Реєстрація в Google

Для того, щоб користуватися усім тим багатством, яке пропонує Google своїм користувачам, насамперед, у цій системі потрібно зареєструватися.

Починаємо з того, що переходимо на сторінку Google в Інтернеті. Зробити це можна з будь-якого браузера, увівши в рядку адреси http://www.google.com.ua

У правому верхньому кутку сторінки, що відкрилася, знаходимо таке:

Мал.1

...і клікаємо на "Увійти".

Там нас просять увести свою електронну адресу, чого ми, звісно ж, зробити не зможемо, оскільки такої адреси на Google у нас поки що немає, а тому клікаємо на "Створити обліковий запис":

Мал.2

На наступній сторінці усе просто - вводимо свої дані у відведених полях:

Мал.3

Під час реєстрації слід враховувати таке:

Ім'я і прізвище потрібно зазначати справжні. Згідно з правилами Google, кожен користувач повинен бути відповідальним щодо своїх дій в мережі, а тому забороняється видавати себе за іншу особу, наприклад, зареєструвавшись від імені відомого актора. Програми-роботи, створені Google, активно сканують мережу і в разі виявлення "двійника" Ви отримаєте повідомлення про неприпустиму поведінку, а за відсутності Вашої реакції на це повідомлення, Ваш акаунт буде просто заблокований. Таке ж повідомлення Ви рано чи пізно отримаєте, якщо робот вирішить, що вказані Вами ім'я та прізвище не схожі на ім'я та прізвище людини. Тому, зареєстрований користувач з іменем, наприклад, "Учитель Фізики", "проживе" в мережі досить недовго. Лише в тому випадку, якщо Вас насправді, по паспорту, звати Учитель Фізики (ну, бувають екзотичні випадки!) - лише тоді, після підтвердження Вашої особи шляхом надання Вами сканкопій паспорта в службу супроводу Google, Вас облишать у спокої.

Графа "Виберіть ім'я користувача" найскладніша. У цій графі Вам потрібно придумати собі т.зв. "логін" - Ваше персональне ім'я в мережі, псевдонім, за яким сервіс ідентифікуватиме в мережі саме Вас, а символи "@gmail.com" у цьому полі свідчать про те, що Ви одночасно з реєстрацією в Google отримаєте ще й свою персональну адресу для електронної пошти. Складність полягає в тому, що це Ваше ім'я повинне бути унікальним і після першої спроби ввести там своє прізвище (що очевидно!), Ви швидше за все отримаєте повідомлення, що таке ім'я користувача уже існує:

Мал.4

Нічого не вдієш - Вас випередили. Придумуйте щось інше, більш оригінальне. Можна комбінувати прізвище та ім'я (а то й по-батькові) за допомогою крапки (ivanchuk.o) чи доповнити прізвище-ім'я якими-небудь цифрами. Спробуйте комбінувати кілька букв з імені чи прізвища (ol.ivanchuk або так: olivan). Візьміть собі за логін слово, яке не є Вашим іменем-прізвищем але тим чи іншим чином Вас ідентифікує (звісно, пам'ятайте при цьому, що Ви усе-таки вчитель, а тому логіни типу kosheniatko чи terminator явно не сприятимуть Вашому іміджу ділової людини і справлять на ваших учнів незабутнє враження, а у їх батьків викличуть непередбачувану реакцію). Врешті-решт, зверніть увагу на те, що Вам пропонує сама система (див. мал.4 після слова "Доступні"). Щоправда, в даному випадку запропоновані варіанти погані просто тому, що довгі. Словом, творіть, видумуйте, пробуйте! Головне, пам'ятайте:

  • логін повинен бути якомога коротшим;
  • в ньому не повинно бути пробілів і спеціальних символів ($ # - + % № _ тощо);
  • логін може містити крапку але тільки не в кінці, тобто, перед символом @ повинні бути тільки буква або цифра, а адреса електронної пошти типу ivanchuk.o.@gmail.com існувати не може;
  • цю електронну адресу Ви будете комусь давати, а отже, подумайте, яке враження на інших Ви справлятимете з таким Вашим "псевдо";
  • сервіси електронної пошти не розрізняють великі і малі літери, а тому, придумуючи собі логін, пишіть усе маленькими і не мучте ані себе, ані клавіатуру.

Про те, як придумати правильний пароль можна почитати на нашому сайті тут, тут і тут.

Номер мобільного телефону стане Вам в нагоді у разі, якщо забудете пароль, а також для підсилення безпеки Вашого акаунта, тому це повинен бути справжній, активний номер телефону.

У рядку "Ваша поточна електронна адреса" можна нічого не писати якщо у Вас інші електронні адреси відсутні.

Натискаємо на кнопці "Наступний крок", після чого підтверджуємо свою згоду з правилами Google:

Мал.5

...і отримуємо привітання з успішною реєстрацією:

Мал.6

Усе. Ми в Матриці :)

Щоб вийти з облікового запису слід натиснути там, куди показує стрілка на малюнку 6 і обрати кнопку "Вийти":

Мал.7

Тепер, якщо захочеться увійти у свій обліковий запис, після переходу на http://www.google.com.ua і натисканні на кнопці "Увійти", уже можемо вводити у відповідному полі (див. мал.2) створену нами адресу електронної пошти (тільки повністю, разом з @gmail.com), натискаємо кнопку "Далі", у наступному вікні вводимо свій пароль і натискаємо на "Увійти":

Мал.8

Якщо Ви залишите прапорець на "Залишатися в системі", то браузер Ваш логін запам'ятає і наступного разу Вам потрібно буде вводити тільки пароль.

Власне, нічого складного.