2001

Päkapikula

Päkapikula oli hästi rahvarohke üritus. Esimesel päeval vaadati kultuurimajas TMS "Kaelapuu" jõuluetendust "Ah sind va rebast". Töötasid muinasjutunurk, käsitöönurgad, fotonurk, samblatuba, kingituste meisterdamise tuba, päkapikukohvik. Külastajaid ootasid väike jõulumüük, päkapikudisko, päkapikuloterii. Päkapikula teine päev möödus muinasjutumetsas, kus ootasid lapsi metsapäkapikk, muinasjutumetsa üllatused, hobusõit, päkapikulõke, kuum tee ja vorstid. Muinasjutumetsas oli nii palju rahvast, et oli raskusi nende vastuvõtmisega. Kuidas sipelgad elavad? Kus on Jõulutiigri kodu? Mida metsloomad teevad? Mis viisiga helisevad aisakellad? Mida võib leida Jõulumaa kuuselt käbide kõrvalt? Kas lõkkel tehtud vorstid maitsevad paremini kui ahjus tehtud? Kui soe hakkab üheskoos päkapikulõkke ümber? Jõulumaal Akste sipelgariigis käinud lapsed oskavad kindlasti neile küsimustele vastata.Klaasvitraaži saladused ja klaasimaal

Klaasvitraaži õpetas Vastse-Kuuste kooli kunstiõpetaja Eva Pree ja klaasimaali lasteaiaõpetaja Liia Hämäläinen.

Loengute sari tervise tugevdamisest

Loeng "Kuidas tervist võimlemise abil hoida?" viis läbi taastusravi spetsialist Kaire Ammer, kelle käe all sai selgeks, kuidas enda luid-liikmeid võimlemise abil korras hoida.

Teemal "Seljahaiguste profülaktika ja ravi" rääkis neuroloog Kaja Mustimets.

Positiivse mõtlemise tähtsusest saime teada psühholoog Vaike Kumari loengul.

Arst Maire Alksnise loengu teemaks oli "Rahvameditsiin meie tervise tugevdajana".

Loeng- õppuse esmaabist ja elustamisest viis läbi Jaana Annuk Põlva Punasest Ristist.

Miks mitte ka suvel õppida - Riias ja Vormsil

Käesoleva aasta Kolmapäeva suvekooli üks teema - hiina rahvameditsiin ning iridodiagnostika (inimese organismi haiguskoldeid diagnoositakse silmapõhja uuringu abil) - viis teadmishimulised naised naabermaa Läti pealinna Riiga vastava ala spetsialisti Maire Alksnise juurde. Sõit oli jätkuks maikuus naisteklubi külastanud doktori loengule. Huvitava ja õpetliku õppeosa kõrval jäi aega ka Riia vanalinna kaunite vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Suvekooli teine õppesõit võeti ette tutvumaks Vormsi saare looduse ja elu-oluga ning rannarootslaste kultuuri ja käekäiguga läbi sajandite. Külastasime ka sealset kuulsat laulumemme Maria Myrmani, kuulasime ta tsitrimängu ning laulsime koos temaga Vormsi laule. Tänuks kaunite laulude eest korraldasime minitalgud ja panime vanamemmel küttepuud riita.

Valla kedadlaat läks korda

Särav päike soojendas laadalisi kogu päeva. Müüjaid oli laadal rekordiline arv - 33, lisaks Vastse-Kuuste kooli noored kaupmehed. Müügil olnud istikud ja taimed olid kvaliteetsed - seda tõendavad neid müünud firmade nimed: AS Rõngu Aed, Räpina Kõrgem Aianduskool, AS Plantex Juhani Puukool, Kanepi aiand. Üle hulga aja jõudis meie laadale ka tibukaupmes. Laadalisi nälga ei jäetud - nende tühja kõhtu peletati maitsva laadasupi, pirukate ja kookidega, hamburgerite ja jäätisega, koduõlle ja karastusjookidega. Põlvamaa Punase Risti esindajad viisid läbi esmaabi ja elustamise näidistunde, laadalisi lõbustas Urmas Kollomi tsirkus. Liikumisvajadust sai realiseerida ratsutades ning batuudil hüpates. Simmanil mängis ansambel "Litsu pääle" Moostest.