Статут
Акції, купони (талони) на них та статут ТЕСП у Львові - Товариства (спілки) з експлуатації солей поташових (калійних): польською мовою - TESP (Towarystwo (Spółka) akcyjna eksploatacji soli potasowych), яке займалось геологічною розвідкою та видобутком калійних солей, їх примітивним збагаченням, продукуванням та реалізацією калійних добрив із різним вмістом калію та магнію у копальнях Калуша та Стебника, спонсорувало футбольну команду «TESP Калуш», організоване 25 травня 1914 р., почало діяти у 1921 році як акціонерне товариство, у якому 95% акцій належало державі, а 5% – приватним власникам, у 1929 році опублікувало статут, а у 1939 році націоналізоване...
Василь Дяків, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології Львівського національного університету імені Івана Франка
Акції ТЕСП були зареєстровані в окружному суді у Львові як комерційні...
Частка на пред'явника складала 100 злотих, які у випадку не сплати, згідно Статуту ТЕСП, затвердженого 1 квітня 1929 р., надали власнику всі права на майно та доходи Компанії, на які кожен акціонер має право відповідно до Статуту.
Витяги (окремі параграфи) із статуту ТЕСП у Львові - Товариства (спілки) з експлуатації солей поташових (калійних): польською мовою - TESP (Towarystwo (Spółka) akcyjna eksploatacji soli potasowych)
Параграф 9. Загальні збори, прийнявши випуск нової емісії акцій, можуть або визначити умови емісії, встановити ціну нових акцій та встановити дату відкриття та закриття підписки, або уповноважити Наглядову раду створити ці умови, вказуючи найнижчу ціну випуску. - Ціна акцій ніколи не може встановлюватися нижче номінальної вартості акцій і повинна враховувати суму додаткового капіталу та всі резервні капітали таким чином, що надлишок ціни емісії над мінімальною ціною повинен бути на рівні щонайменше дорівнює частині додаткового та резервного капіталу відповідно до останнього балансу для кожної попередньої дії.
У разі подальших випусків, право підписки всієї кількості акцій, щоразу, що виділяється для випуску, зазвичай надається всім існуючим акціонерам Компанії щодо акцій, якими вони володіють, а нерозподілені акції бути розподіленими Правлінням на власний розсуд, але не нижче ціни випуску.
Загальні збори мають право в інтересах Компанії повністю або частково позбавити існуючих акціонерів права на підписку. - Резолюція Загальних зборів щодо цього повинна бути прийнята більшістю не менше чотирьох п'ятих поданих голосів і повинна бути детально обґрунтована. - Більше того, існуючі акціонери можуть бути звільнені від переважного права на нові акції, лише якщо це чітко оголошено в порядку денному Загальних зборів.
Збільшення статутного капіталу та внесення змін до Статуту будуть повідомлені членами Правління для внесення до комерційного реєстру та оголошення
Параграф 10. Акції мають бути акціями на пред'явника на суму PLN. 100, - і повинні бути повністю сплачені до кінця випуску. Акціонером вважається власник акцій щодо Компанії. Акції отримають серійні номери. Вони будуть виготовлені відповідно до зразків, доданих до цього статуту, і будуть вирізані з книги з колючками акцій. Вони будуть підписані двома членами Правління та матимуть печатку компанії. - Щоб підписати компанію на акціях, досить зробити зображення графічним способом. Кожна акція буде супроводжуватися аркушами купонів максимум на 18 років та купонами, виготовленими згідно з доданими шаблонами.
Акції є неподільними, і Компанія визнає лише одного власника на акцію. - Наглядова рада може доручити об’єднання акцій в один документ. (Кумулятивні мистецтва). - Наглядова рада уповноважена розділяти такі сукупні статті на окремі акції. - Сукупні одиниці можуть складати 10, 100 та 1000 акцій.
