Урок № 23. Інструктаж з БЖД. Умовний оператор. Типи алгоритмів з розгалуженням.   

Мета:

навчальна: навчити а розрізняти структури  розгалуження в алгоритмах із  життя та навчальної діяльності,вивчати запис структури розгалуження у вигляді блок-схеми; навчити учнів записувати алгоритм з розгалуження ;

виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;

розвивальна:розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем  виконання алгоритму; алгоритмічне мислення, пам'ять, уважність.

Актуалізація опорних знань 

Алгоритм — це запис скінченої послідовності вказівок, що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати для досягнення певної мети.
Виконавець алгоритму — жива істота (людина чи тварина) або автоматичний пристрій (робот, верстат з програмним керуванням, електронна обчислювальна машина тощо), що спроможна діяти і діє згідно з наданим алгоритмом.
Система вказівок виконавця — сукупність усіх вказівок, які може виконувати даний виконавець.
Словесна форма подання алгоритму — алгоритм, записаний мовою людською спілкування (наприклад, українською). Кожна вказівка такого алгоритму є спонукальним реченням. Допустимі вставки — математичні формули.

Комп’ютерне середовище виконання алгоритму – спеціальна програма, яка дає змогу створювати і виконувати алгоритми для обраних виконавців із визначеною системою команд на комп’ютері.

Вивчення нового матеріалу 

644207.pptx

Домашнє завдання: Написати програми

1.Оклад працівника або працівниці дорівнює s грн. За якісне й дострокове виконання завдання нараховується премія в розмірі 50 % окладу. Розробіть програму визначення реальної заробітної платні.

2.Тренерка формує команду для гри в баскетбол з учениць, які на зріст не нижчі ніж 180 см. Розробіть програму  призначення, чи потрапить у цю команду дівчина зростом s см?

Домашнє завдання висилати на електронну адресу: ikarkelan@pl5.ukr.education 

Обов'язково писати своє прізвище та ім'я.