Створюємо клас
Слово "classroom" в перекладі з англійської означає "класна кімната". Отже, почати використання сервісу потрібно зі створення цієї віртуальної кімнати - такого місця, де ваші учні під вашим керівництвом будуть отримувати навчальні матеріали й здавати виконані роботи.
Перш за все потрібно самому авторизуватися в шкільному домені. Для цього вам потрібно у адміністратора шкільного домену отримати свої облікові дані: логін і пароль. Подробиці входу у ваш шкільний учительський акаунт описані ТУТ.
Після того, як ваша авторизація відбулася успішно, потрібно клікнути лівою кнопкою миші на кнопці з дев'ятьма квадратиками і у меню, що з'явиться знайти ярлик сервісу Google Клас:
Якщо ви побачите таке:
...значить, ви усе робите правильно. Зрозуміло, що тут курсів поки що немає, бо ви їх ще не створювали, тому натискаємо на кнопці з плюсиком у правому верхньому куті й з випадного списку, що з'явиться, обираємо пункт Створити клас:
Що відбувається?
Classroom можна використовувати як для того, щоб навчати інших, так і для того, щоб навчатися самому на курсах, створених іншими людьми. Якщо вас запрошують навчатися, тоді вам потрібно буде обрати пункт Приєднатися до класу. У цьому разі ви повинні знати т.зв. "код курсу", який автоматично присвоюється кожному класу при його створенні. Якщо ж ви плануєте навчати інших, тоді клас створюєте ви, обираючи відповідний пункт меню.
Тепер потрібно заповнити відповідні полі у формі, яка з'явиться на вашому екрані. Це заголовок вашого класу, який буде відображатися усім вашим учням. Його можна порівняти з титульною сторінкою спільноти в соціальній мережі, тому інформація на цьому заголовку повинна бути максимально конкретною.
В полі Назва класу обов'язково зазначаємо і клас, і предмет. Без зазначення класу, після того, як ви створите такі спільноти для усіх класів, в яких ви викладаєте, в них буде важко орієнтуватися вам. Без зазначення предмету, після того, як такі спільноти створять усі вчителі школи, важко буде орієнтуватися вашим учням.
У полі Розділ доцільно зазначити поточний навчальний рік. Це знадобиться вам в наступному навчальному році, адже Google Classroom зберігає усе, що ви у ньому створюєте й дозволяє використовувати створені цьогоріч завдання повторно.
Поле Аудиторія можна й не заповнювати. Це не обов'язково.
Клік лівою кнопкою миші на Створити завершує створення вашого ГуглоКласу.
Лайфхак
Забігши трохи наперед варто зазначити, що класи доцільно створювати у зворотному порядку, тобто спочатку 11 клас, а потім 10, спочатку 6-Б, а потім 6-А. Тоді ці класи будуть відображатися у вашій панелі курсів у правильному порядку - від менших класів до старших, від "А" до "В", а не навпаки і вам тоді легше буде у своїх ГуглоКласах орієнтуватися.
Продовжуємо налаштування. Лівою кнопкою миші натискаємо на коліщатко в правому верхньому куті ГуглоКласу й встановлюємо ще деякі параметри.
В розділі Загальні:
вимикаємо коди запрошень:
дозволяємо учням публікувати лише коментарі:
завдання в стрічці примушуємо показувати повністю:
у Показати видалене переводимо перемикач у праву позицію в положення Увімкнено (налаштування необов'язкове):
ну й, нарешті, у пункті Meet лівою кнопкою миші натискаємо на Створити посилання Meet:
...і зберігаємо усі внесені зміни, натиснувши лівою кнопкою миші на відповідну кнопку у вікні браузера:
Тепер заголовок титульної сторінки нашого ГуглоКласу має такий вигляд:
ДО:
ПІСЛЯ:
А що це було?
Тепер детальніше про те, а що ж ви, власне, натворили.
Вимкнувши коди запрошень, ви убезпечили свій ГуглоКлас від "вторгнення" сторонніх осіб. Тепер увійти у вашу спільноту зможе тільки той, хто отримав від вас персональне запрошення, яке буде надіслано йому на його шкільну електронну пошту в межає вашого шкільного домену (про це піде мова пізніше). Таким чином, жоден з ваших учнів з хуліганських міркувань не передасть код класу комусь, хто за цим кодом зможе приєднатися й заважати вам у вашій роботі.
Дозвіл на публікування лише коментарів не дозволить вашим учням писати у вашій спільноті повідомлення самостійно (аналогія - заборона членам спільноти чи читачам сторінки в соціальній мережі публікувати пости від свого імені). Завдяки цьому у вашому ГуглоКласі не буде сторонніх "балачок" на теми, що не пов'язані з вивченням вашого предмету. Ваші учні зможуть тільки писати вам особисті повідомлення або розміщувати публічні коментарі до завдань і все.
Якщо ваше завдання відображуватиметься в повному розмірі (на відміну від відображення лише його заголовку), то в стрічці вашої спільноти воно займатиме багато місця, а, значить, кидатиметься в очі й учень не пропустить його повз свою увагу.
