Національно-патріотичне виховання 

2021-2022 н.р.

23.08.2022 

З Днем державного прапора

12 серпня

 

 · 

Сьогодні в Україні вперше відзначають Міжнародний День молоді

Учні Черняхівського ліцею №2 теж долучилися до різних заходів, проведених Черняхівської селищною радою, відділом освіти, молоді і спорту, спортивною школою та будинком культури.

Почався день зі змагань на стадіоні "Колос", на яких наша команда здобула перемогу в змаганнях з мініфутболу - і як результат -  1 місце. Учень 10-Б класу Міщенко Іван - став кращим гравцем з мініфутболу.

Переможцями у змагання з шахів стали:

Мілана Сімашко - 3 місце

Анастасія Джосан - 2 місце

Євгеній Юхимчук - 3 місце

Максим Нестерчук - 2 місце.

Найсильнішими у пляжному волейболі стали Бондаренко Максим (1 місце), Стецюк Денис та Міщенко Іван (3 місце). Діти отримали масу задоволення, пам'ятні призи та солодкі подарунки від керівництва Черняхівської ОТГ.

Чудовим завершенням святкування стало нагородження призами від депутатського корпусу Черняхівської селищної ради нашої команди-переможниці інтелектуально-розважальної гри брейн-ринг "Україна-серце Європи".

Учні мали можливість долучитися до майстер-класів, перегляду кінофільму під відкритим небом "Захар Беркут" та стати учасниками чудового концерту, який організував Черняхівський будинок культури.

Чудово проведений день залишив у молоді лише позитивні емоції та віру у чудове майбутнє підростаючого  покоління.


#ДякуємоЗСУ

В День Української Державності учні Черняхівського ліцею N2 щиро дякують захисникам та захисницям за кожен новий день


 · 28 липня 2022 р.

 

 · 

28 липня 2022 року українці вперше відзначали День Української Державності – свято, що було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України.

Отож, того пам’ятного дня під час своєї промови на урочистому засіданні Верховної Ради України Володимир Зеленський повідомив, що внесе законопроєкт, за яким День Української державності стане вихідним днем. Законопроєкт внесений 25 серпня під реєстраційним номером 5864. 31 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила його: «за» проголосували 257 народних депутатів. Закон під №423 набрав чинності 9 червня 2022 р. А 25 липня 2022 року  Міністерство культури та інформаційної політики України оприлюднило концепцію єдиної візуальної символіки свята.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Так як коріння обох народів сягають традицій давньоруської східнослов’янської державності і суперечки щодо цього періоду та його культурної спадщини навряд чи коли-небудь зникнуть, днем святкування зовсім невипадково було обрано саме 28 липня. Це День Хрещення Київської Руси–України та День пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого. В пояснювальній записці йдеться, що метою свята є утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Як виявилося, дана ініціатива Президента України була на часі і в певній мірі стала пророчою. Саме зараз, в умовах повномаштабного вторгнення та збройної агресії Російської Федерації стосовно нашої держави, нам конче необхідно згуртуватися, як нації та вкотре засвідчити перед самими собою, та світом тяглість та спадкоємність тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

День Української Державності покликаний вкотре наголосити, що прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.

Святкуючи цей день, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

Державність неможлива без Головного Закону країни. Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння. Перша відома кодифікація права на українських територіях відбулася за часів Русі і була зафіксована в «Руській Правді». Інколи український конституціоналізм випереджав європейський. Йдеться про конституцію Пилипа Орлика 1710 року, де вперше в Європі обґрунтовується можливість існування парламентської демократичної республіки. Основоположні акти УНР та ЗУНР продемонстрували правову та політичну зрілість нашої нації під час боротьби за державність у 1917–1921 роках. Розвиваючись під впливом європейських країн, наше право відображало національний характер українців, спосіб життя, цінності та суспільні відносини. Програмні документи Української головної визвольної ради як підпільного парламенту часів Другої світової війни засвідчили прагнення учасників визвольного руху дотримуватися принципів демократії навіть у найважчих умовах підпільно-партизанської боротьби. У конституційному процесі незалежної України відбився непростий шлях молодої демократії до соціально-правових стандартів і цінностей об’єднаної Європи.

Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року її врешті остаточно утвердила – відновила незалежність. Україна у ХХ столітті кілька разів здобувала суверенітет і втрачала його через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Національна єдність – обов’язкова умова збереження державності.

На честь свята у Міністерстві культури та інформаційної політики представили візуальну символіку. "Ця айдентика створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб. Окрім цього, завдяки даній кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії", – пояснюють автори айдентики.

Вони зазначають, що патерн створюється завдяки поєднанню різних тризубів з наших чотирьох категорій і кольорових квадратів. Креатори використали нейтральні кольори:

•  тілесний;

•  малиновий (як на козацьких хорогвах);

•  жовтий (як скотч і у військових);

•  синій з українського прапора.

Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності.

Відповідно до плану заходів з підготовки та відзначення Дня Української Державності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року № 585-р, у Києві та інших населених пунктах були проведені офіційні церемонії урочистого підняття Державного Прапора України, заходи, спрямовані на виховання поваги до державних символів України, тематичні наукові, науково-практичні конференції, засідання за круглим столом, інформаційно-освітні, спортивні, національно-патріотичні та культурно-мистецькі акції, присвячені історичним подіям і видатним діячам українського державотворення.

У Черняхівському ліцеї №2 були проведені заходи 1-В «Моя країна  - Україна!» Галина Хоменко, відео-роздум «28 липня - День української державності» з  3-Б Ніна Кутова,  5-В відеожурнал про історію створення державних символів України вікторина та конкурс малюнків Ніна Прохорчук,, експрес-гра "Історія України за 5 хвилин" з переглядом одноіменної пісні від гурту ТНМК 7-Б Лариса Ткачук, відеолекторій «Україна – моя рідна земля» 9-А Вікторія Заворотнюк, тематичний відеолекторій "День Української Державності: славні сторінки мого народу" 10-А  Тетяною Столярчук, онлайн-вікторину  11-Б Наталія Столяренко. У бібліотеці Катерина Свірська підготувала підбірку інформативних матеріалів «Символи державності України».

Подорож у минуле  до Дня Української  Державності здійснили при перегляді фільму у районному будинку культури, який вкотре нагадав про нашу ідентичність та неповторність.

Учні  намалювали плакати в яких відобразили свої мрії про майбутнє України.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Сергій Володимирович Іщенко – вчитель історії Черняхівського ліцею №2






9.06.2022

КОЖЕН ВАЖЛИВИЙ НА СВОЄМУ МІСЦІ

Сьогодні, напередодні свята Трійці, дуже важливим є родинний затишок, мир і злагода. Повномасштабна війна змінила долі більшості з нас: відірвала від дому, родини, звичних справ. Наші мужні захисники і захисниці здійснюють неймовірне.  Для них надзвичайно важливо відчувати наші увагу і турботу. Саме смаколики від працівників та учнів Черняхівського ліцею №2  в рамках  святкування Дня громади та фестивалю "Ситий пиріг" дарують нашим військовим частинку родинного затишку, який є надзвичайно важливим. Команду справжніх чарівниць, які готували пиріжки для наших солдат, очолила директор ліцею Валентина Каллер. Цю домашню смакоту буде відправлено на передову нашим захисникам. Радо допомагають у цій справі і діти, які намалювали малюнки та подячні листівки з побажанням швидкого повернення додому з перемогою.

Наші захисники і захисниці – ми пишаємося вами! Ви – найкращі! Бажаємо усім Божого благословення, витримки, наснаги. Разом переможемо! Адже кожен важливий на своєму місці. Все буде Україна!


20.02.2022

Сьогодні в Україні – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас.

У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

  Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в Черняхівському ліцеї № 2 відбулися виховні години для 9-11 класів на тему «Небесна Сотня. Герої не вмирають ".

  Зі словами глибокої шани до подвигу учасників Революції Гідності та героїв АТО до всіх присутніх звернувся ветеран війни на Сході Костянтин Мікушин.

Для учнів 11, 10-Б, 8-Б класів класні керівники Н.П.Прохорчук,  Н.В. Столяренко,  Н.П   Іваницька та бібліотекар К.П. Свірська провели уроки пам’яті.

 Головною метою виховних заходів було познайомити учнів з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників.

  Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

Євгенія Суботіна,  педагог-організатор ліцею


16.02.2022

День єднання у Черняхівському ліцеї №2

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання.

У цей день Державний Прапор України було піднято на будівлі ліцею, а о 10:00 до виконання Державного Гімну України долучилися учні 5-7 класів з вчителями. Директор ліцею В.А. Каллер наголосила про важливість єдності кожного українця і необхідності відзначення такої події щороку.

Учні Нової української школи зі своїми вчителями долучилися до заходів відзначення Дня єднання.

Г.В. Хоменко з 1-В провели флешмоб "Україна - єдина", Я.Ю. Мелешко з 2-В - виховний захід "Україна єдина", О.М. Кучерчук з 3-Б - свято "День єднання в Україні", Л.Є. Буднік з 3-В - годину спілкування "Ми - єдина Україна", Д.М. Лозко з 4-Б - годину спідкування "Дружба нас єднає", вихователь ГПД І.Г. Поліщук з 1-А - захід "Єдина країна ".

О.М. Груля з 6-А, Т.П. Столярчук з 9-А, М.М. Войтович з 9-Б, Н.П. Прохорчук з 11 класами провели години спілкування "Україна - наша єдина країна".

У єдності - наша сила!

Ми сильні - бо ми разом!!!

Слава Україні!

#UAразом #День_єднання #Україна_єдина


Міжнародний день рідної мови в ліцеї

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися й наші ліцеїсти.Сьогодні дуже актуальними та цікавими  стали різноманітні форми святкування: в інформаційному центрі школи учні 8-Б класу взяли участь в інтелектуальній грі «Мовний ревізор», учні 1-В, 1-Б, 3-Б та 3-В класів грали в мовні ігри, мовне лото та створювали колажі мовних намистин.

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код!


Сьогодні наша країна святкує велику пам’ятну дату – проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР, День соборності України.

22 січня 1919 року на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на всенародному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

100 рокiв тому слово «соборність» було вписане в історію українського народу. Як велике державне свято–День Соборності України–відзначають з 1999 року. Це своєрідне нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українського народу та українських земель.

21 січня ранок у Черняхівському ліцеї №2 розпочався зі святковим та піднесеним настроєм: учениці 9-Б класу  роздавали вітальні листівки з авторським віршем дев’ятикласниці Ганни Сич «Україні».

Рій «Козацький герць» ліцею взяв участь в обласних заходах, присвячених Дню Соборності України.

Година спілкування в 1-А класі «Моя Україна – єдина країна» дуже зацікавила першокласників, учні 1-Б класу дізнались багато нового про свою батьківщину під час уроку «Україна - моя країна», учні 1-В та 3-В класів також із захопленням стали учасниками пізнавальних годин спілкування "України - єдина країна".

8-А клас долучився до виховної години «В єднанні – сила й міць держави» в інформаційному центрі школи.

Учні 9-А класу працювали над  проєктом «Видатні люди України». 

Під час інтелектуальної гри « З Україною в серці» учні 5-В, 6-Б, 7-А, 9-Б класів 20 і 21 січня продемонстрували гарні знання про нашу країну, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята.

Одинадцятикласники  із задоволенням здійснили «Екскурс в історію», а учні початкової школи під час ГПД разом із вихователями, соціальним педагогом та педагогом-організатором взяли участь у флешмобі « Найщиріші вітання! Зі святом, моя країно!».

Також у ліцеї впродовж наступного тижня всі учасники навчального процесу можуть переглянути фотовиставку  «Україна – Єдина!».

Наша країна – давня, але як незалежна – ще зовсім молода. Тому такі дати, як День Соборності мають закарбовуватися в пам’яті ще з дитинства!

Молоде покоління незалежної України має розуміти, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців за її свободу, навіки залишатиметься непорушною, якщо всі українці будуть єдині.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудувати вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки!

Євгенія Суботіна, педагог-організатор ліцею

#gdignity, #gdignityUkraine

День Гідності та Свободи в Черняхівському ліцеї №2 відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців.

У цей день в ліцеї були проведені заходи, які доторкнулися до сердець наших учнів.

