Een gepensioneerde onderofficier van het Indisch leger zag zich gaarne geplaatst als portier of een dergelijke betrekking. Adr. D. van der Elst te Pijnacker op 9 februari 1911.
Op 11 februari 1911 vraagt H. Franx uit Pijnacker, Katwijkse Buurt een smidsknecht, bekend met enig hoefbeslag.
Op 2 juni 1911 vraagt J.C. Swart van boom- en plantenkwekerij "Terra Nigra" een volontair. Kan direct geplaatst worden. Opleiding kosteloos. De kwekerij ligt op 15 minuten van het station Zoetermeer.
Op 16 november 1911 zoekt L. Olieman uit Pijnacker zo spoedig mogelijk een arbeider . Zij die methet tuindersvak op de hoogte zijn hebben de voorkeur. Er is aan verbonden de bediening van een sluis, hetgeen door de vrouw kan worden waargenomen.
BRONNEN Het nieuws van den dag 9 februari 1911, blz. 12; Haagsche Courant 2 juni 1911, blz. 2; Delftsche Courant 16 november 1911 blz. 4Scheepswerf Boot in Vrijenban.
Smederij Franxs in de Katwijkse Buurt.
BRONNENinternethttp://data.archief-delft.nl/inventarissen/pdf/0840.pdfkrantenDelftsche Courant 11 februari 1911, blz. 14Op 20 januari 1911* wordt door notaris Leendert Pieter van den Blink een akte verleden waarbij de Pijnackerse molenaar Adrianus Antonius Löbker betrokken is. Hij is één van de veertien kinderen van Johan Gerrit Löbker en Hendrina Klazina van den Berg in Nieuwenhoorn. Johan overlijdt op 13 juli 1906. Hendrina krijgt de landerijen en het huis c.a. in Nieuwenhoorn toebedeeld. De deelbare helft van het boedelsaldo is f 15.008. Hij overlijdt op 1 juni 1943 in Pijnacker. Ook Löpker.
Op 10 augustus 1911 is er in Zeist een wedstrijd van de Hollandse Bond van Chr. harmonieverenigingen. In de derde afdeling speelt mee Excelsior uit Pijnacker. Ze behalen in die afdeling de derde prijs met 60 punten.
BRONNENkrantenRotterdamsch Nieuwsblad 11 augustus 1911, blz. 2Op 1 januari 1911 bedraagt volgens de Staatscourant ...mei 1911, nr. 122 het aantal inwoners 2051.
In januari 1911 vertrekt gemeenteambtenaar jonkheer Anne Willem van Holthe tot Echten naar Voorburg. In 1911 omvat de gemeente Vrijenban behalve Delfgauw mede Hof van Delft (1826), Biesland (1833), Abtsregt (1855) en Ackersdijk en Vrouwenregt (1855). Burgemeester is mr. Willem Johan Saaymans Vader. In 1911 worden 71 geboorte-akten in Vrijenban opgemaakt en 74 in Pijnacker.
Van de 73 in 1911 in Pijnacker overleden personen is de oorzaak beschreven:
LEVENLOOS AANGEGEVEN [4]-1 wegens habitueele voorbeschiktheid tot abortus-1 wegens ziekten van de placenta en de vliezen-2 wegens ziekten van de foetusIn 1911 worden de volgende ambten bekleed:
-notaris Cornelis Johannes de Gidts
...........................................BRONNENkrantenHet nieuws van den dag 26 mei 1911, blz. 2overige bronnenVoorouder.nlOp 3 januari 1911 wordt gemeld dat het Tuberculosemuseum dat enige tijd in de Stads Doelen heeft tentoongesteld door 3281 personen is bezocht waaronder 12 kinderen uit Pijnacker. De tentoonstelling verhuist nu naar de Gothische zaal in Den Haag. Op verzoek van het Groene Kruis zal de collectie van de drankbestrijders daarbij ook worden geëxposeerd.
In het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde van 10 juni 1911, nr. 55 blz. 2239-2245 is een artikel opgenomen van dr. Geijl over "Lidewij van Schiedam en eandere zieken". De hoofdpersoon wordt doorgaans de Heilige Liduina genoemd. Ze leefde in de 15e eeuw. Door een val op het ijs was zij vanaf haar vijftiende aan bed gekluisterd. Gedurende haar ziekbed kreeg ze visioenen en vonden in haar bijzijn wonderen plaats. Geijl stelt tot verdriet van menige gelovige katholiek dat zij "gedurende haar geheele leven aan een ernstigen vorm van hysterie geleden heeft". Liduina onthield zich ook van spijs en drank. In dat verband komen ook "de andere zieken", Betsie van Meurs, Grietje van Spiers en de Pijnackerse Engeltje van der Vlies aan bod. In De Tijd van 14 juni 1911 reageert dr. A.C.A. Hoffman fel. Hij bestrijdt het van Liduina geschetste beeld "alsof deze een soort hysterische bedriegster en simuleerende hongerlijdster zou geweest zijn". Er is meer over Liduina in http://www.meertens.knaw.nl/bedevaart/bol/plaats/666
BRONNENkrantenDelftsche Courant 3 januari 1911, blz. 1; De Tijd 14 juni 1911 blz. 1Op 14 december 1911 wordt gemeld dat H.H. van der Meer uit Pijnacker is geslaagd voor het kandidaatsexamen in de geneeskunde.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 14 december 1911, blz. 3In 1911 is F.N. van Zutphen pastoor in Pijnacker.
In 1911 is ds C.A. de Bruin voorganger in de NH kerk
.............................BRONNENDe Maasbode 12 juni 1911, blz. 1; Delftsche Courant 14 juni 1911, blz. 6Op 21 november 1911 heeft de gemeente Pijnacker 20 iepenbomen te koop staande in de Keulse buurt in Pijnacker. Biljetten voor de 30 november te bezorgen op de gemeentesecretarie in Pijnacker.
Op 25 november 1911 heeft P. van Etten te koop de abdijsiroop Klooster Sancta Paulo. De siroop bevat geen schadelijke bestanddeelen en geneest zoowel ouden als jongen, welke lijden aan asthma, kink- en slijmhoest, verouderde en verwaarloosde verkoudheid, pleuris, influenza, bronchitis, heeschheid, keelpijn en alle borst- en longaandoeningen.
