Урок 5

Тема уроку: Захист проєкту.  

Домашнє завдання: Виконати підсумкове тестування.

Це цікаво

У кожного з нас удома є віник, за допомогою якого ми підтримуємо у помешканні чистоту й порядок. А наші далекі предки вважали віник найдавнішим домашнім оберегом. Вони вірили, що віник і мітла не тільки очищали, а й захищали дім від зла і напастей. Мітлу ставили ручкою вниз біля дверей хати, щоб уберегти своє житло від незваних гостей. Цей предмет використовували і в обрядах: віником розчищали дорогу нареченому та нареченій, стару мітлу втикали в грядки для захисту врожаю, віником били плодові дерева, щоб вони краще плодоносили. А за небажаним гостем до цих пір «замітають слід», щоб більше не з’являвся на поріг дому.

Існує безліч прикмет і звичаїв, пов’язаних з прибиранням житла. При переїзді в новий дім старий віник обов’язково брали з собою: по-перше, щоб перевести домового (є повір’я, що домовий живе саме під віником); по-друге, щоб на викинутий віник не наступили й тим самим не причинили господарям неприємностей.

Коли купували новий віник, спочатку ним що-небудь вмітали в дім, а вже потім починали прибирання. Вважалось дуже корисно загадувати бажання, коли вперше замітати новою мітлою чи віником. Прибираючи в будинку, щоб не вимітати все добре, мели від порогу в середину кімнати. Різними віниками в одній хаті мести — розпорошувати достаток.

Віник потрібно щорічно міняти; вважалось, що разом з ним відходили біди, які накопичувались протягом року.

Це цікаво

Учені підрахували — щорічно на Землю падає 300 тонн космічного пилу. І ще мільйони його тонн утворюються в процесі життєдіяльності людей. Ось і відповідь на вічне запитання: «Звідки береться стільки пилу?» Втім, прибирання роблять не тільки заради порядку і затишку. Завдяки регулярному прибиранню та дезінфекції ми позбавляємося від шкідливих мікроорганізмів і частинок пилу, що викликають алергію. Це особливо актуально для квартир, де є домашні тварини.


Підсумкове тестування