolmapäev on oma nimega pitsat ja pangaarved, samuti võib naisteklubil Kolmapäev olla oma lipp ja muu sümboolika.

1.5. Naisteklubi Kolmapäev asukoht on Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Vastse-Kuuste alevik 63601.

2. Eesmärk ja tegevus

2.1. Naisteklubi Kolmapäev on avalikes huvides tegutsev heategevuslik ühing.

2.2. Naisteklubi Kolmapäev eesmärgiks on naisuuringud, naiste eneseteadvustamine, arendamine ja koolitamine, Kagu-Eesti piirkonna mitmekülgse arengupotensiaali tõstmine ja elavdamine naiste aktiivse kaasamisega sotsiaalsetesse ja majanduslikesse tegevustesse.

2.3. Oma eesmärgi saavutamiseks naisteklubi Kolmapäev:

2.3.1. koondab, ühendab ja esindab oma liikmete ühishuve ning kaitseb neid vastavalt käesolevale põhikirjale ning kehtivale seadusandlusele;

2.3.2. aitab koostada piirkonna arengukavasid, osaleb selle arenguprojektide, strateegiate ja koolitusprogrammide väljatöötamistel, planeerimisel ja arendamisel;

2.3.3. teeb ettepanekuid riikliku koolitusprogrammi täiendõppe ja ümberõppe

võimalustest ning täiskasvanute tööhõive valdkondi reguleerivate õigusaktide muutmiseks ja täiendamiseks ning aitab kaasa riikliku naispoliitika kujundamisele;

2.3.4. esindab oma liikmeid suhetes riiklike institutsioonidega, asutuste ja organisatsioonidega ning kuulub rahvusvahelistesse organisatsioonidesse;

2.3.5. organiseerib ja arendab väliskoostööd ja –sõprussidemeid;

2.3.6. korraldab oma liikmetevahelist koostööd;

2.3.7. nõustab oma liikmeid ning täiendab nende teadmisi ja ametioskusi;

2.3.8. aitab korraldada ja viib läbi teadusuuringuid;

2.3.9. kogub, jagab teadmisi ja informatsiooni, tutvustab ja propageerib naiste tööd

ja võimalusi;

2.3.10. tegeleb muu tegevusega, mis ei ole vastuolus seadustega ega põhikirjas nimetatud eesmärgiga.

2.4. Naisteklubi Kolmapäev põhitegevus ei ole majandustegevuse kaudu tulu saamine. Naisteklubi Kolmapäev tulu kasutatakse üksnes põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks. Ühing ei jaga oma vara ega tulu ega anna materiaalset abi või rahaliselt hinnatavaid soodustusi oma asutajale, liikmele, juhtimis- või kontrollorganite liikmele ega ühingule annetusi teinud isikule või sellise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmele ega eelloetletud isikute abikaasale, otsejoones sugulasele, abikaasa õele või vennale.

3. Liikmed

3.1. Naisteklubi Kolmapäev asutajaliikmeteks on asutamislepingu sõlminud isikud, kes võtsid vastu käesoleva põhikirja.

3.2. Lisaks asutajaliikmetele võib naisteklubi Kolmapäev liikmeks olla iga füüsiline või juriidiline isik, kes vastab käesoleva põhikirja nõuetele.

3.3. Liikmeks vastuvõtmise otsustab juhatus seaduse alusel, samuti korraldab juhatus liikmete arvestust.

3.4. Liikmelisust naisteklubis Kolmapäev ja liikmeõiguste teostamist ei saa üle anda ega pärandada, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Füüsilisest isikust liikme surma või juriidilisest isikust liikme 1õpetamise korral tema liikmelisus naisteklubis Kolmapäev 1õpeb.

3.5. Liikmelisus säilib juriidilisest isikust liikme seaduses sätestatud viisil ümberkujundamisel. Juriidilisest isikust liikme ühinemise või jaotumise korral tema liikmeõigused 1õppevad.

3.6. Juriidilisest isikust liikmest teise juriidilise isiku eraldumise korral säilib jaguneva juriidilise isiku liikmelisus.

3.7. Naisteklubi Kolmapäev liikmel on õigus avalduse alusel ühingust välja astuda.

3.8. Liige võib naisteklubist Kolmapäev välja astuda igal ajal, olles sellest ette teatanud kirjaliku avaldusega üks nädal (7 päeva) enne juhatuse järjekordset koosolekut.

3.9. Naisteklubi Kolmapäev liige arvatakse ühingust välja füüsilisest isikust liikme surma korral või juriidilisest isikust liikme 1õpetamise korral.