Op 16 december 1911 heeft de gemeente te koop 69 iepenbomen bij inschrijving in twee percelen van 49 en van 20 stuks staande aan de Kerkweg te Pijnacker Inlichtingen te verkrijgen op de Gemeente-Secretarie te Pijnackeralwaar tevens de inschrijvingsbiljetten moeten bezorgd worden vóór den 27 December 1911.
...................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 21 november 1911, blz. 4; Delftsche Courant 25 november 1911 blz. 3; Delftsche Courant 16 december 1911, blz. 11Na een op donderdag 7 december 1911 in Pijnacker gehouden vergadering van belanghebbenden, is besloten tot het aanleggen van een groentenhaven, nabij het spoorwegstation aldaar. Naar wij vernemen zal de Holl. Spoorweg Maatschappij ongeveer f 10.000 in de kosten bijdragen.
....................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 9 december 1911, blz.Bij verstek wordt op 14 januari 1911 bevestiging gevorderd in de zaak van E. van D., slager te Rotterdam, die door de Rechtbank aldaar is veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf, wegens het op 4 oktober 1910 in Pijnacker opzettelijk belemmeren van een handeling van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening zijner bediening. Deze belemmering was niet zozeer gericht tegen de veldwachter, als wel tegen diens politiehond. De veldwachter wilde het geweer van de beklaagde, die een jachtwetovertreding gepleegd had, in beslag nemen. En nu had beklaagde de hond, die de veldwachter daarbij assisteerde, van zijn taak afgeleid. Het bestreden vonnis is op 26 januari 1911 door het gerechtshof in Den Haag bevestigd. De man gaat daarna in cassatie. De zaak wordt op 23 mei 1991 behandeld. Het cassatieberoep wordt op de zitting van 25 juni 1911 verworpen.
Een boer uit Pijnacker kwam zaterdagavond 21 januari 1911 in Delft voor het verrichten van enkele boodschappen. Voor een winkel aan den Burgwal zette hij zijn fiets neer en deed daar zijn commissie. Hij moest ook nog naar de Hypolitusbuurt, maar meende zekerheidshalve dat maar te voet te moeten doen; zijn fiets liet hij in de winkel aan de Burgwal staan. Toen nu de man aan de Hypolitusbuurt klaar was, meende hij dat zijn fiets daar gestolen was. Ontdaan kwam hij bij de politie aangifte doen tot, onder het opmaken van het proces-verbaal, 's mans geheugen wederkeerde en hij zich herinnerde, dat de fiets aan de Burgwal stond. Zoiets had de politie nog nooit bij de hand gehad.
De kantonrechter in Delft veroordeelt op 6 februari 1911 J.R. uit Pijnacker wegens het op verboden wijze berijden van een weg.
A. K. werd door de kantonrechter te Delft veroordeeld tot f 6 boete of 3 dagen, wegens het laten opsporen en drijven van een haas in een polder onder Pijnacker. Hij kwam in verzet bij de rechtbank Den Haag en hoorde daar op 22 februari 1911 bevestiging van bet vonnis vragen. Op 6 maart 1911 wordt hij veroordeeld tot een boete van f 6 of 4 dagen.
Op 5 mei 1911 veroordeelt de kantonrechter W. van A. uit Pijnacker tot een boete van f 1,50 of 1 dag wegens het op verboden wijze berijden van een weg in Vrijenban.
Op 10 mei 1911 veroordeelt de kantonrechter S. van B. en G. v.d. B. uit Pijnacker tot een boete van f 1 of 1 dag wegens het op verboden wijze berijden van een weg.
Op 7 juni 1911 spreekt de kantonrechter T. de V. uit Pijnacker vrij van de aanklacht dat hij op de openbare weg een paard onbeheerd heeft laten staan. J.L. uit Pijnacker wordt veroordeeld tot een boete van f 1 of 1 dag wegens het op verboden wijze berijden van een weg.
Op 21 juni 1911 wordt J. van W. uit Pijnacker veroordeeld tot een boete van 2 x f 1 of 2 x 1 dag wegens (1) het tezamen met een persoon zich bevinden op een in beweging zijnde hondenkar (2) rijden met voor een kar gespannen hond zonder muilkorf. Voorts G.L. uit Pijnacker wegens een jachtovertreding tot dezelfde straf.
Op 19 juli 1911 veroordeelt de kantonrechter C.S. en B.J.S. uit Pijnacker ieder tot een boete van f 1 subs 1 dag wegens het samen zonder toestemming lopen op hooiland. J. v.d. M. krijgt eenzelfde boete voor het op verboden wijze berijden van een weg. A.L. uit Pijnacker eveneens wegens na zonsondergang rijden met een rijwiel zonder licht.
In de nacht van zondag 27 op maandag 28 augustus 1911 is er wederom in onze gemeente ingebroken. Thans heeft men de smid H. Franxs in de Katwijkse buurt met een bezoek vereerd. Men heeft het bezoek echter niet verder uitgestrekt dan tot de werkplaats en daar 8 rijtuiglantarens, 4 zadels van rijwielen en enige andere rijwielonderdelen ontvreemd. De politie doet onderzoek.
Op zondag 10 september 1911 omstreeks 11 uur geschoten is op trein 25 der Electrische spoor Den Haag—Rotterdam, tusschen Nootdorp en Pijnacker. De kogel ging dwars door een coupé heen, zonder iemand te raken. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld.
Op 14 september 1911 wordt uit Pijnacker gemeld dat dieven tegenwoordig in deze gemeente hun slag te willen slaan. Bijna dagelijks hoort men dat hier of daar het slot geforceerd is. Hedennacht heeft men weer getracht in de Secretarie in te breken. Het slot in de voordeur was geheel weggebroken. Men is vermoedelijk gestoord, want men is niet binnen geweest, ofschoon de werkzaamheden reeds zover waren gevorderd, dat dit zonder veel moeite had kunnen plaats hebben. Bij J. Buitendijk aan de Oude Leede is na inbraak enig gereedschap en een kistje sigaren gestolen, een zakje zaad werd in een sloot teruggevonden .
Op 27 september 1911 veroordeelt de kantonrechter N.K uit Pijnacker tot een boete van f 1 of 1 dag wegens na zonsondergang rijden met een rijwiel zonder licht.
Op 11 oktober 1911 veroordeelt de kantonrechter A. de V. uit Pijnacker tot een boete van f 1 of 1 dag wegens na zonsondergang rijden met een rijwiel zonder licht.
