Перевіряємо й оцінюємо
Отже, ваші учні надсилають вам свої роботи. Як їх перевірити й поставити за них оцінку?
Перевіряємо, чи є здані роботи
Те, що хтось з учнів надіслав вам свою роботу, одразу ж відобразиться у вашій стрічці завдань:
Клікаємо там, де написано Здав, і опиняємося тут:
Вікно зданих робіт розділене на дві частини. У лівій частині ви можете бачити, які учні вже здали роботу (в розділі Здано) і тих учнів, які роботу ще не здавали (розділ Призначено). Після того, як ви відреагуєте хоча б на одну роботу (оціните її чи повернете без оцінки), з'явиться ще й третій розділ Повернено (або Оцінено - залежить від того, чи підлягає це завдання оцінюванню, чи щодо нього зазначено Без оцінки).
У правій (більшій) частині ви бачите роботи усіх учнів свого Класу відповідно до того, який розділ ви обрали. Якщо ви клікнете на Усі студенти, тоді в правій частині відобразяться у тому числі й ті учні, які роботу не здавали (на скріншоті - три порожніх квадрата з підписом "Немає вкладених файлів").
Обираємо одного з учнів, що здали роботу. Тепер у правій частині вікна відображається тільки його файл, а внизу з'явився рядок приватних коментарів, де вчитель і учень можуть переписуватися, якщо у цьому виникає потреба.
Переглядаємо роботу конкретного учня
Для перегляду роботи учня потрібно клікнути по ній мишкою і опинитися в наступному вікні:
😜 Зрозуміло, що наведена як приклад надісланої учнем роботи картинка на скріншоті не має жодного стосунку до теми "Класифікація ПЗ та ліцензії на нього". Просто при написанні цього матеріалу файл для надсилання обирався за принципом "Що було під рукою". Головне - це розібратися в принципі, як усе це працює! 😉
Не будь-які типи файлів ви зможете у цьому вікні одразу й побачити. Коректно відображатимуться файли зображень і текстові файли. Просто в цьому вікні ви зможете переглянути відео й прослухати музику. Якщо учень надішле вам презентацію в Power Point, то самі слайди ви побачити зможете, а от анімаційні ефекти, які можуть бути на слайдах - ні. Електронна таблиця (файл Excel) буде відображатися частково. Інша справа, якщо учень виконуватиме роботу в середовищі Google Документи. От тоді й текстові документи, й презентації, й електронні таблиці ви побачите в повному обсязі. Усі інші типи файлів для перегляду доведеться завантажити собі на комп'ютер:
Корисні додатки для перевірки робіт
Однак, з такими типами файлів стикатимуться тільки вчителі інформатики, які в силу своєї спеціалізації і самі знають, що з такими файлами робити після завантаження. Переважна ж більшість учителів матиме справу в основному з письмовими роботами учнів, виконаних на аркуші паперу й сфотографованими за допомогою смартфона. Чи можна на цій картинці помалювати, щоб повиправляти, наприклад, помилки в письмовій роботі?
Виявляється, можна. Потрібно просто в меню Відкрити через... (з'явиться при наведенні курсора миші) обрати один з встановлених у вашому домені графічних редакторів, наприклад, Img2Go або JPGzorro, тощо (самостійно встановити будь-які додатки в домені вам, скоріше за все, не вдасться, тому зверніться до свого адміністратора). За допомогою цих графічних редакторів можна внести у надіслане зображення відповідні позначки, а потім завантажити змінений файл на свій комп'ютер, щоб потім переслати його учневі назад.
Перевірка робіт за допомогою DocHub
Ще одним таким корисним додатком може стати DocHub, який конвертує надіслане зображення у pdf-форматі і зберігає цей файл разом з внесеними в нього правками у власному сховищі, посиланням з якого можна поділитися з учнями.
Інтерфейс DocHub нагадує звичайнісінький графічний редактор, щоправда, усе підписано англійською. Однак, якщо просто поклікати на кнопках, то легко розібратися, який інструмент за кожною з них криється:
Якщо учень надіслав вам повернуте зображення, то його легко можна повернути на будь-який кут, кратний 90°:
Для того, щоб повернути перевірену роботу учневі потрібно клікнути на відповідній кнопці (чоловічок з плюсиком) у правому верхньому кутку і обрати Get Shareable Link:
...після цього підтвердити, що ви не робот і ще раз клікнути по тому ж посиланню, а вже у новому вікні скопіювати посилання на відредаговане зображення:
Скопійовану таким чином адресу уже можна надіслати учневі, наприклад, через той же Classroom у приватному повідомленні.
Пам'ятайте, що безплатний акаунт DocHub надає можливість користувачеві зберігати тільки 2000 файлів, що були відредаговані таким чином. Тому, через деякий час, уже непотрібні файли можна буде видалити зі свого сховища.
Щоб зробити це, треба увійти в своє сховище файлів:
...і там уже здійснювати відповідні дії з файлами:
В особистому акаунті спробувати встановити собі потрібний додаток можна й самостійно:
Коментуємо й повертаємо роботу
Після перевірки роботи, виставляємо оцінку, при потребі додаємо приватний коментар і натискаємо кнопку в правому верхньому куті для повернення роботи з оцінкою учневі:
Якщо у вас декілька робіт, то можна спочатку їх усі перевірити, а потім усі одразу повернути. Слід відкрити випадний список угорі ліворуч і по черзі вибирати усіх учнів, які позначено як такі, що здали роботу. Після перевірки й виставленні оцінки другому учневі знову відкриваємо цей список і обираємо третього і т.д.
За допомогою кнопки Стан можна пересортувати увесь список таким чином, що усі учні, що здали роботи опиняться угорі цього списку. Так легше буде розбиратися, чию роботу перевіряти наступною.
Після того, як усі роботи перевірено, їх можна усі разом повернути. Для цього натискаємо на кнопку зі стрілкою 🔽 праворуч від кнопки Повернути й обираємо Повернути кілька зданих завдань:
Після цього система попросить вас уточнити, яким саме учням слід повернути роботи:
Перегляд оцінок
На цьому, власне і все. У своїй стрічці завдань учень побачить, що його робота оцінена:
...а, відкривши саме завдання, дізнається, яку оцінку йому поставлено:
У стрічці ж учителя з'являється ще один розділ з кількістю перевірених і оцінених робіт:
Попутно виставлена оцінка відобразиться у зведеній таблиці оцінок (вкладка Оцінки):
Усі поставлені в Classroom оцінки можна собі завантажити для того, щоб, наприклад, перенести їх у класний журнал. Потрібно відкрити будь-яке завдання і натиснути на кнопку з коліщатком у правому верхньому куті, а потім обрати один з варіантів завантаження оцінок: