Створюємо завдання
Google Classroom дозволяє створювати дописи двох типів: Завдання й Оголошення. Як ті, так і інші можуть містити текст, а також прикріплені файли чи посилання на файли або сторінки в мережі Інтернет. Відмінність між ними тільки в тому, що Завдання потребують відповіді учнів і автоматично вносяться в їх Календар. Оголошення ж не вимагають від учнів обов'язкової реакції, не підлягають оцінюванню і зазвичай створюються для доповнення Завдань якоюсь інформацією.
Завдання
Що робить учитель
Щоб створити Завдання, слід перейти на відповідну вкладку:
...і клікнути на кнопці з плюсиком і написом Створити.
Як бачимо, створити можна декілька видів завдань:
Просте завдання. Міститиме опис роботи, яку необхідно буде виконати, матиме місце, де можна буде додати файли або гіперпосилання. Кожне таке завдання дозволяє зазначити термін виконання й оцінку, яка за нього буде поставлена.
Завдання з тестом. Те саме, що й просте завдання але до нього автоматично буде прикріплено ще й Google Форму, де ви створите тест, який потрібно буде пройти вашим учням.
Запитання. Це, власне, фрагмент Google Форми, де можна записати запитання, на яке повинні відповісти учні на оцінку. Запитання може бути з відкритою відповіддю (учні пишуть відповідь самі) або з варіантами відповіді (учні обирають один з зазначених вчителем варіантів відповіді). За допомогою Запитання можна не тільки перевіряти знання, а й проводити опитування чи голосування з якогось питання в Класі.
Матеріал дозволяє поділитися з учнями посиланнями на потрібні для роботи ресурси. Форма цього типу Завдань така ж, як і у простого завдання тільки в ньому відсутні вказівки на термін виконання й оцінку.
Використати наявний допис зручно, для того, щоб не переписувати ще раз завдання, яке вже було задане іншій групі. Ви можете просто вибрати Клас, в якому потрібне Завдання ви вже задавали і використати задане колись в іншому Класі.
Для того, щоб і ви, і ваші учні орієнтувалися, до якої теми відноситься задане, доцільно створювати Теми і відносити кожне з завдань до певної теми вашого предмета.
На прикладі простого завдання розберемося, що й куди слід записувати.
Після вибору пункту Завдання в меню завдань, в окремому вікні відкривається форма для запису завдання:
1️⃣ Назву слід намагатися формулювати якомога коротше, оскільки, якщо вона задовга, її важко сприйматимуть учні.
2️⃣ Текст завдання краще починати з заголовка, наприклад, ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ чи ПРАКТИЧНА РОБОТА тощо. Саме так, заголовними літерами. На жаль, шрифт тексту в цьому полі буде досить дрібний, тому, щоб він хоча б трохи кидався в очі, краще його виділити хоча б в такий спосіб.
З досвіду використання соціальних мереж ми пам'ятаємо, що коли при введенні, наприклад, коментаря у Facebook, натиснути клавішу Enter, то те, що ми написали, одразу буде опубліковане. Нічого такого в Classroom немає, тому, якщо вам потрібно почати з нового рядка - сміливо натискайте Enter і ваше завдання чи коментар до нього буде розбиватися на стільки абзаців, скільки вам потрібно.
3️⃣ Серед ресурсів, необхідних для виконання учнем вашого завдання, можуть бути:
файли, що розміщені у вашому Google Диску, і які ви можете вибрати безпосередньо у вікні, що відобразить вам вміст вашого хмарного сховища;
гіперпосилання на сторінки мережі Інтернет чи файли розміщені на якихось інших сайтах;
файли, які ви можете прикріпити безпосередньо до цього завдання, завантаживши їх зі свого комп'ютера;
відеоролики з YouTube.
4️⃣ Створити безпосередньо під час записування завдання можна:
текстовий документ (аналог Word);
презентацію (аналог Power Point);
електронну таблицю (аналог Excel);
малюнок растрової графіки (аналог Paint);
форму з опитуванням або тестом.
Усі ці види документів створюються у середовищі Google Документи, яке, хоча й дещо відрізняється зовнішнім виглядом, але має практично усі ті ж можливості, що й зазначені вище продукти пакету Microsoft Office
5️⃣ Чудова новина полягає в тому, що у разі, якщо у вас уроки на паралелі, то ви одним кліком можете задати завдання одразу усім класам. Потрібно тільки наставити прапорців навпроти тих класів, на які поширюється дане завдання:
6️⃣ Аналогічна система стосується й учнів. Завдяки цьому ви можете задавати диференційовані завдання з різним рівнем складності, а також готувати своїх учнів до предметних олімпіад і конкурсів надаючи персонально їм завдання і посилання на відповідні ресурси. Якщо ви обрали в цьому пункті Усі студенти, то ваше завдання будуть бачити усі учні вашого Класу. Якщо ви обираєте їх по прізвищах, то завдання бачитимуть тільки ті, кому персонально вони призначені.
7️⃣ Тут усе просто: впишіть потрібну кількість балів вручну або виберіть Без оцінки, якщо задаєте усне завдання
8️⃣ У випадному списку Термін за допомогою календарика можна вибрати на яке число учні повинні виконати завдання. Вказівка часу є необов'язковою але її можна використати, наприклад, у разі проведення у дистанційній формі якого-небудь з видів контролю знань, щоб обмежити учнів у часі виконання завдання. Якщо учень виконав завдання але не вклався у відведений час, то його робота буде помічена як така, що не була виконана вчасно.