Op 25 oktober 1911 veroordeelt de kantonrechter C.J.N. uit Pijnacker tot een boete van f 1 of 1 dag en verbeurdverklaring van de maten en gewichten wegens een ijkovertreding.
Op 8 november 1911 veroordeelt de kantonrechter C.W. van der E tot een boete van f 10 of 10 dagen wegens het opgeven van een valse naam en tot f 1 of 1 dag wegens wegens het na zonondergang rijden met een rijwiel zonder licht. Voorts L. v.d. F. uit Pijnacker tot een boete van f 0,50 of 1 dag wegens het met een rijwiel rijden over een verboden weg.
Op 22 november 1911 veroordeelt de kantonrechter J.A. van B. uit Pijnacker tot een boete van 2 x f 1 of 2 x 1 dag wegens een visdelict. Voorts A.L uit Pijnacker voor hetzelfde tot een boete van f 1 of 1 dag
Op 21 december 1911 veroordeelt de kantonrechter P.R, J.V., en J. van V. uit Pijnacker ieder tot een boete van f 2 of 2 dagen wegens het op een verboden wije berijden van een weg.
Op 28 december 1911 veroordeelt de kantonrechter H.D.B. uit Pijnacker tot een boete van f 2 of 2 dagen omdat hij een kreupel paard als trekdier heeft gebruikt.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 14 januari 1911, blz. 12; Delftsche Courant 23 januari 1911, blz. 1; Delftsche Courant 26 januari 1911, blz. 1; Delftsche Courant 6 februari 1911, blz. 6; Haagsche Courant 22 februari 1911, blz. 5; Haagsche Courant 7 maart 1911, blz. 10; Delftsche Courant 5 mei 1911, blz. 3; De Maasbode 23 mei 1911, blz. 1; Delftsche Courant 29 juli 1911, blz. 3; Delftsche Courant 28 augustus 1911, blz. 2; Delftsche Courant 11 september 1911, blz. 2; Delftsche Courant 14 september 1911, blz. 2; Delftsche Courant 4 oktober 1911, blz. 3; Delftsche Courant 21 oktober 1911 blz. 3; Delftsche Courant 28 oktober 1911, blz. 10; Delftsche Courant 17 november 1911, blz. 3; Delftsche Courant 28 november 1911, blz. 2; Delftsche Courant 30 december 1911, blz. 23; Delftsche Courant 3 januari 1912, blz. 2Op 10 januari 1911 wordt gemeld dat bij KB van 28 december 1910, nr. 37 aan het hoofd der RK bijzondere lagere school L. Lemmers uit Pijnacker een staatspensioen is verleend van f 1077 per jaar. Hem is eervol ontslag verleend.
Op 28 januari 1911 wordt gemeld dat L.N.J. van Blokland uit Tiel is benoemd tot onderwijzer in Pijnacker.
Op 4 april 1911 stellen B&W van Delft aan de Raad voor om een overeenkomst aan te gaan met het gemeentebestuur van Pijnacker inzake de toelating van leerlingen uit die plaats tot de HBS in Delft. Het gemeentebestuur van Pijnacker heeft zich bereid verklaard aan Delft een bedrag van ƒ 100 per jaar te betalen voor elke leerling uit zijn gemeente, die de H. B. S. te Delft bezoekt. Delft zal nu voortaan van deze leerlingen schoolgeld vorderen naar dezelfde maatstaf als van leerlingen uit de eigen gemeente.
Op de agenda van de zitting van 14 juni 1911 van de raad van Delft staat het verzoek van ds. C.A. de Bruin uit Pijnacker om ontheffing van het schoolgeld voor de HBS.
Op 14 juni 1911 wordt gemeld dat door de gemeenteraad van Pijnacker aan S.A. Meerburg eervol ontslag is verleend als onderwijzer aan de Openbare Lagere School nr. 1 aan de Kerkweg. In de vacature wordt niet voorzien omdat het leerlingenaantal sterk gedaald is na de oprichting van bijzondere scholen.
Op 16 juni 1911 wordt gemeld dat B&W van Vrijenban hebben aanbesteed de verbouw van school nr. 1 in Delfgauw. Onder de aannemers is het hoogste bod f 1000,10; het laagste f 895. De enige Pijnackerse inschrijver is ene Bijsterveld voor f 924. Uit Delfgauw komen de inschrijvers Gebrs. C. en W. de Hoog, De Wilde, Leeuwenberg en P. Kas.
Op 30 juli 1911 wordt gemeld dat J. Terpstra, schoolhoofd in Pijnacker, als derde is geplaatst op de voordracht voor hoofd van de school in Benningbroek.
Op 13 september 1911 wordt gemeld dat de raad van Pijnacker akkoord is gegaan met het voorstel van Delft om voor elke HBS-leerling uit Pijnacker aan Delft een zeker bedrag te betalen. De gemeente heeft voorafgaand aan dit besluit zich ervan vergewist dat de belanghebbende ingezetenen bereid zijn dit bedrag voor hun kind aan de gemeente te vergoeden. e overige gemeenten die niet op het aanbod van Delft zijn ingegaan betalen per leerling f 180.
Op 17 oktober 1911 wordt gemeld dat H. Verbakel uit Pijnacker is toegelaten tot de provinciale cursus hoefbeslag die deze winter gegeven zal worden.
BRONNENkrantenNed. Stcrt 10 januari 1911, nr. 8, 3e bijvoegsel; Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant 10 januari 1911, blz. 5; Haagsche Courant 19 januari 1911, blz. 6; Het nieuws van den dag 28 januari 1911 blz. 9; Delftsche Courant 4 april 1911, blz. 1; Haagsche Courant 12 april 1911, blz. 9; Delftsche Courant 14 juni 1911, blz. 5-6; Delftsche Courant 6 juni 1911, blz. 2; Delftsche Courant 14 juni 1911, blz. 31; Hoornsche Courant 30 juli 1911 blz. 2; Delftsche Courant 13 september 1911, blz. 6; Haagsche Courant 28 september 1911 blz. 6; De Maasbode 17 oktober 1911 blz. 1Omdat zijn 7-jarig zoontje met lucifers had gespeeld ontstond op 17 juli 1911 omstreeks 5 uur brand in de hooiberg van de landbouwer D. Kostering aan den Klapwijkseweg te Pijnacker. Reeds was een gedeelte van het dak van een schuur aan het branden. De brandweer die spoedig ter plaatse verscheen voorkwam erger en beperkte de brand tot de hooiberg.
