Яка презентація нам потрібна?

Отже, ми визначилися, що презентація нам усе-таки потрібна і її використання буде доцільним на уроці, оскільки дозволить продемонструвати учням те, що відсутнє в підручнику або його неможливо чи складно продемонструвати на класній дошці. Наступним кроком ми повинні визначитися, яка саме презентація нам потрібна.

Річ у тім, що комп'ютерні презентації бувають двох видів.

Слайдова презентація являє собою сукупність окремих кадрів (слайдів), які послідовно демонструються доповідачем. Слайдові презентації дозволяють рухатись по слайдах як вперед, так і назад. Окрім того, на слайди можна додати відповідні перемикачі, які дозволять перескочити, в разі необхідності, наприклад, з слайду №3 на слайд №14, а потім повернутися на слайд №5.

Іншим видом презентацій є потокові презентації. Це неперервний потік кадрів, фактично, відеофільм. Керування такою презентацією обмежене її вмиканням, постановкою на паузу і вимиканням. Все. Зрозуміло, що для створення потокової презентації може бути використаний будь-який відеоредактор.

Окрім того, презентація може бути створена як для демонстрації її на уроці, так і для самостійного опрацювання її змісту учнями. Від цього залежатиме кількість тексту в презентації.

А визначитися, який тип презентації підходить саме Вам, допоможе схема:

Зверніть увагу на те, що презентація, яка демонструватиметься в класі, повинна містити мінімум тексту. Читати з екрану монітора чи з-під променів мультимедійного проектора незручно, тим більше, що темп читання у всіх різний, а час такого читання обмежений. Якщо презентація опрацьовуватиметься учнем вдома, то тоді час, витрачений на читання одного слайду школяр може регулювати самостійно, однак, і в цьому разі не зловживайте текстом - великі текстові фрагменти, як правило, просто пропускають.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Презентація - це не розповідь, це ілюстрація розповіді! Тому у ній повинні переважати не тексти, а зображення. Текст у презентаціях служить як коментар до графічного чи мультимедійного контенту і не більше.

Найчастіше презентації створюються за допомогою програми Microsoft Office PowerPoint. Ця програма дозволяє створити слайдову презентацію, а потім, за потреби, перетворити її на потокову. Тому далі ознайомимось з основними прийомами роботи саме в цій програмі.

Далі »»»