З чого почати?

Презентація, як і будь-яка справа, розпочинається з планування. Перш ніж створювати презентацію потрібно розробити її сценарій. Принаймні у своїй голові ми повинні мати чітке уявлення про те, з чого почнеться презентація і чим закінчиться. Продумаймо, які матеріали будуть використані в ній, в якому порядку вони будуть слідувати один за одним, як будуть підписані, що буде на останньому слайді тощо. Такий сценарій дозволяє сконцентруватись на змісті презентації і прискорить її створення, оскільки ми вже будемо добре знати, який контент на який слайд шукати. Звісно, в ході створення презентації цей план може зазнати змін, але хоча б на перших кроках нашої роботи ми матимемо чітке керівництво до дій. Після того, як план презентації визрів, переходимо до практичного втілення нашого бачення презентації у конкретний результат.

Спочатку здійснюємо підбір матеріалів, які будемо використовувати в презентації. Для цього доцільно створити, наприклад, на робочому столі комп'ютера окрему папку, куди і складаємо усі потрібні файли зображень, музичні та відеофайли.

Коли усе потрібне зібране в одному місці - розпочинаємо створення презентації за допомогою редактора презентацій.

Знаходимо на комп'ютері ярлик програми Microsoft Office PowerPoint (як правило, шлях до нього такий: кнопка "Пуск" → Всі програми → Microsoft Office). Звісно, для цього попередньо на комп'ютері повинен бути встановлений пакет програм Microsoft Office. PowerPoint - складова цього пакету. Вигляд ярлика залежить від того, яка версія встановлена на комп'ютері, а саме:

Надалі розглядатимем роботу в програмах PowerPoint 2007-2013, оскільки у старіших версій 2003 і 1997 року (є ще й такий релікт!) зовнішній вигляд програми (його ще називають "інтерфейс") дуже відрізняється.

Після запуску програми у версіях 2007 та 2010 років відображається порожня презентація, на якій бачимо лише титульний слайд білого кольору:

Версія ж 2013 року ставить нас перед необхідністю спочатку обрати дизайн презентації:

Тому у PowerPoint 2007 та 2010 поки що залишаємо все як є, а в PowerPoint 2013 обираємо собі бажаний дизайн слайдів одразу.

Обрати собі той чи інший дизайн слайдів потрібно до того, як ми розпочнемо додавати на них який-небудь контент, оскільки кожний з таких, як їх називають, шаблонів містить свій набір кольорів тла слайду і текстових елементів. По-різному на різних шаблонах можуть бути розміщені і написи для введення підписів. Тому, щоб не довелося перероблювати презентацію, після того, як буде застосовано той чи інший шаблон і виявиться, що колір букв на новому дизайні зливається з кольором вставленого нами зображення, а написи "з'їхали" зовсім не туди, де ми їх хочемо бачити, то слід питання дизайну вирішувати на самому початку створення презентації.

Змінити оформлення слайдів можна в будь-який момент роботи. Усі застосовувані в PowerPoint шаблони можна знайти на вкладці ДИЗАЙН:

Отже, тим, хто користується PowerPoint 2007 або 2010, після того, як перед нашими очима з'явиться порожній білий титульний слайд потрібно перейти саме на цю вкладку і обрати одну з пропонованих тем.

Ще одне питання, яке потрібно вирішувати до того, як починаємо додавати щось на слайди - це розміри слайдів. Таких розмірів використовується два: широкоекранний - 16:9 і звичайний - 4:3. Якщо презентацію планується демонструвати через мультимедійний проектор, то при широкоекранному розмірі слайдів може статися так, що увесь слайд не уміщатиметься на отому самому білому екрані, на який ми будемо проектувати наші картинки. Цей екран зазвичай має співвідношення довжини і ширини як 4:3. Щоб уникнути цього - налаштуйте розмір слайду. Зробити це можна на тій же вкладці ДИЗАЙН:

Якщо ж клацнути лівою кнопкою миші на Настроить размер слайдов, то отримаємо вікно, в якому можна здійснити більш гнучкі налаштування розмірів наших слайдів:

Звертаємо увагу на те, що слайди в книжковій, тобто вертикальній орієнтації створюють лише тоді, коли презентацію планується потім роздрукувати як книжку. Демонструвати на екрані слайди вертикальної орієнтації не прийнято.

Після проведення первинних налаштувань потрібно зберегти файл презентації. Ну і що, що в цій презентації ще нічого немає! Зберігаючи файл, ми тим самим резервуємо собі для нього місце на диску і завдяки функції автоматичного збереження уникаємо ситуації коли через якийсь збій в роботі комп'ютера чи його "зависання" "всё, что нажито непосильным трудом - всё ж погибло!".

Для збереження файлу потрібно натиснути на кнопку в лівому верхньому кутку програми:

PowerPoint 2007
PowerPoint 2010, 2013

...і з випадного меню вибрати пункт Сохранить або Сохранить как (в даній ситуації це не важливо, оскільки ми цей файл ще жодного разу не зберігали).

Обираємо місце збереження файлу (краще цим місцем обрати ту ж папку, де містяться матеріали для презентації), даємо файлу зрозумілу назву, яка відображує зміст самої презентації і зберігаємо файл:

Зверніть увагу на те, що усталеним розширенням файлу презентації PowerPoint є pptx. Це, власне, файл презентації, яку ще можна редагувати на відміну від файлу ppsx, яка вже є остаточною презентацією (демонстрацією) і редагуванню вже не підлягає. Але про це - згодом.

Далі »»»