Google Drive: флешка, яка завжди з вами

Якщо Ви хочете мати доступ до своїх файлів з будь-якої точки земної кулі, якщо Ви хочете бути впевненим у тому, що Ваші файли не будуть втрачені через несправність флешки, якщо Ви хочете отримати зручний спосіб поділитися Вашими файлами з однодумцями - користуйтесь Google Drive!

Хвилинка реклами закінчена! :)

А тепер серйозно!

Реєстрація в Google дає Вам такий зручний інструмент як хмарне сховище, тобто, місце для Ваших файлів, яке відведене Вам на сервері Google. Рядовому користувачеві, який не має корпоративного акаунту, відводиться місце в 15 Гб. Якщо цього місця буде мало - можна більше, але це уже платно. Користувачі G Suite (for Education) мають необмежений розмір диска за умови, що зберігатимуть на ньому свої навчальні файли (презентації, тести, конспекти тощо).

Та який би тарифний план у вас не був, використання Google Drive однакове в усіх випадках.

Точка входу

Після Вашої авторизації в Google (введення логіну й паролю) натискаємо на кнопку з дев'ятьма квадратиками у правому верхньому кутку і з випадного меню обираємо Диск:

Далі Ви з захопленням читаєте привітальні повідомлення від Google про те, що Вам відведені 15 Гб пам'яті під зберігання ваших файлів, що це сховище Вам пропонується використовувати у тому числі й для зберігання копій важливих файлів, щоб вони не загубилися, про легкість керування файлами у сховищі та можливість надання доступу до них іншим, і, нарешті, Вам пропонують ще й ознайомитися з можливостями Google Drive у відеоролику (якщо Ви не "Do you speak English?", то Вам цей відеоролик усе одно нічого не прояснить, так що одразу переходимо на диск і розбираємося у тому, як ним користуватися).

Інтерфейс Диску

Дивимось на картинку й розбираємось:

Практично усі дії з файлами виконуються після кліку на кнопці Створити:

Обравши відповідний пункт меню, можна створити папку, завантажити файл або папку з файлами, створити текстовий документ (Google Документи) - аналог MS Word, електронну таблицю (Google Таблиці) - аналог MS Excel, презентацію (Google Презентації) - аналог MS Power Point, форму для дистанційного опитування чи тестування (Google Форми) - аналогу немає, створити зображення (Google Малюнки) - аналог MS Paint, створити свої зображення на Google Maps (Google Мої карти), а також створити свій особистий сайт (Google Сайти). Натиснувши на Підключити інші додатки можемо вибрати інші програми, які працюватимуть на нашому Диску, наприклад, архіватор, плеєр, програми для роботи з pdf-файлами, створення діаграм, схем та карт знань тощо:

Підігнати зовнішній вигляд і функціонал Диску "під себе" можна увійшовши в Налаштування:

У Загальних налаштуваннях можна переглянути обсяг використаної пам'яті, встановити, чи конвертувати автоматично усі текстові файли у формат Google Документів (не бажано, бо в процесі конвертування може бути втрачене форматування Вашого документу), зазначити мову відображення інтерфейсу Диску (звісно ж українська!), чи синхронізувати Ваші файли на комп'ютері з Диском, наскільки щільно будуть розміщені рядки з назвами файлів і папок, чи додавати автоматично фотографії з Google Фото в папку на Вашому комп'ютері (не ставте, якщо не хочете, щоб жорсткий диск комп'ютера швидко забився Вашими фотографіями під саму зав'язку!), ну і налаштування конфіденційності:

Група налаштувань Сповіщення не потребує додаткових пояснень, тим більше, що їх там аж два:

У групі налаштувань Керування програмами можна встановити, які додаткові програми будуть на Вашому диску типовими, а також відключити ті з них, у яких уже немає потреби:

Робота з файлами і папками

Завантаження файлів не викликає особливих складнощів: Створити Завантажити файл → Обираємо файл з комп'ютера → Натискаємо Відкрити → Чекаємо завершення завантаження, спостерігаючи за процесом у правому нижньому кутку:

Після завершення процесу бачимо відповідне повідомлення і сам завантажений файл:

Тепер вікно повідомлення (те, де "1 елемент завантажено" можна закрити традиційним кліком на хрестику) Переглянути цей файл можна так само як зазвичай на комп'ютері - подвійним кліком:

Для створення папки обираємо Створити Папка, після чого вводимо назву цієї папки і підтверджуємо кліком на кнопці Створити:

Перемістити файл до папки можна двома способами:

Спосіб 1. Клікнути на файлі правою кнопкою мишки і обрати пункт Перемістити до...:

...і в наступному вікні зазначити папку, до якої слід перенести файл:

Спосіб 2. Перетягти файл у потрібну папку, клікнувши на цьому файлі і утримуючи затисненою ліву кнопку мишки:

Коли ми виділяємо якийсь файл чи папку, нам стають доступними ще й інші дії, які можна виконати:

Якщо наводити вказівник мишки на ці кнопки, можна прочитати, що відбудеться з файлом, якщо ці кнопки обрати, хоча неважко й самостійно здогадатися, що після кліку на кнопці з оком відбудеться перегляд файлу, а щоб видалити файл, потрібно натиснути на сміттєвий кошик.

Як поділитися файлом

Для того, щоб надати доступ до свого файлу іншому користувачеві потрібно виконати такі дії:

1. Виділити файл і клікнути на кнопці з ланцюжком:

Все. Посилання для доступу створене і скопійоване:

Вам залишається тільки передати це посилання будь-яким способом. Ось, наприклад, який вигляд матиме посилання на файл, позначений на малюнку:

https://drive.google.com/open?id=0B-kudfhTQdR1WmlzdzJyM1JNNGM

За промовчанням, користувачі, яким Ви надішлете це посилання, зможуть Ваш файл тільки переглядати.

Google Диск дозволяє не тільки ознайомитися зі вмістом Ваших файлів, а й редагувати їх іншим користувачам. Таким чином, наприклад, можна створити Google Документ і, надавши до нього доступ з правом редагування, спільно працювати над яким-небудь проектом, збираючи й обговорюючи дистанційно різні думки.

Для зміни прав доступу нам знадобиться посилання Налаштування спільного доступу:

У наступному вікні можна встановити доступ до файлу не тільки на можуть переглядати, а й можуть редагувати та можуть коментувати або зовсім вимкнути доступ до файлу:

У розділі Користувачі можна зазначити електронну адресу (gmail !) користувача/користувачів. Тоді доступ до файлу будуть мати лише ці, зареєстровані в Google особи. Вони отримають посилання на файл електронною поштою і для того, щоб відкрити файл їм, звісно ж, доведеться авторизуватися. Якщо ж надіслати лише посилання на файл без зазначення електронної адреси, тоді авторизовуватися в системі не буде потреби і будь-хто, незалежно від того, має він акаунт в Google чи ні, зможе переглядати Ваш файл.

Якщо обрати пункт Докладніше...

...то там можна налаштувати, чи буде доступним Ваш файл з пошуку Google, чи тільки тим, хто отримав від Вас посилання на нього:

Натиснувши на Додатково:

...зможемо тут же поділитися посиланням на файл через соціальні мережі Google+, Facebook або Twitter чи надіслати посилання на нього електронною поштою:

У нижній частині вікна - встановлення заборони іншим поширювати Ваш файл, завантажувати, друкувати та копіювати його (якщо потрібно).

Завершуємо усі налаштування натисканням на кнопці Готово.

Власне, усе! Користуйтеся!