Урок 5

Тема уроку: Інструктаж з БЖД. Приготування омлету. Розрахунок вартості. 

Домашнє завдання: Опрацювати стр. 126-127 підручника. Виконати практичну роботу.

Актуалізація опорних знань.

Страви з яєць. Технологія приготування варених яєць. Виконай інтерактивну вправу.

Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні я хочу поділитися з вами цікавою та корисною інформацією про одне з найпопулярніших та незвичайних блюд - омлет. Це простий у приготуванні страва, але з такою великою кількістю варіацій, що кожен може знайти власний улюблений рецепт. Омлет може бути чудовим варіантом сніданку, обіду чи навіть вечері. Давайте розглянемо деякі цікаві факти про омлет, його корисність та способи його 

Історія страви "ОМЛЕТ".                                                   Зупинка І - ФРАНЦІЯ

Назва "омлет" має французьке походження, але дослівного перекладу не існує. "Омлет" – це саме назва страви зі збитих смажених яєць.

Французький омлет готують без додавання борошна – замішують яйця на воді або молоці. Перед подачею омлет обов'язково згортають у трубочку або складають навпіл. Перед тим як згорнути, усередину можна додати начинку: сир, зелень, помідори або шинку.

Омлет заведено їсти на сніданок у поєднанні з кавою, чаєм або какао.

Омлет, найпопулярніша страва.              

                     ІСТОРИЧНА  ДОВІДКА                                                                                                                                       

Омлет (від фр. omelette) -  це яєчна страва французької кухні, яка вже давно стала інтернаціональною. Справжній французький  омлет готують із злегка збитих яєць, смажених на вершковому маслі, хоча рецептів омлету дуже багато, і вони інколи істотно відрізняються один від одного. Яйця, молоко і сковорідка - ось все що потрібно для приготування класичного омлету.

Звичне вуху слово omelette (омлет) з’явилось в кулінарних книгах у Франції уже на початку 17 століття. Проте, якщо відмотати час назад, то ще за три століття до цього. схожа за звучанням (alumete) -  страва зі збтитх яєць- також була відома у деяких французьких  містах.У цей час в Іспанії популярності набували - тортильї, у перших рецептах яких, домінували яйця, а не кукурудзяне борошно. Звідти страва поширилась через Середземномор’я на північ Африки, а далі - на Близький Схід, який і прийнято вважати батьківщиною омлетів. Саме там яйця вперше збили із подрібненою зеленню та готували на розпеченій поверхні до загустіння, після чого нарізали шматочками та їли, поки страва ще гаряча. Пройшовши  шлях до Європи, страва пустила коріння у меню багатьох країн і сьогодні гордо іменується королем сніданків та носить французьке ім’я, відоме в усьому світі – омлет.

Історія кайзерського омлету.                 Зупинка ІІ   Австро - Угорщина

Про те, як з'явилася страва, існує така невидумана історія:  В 19 столітті імператор Австро-Угорщини Франц-Іосиф, зголоднівши під час полювання, побачив в лісі будинок селянина. Він зайшов туди і попросив поїсти. Хазяйка настільки була збентежена візитом найяснішого гостя, що зробила  страву для імператора зі всього, що було в будинку: яєць, борошна, цукру, молока і родзинок. Від хвилювання страва розвалювалася і виглядала вельми непрезентабельно, але дуже сподобалася імператорові, а рецепт він узяв на замітку, і пізніше страва отримала назву кайзерського омлету. 

Практична робота.

Мета практичної роботи: 

Оволодіння технікою готування омлету: учні навчаються правильно розбивати яйця, змішувати їх з іншими інгредієнтами, правильно готувати на сковорідці.

Омлет - це простий і смачний страва, яка може стати чудовим сніданком, обідом або навіть вечерею. Ось кілька кроків, які допоможуть вам приготувати його: 

Інгредієнти:

Інструкції:

Ви можете прикрасити омлет зеленим цибулею, травами або сиром за вашим смаком. Подавайте з хлібом або свіжими овочами для більш ситного обіду. Чудового апетиту!

Рефлексія уроку.