Параграф 11. Кожен акціонер має частку в активах акціонерного товариства щодо акцій, якими він володіє, і в тій же пропорції, відповідно до положень статуту, бере участь у прибутках і збитках компанії. Жоден з акціонерів не зобов'язаний сприяти досягненню цілей Акціонерного товариства або виконувати його зобов'язання на суму, що перевищує плату за акції, зазначену в Статуті. За втрачені або викрадені акції чи купони дивіденди будуть видані після встановленої законом амортизації, доказ якої повинен бути наданий Акціонерному товариству - дублікати із відшкодуванням. - Відповідні закони визначають умови та принципи амортизації. - В обмін на пошкоджені акції або купони на дивіденди, Компанія видаватиме нові на вимогу власника з відшкодуванням витрат.
Параграф 12. Публічні оголошення Акціонерного товариства повинні завжди публікуватися в "Monitor Polski" або в одному додатковому листі, призначеному для цього Загальними зборами.
Параграф 16. Як звичайні, так і позачергові Загальні збори проводяться у Львові чи Варшаві. - Вони скликаються Наглядовою радою двома оголошеннями. - Перше оголошення повинно бути зроблено принаймні за 21 день, а друге - принаймні за 10 днів до дати Зборів, у будь-якому випадку після закінчення строку для внесення додаткових пунктів до порядку денного. - День, коли відбувається скликання і на який має відбутися Збори, не враховується до цих дат. - Загальні збори скликаються за допомогою оголошень із зазначенням місця, часу та детального порядку денного.
У разі передбачуваних змін до статуту слід посилатися на статті, що діяли до цього часу, та наводити зміст пропонованих змін. - Крім того, слід зазначити, що акціонери, що представляють одну десяту частки акціонерного капіталу, можуть подати додаткові пункти порядку денного, які можуть бути включені в останнє оголошення, з тим, що запит на включення певних пунктів до порядку денного повинен бути подається не пізніше ніж за 14 днів до дати проведення Загальних зборів.
Параграф 17. Володіння однією акцією номінальної вартості злотих. 100, - уповноважує подати один голос на Загальних зборах. - Для того, щоб мати можливість реалізувати право голосу, кожен акціонер повинен подати не пізніше, ніж за 7 днів до Загальних зборів, акції з діючими купонами в касі Товариства або в іншому місці, зазначеному Наглядовою радою, до кінця загальних зборів. - Акціонери отримають письмові підтвердження для поданих акцій, які також повинні служити карткою для участі в Загальних зборах. - Ці сертифікати дають назву та мають вказувати кількість голосів, належних певному акціонеру. - Ідентифікаційною карткою може користуватися лише зазначена в ній особа або належним чином визначений представник.
Список відвідувачів, що містить список учасників Загальних зборів, із зазначенням кількості акцій, представлених кожною з них, та їхніх голосів, підписаний Головою Зборів, повинен бути підготовлений негайно після обрання Голови та відображення під час Зборів.
Протягом 3 робочих днів, що передували Загальним зборам, підписаний Правлінням список акціонерів, уповноважених на голосування, включаючи імена та прізвища уповноважених осіб, місце проживання, кількість, тип та кількість акцій та кількість голосів повинні відображатися в приміщенні Правління з метою перегляду цього списку акціонерами. - Копія цього списку, а також пропозицій, підготовлених до Загальних зборів, повинна видаватися кожному акціонеру за запитом не пізніше, ніж за 3 дні до Загальних зборів. - Крім того, кожному акціонеру слід одночасно дозволити переглянути всі подання та документи, підготовлені до Загальних зборів, в офісах Компанії.
Кожен акціонер може голосувати на Загальних зборах особисто або через довірену особу, незалежно від того, є довіреною особою акціонером чи ні. Довіреність, яка може бути надана лише в письмовій формі, подається Правлінню або Голові Загальних зборів та додається до протоколу.
Неповнолітні, юридичні та недієздатні особи беруть участь у Загальних зборах через законних представників.
Члени Правління та працівники Товариства не можуть бути довіреними особами на Загальних зборах.
Параграф 37. Дивіденди, вирішені Загальними зборами, виплачуються щорічно, не пізніше ніж через три місяці після їх визначення Загальними зборами. Дивіденди, не виплачені протягом трьох років, починаючи з дати виплати, сплачуються за рахунок резервного фонду.