Een bewoner van de Katwijksche buurt te Pijnacker voelt zich op 22 juli 1911 gedrongen in het Nieuwsblad de attentie van de bevoegde autoriteiten te vestigen op het gevaar, dat naar zijn gegevens de gezondheid van zijn medebuurtbewoners loopt, tengevolge van het gebruik van het hun toegewezen drinkwater. De schrijver constateert namelijk, dat in dat water een 4-tal kadavers van varkens ronddrijven, zonder dat die worden verwijderd, en een paar weken geleden maakte een tuinier van het drinkwater gebruik om er zijn oude hond in te verdrinken!
Landbouwer K. uit Pijnacker heeft op 31 juli 1911 op de hoek Breestraat en Geer een 12-jarige fietsende jongen omver gereden. De jongen kwam met de schrik vrij, de fiets was vernield.
Op 11 september 1911 rond elf uur is geschoten op trein 25 van de Electrische Spoor Den Haag-Rotterdam, tussen Nootdorp en Pijnacker. De kogel ging dwars door een coupé heen zonder iemand te raken. Er is onmiddellijk een onderzoek ingesteld [Goudsche Courant 12 september 1911, blz. ]
Op 17 november 1911 rond 19.00 uur komt de omnibus van Pijnacker in aanraking met de broodbakkerswagen van de heer Linthorst aan de Molslaan in Delft. Een van de ruiten van het rijtuig wordt verbrijzeld. Persoonlijke ingelukken zijn uitgebleven.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 jui 1911 blz. 2; Rotterdamsch Nieuwsblad 22 juli 1911, blz. 2; Delftsche Courant 1 augustus 1911, blz. 2; Delftsche Courant 18 november 1911 blz. 9Op 11 januari 1911 is te huur een flink herenhuis op de beste stand te Pijnacker. Wegens de grootte en gunstige ligging zowel als winkel als voor andere doeleinden geschikt. Te bevragen bij D.N. Verburg in Pijnacker.
Op woensdag 25 januari 1911 bij veiling en op woensdag 1 februari daaraanvolgende bij afslag, zal telkens om 11.00 uur in het koffiehuis van de Heer van Schie te Pijnacker, in het openbaar worden geveild en verkocht: 1. Een huis met erf, tuin en water, staande en gelegen aan den Vlielandseweg, onder de gemeente Pijnacker bij het kadaster van die gemeente bekend als sectie B nos 1287 en 1026, te zamen groot 19 aren. Verhuurd voor ƒ 2,75 per week. In veiling gebracht voor f 2275 en verkocht voor f 2325. 2. Een perceel uitmuntend weiland, waarvan een gedeelte zeer geschikt voor tuingrond in de Droogmaking van de Oude of Hoge polder onder de gemeente Pijnacker, kadastraal aldaar bekend als sectie B, nummer 1041, ter grootte van 2.81.90 hectare grondlasten. In veiling gebracht voor f 6000. Het weiland is uit de hand verkocht.
In 1911 worden de volgende huizen gebouwd:
Stationsstraat 9 Gebouwd in 1911, huisnr. A306, kad.nr. C 2695, perceelsoppervlak 109 m2 (of 117 m2). Nadat Willem Stoorvogel eerder tevergeefs had geprobeerd een stuk land te kopen van de diaconie, hij bood te weinig, kocht enkele jaren later zijn tante Ariejana Johanna Stoorvogel - Notenboom het stuk grond van Arend Kranenburg voor f 250. Aannemer Schotte bouwt er een huis op. Ariejana woont er met haar dochters Antje en Neeltje. Haar man, Arie Christiaan Stoorvogel, is al in 1908 overleden. Ariejana overlijdt in 1917. Een akte van boedelverdeling uit 1928 wijst het pand toe aan Antje. Neeltje blijft bij Antje wonen. Antje overlijdt in 1939, Neeltje in 1964. Nic. Kluiters koopt het in 1964 in opdracht van Jantschik. Zijn dochter Nel Jantschik woont er van 1964 tot 1970. Van 1970 tot 1989 woont Joop Jantschik er, daarna John en Joyce Janssen.
Stationsstraat 11 t/m 19 Aannemer Arend Kranenburg koopt van de diaconie van de Hervormde Kerk 1700 m2 bouwland. Hij bouwt er in 1911 vijf woningen op.
Stationsstraat 11 Gebouwd in 1911, huisnr. A307, kad.nr. C2699, perceelsoppervlak 85 m2. Bewoners tot 1930 zijn achtereenvolgens P. Westmaas, J. van Atten en W. van Herk. Van oktober 1931 tot in 1936 wonen er Arie van Muilwijk en zijn vrouw Elizabeth van Reeuwijk. En in 1936 komt het gezin van G.B. Lagerweij er wonen tot 1962. In 1984 staat het huis te koop. Theo en Margaretha Hooijmans worden de nieuwe eigenaren en wonen er van 1985 tot juli 1990. Vanaf 1991 is het huis bewoond door Hélène van Winden.
Op 28 juli 1911 wordt gemeld dat A. Droppert uit Rijswijk heeft aanbesteed het bouwen van een tuinderswoning met schuur aan de Delfgauwseweg in Vrijenban. Inschrijvers zijn o.a. de Delfgauwenaren Kas, Schotte en Leeuwenburg en uit Pijnacker A. Kranenburg. De bedragen lopen uit een van f 4221,78 tot f 4.891.
Op 16 en 23 november 1911 wordt verkocht een perceel weiland of bouwland in de Droogmaking van de Oude of Hoge Polder van en in de gemeente Pijnacker sectie B nr 979 groot 1 hectare 85 aren 10 centiaren. Verhuurd aan Pleun de Groot met twee annexe percelen in de gemeente Zegwaard. Het wordt in bod gezet op f 2.800.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 7 januari 1911, blz. 9; Delftsche Courant 11 januari 1911, blz. 6; Delftsche Courant 29 juli 1911, blz. 2; Delftsche Courant 11-11-1911 blz. 7; Delftsche Courant 17 november 1911 blz. 4literatuurTheeuwsen-Kardol, Stationsstraat, blz. 22-23, 27Op 28 maart 1911 wordt gemeld dat de heer L. H. ter Hall, stationschef in Klarenbeek bij Apeldoorn, met ingang van 19 april 1911 naar Pijnacker wordt overgeplaatst en in Klarenbeek wordt opgevolgd door de heer Wielenga uit Pijnacker.