На годині спілкування «Україна – це територія Гідності і Свободи» соціальний педагог Ірина Яковенко з учнями 3-А класу говорили про гідность та свободу українців.

Одинадцятикласники з класним керівником Ніною Прохорчук  переглянули документальний фільм «21 листопада - День гідності і свободи».

На засіданні Ради учнівського самоврядування ліцею «Територія успіху» лідери з педагогом-організатором Євгенією Савицькою провели патріотично-інформаційну годину  «Від Революції Гідності до Країни гідності» та створили стіннівку «Принципи гідної людини».

Учні 3-В та 3-Б класів з вихователем групи подовженого дня Русланою Рублік на годині спілкування “Єдина, незалежна держава” ознайомились з поняттями “гідність” та “свобода”.

Учні Нової української школи 2-В класу з Яніною Мелешко, 3-В з Людмилою Федорчук,  1-В класу з Галиною Хоменко та Надією Мельничук під час проведення гри «Ми Українці» висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «Я бажаю Україні…».

За підтримки команди Global Dignity Day Ukraine учні 10-А, 10-Б та 11 класу  здійснили мандрівку путівником Усесвітнього Дня Гідності в Україні з заступником директора школи з виховної роботи Тетяною Іванюхою.

В інформаційному центрі ліцею під керівництвом Катерини Свірської діяла виставка «Від Революції гідності до Країни гідності».

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність.


6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

 Свято відважних військовослужбовців, завдяки  яким наша країна лишається суверенною незалежною державою.

В Черняхівському ліцеї №2 відбулися заходи приурочені цьому знаменному дню, спрямовані на виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів.

Тематична виставка-експозиція  «Доблесні захисники України».

Учні 10-Б класу стали учасниками інформаційного  веб-дайджесту «Служу народу України: обов’язки і права захисників» в ході якого було переглянуто відеоряд про зародження, формування та становлення української армії.  Взяли участь у відеовікторині та завершили захід флешмобом  «Моя Україно- всім серцем з тобою!»

Тож вшануймо в день святковий

Всіх без винятку військових!

Вітаємо з Днем Збройних сил України!!!

Катерина Свірська, завідуюча медіацентром ліцею


Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

                     Н. Виноградська

             Жертвам голодомору присвячується…

Голодомор –  акт геноциду Українського народу,

Цього року , Україна і світ вшановують  88-му річницю Голодомору.  Пам’ять про  мільйони жертв Великого Голоду 1932-1933 років.

       1933 року сталися події, що за своєю жорстокістю перевершили увесь трагізм та варварство  в історії України.

Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби.

Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва. За мету було поставлено знищення українців як політичної нації, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом.

       У 1932-1933 роках, шляхом організації штучного, масового голоду було фізично знищено мільйони українців.

Близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті ж з дітей, хто вижили, стали носіями шокую чого  досвіду та правди, яку десятиліттями намагалася приховати радянська пропаганда.

        З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в Черняхівському ліцеї №2 було проведено тематичні заходи.

Виставка-реекспозиція  «Голодомор - пам’ятаємо і не забудемо ніколи!»

Відбулась мультимедійна імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках «Над білим янголом скорботи,незгасне духу смолоскип.  Учні 10б та 11 класів переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Завершився захід флешмобом «Незабудка пам’яті» Ліцеїсти  5в класу  взяли участь у хвилині скорботи «Запали вогонь скорботи». Учнями 7а, 7б та 8б класів було проведено годину пам'яті «Допоки пам’ять в серці не згасає».  Вихованці  ГПД  3в, 3б класів  підготували годину спілкування «Пам’ять не стерти роками».  Одинадцятикласники  переглянули та обговорили відеоряд «Червоне намисто».

На проведених заходах, загиблих під час страшного голоду, було вшановано хвилиною мовчання.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

О 16 годин, 27 листопада закликаємо долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!..

Катерина Свірська, завідуюча медіацентром ліцею


14 жовтня об'єднує в собі декілька великих свят , це День захисника України,  Покрова Святої Богородиці, День Українського козацтва.

День захисника України — свято, до якого неможливо бути байдужим!

Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви та самовіддачі..

День захисника України – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист.

