Коли щось кудись рухається

Ще один спосіб звернути увагу глядача на яку-небудь інформацію - її виділення рухом. Для того ж, щоб на слайді щось кудись рухалося, потрібно навчитися застосовувати анімаційні ефекти. От про них і піде мова далі.

І. ДОДАВАННЯ АНІМАЦІЇ

Для роботи з анімаційними ефектами в Power Point виділена аж ціла вкладка:

Однак, якщо її відкрити на порожньому слайді, то усі її кнопки будуть не підсвіченими і використати усю ту велику кількість різноманітних інструментів не вдасться доти, доки на слайді не з'явиться об'єкт, до якого буде застосовано анімаційний ефект. Таким об'єктом може бути зображення або текстове поле. Отже, додамо на слайд зображення і розберемося, як примусити його рухатися.

Тепер, якщо клікнути на зображенні, а потім відкрити вкладку АНІМАЦІЯ, то виявимо, що тепер усі її кнопки активні і готові до використання. Залишилося тільки вказати, який з анімаційних ефектів застосувати до зображення.

Усі анімаційні ефекти поділяються на три великі групи: ефекти входу, ефекти виокремлення й ефекти виходу. Перші "відповідальні" за те, яким чином наш об'єкт з'явиться на слайді, другі - за те, як уже наявний на слайді об'єкт зуміє рухом привернути до себе увагу, ну а третя група ефектів - об'єднала в собі способи зникнення об'єкту зі слайду.

Усе, що потрібно зробити - це обрати лівою кнопкою миші потрібний ефект і все.

На наступному відео показано, як додати один з анімаційних ефектів до зображення, переглянути отриманий результат, налаштувати показ (після кліку мишкою, одночасно з попередньою подією чи анімаційним ефектом, які відбулися на слайді чи одразу по їх завершенню) та видалити анімаційний ефект з обраного об'єкта:

Аналогічним чином додаються ефекти з інших груп.

Додаючи до одного об'єкта декілька анімаційних ефектів, наприклад, якщо ми хочемо, щоб зображення спочатку з'явилося на слайді, а потім після кліку мишкою зникло, то в тому разі, якщо ми додамо ефект входу, а потім так само додаватимемо ефект виходу, то у нас залишиться тільки останній. В цьому випадку другий доданий ефект замінить собою перший. Для того, щоб зберегти обидва ефекти, потрібно додавання другого виконувати не через широке вікно Анімація, а через вузеньке віконечко, яке з'явиться після натискання на кнопку Додати анімацію:

Після цього в полі Область анімації (праворуч від слайда) відображатиметься уже два ефекти, кожний з яких можна налаштувати на власний вибір.

Додавання анімаційного ефекту до текстового поля реалізується аналогічним чином.

Далі буде »»»