Op 18 december 1911 verzoekt Jacob Welling uit Pijnacker, Omnibusondernemer van Pijnacker naar Delft v.v., de raad van Delft beleefd hem weer een subsidie voor het jaar 1912 te willen verlenen
BRONNENDelftsche Courant 29 december 1911 blz. 6Op 3 juli 1911 wordt gemeld dat voor de verkiezing van drie leden voor de Gemeenteraad van Pijnacker kandidaat zijn gesteld, de heren: C. Koetsier, G. v. d. Kooy, P. Sonneveld en A. v. Winden. De stemming heeft plaats op 5 juli 1911. Gekozen worden Sonneveld, Koetsier en van Winden.
In 1911 is het aantal stemgerechtigde kiezers voor de Tweede Kamer in Pijnacker 358. Vrouwen mogen niet stemmen en van de rond 1000 mannen worden dus slechts 358 gekwalificeerd geacht.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 3 juli 1911 blz. 2; Delftsche Courant 6 juli 1911, blz. 2; Delftsche Courant 8 augustus 1911, blz. 2In 1911 geldt een verlaagd tarief voor gesprekken tussen Schiedam en o.a. Pijnacker. Een gewoon interlokaal gesprek kost nu f 0,20; een dringend interlokaal gesprek f 0,65.
.................................................BRONNENDe Maasbode 8 juni 1911, blz. 3In mei 1911 is er in Pijnacker één eigenaar die te maken heeft met mond-en klauwzeer.
Op 14 juni 1911 wordt gemeld dat in Pijnacker de ziekte mond-en klauwzeer onder het rundvee sterk toeneemt. Ruim 70 landbouwers hebben aangifte gedaan van die ziekte. Er zijn onder het vee enkele sterfgevallen maar de ziekte heeft in het algemeen een goedaardig verloop.
In de maand juni 1911 is bij 103 eigenaren sprake van mond- en klauwzeer
Op 17 juli 1911 wordt gemeld dat het mond- en klauwzeer onder het rundvee in Pijnacker zo goed als geweken is. 47 runderen zijn in Pijnacker aan die ziekte gestorven. Bij de landbouwer J. v. Winden te Pijnacker is het miltvuur onder zijn rundvee uitgebroken. In enkele dagen overleden daaraan reeds bij hem 6 koeien.
In de maand juli 1911 is in Pijnacker bij 4 eigenaren sprake van mond- en klauwzeer.
Op 8 november 1911 vergaderen in Krasnapolsky in Amsterdam de Provinciale Vereenigingen van Veeverloskundigen "Het Veebelang". F. Tetteroo uit Pijnacker wordt als waarnemend 5e lid in het Hoofdbestuur gekozen.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 14 juni 1911, blz. 5; Ned. Stcrt 16 juni 1911, nr. 139; Delftsche Courant 17 juli 1911, blz. 2; Ned. Stcrt 17 juli 1911, nr. 165 Bijvoegsel blz. 4; Ned. Stcrt. 25 augustus 1911, nr. 199 Bijvoegsel blz. 1; Nieuwe Vlaardingsche Courant 18 november 1911, blz. 9Op 7 januari 1911 wordt gemeld dat huishoudster E. van Veen is verhuisd van Delft, Westerstraat 57 naar Pijnacker.
Op 7 januari 1911 wordt in Pijnacker geboren Clazina Zegwaard. Ze is een dochter van ...... Ze wordt gedoopt op 19 februari 1911. Ze is een dochter van Jacob Zegwaard en Clazina Harteveld. Clazina Zegwaard...
...........................................-Clazina overlijdt op 27 november 1994 in Pijnacker -ze wordt begraven op .... december1994.BRONNENkrantenDelftscheCourant 9 januari 1911, blz. 3overige bronnenVoorouder.nl;STAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Clazina Zegwaardvader Jacob Zegwaard wordt geboren op 14 juli 1876 in Pijnacker. Hij is een zoon van........Clazina Harteveld wordt geboren 24 augustus 1876 in Pijnacker. Ze is een dochter van ...... Jacob en Clazina trouwen op 1 juli 1908 in Pijnacker. Ze krijgen kinderen.......................................-Jacob overlijdt. -Clazina overlijdt.Op 9 januari 1911 wordt gemeld dat A. Vermaas [27 jaar] in Pijnacker in ondertrouw is gegaan met A. van Dijk [23 jaar].
BRONNENkrantenDelftsche Courant 9 januari 1911, blz. 3Op 16 januari 1911 wordt gemeld dat F.N.C. de Vries [24 jaar] in Pijnacker in ondertrouw is gegaan met W. Duiverman [25 jaar].
BRONNENkrantenDelftsche Courant 16 januari 1911, blz. 3Op 16 januari 1911 wordt om 5.30 uur in Wijk 3 nr. 95 geboren Jan Rogaar. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn bramer Adrianus Reinier van Vuuren (29 jaar) en glasblazer Bartholomeus Johannes Lupker (32 jaar). Ze wonen beiden in Delft. Hij is een zoon van scheepmaker Jan Rogaar en Anneke Werkman.
..................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 17 januari 1911 wordt om 7.30 uur in Wijk 3 nr. 155 in Vrijenban geboren Adrianus Cornelis Johannes van Galen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn barbier Hendrik de Roo (35 jaar) en barbier Johannes Laurentius van Wingerden (29 jaar). Ze wonen beiden in Delft. Hij is een zoon van schippersknecht Antonius de Ridder en Maria Ruijgt.
............................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 18 januari 1911 wordt om 23.30 uur in Wijk 2 nr. 2 in Vrijenban geboren Maria Theodora de Ridder. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn schippersknecht Jan Noort (29 jaar) uit Rijswijk en schippersknecht Genius Jacobus Jongste (27 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van tuindersknecht Theodorus Maria Nicolaas van Galen en Alida Johanna van der Werf.
......................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 21 januari 1911 wordt in Pijnacker geboren Abraham Molenaar. Hij wordt gedoopt op 12 maart 1911 in Pijnacker. Hij is een zoon van Abraham Molenaar en Johanna Lourina Both. Abraham Molenaar......
