Таблиця на слайді

Представлення даних на слайді у табличному вигляді теж можливе. Для цього скористаємося вставленням на слайд таблиці:

Як бачимо, PowerPoint пропонує декілька способів створення таблиці.

Перший спосіб - вибрати мишкою кількість стовпців і рядків таблиці, провівши вказівником миші (натискати ані ліву, ані праву кнопки при цьому не потрібно) по квадратикам; при цьому автоматично на слайді з'являтиметься таблиця з саме такою кількістю рядків і стовпців, як ми і "замовляли", а перший її рядок буде виділено іншим кольором, в ньому буде розміщена "шапка" таблиці (див. зображення вище). Коли потрібна кількість ячейок з'явиться на слайді, отут уже кліком лівої кнопки миші на останньому квадратику підтверджуємо свій вибір. Максимальна кількість рядків, яку дозволяє вставити цей спосіб - 8, але за потреби рядки можна додати вручну. Для цього слід поставити курсор в останню клітинку останнього рядка і натиснути клавішу Tab.

Щоб видалити рядок чи стовпчик потрібно поставити курсор всередину таблиці, клікнути правою кнопкою миші і з контекстного меню обрати відповідний пункт:

Зрозуміло, що для додавання рядка чи стовпчика потрібно виконати ту саму послідовність дій, тільки вибрати кнопку "Вставить".

Однак, рядка, заготовленого під "шапку" таблиці, таким чином позбутися не вдасться. Якщо "шапка" нам не потрібна - її можна відключити, знявши відповідний прапорець на вкладці КОНСТРУКТОР; не забудемо, що вкладки КОНСТРУКТОР і МАКЕТ з'являються тільки тоді, коли буде виділено об'єкт, який хочемо редагувати (в нашому випадку - це таблиця):

...або перефарбувати в кольори інших клітинок таблиці:

Щоб довго не шукати в палітрі потрібний колір скористайтеся інструментом "Пипетка":

Однак, краще користуватися усе-таки першим способом, тому що формат рядка заголовку включає в себе окремі налаштування не тільки заливки, а й шрифтів:

...і тоді доведеться вручну змінювати в першому рядку таблиці ще і шрифт.

На вкладках КОНСТРУКТОР і МАКЕТ є ще багато інструментів для налаштування зовнішнього вигляду таблиці.

Поекспериментувавши з прапорцями групи "Параметры стилей таблиц" на вкладці КОНСТРУКТОР можна дізнатися, як додати в таблицю підсумковий рядок, виділити перший або останній стовпчик чи зробити так, щоб заливка рядків чи стовпчиків таблиці чергувалася:

Одним кліком можна змінити дизайн таблиці, виділивши потрібне у групі "Стили таблиц":

Група інструментів "Нарисовать границы" призначена для зміни типу, товщини і кольору ліній, якими утворена таблиця:

Клік на кнопці "Нарисовать таблицу" дозволить домалювати потрібну межу в таблиці вручну, а на кнопці "Ластик" навпаки - витерти. При цьому, домальовуючи, наприклад, вертикальну лінію в якійсь клітинці можна розділити дану клітинку на дві, а витираючи якусь лінію - об'єднати дві клітинки в одну:

Розділити або об'єднати клітинки таблиці можна і за допомогою інструментів "Объединить ячейки" та "Разделить ячейки", які розміщено на вкладці МАКЕТ. Для розділення клітинок потрібно поставити курсор в ту клітинку, яку будемо ділити і натиснути на кнопку "Разделить ячейки". У спливаючому вікні відповідаємо на питання про те, скільки рядків і стовпчиків хочемо бачити на місці цієї ячейки, після чого підтверджуємо свій вибір кнопкою ОК:

З об'єднанням клітинок таблиці ще простіше. Проводимо мишкою з затисненою лівою кнопкою по тим з них, які хочемо об'єднати і натискаємо на "Объединить ячейки":

З усіма іншими інструментами вкладки МАКЕТ можна розібратись експериментальним шляхом. Окремо розглянемо хіба що три корисних інструменти:

1 - Вирівнювання рядків/стовпців.

Якщо виділити кілька рядків таблиці і натиснути верхню кнопку, то ці рядки будуть стануть однаковими по висоті. Якщо виділити кілька стовпців і натиснути нижню кнопку, то ці стовпці стануть однаковими по ширині.

2 - Вирівнювання тексту в ячейці.

Верхній ряд: горизонтальне вирівнювання по лівому краю, по центру, по правому краю.

Нижній ряд: вертикальне вирівнювання по верхньому краю, по центру, по нижньому краю.

3 - Напрямок тексту.

Якщо виділити текст в ячейці і натиснути на цю кнопку, то можна буде вибрати спосіб написання тексту:

Інші способи додавання таблиці на слайд розміщені там само:

пункт "Вставить таблицу":

...викличе вікно, в якому потрібно буде зазначити кількість рядків і стовпців майбутньої таблиці, вибір пункту "Нарисовать таблицу" призведе до перетворення вказівника миші на олівець, яким можна намалювати ячейку таблиці (щоправда, тільки одну):

Пункт "Таблица Excel" дозволить вставити на слайд електронну таблицю спеціального табличного процесора MS Excel, про який ітиме мова в іншому розділі сайту ITeacher.

Та яким би способом (окрім останнього) не була вставлена таблиця, її редагування і форматування буде здійснюватись так само як було описано вище щодо першого способу.

Далі »»»