Додаємо схему

Ще одним об'єктом, яким зручно буває проілюструвати певні поняття, є схема і для створення схем для подальшого їх розміщеннях на слайді у PowerPoint існує спеціальний інструмент - SmartArt.

Якщо клікнути на кнопці SmartArt у вкладці ВСТАВКА, то можна побачити, яку велику кількість різноманітних вбудованих типів схем пропонує редактор презентацій:

Усе, що нам залишається - обрати потрібну структуру і заповнити її нашими даними.

Наприклад, створимо на слайді загальновідому піраміду пізнання. Пам'ятаєте? Якщо учень тільки слухає, то засвоює 5% інформації, читання призводить до 10% засвоєння, застосування аудіовізуальних засобів - 20%, використання наочності - 30%, обговорення в групах - 50%, практичне застосування - 70%, навчання іншого - 90%.

Для створення цієї схеми обираємо структуру "піраміда":

...і одразу ж стикаємося з проблемою: нам потрібно 7 рівнів у піраміді, а PowerPoint пропонує лише 3.

Що ж, доведеться необхідну кількість рівнів додати самостійно. Клікнемо на одному з рівнів правою кнопкою миші і з розкритого контекстного меню обираємо пункт "Добавить фигуру", а потім "Добавить фигуру после":

Повторюємо цю ж послідовність дій ще 3 рази і в результаті матимемо піраміду, в якій буде уже не 3, а 7 рівнів, як нам і потрібно:

Клікнемо на піраміді ще раз, щоб побачити маркери зміни розміру об'єкта (вісім таких квадратиків по периметру!) і збільшимо піраміду до максимального розміру. Після цього можна відкрити панель введення тексту:

...і у лівому вікні ввести усе, що нам потрібно. Результат роботи може бути, наприклад, таким:

Звертаємо увагу на те, що висота букв у всіх рівнях нашої піраміди автоматично налаштовується однаковою, в залежності від довжини введеного тексту.

Власне, все. Слайд зі схемою готовий.

Хоча, його можна дещо й удосконалити.

Насамперед, можна налаштувати кольори схеми:

...та її стиль:

Якщо ж, послідовно клікаючи на відповідних рівнях, обрати в контекстному меню "Добавить фигуру" → "Добавить фигуру ниже", то отримаємо підрівні, в яких зможемо розмістити коментарі, а може й узагалі переробити нашу схему для її кращого сприймання:

Аналогічним чином можна налаштувати будь-яку іншу схему.

Далі »»»