....................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 januari 1911, blz. 3STAMVADERVOOROUDERSVoorouder.nl;voorouders van Abraham Molenaarvader Abraham Molenaar wordt geboren op 6 juli 1886 in Berkel en Rodenrijs. Hij is een zoon van .......... Johanna Lourina Both wordt geboren op .....1887 in Gouderak. Ze is een dochter van ...... Abraham en Johanna trouwen op 9 juni 1910 in Hillegersberg. Ze krijgen kinderen. ..............................................-Abraham overlijdt. -Johanna overlijdtOp 22 januari 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 1 nr. 7 in Vrijenban geboren Elizabeth Johanna Wolf. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn glasblazer Heinrich Martinus Bormann (24 jaar) en glasblazer Johannes Laurentius Goedhart (43 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Ze is een dochter van glasblazer Ludwig Wolf en Adriana Catharina Maria Dijkgraaf.
.....................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 23 januari 1911 wordt in Pijnacker geboren Adriana Rensen. Ook Jaan. Ze wordt gedoopt op 12 maart 1911. Ze is een dochter van Nicolaas Rensen en Aartje Huurman. Adriana Rensen trouwt op 11 augustus 1932 in Pijnacker met Hendrik Kaizer. Hij wordt geboren op 14 mei 1906 in Berkel en Rodenrijs. Begraven 8 april 1972 op Koningshof
........................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 januari 1911, blz. 3overige bronnenVoorouder.nl;STAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Adriana Rensenvader Nicolaas Rensen wordt geboren. Hij is een zoon van........ Aartje Huurman wordt geboren. Ze is een dochter van ........ Nicolaas en Aartje trouwen.op...... Ze krijgen kinderen. ...............................................-Nicolaas overlijdt. -Aartje overlijdt.Op 25 januari 1911 overlijdt Grietje Andressen. Ze is de echtgenote van Hendrik Sluiter. Op 28 januari 1911 wordt Grietje Andressen, echtgenote van Hendrik Sluiter, begraven.
.......................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 januari 1911, blz. 3Op 27 januari 1911 wordt in Pijnacker geboren Wilhelmina Cornelia Smit. Ze is een dochter van Gerardus Smit en Margaretha de Vreede. Wilhelmina Cornelia Smit......
....................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 januari 1911, blz. 3overige bronnenVoorouder.nl;STAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Wilhelmina Cornelia Smitvader Gerardus Smit wordt geboren op 9 mei 1880 in Berkel en Rodenrijs. Hij is een zoon van ..... Margaretha de Vreede wordt geboren op 20 september 1875 in Pijnacker. Ze is een dochter van .......... Gerardus en Margaretha trouwen op 11 juni 1904 in Pijnacker. Ze krijgen kinderen.........................................................-Gerardus overlijdt. -Margaretha overlijdt.Op ..januari 1911 gaat A. Ripping [26 jaar] in ondertrouw met M.D. van Leeuwen [27 jaar].
....................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 januari 1911, blz. 3Op 9 februari 1911 wordt om 10.00 uur in Wijk 4 nr. 13 in Vrijenban geboren Gerardus Hendrikus Lam. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn schipper Johannes Christianus Mastenbroek (31 jaar) en schipper Theodorus Steijger (29 jaar). Ze wonen beiden in Delft. Hij is een zoon van loswerkman Wilhelmus Bartholomeus Lam en Grietje Otting.
............................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 11 februari 1911 wordt gemeld dat dienstbode G. Verweij is verhuisd van Pijnacker naar Delft, Rotterdamseweg 2m
....................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 februari 1911 blz. 12Op 11 februari 1911 wordt gemeld dat D. van Buijtene is verhuisd van Pijnacker naar Delft, Oostsingel 75.
....................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 februari 1911, blz. 12Op 11 februari 1911 wordt om 6.30 uur in Wijk 2 nr. 22 in Vrijenban geboren Theodora Jacoba van Halderen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en pakhuisknecht Johannes Hoogenraad Machielse (27 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van olieslagersknecht Gerardus Theodorus Josephus van Halderen en Gerritje Spek.
.......................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 22 februari 1911 wordt om 18.00 uur in Wijk 2 nr. 48 in Vrijenban geboren Cornelis van der Kooij. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Hij is een zoon van bouwknecht Willem van der Kooij en Christina Kronshorst.
........................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 27 februari 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 2 nr. 72 in Vrijenban geboren Adriaan Pieter Zonneveld. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Hij is een zoon van bouwman Pieter Zonneveld en Klazina Huibertina van den Berg.
.....................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 27 februari 1911 wordt om 2.30 uur in Wijk 2 nr. 72 in Vrijenban geboren Jacoba Hendrika Sluiters. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Ze is een dochter van schoenmaker Josephus Antonius Kluiters en Jacoba Maria Engelina Staak.
....................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 6 maart 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 3 nr. 91 in Vrijenban geboren Huibert Broekhuizen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn sjouwerman Adriaan Broekhuizen (31 jaar) uit Nieuwendijk en sjouwerman Jan Groeneveld (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van sjouwerman Gerrit Broekhuizen en Dingena Kamp.
............................................................bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 8 maart 1911 wordt om 4.30 uur in Wijk 1 nr. 5 in Vrijenban geboren Robertus Heinrich Ludwig Wolf. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn glasblazer Ludwig Wolf (26 jaar) uit Vrijenban en bankwerker Arie Potuijt (23 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van glasblazer Robertus Wolf en Helena Bormann.
.........................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 12 maart 1911* wordt in Pijnacker geboren Jacobus Lamens. Hij is een zoon van Johannes Lamens en Maartje Bazuin. Dirk Wouter van Kampen.
.........................................BRONNENOp 18 maart 1911 wordt in Rotterdam geboren Dirk Wouter van Kampen. Hij is een zoon van Arie Jacob van Kampen en Cornelia Kranse. Ook Kransse. Dirk Wouter van Kampen trouwt op .....Ze wordt geboren op..... Ze is een dochter van ... Dirk en .... krijgen een kind [
....................................................-Dirk is....-het gezin woont Koningshof 20-Dirk overlijdt op 28 mei 1945 in Pijnacker "na een kortstondig doch smartelijk lijden" (34 jaar). ..............................................BRONNENinternetCBG Verzamelingen; Open Archieven; WieWasWiearchievenArchief Rotterdam BS geboorten 999-01, reg.nr.1911C, aktenr. 2837Op 19 maart 1911 wordt om 3.15 uur in Wijk 2 nr. 1 in Vrijenban geboren Johannes Christoffel van der Wees. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Hij is een zoon van tuinder Gerrit van der Wees en Catharina Pieternella Hofland.