Війна -  це горе не однієї людини, а цілого народу. Захисники не шкодують свого здоров’я, готові покласти своє молоде життя на вівтар боротьби на вистражданих східних кордонах країни.

Хай палають свічки  пам’яті  загиблих героїв Небесної Сотні та захисників ООС в наших серцях, а розмірений бій годинника підкарбовує час скорботи, душевного болю і жалю.

У цей День ми приєднуємося до привітань усім захисникам нашої Вітчизни! Бажаємо Вам благополуччя і сил, здоров’я, щастя, та мирного неба! Зі святом Вас дорогі наші захисники!

Євгенія Савицька, педагог-організатор


Сьогодні учні старших класів Черняхівського ліцею №2 у Будинку культури переглянули художньо-документальну стрічку "Незламний. Шлях до мрії" про становлення в Україні видатного вченого, організатора виробництва ракетно-космічної техніки Сергія Корольова. Режисер стрічки - заслужений артист України Петро Авраменко.

Кінострічка про відомого житомирянина охоплює його дитинство, юність та доросле життя. Тому головну роль виконують три актори. Корольова в дитинстві зіграв Володимир Мельник, в юності – Олег Потапов, роль видатного конструктора у дорослому віці - директор Житомирського академічного обласного театру ляльок Сергій Мисечко. 

Цікаво, що знімання фільму проходило на локаціях у Житомирі, Бердичеві, Хмельницькому та навіть Одесі під час шторму.

Фільм про Корольова  зображує не просто відомого конструктора ракет, а показує  його звичайною людиною, яка росла, цікавилася наукою, любила, мріяла… Показує  глядачам, як важливо не зрадити свою мрію, не зламатись під гнітом обставин, завжди йти вперед.

За матеріалами сторінки Черняхівської селищної ради


29.09.2021

День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

Народ єврейський! Славний! Не втішать тебе я хочу.

Кожен хай тут слуха: в цей час, коли синам твоїм вмирать прийшлося від фашистського обуха,

Я хочу силу, силу оспівать, безсмертну силу твого духа.

П. Тичина

Владико світла, доброти і правди,

Звідси, з небес, на землю нашу стань.

Тут людська кров, пролита без пощади.

Горить в могилі, як незгасна грань.

Утіш плачі і зойки в тьмі глибокій,

Серця розбиті ласкою вгорни;

Даруй святому праху вічний спокій,

Благословенні, непробудні сни.

29 вересня 2021 року виповнюються 80-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок  в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у місті Києві

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

Вшановуючи пам'ять жертв Голокосту, ми згадуємо своїх предків, родичів, які загинули, тужимо за ненародженими поколіннями. Ми згадуємо про криваві події воєнного часу, вшановуємо хвилиною мовчання пам'ять загиблих, запалюємо свічки пам’яті. Сьогодні в Черняхівському ліцеї №2 пройшли заходи по відзначенню пам’яті загиблих в Бабиному Яру. Пройшов Національний урок пам’яті пов'язаний з 80-ми роковинами цієї страшної трагедії за  підтримки МОУ. В ньому взяли участь учні  4 –го класу, урок-реквієм «Червона точка пам’яті»- підготовлений та проведений класним керівником Прохорчук Н. П. та учнями 11 класу. У шкільній бібліотеці  діє виставка - скорботи «Мовчазний крик Бабиного Яру»

Вічна пам’ять загиблим!  

Катерина Свірська, завідуюча інформаційним центром ліцею


21.09.2021

Мир на землі — це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

Мир на землі — це росяні світанки,

Краса і творчість, пісня у гаях.

Мир на землі — це вечори і ранки

Із радістю і щастям у серцях.

Мир на землі — це дім і мама, й тато,

Й любові стільки — просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті — хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,

А діти йдуть до школи знов і знов.

Й ніколи у боях ніхто не гине,

Бо там господар — щастя і любов.

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН,  як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

Найбільше у світі щастя –  коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

У Черняхівському ліцеї №2 пройшла акція «Голуб миру». Учні власноруч виготовили паперових голубів та прикрасили ними кущ калини на подвірї ліцею. Також у ліцеї були проведені виховні заходи під гаслом «Нам потрібне мирне небо!»

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Євгенія Савицька , педагог-організатор