Для чого потрібна презентація?

Першим, з чого розпочинається входження педагога у світ ІКТ стає саме комп'ютерна презентація. Використання комп'ютерних презентацій уже настільки міцно увійшло в практику роботи вчителя, що багато хто навіть не уявляє вже собі відкритого уроку без ноутбука, проектора і демонстрації якихось картинок на екрані. Найпоширенішим видом творчих завдань для учнів теж є створення презентації за певним навчальним матеріалом.То ж розпочнемо розмову про редактор презентацій саме з того, що з'ясуємо: коли і для чого потрібна презентація.

Перш за все, визначимося з термінологією.

Презентація (англ. presentation) - це, взагалі кажучи, будь-яке публічне представлення чого-небудь нового: ідеї, проекту, товару, організації тощо. Тобто, коли бачите, як по вулиці хтось ходить у костюмі, наприклад, зайчика і роздає якісь рекламні листівки - це теж презентація.

Якщо ж презентація здійснюється за допомогою комп'ютера, то така презентація називається комп'ютерною презентацією і надалі, говорячи про презентації, матимемо на увазі саме такий вид презентацій.

От уже і маємо відповідь на поставлене вище питання. Презентацію доцільно використовувати тоді, коли потрібно ПРЕДСТАВИТИ, ПОКАЗАТИ якийсь матеріал учням. Саме тому, основним матеріалом презентації має бути не текст, а зображення.

На яких етапах уроку доцільно використовувати презентацію?

  1. Перевірка домашнього завдання (на екрані висвічується правильне розв'язання заданої додому задачі, складні випадки розбору речення, графіки, які повинні були побудувати учні, складені рівняння хімічних реакцій тощо).
  2. Актуалізація опорних знань (усні вправи з графічною складовою, базові задачі та ін.).
  3. Пояснення нового матеріалу (схеми, графіки, креслення, анімаційні демонстрації, портрети, карти і т.д.).
  4. Закріплення вивченого на уроці (задачі за готовими малюнками, кросворди-ребуси і т.п.).

Чи це усе? А як же тема уроку, план уроку, робота з термінологією, означення і формулювання теорем та законів, домашнє завдання врешті-решт? На слайдах презентації можна ж розмістити ну все що завгодно. Буквально кожний елемент уроку можна супроводити якимось слайдом комп'ютерної презентації! Дітям же потрібна наочність!

А от не треба! Не потрібно їм стільки наочності! Річ у тім, що окрім забезпечення красивої картинки на екрані чи мультимедійній дошці на нас, учителів, покладена ще одна дуже важлива функція - турбота про здоров'я дитини. Державними санітарними правилами і нормами (ДСанПіН 5.5.6.009-98) "Влаштування та обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах" чітко визначено час безперервної роботи учнів з комп'ютером:

Скопіюйте цю картинку собі як пам'ятку

Так от, ці норми стосуються і тривалості безперервного споглядання будь-якого мультимедійного контенту, де б його не було розміщено: на моніторі комп'ютера, на мультимедійній дошці чи на спеціальному екрані.

Тому, як людина, яка на власному сумному досвіді знає, що таке синдром сухого ока, закликаю: не зловживайте мультимедійними засобами на уроках! Бережіть дитячі очі і виводьте на презентацію лише той контент, який відсутній у підручнику, а подати його крейдою на звичайній класній дошці неможливо або незручно!

Далі »»»