Magyaralmás

1891
Gróf Esterházy Miklós Móric a kegyuraságához tartozó tizenhárom plébániában - köztük Magyaralmáson is - saját költségén katolikus népkönyvtárakat állított fel, melyeket katolikus szellemű művekkel, hasznos gazdasági könyvekkel látott el, és számukra jó irányú népújságokat járatott.

1912. május
A belügyminiszter láttamozta a Magyaralmási Katholikus Kör alapszabályait.

1950. november
A Székesfehérvári Körzeti Könyvtár megkezdte a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár szervezését. Javasolt elhelyezése: a tanácsház egyik irodahelyisége, szekrényt - a Népkönyvtári Központ szekrényének megérkezéséig - a tanács kölcsönöz. Javasolt könyvtáros: Máder József, a községi tanács vb könyvelője. A könyvtárak egyesítésével kapcsolatban a népművelési ügyvezető jelentette, hogy a községben csupán a Dolgozó Ifjúság Szövetsége helyi szervezetének van néhány könyve, melyet átnézett, és selejtezés nélkül beolvasztható lesz a leendő népkönyvtárba.

1950. december 21.
A körzeti könyvtártól a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár számára érkezett 203 kötet könyv átvételének dátuma. A következő évben, febr. 6-án még további 10 kötet érkezett.

1951. január 13.
A körzeti könyvtár vezetőjének e napon kelt jelentése szerint a körzeti rendszerbe tartozó népkönyvtár az iskolában volt elhelyezve.

1952. január 24.
A körzeti könyvtár könyvszekrényt igényelt a Népkönyvtári Központtól, a már letelepített népkönyvtár könyveinek.

1956. október 26.
A felvonuláson részt vevő tíz-tizenöt fiatal berontott a könyvtár helyiségbe, s hozzáfogtak a „szovjet kultúrát terjesztő" kiadványok kihordásához. A folyóiratokból, propagandaanyagokból rakott máglya hamarosan fel is lobbant. Jó néhány brosúra és kép is tűzre került. Amikor Hoffman Gyula - attól tartva, hogy a tűz esetleg a környező házakra is átterjedhet - elkezdte a tűz oltását, a fiatalok továbbmentek a felvonulók után.