3.10. Naisteklubi Kolmapäev liige võidakse ühingust välja arvata, kui ta:

3.10.1. rohkem kui kolmel korral rikub naisteklubi Kolmapäev põhikirja;

3.10.2. kahjustab naisteklubi Kolmapäev tegevust olulisel määral;

3.10.3. ei tasu ettemääratud ajaks korduvalt hoiatatuna liikmemaksu.

3.11. Naisteklubi Kolmapäev otsuse liikme väljaarvamise kohta teeb juhatus seaduses ettenähtud korras. Juhatuse otsuse liikme väljaarvamise kohta võib liige edasi kaevata naisteklubi Kolmapäev üldkoosolekule seaduses ettenähtud korras ja nõuda enda väljaarvamise otsustamist üldkoosoleku poolt.

3.12. Naisteklubi Kolmapäev liikmetel on õigus:

3.12.1. osa võtta üldkoosolekust;

3.12.2. valida ja olla valitud naisteklubi Kolmapäev juhtimis- ja kontrollorganitesse;

3.12.3. saada teavet naisteklubi Kolmapäev tegevuse kohta;

3.12.4 astuda naisteklubist Kolmapäev välja;

3.12.5 saada nõustamist ja võimalusel väljaõpet;

3.12.6 kasutada ühingu ühisvarasid.

3.13. Naisteklubi Kolmapäev liige on kohustatud:

3.13.1. järgima põhikirja ja täitma naisteklubi Kolmapäev juhtorganite otsuseid;

3.13.2. õigeaegselt tasuma makseid naisteklubi Kolmapäev juhtorganite poolt näidatud suuruses ja tähtajal.

4. Juhtimine

4.1. Naisteklubi Kolmapäev kõrgeimaks juhtimisorganiks on liikmete üldkoosolek, kus liikmed teostavad oma õigusi.

4.2. Üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides naisteklubi Kolmapäev juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või käesoleva põhikirjaga antud juhatuse või naisteklubi Kolmapäev muu organi pädevusse.

4.3 Üldkoosoleku pädevusse kuulub:

4.3.1. põhikirja muutmine;

4.3.2. eesmärgi muutmine;

4.3.3. juhatuse liikmete määramine;

4.3.4. muude põhikirjaga ettenähtud organite liikmete valimine;

4.3.5. juhatuse või muu organi liikmega tehingu tegemise või tema vastu nõude esitamise otsustamine ja selles tehingus või nõudes naisteklubi Kolmapäev esindaja määramine;

4.3.6. muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste naisteklubi Kolmapäev organite pädevusse.

4.4. Üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid küsimustes, mis on üldkoosoleku kokkukutsumisel teatavaks tehtud. Küsimustes, mida ei ole üldkoosoleku kokkukutsumisel teatavaks tehtud, võib vastu võtta otsuseid, kui üldkoosolekul osalevad kõik naisteklubi Kolmapäev liikmed.

4.5. Korraline üldkoosolek kutsutakse kokku juhatuse poolt vähemalt üks kord aastas.

4.6. Erakorraline üldkoosolek kutsutakse kokku juhatuse poolt, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 naisteklubi Kolmapäev liikmetest.

4.7. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut käesoleva põhikirja punktis 4.6. nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega.

4.8. Juhatus kutsub üldkoosoleku kokku, teatades sellest kirjalikult kõigile naisteklubi Kolmapäev liikmetele korralise üldkoosoleku puhul vähemalt neliteist (14) päeva ette.

4.9. Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui selles osaleb või on esindatud üle poole naisteklubi Kolmapäev liikmetest ja käesoleva põhikirjaga ei ole teatud küsimuste otsustamisel ette nähtud suurema esindatuse nõuet. Kui üldkoosolekul ei ole esindatud nõutav arv liikmeid, tuleb kümne (10) päeva jooksul üldkoosolek uuesti kokku kutsuda sama päevakorraga. Teistkordselt kokku kutsutud üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid sõltumata üldkoosolekul osalenud või esindatud liikmete arvust, kuid üksnes juhul, kui üldkoosolekul osaleb või on esindatud vähemalt kaks (2) liiget.

4.10. Üldkoosoleku otsus loetakse vastuvõetuks koosolekut kokku kutsumata, kui otsuse poolt hääletavad kirjalikult üle 2/3 naisteklubi Kolmapäev liikmetest.

