Урок № 35. Інструктаж з БЖД. Мультимедіа як ознака сучасного інформаційного світу

Мета:

формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про мультимедіа; формувати вміння створювати анімаційні об’єкти;

формування ключових компетентностей: спілкування рідною мовою: уміння формулювати відповідь на поставлені запитання; спілкування іноземними мовами: уміння використовувати програмні засоби та ресурси з  інтерфейсом іноземними мовами; уміння вчитися: навички ставити перед собою цілі й досягати їх, вибудовувати власну траєкторію навчання; ініціативність і  підприємливість: уміння виробляти власні цінності, ставити цілі, діяти задля досягнення їх, спираючись на знання інформатики;  математична компетентність: уміння аналізувати графічні об’єкти 

Етап актуалізації опорних знань учнів

ПАМ'ЯТКА. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КОМП'ЮТЕРНОМУ КАБІНЕТІ

♦ Заходьте до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи, не торкаючись обладнання.

♦ Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без дозволу вчителя. Перш ніж розпочати роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб вони не лежали на клавіатурі чи моніторі, а також не заважали працювати на комп’ютері.

♦ Під час роботи будьте дуже уважні.

♦ Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше 50-60 см. Лінія зору має бути спрямована до центра екрана.

♦ Працюйте на клавіатурі чистими сухими руками, не натискаючи на клавіші без потреби чи навмання.

♦ Під час роботи не торкайтеся екрана й тильної сторони монітора.

♦ Не піднімайтеся зі своїх місць, коли до кабінету входить відвідувач.

♦ Робоче місце має бути чистим.

♦ Не торкайтеся з’єднувальних проводів та проводів живлення.

♦ Ніколи не намагайтесь самостійно усунути несправності комп’ютера. У разі появи запаху горілого, самовільного вимикання апаратури, незвичних звуків негайно повідомити про це вчителя.

Запам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю.

♦ Працюйте за комп’ютером не більше ніж 20 хвилин поспіль. Робіть перерви для відпочинку.

♦ У разі появи різання в очах, різкого погіршення зору, болю в пальцях та кистях рук, посилення серцебиття сповістіть учителя про свій стан і за потреби зверніться до лікаря.

♦ Після закінчення роботи закрийте всі активні програми та коректно вимкніть комп’ютер. Приберіть робоче місце.

321690.pptx

Мультимедіа — це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими візуальними ефектами, оснащені інтерактивним інтерфейсом з елементами керування.

СКЛАДОВІ МУЛЬТИМЕДІА 

Текст — це важлива складова таких мультимедійних продуктів, як електронні презентації, сайти, електронні підручники. Великий вибір шрифтів, різноманітні статичні й динамічні ефекти для оформлення написів дозволяють розробникам мультимедіа підвищити сприйняття тексту та досягти високих естетичних результатів під час його оформлення.

Ілюстрації. Знімки, малюнки, комп’ютерна графіка — усе це є сьогодні в розпорядженні тих, хто прагне створити ефектний мультимедійний продукт. Розвиток цифрової фотографії, графічних редакторів і мобільних пристроїв сприяють тому, що сьогодні майже кожний може створювати якісний ілюстративний матеріал.

Анімація. Під анімацією розуміють серію зображень, які відтворюються послідовно та імітують рух. Для її створення можна застосовувати програмні технології на зразок Adobe Flash, а також анімовані GIF-файли.

Аудіо — невід’ємна частина багатьох мультимедійних продуктів. Наприклад, голос диктора в навчальних курсах,музичний супровід в іграх або підкасти (це цифрові аудіофайли, що поширюються через Інтернет і призначені для відтворення на медіапрогравачах). Аудіо записують за допомогою мікрофона або MIDI-інструментів, наприклад, MIDI-клавіатури, що імітує клавіатуру фортепіано.

Відео. На відміну від анімації, що складається з окремих зображень, які відтворюються послідовно, відео — це неперервний потік візуальної інформації, який розділяється на окремі кадри під час запису. Коли вони відтворюються з певною частотою (зазвичай 30 кадрів/с), око сприймає їх як безперервний потік візуальної інформації.

Інтерактивні елементи створюються в програмний спосіб і забезпечують взаємодію з користувачем. Це — різ-номанітні елементи інтерфейсу користувача, гіперпосилання, керовані користувачем анімаційні об’єкти тощо.


Домашнє завдання: Ознайомитись з параграфом 30, сторінки 127 - 129. 

Виконати завдання Пристрої для роботи з мультимедіа (Знайди пару)

Домашнє завдання висилати на електронну адресу: ikarkelan@pl5.ukr.education 

Обов'язково писати своє прізвище та ім'я.