WordArt: і текст, і зображення

Якщо на слайді хочеться розмістити не просто якийсь напис, а красивий напис, то в цьому нам допоможе інструмент WordArt. Як видно з назви це одночасно і напис (Word) і художній об'єкт (Art), тобто це щось таке, що має властивості і тексту, і малюнка.

Викликається це чудо двома ударами шаманського бубна двома кліками в інтерфейсі PowerPoint: на вкладці ВСТАВКА і на кнопці WordArt:

Тепер з пропонованого каталогу можна обрати дизайн майбутнього напису.

Звертаємо увагу на те, що такий напис матиме декілька властивостей, які можна буде самостійно потім налаштувати, а саме: 1) шрифт, 2) його розмір, 3) контур букви, 4) заливка букви, 5) спецефекти (тінь, відбиття, об'єм тощо).

Для прикладу оберемо такий дизайн:

...і як тільки ми клікнемо по обраній букві "А", як на слайді з'явиться рамка, в якій потрібно буде ввести наш текст:

Так і зробимо і на місці напису "Поместите здесь ваш текст" (поки цей напис виділено!), розмістимо свій напис, наприклад, заголовок цього уроку:

Оскільки напис виявився занадто довгим і не помістився на слайді, то потрібно налаштувати його. Для цього пригадуємо, як форматуються зображення, беремо мишкою за один з восьми маркерів і тягаємо його праворуч-ліворуч доти, доки результат нас не задовольнятиме:

Під час перетягування рамочки туди-сюди звертаємо увагу на те, що в залежності від її ширини текст групується в декілька рядків і усталено вирівнюється по центру рамочки. Та з яким би азартом ми не тягли за кутові маркери - розмір символів напису (на відміну від виконаної такої ж дії з картинкою) не змінюється.

Налаштування шрифтів, способу написання, висоти букв, вирівнювання тексту відносно рамочки та міжрядковий інтервал, як і будь-якого тексту здійснюється на вкладці ГЛАВНАЯ:

а інших параметрів напису - на вкладці ФОРМАТ:

От за допомогою групи кнопок Стили WordArt якраз і можна переналаштувати зовнішній вигляд напису з того, який пропонує PowerPoint на той, який нам хочеться бачити.

Все. Більш детальне ознайомлення з можливостями WordArt - експериментальним шляхом. Поклікайте на кнопках, "пограйтеся" налаштуваннями і подивіться, як змінюється напис, що нового в ньому з'являється.

Далі »»»