Додаємо на слайд картинку

Оскільки презентація призначена перш за все для ілюстрації розповіді, то основним і найбільш частим об'єктом на слайдах є зображення. У цьому уроці учимося їх додавати на слайд.

Перш за все, знаходимо потрібну картинку. Це може бути зображення, яке уже є на комп'ютері (адже для збирання таких зображень, які будемо використовувати в презентації, ми і створювали на своєму комп'ютері спеціальну папку!) або зображення з мережі Інтернет. То ж розглянемо такі випадки:

1) Вставляємо картинку з комп'ютера

Варіантів вставлення зображень з комп'ютера всього два. Наші дії в обох цих випадках ідентичні і залежать тільки від того В ЯКЕ МІСЦЕ СЛАЙДУ буде вставлене зображення.

Вставлення зображення у спеціально відведену рамку

Для вставлення зображення у спеціально відведене макетом слайду місце потрібно натиснути лівою кнопкою миші на кнопку вставлення:

Після цього комп'ютер покаже нам вікно провідника, в якому потрібно буде знайти папку з відповідним зображенням, відмітити його (ЛКМ) і натиснути на кнопку Вставить:

Розмір зображення, яке ми вставляємо таким способом, буде автоматично припасований під розмір відведеної для нього рамки:

За бажання цей розмір можна змінити, навівши курсор мишки на один з восьми маркерів (маленькі квадратики по краям зображення) і, затиснувши ліву кнопку миші, потягнути за цей маркер в потрібний бік.

Зверніть увагу, що змінювати розміри зображення потрібно за КУТОВІ маркери. У цьому випадку змінюється розмір зображення але залишаються незмінними його ПРОПОРЦІЇ. В тому ж разі, якщо скористатися лівим-правим чи верхнім-нижнім маркерами, то можна отримати спотворене зображення, наприклад, таке:

...або таке:

І якщо з зображеннями природи чи фоновими зображеннями таке спотворення інколи малопомітне, то КАТЕГОРИЧНО не можна змінювати розмір зображення по горизонталі або по вертикалі, якщо на ньому зображені люди. ТІЛЬКИ ЗА КУТОВІ МАРКЕРИ! Тому, припасовуючи чиюсь фотографію під розмір слайду, задайте собі питання: чи особисто Вам хотілось би на слайді презентації мати такий вигляд, як оце мурло:

Ні? Отож бо й воно.

Окрім квадратиків у зображення є ще один маркер - угорі по центру. Завдяки йому можна повернути зображення на довільний кут.

Достатньо лише навести курсор миші на цю колову стрілку і, натиснувши ліву кнопку миші повернути зображення в потрібний бік:

Майте на увазі: якщо в цьому процесі вчасно не зупинитися, то як тільки мишка опише напівколо, наше зображення буде перекинутим догори ногами.

Вставлення зображення в довільне місце слайду

Вставлення малюнків/фотографій

При вставленні малюнків або фотографій не у рамку наші дії будуть ідентичними. Тільки натискати потрібно не кнопку в рамці, а кнопку на вкладці ВСТАВКА:

У цьому разі зображення, як правило, припасовується вже не під розмір рамки, а під розмір самого слайду:

...хоча може виявитися і більшим за розмір слайду. В будь-якому разі налаштовування розміру зображення і розміщення його у потрібному місці слайду - повністю наша проблема.

Однак, вирішення цієї проблеми той-таки PowerPoint може спростити. У нагоді нам можуть стати інструменти вкладки ФОРМАТ, яка з'являється як тільки-но буде виділене зображення на слайді.

Тут можна одразу задати бажаний розмір зображення в сантиметрах і після натискання клавіші Enter ми отримаємо зображення, зменшене до замовлених "габаритів". Усталено зображення змінюватиме свої розміри пропорційно, тому достатньо задати тільки потрібну висоту чи тільки ширину зображення і другий параметр установиться сам по собі. Якщо ж ми усе-таки хочемо спотворити пропорції зображення, то в цьому випадку слід натиснути на утоплену кнопку в правому нижньому кутку і зняти прапорець з опції "Сохранить пропорции":

Все. Тепер ширину і висоту зображення вже можна змінювати незалежно.

Вставлення автофігур

Ще один вид зображень, які доступні в PowerPoint - це автофігури, що являють собою набір найпростіших зображень, доступних для використання на слайдах.

На вкладці ВСТАВКА клікаємо на кнопці Фигуры і обираємо потрібну.

Змінити налаштування фігури можна за допомогою інструментів на вкладці ФОРМАТ, яка з'являється як тільки буде виділене яке-небудь зображення на слайді:

Змінюючи розмір автофігури, майте на увазі, що пропорції фігур, на відміну від фотографій, усталено НЕ зберігаються і, змінюючи розміри сонечка запросто перетворити його з круглого на овальне. Тому перш ніж змінювати розміри не забудьте поставити прапорець на опції "Сохранить пропорции".