9️⃣ Ну й, нарешті, позначка теми дозволяє систематизувати і впорядкувати усі завдання по темах, що буде зручно і для вас, і для ваших учнів. Тоді можна буде обрати лише одну якусь тему й цілеспрямовано переглянути завдання, задані тільки в рамках цієї теми. Теми бажано нумерувати, тоді в загальному списку в них легше буде орієнтуватися.
Якщо у вас є власний сайт чи блог, який ви будете регулярно використовувати в ході вивчення предмету, або учні потребують посилань на електронний підручник чи якісь інші ресурси, до яких ви постійно будете звертатися, тоді доцільно на початку навчального року додати усі ці матеріали, згрупувавши їх як окрему тему з назвою, наприклад, "Інтернет-ресурси" абощо.
Після того, як ви розмістили усе необхідне в завданні, його потрібно опублікувати, щоб його побачили ті учні Класу, яким воно призначене. Після введення тексту завдання вам стане доступною кнопка Призначити у правому верхньому куті. Якщо клікнути прямо по цій кнопці, то ваше завдання опублікується миттєво, однак, якщо клікнути не по кнопці, а по стрілці праворуч від цієї кнопки, то з'явиться випадне меню з варіантами публікації. Завдяки цьому ви можете відтермінувати публікацію (пункт Запланувати) на інший день і час або зберегти уже введене як чернетку для того, щоб закінчити редагування завдання й опублікувати його згодом.
Якщо ж у вас виникла необхідність змінити вже опубліковане завдання - ви теж завжди можете це зробити:
Робота з іншими видами Завдань здійснюється аналогічно.
Залишилося тільки звернути увагу на рядок над завданнями:
Окрім уже відомої кнопки Створити там є ще три посилання:
Meet - клік по цьому посиланні дозволить вам розпочати відеоконференцію зі своїми учнями;
Google Календар - відкриває онлайн-календар курсу, де будуть рознесені по датах усі винесені вами завдання;
Папка курсу на Диску - це така папка, в якій опинятимуться усі завантажені вами для виконання завдань файли, а також усі файли, які завантажуватимуть вам учні, виконуючи ці завдання. Усі ваші файли вкидаються туди "насипом", а файли, завантажені учнями, розміщуються у відповідних папках, назви яких співпадають з назвами ваших завдань (див. 1️⃣). Ось тут ви можете побачити роботи своїх учнів усі разом!
Що робить учень
Опубліковане завдання учень у своєму Класі бачить так само, як ми бачимо сторінку спільноти в соціальній мережі. Матиме це приблизно такий вигляд:
Для виконання завдання його потрібно відкрити кліком по заголовку, після чого стане доступним інтерфейс виконання завдання:
Приватний коментар бачитиме тільки вчитель. Це місце можна використовувати для дистанційних онлайн-консультацій, для відповіді на запитання тощо. На жаль, ані учень, ані вчитель не можуть до приватного коментаря (та й до публічного теж!) прикріпити зображення (зазвичай, це є актуальним для уроків інформатики, щоб надати скріншот програмного середовища у разі виникнення якихось проблем). У цьому випадку можна, наприклад, завантажувати потрібне зображення на свій Google Диск або до сервісу Google Фото і додавати до коментаря гіперпосилання на потрібне зображення, розміщене в цих сервісах.
Коментарі до курсу бачитимуть усі, хто приєднаний до цього Класу, а значить, їх можна використовувати як форум, де учні можуть консультуватися один з одним, або вчитель може дати відповіді на питання, які часто задаються чи звернути увагу учнів на поширені при виконанні цього завдання помилки. Писати публічні коментарі учні можуть як у вікні завдання (на мал. вище), так і безпосередньо в стрічці завдань:
До речі, за потреби, в Google Classroom учні можуть писати не тільки коментарі, а й повноцінно листуватися за допомогою електронної пошти як з учителем, так і один з одним. Треба перейти на вкладку Люди, обрати адресата й натиснути на кнопку з конвертиком:
Щоб здати файл з виконаним завданням учневі потрібно клікнути на кнопці Додати або створити і з випадного меню обрати чи він додає готовий файл, чи планує його створювати, використовуючи Google Документи. Якщо обирається варіант додавання готового файлу, який уже є на комп'ютері (найбільш частий випадок), тоді у вікні Вставити посилання на файли з Google Диска потрібно відкрити вкладку Завантаження, і обрати файл з комп'ютера (Browse):
Якщо здається декілька файлів, тоді ця процедура повторюється ще потрібну кількість разів, а потім натискається кнопка Здати:
Роботу запросто можна перездати (поки вона ще не перевірена). Для цього слід просто Скасувати надсилання і повторити процедуру прикріплення уже з новим файлом.
Якщо завдання було усним, тоді учень просто натискає кнопку Позначити як виконане, сигналізуючи вчителю, що він готовий до уроку.
Те, що робота учнем здана і очікує на перевірку, відповідно позначається у нього в стрічці завдань.
Одночасно з цим більше не підсвічується ярлик завдання. Таким чином учневі легко бачити, які з завдань вимагають уваги:
Оголошення
Для створення Оголошення в стрічці Класу є спеціальне поле, в якому міститься напис Поділіться з класом...
Клік мишкою у цьому місці відкриває форму оголошення, що містить уже знайомі нам елементи керування: Клас; учні, яким це оголошення призначене; текст оголошення; прикріплені файли чи гіперпосилання; кнопка публікації оголошення.
Якщо потрібно в одному Класі зробити таке ж оголошення, яке ви вже робили в іншому, то клік на кнопці з двома стрілочками 🔁 дозволить вам використати допис, який уже колись раніше був.