Soponya

1898. március
A belügyminiszter bemutatási záradékkal látta el a Soponyai Polgári Olvasókör alapszabályait.

1902
A Horváth Károly református tanító által alapított soponyai népkönyvtár állománya 75 kötet, egy szekrényben elhelyezve. Kikölcsönzés céljából télen állandóan nyitva tartott, nyáron nem vették igénybe. A kikölcsönzés tartama 14 nap volt.
Ismert könyvtáros: Borsos Endre ref. tanító. (1902-1909).

1909
A Horváth Károly református tanító által alapított soponyai népkönyvtár állománya ebben az évben 105 kötet, egy szekrényben elhelyezve. Kikölcsönzés céljából télen állandóan nyitva tart, nyáron nem veszik igénybe. A kikölcsönzés tartama 14 nap.

1909. február 1.
Fejér vármegye Törvényhatósági Bizottsága közgyűlésének napirendjén szerepelt Nagyláng község határozata népkönyvtár létesítése tárgyában. Ebben az évben a Földmívelésügyi Minisztérium 100 kötetes gazdasági népkönyvtárt adományozott Nagyláng községnek. A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa kibővítette 100 korona értékű szépirodalmi művel.

1914. június
A nagylángi népkönyvtárt a földmívelésügyi miniszter saját tárcája terhére, 102 kötettel bővítette.

1914. július 27.
Fejér vármegye Törvényhatósági Bizottsága közgyűlésének napirendjén szerepelt Nagyláng község határozata a népkönyvtár segélyezése tárgyában.

1932. február
Megalakult a Soponyai és Nagylángi Iparos Olvasókör. Az olvasókör meglétét 1943-ig folyamatosan közölte a Székes-Fejérvári naptár című kiadvány.

1949
* A Fejér Vármegyei Szabadművelődési Felügyelőség augusztusi felmérése szerint 48 kötetes volt a tanítói könyvtár. Könyvtáros: Fogarasi László.
* 59 kötete volt a Földművelésügyi Minisztériumtól kapott könyvtárnak. Könyvtáros: Gáspár János ref. lelkész.
* A rendőrségi könyvtár 20 kötetes volt. Könyvtáros: Végh István.

1950. január
Könczöl Imre, Fejér megyei népnevelési ügyvezető, megkezdte a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár szervezését. A könyvtár javasolt helye: a nagylángi általános iskola egy üres terme. Javasolt könyvtáros: Örsi Emil községi tisztviselő, segédkönyvtáros Kuti József zenész.

1950. március 20.
Ezen a napon megérkezett a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár 150 kötete. A megyei népművelési ügyvezető utasította Hollósy László helyi népművelési ügyvezetőt, hogy a Földművelésügyi Minisztérium gazdasági szakkönyvtárát, amely a református paplakban van elhelyezve a helyi népművelési bizottság – leltár szerint – vegye át, és a korszerűtlen könyvek selejtezése után csatolja a körzeti könyvtár népkönyvtárához.

1950. április 4.
Felavatták a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtárt.

1950. augusztus
A körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár könyvtárosa Örsi Emil, de a könyvtár ekkor még nem működött.

1950. október 29.
A népkönyvtár könyvtárosa jelentése szerint könyvtár nem a megfelelő helyen van és így az olvasó közönség inkább a központi helyen lévő szövetkezeti könyvtárt látogatja.

1950. november
A körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár nem működött, a könyvtárak összevonása még nem történt meg. A népkönyvtár kb. decemberben költözhet egy központi épületbe.

1951. január 13.
A Székesfehérvári Körzeti Könyvtár vezetőjének e napon kelt jelentése szerint a körzeti könyvtárhoz tartozó népkönyvtár az iskolában volt elhelyezve.

1952. július
A községi tanács vb. kezelésében lévő népkönyvtár ekkor az Ady Endre Kultúrotthonban volt elhelyezve. Könyvtárosa Szecsődi Mária, aki a tanács vb hivatalában dolgozott.

1960. augusztus
Felépült új művelődési ház, amelyben a községi könyvtár is helyet kapott.