Előszállás

1907. május
A belügyminiszter láttamozta a Keresztény Szocziális Egyesületek Országos Szövetségébe tartozó Előszállási Keresztény Szocziális Egyesület alapszabályait.

1908
A Földmívelésügyi Minisztérium 100 kötetes gazdasági népkönyvtárt adományozott a Keresztény Szociális Egyletnek.

1949
A Fejér Vármegyei Szabadművelődési Felügyelőség augusztusi felmérése szerint 150 kötetes könyvára volt az Előszállási Földműves-szövetkezetnek. Könyvtáros: Runlovics [?Rugdovics] Ferenc.

1950. január
A több mint száz kötetes községi népkönyvtár az új magyar irodalom és a szovjet írók műveit tartalmazta, megfelelő számú ideológiai könyvvel. Könyvszekrény hiányában még nem került megnyitásra.

1950. március 16.
A Székesfehérvári Körzeti Könyvtárból megérkezett a körzeti rendszerbe tartozó Kelemenhalom-pusztai népkönyvtár könyvanyaga és könyvszekrénye.

1950. április 4.
Felavatták a körzeti rendszerbe tartozó, 150 kötetből álló Kelemenhalom-pusztai népkönyvtárt. Kezelője Édl Medárdné tanítónő. A könyvtár egész nap nyitva van, külön helyisége nincs, a könyvszekrény az iskolában volt elhelyezve.

1951. június
A körzeti könyvtárból a körzeti rendszerbe tartozó előszállási népkönyvtárba küldött 300 kötet átvételének a dátuma.

1951. augusztus-október
Az Országos Könyvtári Központ arról értesült, hogy a tanácsház padlásán nagyobb mennyiségű könyvet tárolnak. A központ kérte a községi tanács vb elnökét az 51 db kötet biztonságba helyezésére és a központba való beküldésére.

1952. január
A körzeti könyvtár könyvszekrényt igényelt a Népkönyvtári Központtól, a már letelepített előszállási népkönyvtár könyvei számára.

1953. június
Az országgyűlési választások előkészítésében végzett eredményes munkájáért a Népművelési Minisztérium Könyvtárosztálya oklevéllel, illetve könyvjutalommal tüntette ki Bodri Anna népkönyvtárost.

1960
A községfejlesztési alap felhasználásával jelentősen bővült a községi könyvtár is: állománya az év végre 1356 kötet.