Додаємо на слайд діаграму

Оскільки основне призначення презентації ─ подавати глядачеві візуальну інформацію, то для цього діаграма підходить якнайкраще. Отже, розберемося, як цю діаграму на слайд вставити

Нехай маємо прізвища учнів та їх оцінки з деякого предмету. Побудуємо на слайді діаграму їх успішності.

Для створення діаграм в Power Point на вкладці ВСТАВЛЕННЯ є спеціальна кнопка, яка так і називається Діаграма:

Клік по цій кнопці відкриває меню вибору типу діаграми:

Оберемо найпоширеніший з усіх типів діаграм - стовпчасту і побудуємо діаграму. Підтверджуємо наш вибір кліком на кнопці ОК і після деякої паузи бачимо вікно для введення даних, які будуть відображатися в діаграмі.

Як бачимо, верхнє вікно з таблицею має інший колір, аніж інтерфейс Power Point - зелений. Це тому, що для побудови діаграми наш редактор презентацій "користується послугами" іншого застосунку, а саме табличним процесором MS Excel, а зелений - це "рідний" колір інтерфейсу саме цієї програми. Тому, якщо вам знадобляться інші типи діаграм, то доведеться просто опрацювати відповідний матеріал щодо побудови діаграм в електронних таблицях (див. нижче).

Усі подальші дії зрозумілі з показаного на зображенні: потрібно просто заповнити таблицю в зеленому вікні нашими даними. Замість Категорій внесемо прізвища учнів, Ряд 1 заповнимо оцінками з предмета. Під час заповнення можемо спостерігати, як просто на наших очах змінюється інформація в діаграмі.

Якщо предмет тільки один, то дані в стовпчиках Ряд 2 і Ряд 3 нам не потрібні і їх потрібно видалити. Якщо просто виділити дані в цих стовпчиках і натиснути на клавішу Delete, то числа в таблиці при цьому зникнуть, але діаграма усе одно міститиме непотрібні дані:

Та й стовпчики у діаграмі, як бачимо, зміщені ліворуч від підписів. Це тому, що наша діаграма усе ще "очікує" введення даних саме у трьох, обумовлених шаблоном побудови, стовпчиках і залишає місце під ще два стовпця. Щоб позбутися їх потрібно просто в зеленому вікні перетягнути мишкою правий край рамки до межі стовпчика з потрібними даними, чим "відсікти" зайві стовпчики і виключити їх з діаграми:

Внаслідок таких наших дій стовпчики на діаграмі вирівняються і ми отримаємо те, що й було треба. Все, зелене вікно можна закривати кліком по хрестику. Воно більше нам не потрібне. Якщо на діаграму потрібно додати, наприклад, підписи значень стовпчиків, то зробити це можна так: клікнути на межі діаграми і перейти на вкладку КОНСТРУКТОР, а потім клікнути на кнопці Додати елемент діаграми:

Клікніть на зображенні для його перегляду в збільшеному вигляді

Подальші налаштування можна визначити вже експериментальним шляхом.

Якщо до діаграми потрібно додати інші дані, то відкрити зелене вікно знову можна, якщо виділити діаграму (один клік по її межі лівою кнопкою миші) і на тій же вкладці КОНСТРУКТОР натиснути на верхню частину кнопки Редагувати дані:

При дописування нових предметів у рядку 1 вони автоматично додаватимуться і в діаграму теж:

Якщо Ви маєте бажання застосувати діаграму іншого типу (не стовпчасту), то прочитати про те, як це зробити можна, наприклад, тут:

Далі »»»