Mátyásdomb
1948
A Veszprém megyei Szabadművelődési Felügyelőség 50 kötetnyi könyvet küldött Feketepusztára a vándorkönyvtári mozgalom keretében.
1949
Erre az évre a dégi képviselőtestület a Feketepusztai népkönyvtár fejlesztésére 100 Ft segélyt állapított meg. A könyvtárat az 1946-ban alakult Földműves-szövetkezet hozta létre.
1950. február 1.
Az Enyingi járás Fejér megyéhez való átcsatolásával a Veszprémi Körzeti Könyvtár által a körzeti rendszerbe szervezett feketepusztai népkönyvtár a Székesfehérvári Körzeti Könyvtár hatáskörébe került. A könyvtár könyveit vissza kellett küldeni Veszprémbe.
1950. augusztus
Kocsis István, a körzeti könyvtár szervező-könyvtárosa megkezdte a körzeti rendszerbe tartozó feketepusztai új népkönyvtár szervezését. Javasolt könyvtáros Agocs László.
1950. november
A népkönyvtárt Kóczán Gézáné, népművelési ügyvezető kezelte, mert az őszi munkák befejezése előtt nem tudott senkit bevezetni ebbe a munkába.
1951. január 13.
A körzeti könyvtár vezetőjének e napon kelt jelentése szerint a körzeti rendszerbe tartozó feketepusztai népkönyvtár az iskolában volt elhelyezve.
1951. november 7.
Ágostonpusztán 70 darab új könyvvel nyílt meg a körzeti rendszerbe tartozó könyvtár.
1952. január 24.
A körzeti könyvtár könyvszekrényt igényelt a Népkönyvtári Központtól, a már letelepített feketepusztai népkönyvtár könyveinek.
1952. július
Ebben az időszakban a Pálmajori Állami Gazdaságban is volt könyvtár, és a Feketepusztai Földműves-szövetkezetnek is volt könyvtára.
1952. december
A mátyásdombi népkönyvtáros már hat hónapja kezelte a könyvtárt, de még semmilyen tiszteletdíjat nem kapott. Eddig nem volt alkalmazásban, csak most lett besorolva a községi tanács a pénzügyi csoportjához.
1959. július
Ebben az időszakban a községi könyvtár állománya kereken 300 kötet volt.