Csór

1884
Id. Szögyény-Marich László
magyar, latin, német francia s olasz irodalom termékeiből álló magánkönyvtára mintegy 4000 kötetnyi volt, részben a kastélyban elhelyezve.

1885. november 5.
E napi sajtóhír szerint id. Szőgyény-Marich László 50 kötet hasznos és tanulságos jó könyvet adományozott a római katolikus iskola könyvtárának.

1895. február 2.
Megalakult a Csóri Katholikus Kör, amelynek feladata hasznos könyvek, hírlapok és munkák olvasása, amely által a nép jóléte, művelődése és felvilágosodása lenne elérhető.
Ismert könyvtáros: Latinovics József (
1895).

1901. december
A földmívelésügyi miniszter a községnek egy 173 kötetes gazdasági népkönyvtárt adományozott.

1944-1945
A csóri jegyző 1946. március 20-i jelentése szerint a településen lévő népkönyvtár, továbbá a községben volt magánkönyvtárak a harci események során megsemmisültek.

1949
A Fejér Vármegyei Szabadművelődési Felügyelőség augusztusi felmérése szerint a kastélyban, a Magyar Dolgozók Pártja helyi szervezetének 150 kötetes könyvtára volt. Könyvtáros: Szabó Jenő.

1950. augusztus-szeptember
A Székesfehérvári Körzeti Könyvtár vezetője, Mácsai Lajosné, aug. 22-én tájékoztatta a Népkönyvtári Központot arról, hogy Csóron a gróf Somssich-féle magánkönyvtárt megnézte, s abban értékes, 17-18. századból való könyveket talált. Levelét a Népkönyvtári Központ az Országos Könyvtári Központhoz továbbította, ahonnan Fitz Jenőt, a székesfehérvári múzeum megbízott vezetőjét kérték fel szept. 5-én, hogy a Csóron lévő grófi könyvtárat helyezze biztonságba, esetleg a városi múzeum könyvtárába való beszállítással.

1950. szeptember
Megkezdődött a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár szervezése. A meglévő könyvtárak anyagát egyesíteni kell a leendő népkönyvtár könyveivel. Helyiség van, csak egy könyvtárost kell választani.

1951. január 12.
A körzeti könyvtárból érkezett 172 kötet könyv átvételének a dátuma. Átvevő: ifj. Huber István.

1951. január 13.
A körzeti könyvtár vezetőjének e napon kelt jelentése szerint a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár a Csóri Földműves-szövetkezetben volt elhelyezve.

1952. január 24.
A körzeti könyvtár könyvszekrényt igényelt a Népkönyvtári Központtól, a már letelepített népkönyvtár könyvei számára.

1952. július
Ebben az időszakban a Csóri Földműves-szövetkezetnek is volt könyvtára.

1958. szeptember
A községi tanács a kastélyban két helyiséget biztosított a községi könyvtárnak és az olvasóteremnek. Régi bútorai közül átadott egy könyvszekrényt és egy könyvállványt, A megyei könyvtár által rendelkezésre bocsátott 750 forintot saját községfejlesztési alapjából kiegészítve asztalokat és székeket vásárolt az olvasóterembe.