Чи показувати вам ті коментарі, які ваші учні написали, а потім видалили - вирішуйте самостійно. Часто за такими записами можна зрозуміти, які типові запитання й проблеми виникають у ваших учнів щодо заданого вами завдання.
Завдяки створеному посиланню Meet ви тепер маєте постійну адресу для проведення відеоконференцій з вашими учнями через сервіс Google Meet (детальніше про його використання ТУТ). Більше не потрібно перед початком відеоуроку розсилати на нього запрошення. Достатньо лише домовитися з учнями про час, а для приєднання і вашого, як організатора, і учнів, як учасників, достатньо буде просто клікнути на гіперпосиланні, що міститься на обкладинці вашого ГуглоКласу (перевірте тільки ще раз, щоб перемикач "Відображається для студентів" стояв у положенні Увімкнено). Це посилання діє лише з тими учнями, які є членами вашої спільноти, а тому і приєднання сторонніх осіб до вашої відеоконференції є неможливим.
Власне, усе. Первинні налаштування Класу завершені.
Між іншим...
Якщо вам з якоїсь причини не подобається фонове зображення на заголовку Класу, ви завжди можете його змінити. Якщо клікнути на гіперпосиланні "Вибрати тему", то сервіс запропонує вам обрати зображення (і разом з ним кольорову гаму вашого Класу) з Бібліотеки готових фонів. Якщо жодне з зображень, вбудованих у Google Classroom, вам не підходить, тоді можете встановити фоновим зображенням щось своє (гіперпосилання "Завантажити фотографію")
Зрозуміло, що класів у вас не один, а декілька, тому переходимо до створення наступного. Повертаємося назад у Панель курсів:
...клікаємо на тому самому "плюсику":
...і починаємо усе спочатку:
задаємо Назву класу і вказуємо Розділ;
доналаштовуємо Клас, вимикаючи код доступу, дозволяємо учням лише коментування, зазначаємо, що завдання будуть відображатися у учнів у повному обсязі і створюємо посилання Meet.
Однак, цю рутину можна собі дещо спростити якщо скористатися меню самого Класу:
Зверніть увагу: в новий Клас будуть скопійовані налаштування Класу, список тем (якщо він там був), створене нове посилання Meet але НЕ БУДЕ скопійовано список учнів, тому створити таким чином Клас з уже доданим списком запрошених учнів для предмету геометрія, маючи уже заповнений Клас з предмету алгебра, не вийде. Новий Клас міститиме тільки налаштування попереднього Класу, а от список учнів усе одно доведеться додавати ще раз.
Після того, як ви за наведеним нижче алгоритмом створите усі свої Класи, ви зможете їх переглядати усі разом в панелі класів і бачити щось таке:
Аналогічне бачитимуть і ваші учні, тільки у них в заголовках Класів буде зазначено лише їх клас, а предмети будуть різними (якщо їх створять і ваші колеги теж).
За бажання ці плитки можна переставити місцями. Для цього у тому самому меню, яке з'являється після натискання на кнопці з трьома крапками, є пункт Перемістити:
Далі вам просто треба буде визначитися, де саме ви хочете бачити саме цей Клас: першим у списку (клікаємо на На початок), останнім (клікаємо на У кінець) чи десь усередині (клікаємо на той Клас, після якого ви хочете поставити той Клас, який переміщуєте).
Спойлер
Забігаючи наперед і зазираючи у щасливий для вчителя час закінчення навчального року можна пояснити призначення пункту Архівувати (знову див. меню, яке з'являється після кліку на трьох крапках). Архівування Класу потрібно буде виконати після завершення навчання. Архівування приводить до того, що цей Клас буде прибрано з Панелі курсів, щоб він не плутався під ногами під стрілкою мишки в наступному навчальному році, коли ви створите нові Класи. При цьому, старі, уже використані Класи усе одно будуть вам доступними по кліку на пункті Архівовані курси у висувній панелі Класів.
Переглядати список своїх класів і керувати ними можна також у лівій висувній панелі класів:
Клік на Курси відкриє вам початкову сторінку Google Classroom з відображенням усіх ваших Класів. Клік на Календар перенесе вас у сервіс Google Календар, в якому ви зможете побачити, які завдання, в яких класах і на який день вами призначені. Приблизно, так:
Клік на На перевірку допоможе вам побачити усі здані учнями, але ще не перевірені вам роботи. А якщо ви прокрутите повзунець донизу, то побачите там посилання на відображення тих Класів, до яких приєднані ви не як вчитель, а як учень (якщо ви приєднувалися до чийогось курсу в такій ролі), до Класів, які ви заархівували після завершення минулого навчального року (Архівовані курси) і ще одне потрібне нам посилання з налаштуваннями:
На цій сторінці ви можете налаштувати не тільки свої особисті облікові дані, а й ще те, про які події у ваших ГуглоКласах сервіс надсилатиме вам сповіщення електронною поштою:
Налаштовуйте ці сповіщення за своїм уподобанням. Коли перемикач пересунутий управо - це означає, що такого типу сповіщення ви БУДЕТЕ отримувати. Якщо хочете це правило вимкнути - пересуньте перемикач уліво.
От тепер уже точно все! Налаштування завершені!