4.11. Naisteklubi Kolmapäev tegevuse eesmärgi muutmiseks on vajalik kõigi naisteklubi Kolmapäev liikmete nõusolek.

4.12. Üldkoosoleku otsused on kohustuslikud kõigile naisteklubi Kolmapäev liikmetele, sealhulgas ka neile, kes üldkoosolekul ei osalenud.

4.13 Üldkoosolekul vastuvõetud otsused protokollitakse, millele kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija.

4.14. Naisteklubi Kolmapäev esindamiseks ja juhtimiseks valitakse juhatus.

4.15. Juhatus on naisteklubi Kolmapäev juhtimisorgan, mis juhib ja esindab ühingut igapäevases tegevuses.

4.16. Juhatus on viie(5)liikmeline. Juhatuse liikmed valivad endi hulgast juhatuse esimehe ja aseesimehe.

4.17. Juhatuse liikmed määratakse üldkoosoleku poolt tähtajaga kolm (3) aastat naisteklubi Kolmapäev liikmete hulgast ja nad peavad olema teovõimelised füüsilised isikud. Esimene juhatus naisteklubi Kolmapäev asutamise järgselt valitakse 2 aastaks.

4.18. Naisteklubi Kolmapäev esindab kõigis õigustoimingutes juhatuse esimees ja aseesimees või volitatud juhatuse liige. Üldkoosoleku otsusega võib piirata juhatuse õigust esindada naisteklubi Kolmapäev .

4.19. Juhatuse liikmele võib maksta tema ülesannete täitmise eest tasu, mis ei ületa samasuguse töö eest ettevõtluses harilikult makstavat tasu.

4.20. Juhatus on pädev vastu võtma otsuseid, kui koosolekust võtab osa kolm või enam juhatuse liiget. Juhatuse otsuse vastuvõtmiseks on nõutav koosolekul osalenud juhatuse liikmete poolthäälteenamus. Hääletustulemuse poolt- ja vastuhäälte võrdsuse korral saab otsustavaks juhatuse esimehe hääl.

4.21. Juhatuse koosolekud protokollitakse ja sellele kirjutavad alla koosolekul osalenud juhatuse liikmed.

4.22. Naisteklubi Kolmapäev tegevuse kontrollimiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli. Audiitori võib nimetada ühekordse kontrolli tegemiseks või teatud tähtajaks.

5. Majandustegevus

5.1. Naisteklubi Kolmapäev majandusaasta algab 01. jaanuaril ja lõpeb 31. detsembril.

5.2. Naisteklubi Kolmapäev vara tekib liikmemaksudest, ühingu vara kasutamisest, tegevusest saadavast tulust, riigi ja kohalike omavalitsuste finantstoetustest ja -abist, annetustest, osalemisest rahvusvahelistes abi- ja koostööprogrammides ning muudest tuludest.

6. Lõpetamine

6.1. Naisteklubi Kolmapäev lõpetatakse:

6.1.1. üldkoosoleku otsusega;

6.1.2. kohtuotsusega;

6.1.3. naisteklubi Kolmapäev liikmete arvu vähenemisel alla kahe või muu seaduses sätestatud suuruse korral;

6.1.4. teistel seadusega ettenähtud alustel.

6.2. Üldkoosoleku otsus naisteklubi Kolmapäev lõpetamiseks on vastu võetud, kui selle poolt on hääletanud üle 2/3 üldkoosolekul osalenud või esindatud liikmetest.

6.3. Naisteklubi Kolmapäev likvideerijad määratakse üldkoosoleku otsusega, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti või kui tegu ei ole sundlikvideerimisega.

6.4. Likvideerijatel on juhatuse õigused ja kohustused, mis ei ole vastuolus likvideerimise eesmärgiga.

6.5. Likvideerijad lõpetavad naisteklubi Kolmapäev tegevuse, nõuavad sisse võlad ja rahuldavad võlausaldajate nõuded. Ühingu lõpetamisel antakse pärast võlausaldajate nõuete rahuldamist allesjäänud vara üle tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja kantud mittetulundusühingule või sihtasutusele, avalik-õiguslikule juriidilisele isikule, sh riigile või kohalikule omavalitsusüksusele.

6.6. Pärast likvideerimise lõppemist esitavad likvideerijad avalduse naisteklubi Kolmapäev registrist kustutamiseks.

6.7. Naisteklubi Kolmapäev dokumendid antakse hoiule ühele likvideerijale või kolmandale isikule.

6.8. Likvideerijad vastutavad tekitatud kahju eest nagu juhatuse liikmed.