..................................bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp ....april 1911 wordt in Pijnacker geboren Adriana Gerarda in 't Veen. Ze is een dochter van J.B. in 't Veen en P. Westgeest.
....................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 4 april 1911, blz. 3Op....april 1911 wordt in Pijnacker geboren Johanna Maria Veldwisch. Ze is een dochter van J.F.W.H. Veldwisch en M. Langendoen.
....................................................BRONNENkrantenDelftsche CourantOp ....april 1911 wordt in Pijnacker geboren Neeltje Rensen. Ze is een dochter van P. Rensen en P. Neeleman.
Op 11 april 1911 wordt om 5.00 uur in Wijk 1 nr. 11 in Vrijenban geboren Andreas Johannes Degenhardt. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn loswerkman Cornelis Alberts (38 jaar) uit Delft en loswerkman Anthonie Cornelis Smit (42 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van Leendert Hugo Degenhardt, arbeider Gistfabriek, en Willemijntje Liefhebber.
..................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 13 april 1911 gaat A.J. Schuring [29 jaar] in Rotterdam in ondertrouw met E.G. van der Sande [24 jaar].
.......................................................BRONNENkrantenDe Maasbode 14 april 1911, blz. 7; Delftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op....april 1911 verhuist huishoudster C.C. Romijn van Delft Nieuwelaan 26 naar Pijnacker.
...................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 15 april 1911, blz. 3Op 13 april 1911* overlijdt in Pijnacker Johannes Ammerlaan (63 jaar). Hij is de echtgenoot van Catharina van Leeuwen.
Op 16 april 1911 wordt om 3.00 uur in Wijk 2 nr. 8 in Vrijenban geboren Aafje van der Lugt. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Ze is een dochter van warmoezier Abraham van der Lugt en Maria Avervoorde.
..........................................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp .... april 1911 wordt in Pijnacker geboren Jan Bazuin. Hij is een zoon van J. Bazuin en P. van Mullem.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op ....april 1911 gaat Th. Tilburg in Pijnacker in ondertrouw met J. Starreveld.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op ....april 1911 overlijdt in Pijnacker Laurens van Es [13 mnd].
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op ...april 1911 overlijdt in Pijnacker Willem Pieter Vermeer [5 mnd]
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op ...april 1911 overlijdt in Pijnacker Johannes Ammerlaan [63 jaar]
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 18 april 1911, blz. 3Op ...april 1911 wordt in Pijnacker geboren Cornelis Adrianus Wilhelmus Meyer. Hij is een zoon van C.J Meyer en M.C. van Vliet.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 1 mei 1911, blz. 3Op .....april 1911 wordt in Pijnacker geboren Nicolaas van Oudenaarde. Hij is een zoon van C. van Oudenaarde en N. Rensen.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 1 mei 1911, blz. 3Op......april 1911 wordt in Pijnacker geboren Jacob Hugo Hendrik van Buysen. Hij is een zoon van P. van Buysen en S. Geertsma.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 1 mei 1911, blz. 3Op ....april 1911 gaat H. Vermeulen [26 jaar] in Pijnacker in ondertrouw met M. Rensen [26 jaar].
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 1 mei 1911, blz. 3Op 17 april 1911 wordt om 23.45 uur in Wijk 1 nr. 116 in Vrijenban geboren Jantje van Willigen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn loswerkman Jacobus van Velzen (50 jaar) uit Delft en loswerkman Adrianus Mastenbroek (26 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van glasbazer Abraham van Willigen en Willemina Gombert.
.................................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 21 april 1911 wordt om 3.00 uur in Wijk 2 nr. 34 in Vrijenban geboren Adriana Maria Leeuwenburgh. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn bouwkundige Johannes Nicolaas Heesterman (50 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Ze wonen beiden in Vrijenban. Ze is een dochter van timmerman Jacob Cornelis Leeuwenburgh en Maria Notenboom.
........................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 21 april 1911 wordt om 1.30 uur in Wijk 3 nr. 57 in Vrijenban geboren Jacobus Antonius Leonardus Sliedregt. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn slager Nicolaas Kaptein (32 jaar) uit Delft en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van veehandelaar Hubertus Johannes Sliedregt en Wilhelmina Geertruida Zegveld.
......................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 30 april 1911 wordt om 21.00 uur in Wijk 3 nr. 50 in Vrijenban geboren Adrianus Vonk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van bouwknecht Willem Vonk en Albertje Krikke.
..........................................................bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 30 april 1911 wordt om 12.00 uur in Wijk 4 nr. 72 in Vrijenban geboren Bote de Vries. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van scheepmakersknecht Gerrit de Vries en Trijntje Hofland.
...................................................bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 4 mei 1911 wordt om 4.30 uur in Wijk 2 nr. 46 in Vrijenban geboren Johanna Watta Elisabeth van Hagen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn loswerkman Daniel Keegel (47 jaar) en timmermansknecht Stephanus Arnoldus Nicolaas Hoogendijk (54 jaar). Ze wonen beiden in Delft. Ze is een dochter van bouwknecht Johannes van Hagen en Cornelia Johanna ten Halve.
...............................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp ...mei 1911 wordt in Pijnacker geboren Johanna Maria van den Burg. Ze is een dochter van G.F.M. van den Burg en A.M.C. van Bergen Henegouwen.
..................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 8 mei 1911, blz. 3Op ....mei 1911 wordt in Pijnacker geboren Pieter van der Stoep. Hij is een zoon van G. van der Stoep en E. Molenaar.
.................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 8 mei 1911, blz. 3Op ....mei 1911 wordt in Pijnacker geboren Adriana Maria Petronella van der Burg. Ze is een dochter van A.E. van der Burg en A.P. Oudshoorn.
.................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 8 mei 1911, blz. 3Op ....mei 1911 wordt in Pijnacker geboren Theodorus Gerardus Maria Vonk. Hij is een zoon van J.J. Vonk en A.C. van der Meer.