В усіх інших налаштуваннях зображень легко розібратися експериментальним шляхом.

Вставлення скріншоту

Скріншотом (англ. screenshot) називається знімок екрана - зображення, на якому відображене те, що в даний момент можна бачити на моніторі комп'ютера. Усі ілюстрації, розміщені на цій сторінці - це або скріншоти або їх фрагменти.

Для створення скріншотів є різні способи але один з них вмонтовано в сам PowerPoint. На вкладці ВСТАВКА є кнопка Снимок:

Якщо натиснути на неї, то у вікні, яке з'явиться, буде видно, скрішноти яких вікон (а ці вікна повинні бути РОЗГОРНУТІ) ми можемо зробити. Вікно самого PowerPoint, як бачимо, у цьому переліку не відображається, тобто не можна вставити таким способом скріншот з презентації у цю саму презентацію. Після вибору одного з таких вікон вказівником миші (ЛКМ) цей скріншот автоматично буде вставлено на слайд:

Нам залишається тільки його обрізати (якщо в цьому, звичайно, є потреба).

Якщо обрати пункт "Вырезка экрана", то нам буде запропоновано інструмент, за допомогою якого можна окреслити прямокутну область екрана і вставити на слайд не весь скріншот, а його фрагмент:

2) Вставляємо картинку з мережі Інтернет

Джерелом зображень в Інтернет можуть бути різноманітні пошукові ресурси (Google, Yandex тощо), соціальні мережі - зрештою, можна взяти уподобане зображення з будь-якого сайту. Щоб вставити на слайд картинку з мережі Інтернет достатньо завантажити її на свій комп'ютер і далі діяти відповідно до алгоритмів, описаних в пункті 1).

Найпростіший спосіб завантажити зображення - це навести курсор мишки на нього, клікнути на ньому правою кнопкою і обрати з контекстного меню пункт "Зберегти зображення як":

Так можна зберегти на жорсткий диск комп'ютера зображення, розміщене на сайті

Проте, можна додати зображення на слайд і не засмічуючи перед тим свій жорсткий диск файлами зображень.

Для цього можна використати другий чи третій пункти контекстного меню браузера (тут і далі описане контекстне меню браузера Google Chrome; в інших браузерах аналогічні пункти меню можуть мати дещо інші назви).

Отже, обираємо пункт "Копіювати URL-адресу зображення"

...після цього виконуємо стандартну послідовність дій для вставлення зображення (див. п.1). Після того, як PowerPoint переведе нас у провідник операційної системи клікаємо правою кнопкою миші у полі "Ім'я файлу", з контекстного меню обираємо пункт "Вставити", натискаємо на кнопку Вставити

...і набираємося терпіння. Використовуючи вставлену в поле "Ім'я файлу" Інтернет-адресу зображення комп'ютер завантажить обрану картинку в оперативну пам'ять і з неї - на слайд:

Що, маленьке зображення? Ну так, яке обрали, таке й завантажилось!

Його можна збільшити, потягнувши за маркери, але в цьому випадку може значно погіршитись якість цього зображення - воно може стати "розпливчастим". Тому, якщо хочемо додати зображення, яке повинне займати усю площину слайда, то це зображення повинне бути достатньо великим.

Саме з цієї причини може бути проблемним вставлення фотографій, узятих з соціальних мереж. Для прискорення завантаження на сторінках соціальної мережі їх якість знижується, тому вставивши такі фотографії на слайд при перегляді слайдів у режимі показу презентації можемо отримати ці зображення розпливчастими, нечіткими.

Щоб з'ясувати, який розмір і яку якість насправді має уподобане зображення, обираємо пункт "Відкрити зображення в новій вкладці":

У новій вкладці браузера буде відкрито лише це зображення в його оригінальному розмірі і ми зможемо вирішити - годиться воно для слайду, чи ні.

Аналогічним чином діємо і щодо зображень, знайдених у пошукових сервісах:

1. Відкриваємо в браузері, наприклад, google.com.ua.

2. У поле пошуку вводимо тему зображення, яке хочемо знайти.

3. Переходимо на вкладку "Зображення":

4. Переглядаємо виведені зображення.

5. Клікаємо на тому зображенні, яке сподобалось.

6. Відкриваємо його у новій вкладці:

7. Якщо його розмір достатньо великий і якість зображення нас задовольняє - копіюємо URL-адресу, якщо ні - закриваємо вкладку і шукаємо інше зображення.

Замість копіювання адреси зображення (тим більше, що не завжди цю адресу так просто отримати) можна скопіювати саме зображення (пункт меню "Копіювати зображення"), а потім у PowerPoint відкрити потрібний слайд і просто натиснути кнопку Вставити:

Налаштування вставленого таким чином зображення, знов-таки, повністю у наших руках.

Далі »»»