Розмітка слайдів

Презентації, які містять лише зображення, використовуються нечасто. Тому ускладнимо задачу і створимо презентацію в "ручному режимі".

Ми вже уміємо обрати шаблон майбутньої презентації, налаштувати розміри слайдів і заповнили титульний слайд (див. урок 3). Що далі?

Далі потрібно створити наступний слайд і вже на ньому розміщувати потрібний нам контент.

Для додавання до презентації ще одного слайду натискаємо кнопку Создать слайд:

Зверніть увагу на те, що в цій кнопці насправді дві кнопки. Друга спрацює, якщо натиснути на стрілці біля слова "слайд":

Це натискання викликає меню вибору макета слайда:

...яке являє собою набір готових розміток для слайда. В залежності від того, що і в якому порядку ми хочемо бачити на слайді (для цього ми повинні чітко уявляти собі структуру створюваної презентації) обираємо той чи інший макет, клікаємо на ньому лівою кнопкою миші і бачимо доданий в нашу презентацію новий слайд з потрібною розміткою, яку залишається лише заповнити потрібним текстом, зображеннями тощо.

Якщо створюючи новий слайд клікнути не на стрілці, а на самій кнопці Создать слайд

...то буде додано слайд типу "Заголовок і об'єкт", який є усталеним в PowerPoint

На цьому макеті в рамці, де написано "Текст слайда" можна розмістити сім видів об'єктів: власне, сам текст (звичайний чи маркірований), таблицю, діаграму, об'єкт SmartArt, зображення з комп'ютера, зображення з мережі Інтернет та відеозапис. Про те, як ці об'єкти вставити піде мова в наступних уроках. В рамці "Заголовок слайда" можна ввести текст, який буде підписом того, що буде вставлене нижче.

Якщо бачимо на слайді таку саму сітку з крапочок, як на зразку вище, то значить в редакторі презентацій увімкнуто сітку і напрямні:

Усе це призначене для кращого вирівнювання об'єктів на слайді. Під час показу готової презентації лінійка, сітка і напрямні не відображатимуться. Натиснувши клавішу F5 можна у цьому переконатися. Вихід з режиму показу презентації - клавішею Esc.

Додаючи новий слайд слід бути уважним - новий слайд буде вставлено після того, який виділено в даний момент, тобто того слайду, який відображається в головному вікні редактора презентацій. Якщо ж Ви додали новий слайд не туди, то цю помилку легко виправити. Для цього у лівому вікні інтерфейсу PowerPoint, де відображаються мініатюри слайдів, потрібно натиснути лівою кнопкою на слайді, який не на своєму місці, і, тримаючи ліву кнопку миші натисненою, перетягнути слайд туди, куди треба і відпустити кнопку.

Таким простим способом можна, наприклад, поміняти місцями слайди №2 і №3:

Там же, в лівому вікні, викликавши контекстне меню кліком на мініатюрі слайду правою кнопкою миші, можна додати слайд (усталений макет "Заголовок і об'єкт"), вставити копію того слайду, який уже створено раніше (це буває корисним, якщо слайди повинні бути однаково налаштовані і відрізнятимуться лише контентом, тоді на другому слайді достатньо буде лише видалити стару картинку і на те ж місце додати нову, а витрачати час на форматування слайду заново не доведеться), видалити непотрібний слайд або приховати слайд (він залишиться в презентації але не буде відображатися при її показі).

Тут же в контекстному меню є і пункт Макет, який призначений для зміни розмітки уже створеного слайду. Для цього достатньо виділити потрібний слайд у лівому стовпчику інтерфейсу і натиснути на кнопку Макет в контекстному меню або на вкладці ГОЛОВНА:

Поклікайте на різних макетах і розберіться в їх структурі.

І, наостанок. ще один елемент інтерфейсу PowerPoint, який може бути корисним в ході створення чи показу презентації - це примітки до слайдів. У примітці можна зазначити, що буде розміщене на слайді (щоб не забути) або додати текст-підказку, який знадобиться Вам під час показу презентації.

Відкрити область приміток можна так:

...або так:

Під час показу презентації введена примітка буде відображатися на екрані доповідача:

Побачити такий екран можна якщо розпочати показ презентації при підключеному проекторі або якщо обрати спеціальний пункт "Показати режим доповідача" в контекстному меню при звичайному показу презентації:

Про демонстрацію презентацій піде мова пізніше.

Далі »»»