.................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 8 mei 1911, blz. 3Op 13 mei 1911 wordt gemeld dat melkventer Th. Tilburg is verhuisd van Pijnacker naar Delft, Gasthuislaan 135.
.................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 13 mei 1911, blz. 10Op 13 mei 1911 wordt gemeld dat mej. A, van der Meer is verhuisd van Pijnacker naar Delft, Gasthuislaan 135.
.................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 13 mei 1911, blz. 10Op 16 mei 1911 wordt om 11.00 uur in Wijk 4 nr. 18 in Vrijenban geboren Cornelia Zwanenburg. Aangifte wordt gedaan door de vroedvrouw Johanna Barendina Catharina de Vries. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van de ongehuwde Cornelia Zwanenburg.
.................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 18 mei 1911 wordt om 23.00 uur in Wijk 1 nr. 118 in Vrijenban geboren Meine van der Leeden. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn loswerkman Hendrik Gerardus van Leeuwen (50 jaar) uit Delft en loswerkman Willem Cornelis van Leeuwen (62 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van Gerrit Cornelis van der Leeden en Jantje Martina van Meeteren.
................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 23 mei 1911 wordt om 5.00 uur in Wijk 4 nr. 25 in Vrijenban geboren Adrianus Jacobus Eustachius Heinsbroek. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en gemeentearchitectPieter Marinus Johannes Hoeke (35 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van bouwman Quirinus Heinsbroek en Anna Geertruida van Viet.
.........................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 24 mei 1911 trouwt Jacob van Buijtene in Pijnacker met Wilhelmina van der Toolen. Jacob overlijdt in Zoetermeer op 21 december 1971. Wilhelmina overlijdt in Zoetermeer in 1964.
Op 26 mei 1911* wordt in Pijnacker geboren Pieter Willem de Vos. Hij woont in Zwijndrecht.
Op 1 juni 1911 wordt om 2.30 uur in Wijk 3 nr. 78 in Vrijenban geboren Alexander Groeneveld. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn loswerkman Gerrit Broekhuizen (30 jaar) uit Vrijenban en loswerkman Adrianus Beekhuizen (33 jaar) uit Almkerk. Hij is een zoon van loswerkman Jan Groeneveld en Wilhelmina Sterkenburg.
...................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 3 juni 1911 wordt gemeld dat mej. M. Rensen is verhuisd van Pijnacker naar Delft, Molenstraat 6.
................................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 3 juni 1911, blz. 10Op 7 juni 1911 wordt om 15.00 uur in Wijk 4 nr. 68 in Vrijenban geboren Paulus Schaap. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn pakhuisknecht Johannes Hoogenraad Machielsen (28 jaar) uit Delft en veldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van scheepmakersknecht Geert Schaap en Wilhelmina Vonk.
.................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 11 juni 1911 wordt in Delft geboren Johannes Limburg. Hij is een zoon van Johannes Petrus Limburg en Johanna de Vries. Johannes Limburg trouwt op 24 december 1937 met Pieternella Meijer. Zij is een dochter van Jan Hendrik Meijer en Christina Wilhelmina Smehuijzen.
......................................................-Johannes is fabrieksarbeider-het gezin verhuist in november 1940 van Delft, Jacob Catstraat 50 naar Pijnacker, Post van de Burghstraat 6.BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 18 november 1940, blz. 6Op 16 juni 1911 wordt in Pijnacker geboren Agatha Post. Ze is een dochter van....... Agatha Post trouwt op 20 mei 1936 in Pijnacker met Willem van der Burgh. Jan Willem van der Burgh en Francina van Eendenburg. Agatha en Willem krijgen kinderen.
----------------------ze wonen in 1962 op Schimmelpenninck van der Oyeweg 80 in PijnackerBRONNENOp 17 juni 1911 wordt om 00.30 uur in Wijk 1 nr. 58A in Vrijenban geboren Maria Boomsma. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn kapitein der infanterie Antonius Hendrikus van Alphen de Veer (52 jaar) uit Delft en kapitein der infanterie Hendrik Meijwert (37 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van de eerste luitenant Reinder Boomsma en Gerardina Maria Schallenberg.
.................................................BRONNENCollectie DelftOp 19 juni 1911 wordt om 12.30 uur in Wijk 4 nr. 76 in Vrijenban geboren Johanna Wilhelmina van Nieuwland. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn Jean Henri Eigeman (22 jaar) en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar). Beiden wonen in Vrijenban. Ze is een dochter van scheepmakersknecht Frederik Jacobus van Nieuwland en Antje Schouwstra.
....................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 24 juni 1911 wordt gemeld dat de kapper F.J. Choufoer is verhuisd van Delft, Pootstraat 119, naar Pijnacker.
BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 24 juni 1911, blz. 15Op 25 juni 1911 wordt om 18.00 uur in Wijk 2 nr. 18 in Vrijenban geboren Geertje van der Salm. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmermansknecht Jean Henri Eigeman (22 jaar) uit Vrijenban en metselaar Urias Gerardus Notenboom (35 jaar) uit Pijnacker. Ze is een dochter van loswerkman Cornelis van der Salm en Cornelia Koole.
....................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 26 juni 1911 wordt om 14.00 uur in Wijk 1 nr. 14 in Vrijenban geboren Johanna Wilhelmina Maria van Luijk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn glasblazer Willem Carel Kuhn (22 jaar) uit Delft en glasblazer Ludwig Wolf (26 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van glasblazer Johan Willem van Luijk en Jantje Josephina Kuhn.
.......................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 26 juni 1911 wordt om 14.00 uur in Wijk 1 nr. 14 in Vrijenban geboren Johanna Wilhelmina Maria van Luijk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn glasblazer Willem Carel Kuhn (22 jaar) uit Delft en glasblazer Ludwig Wolf (26 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van glasblazer Johan Willem van Luijk en Jantje Josephina Kuhn.
.......................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 1 juli 1911 meldt bode W. v.d. Ende als gevonden voorwerp enig geld.
BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 1 juli 1911, blz. 9Op ... juli 1911 wordt in Pijnacker geboren Jacobus Cornelis Langelaan. Hij is een zoon van G. Langelaan en M.M. van Winden.
BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 3 juli 1911, blz. 3Op ...juli 1911 wordt in Pijnacker geboren Simon Anthonius Cornelis van den Ploeg. Hij is een zoon van C.J. van den Ploeg en C.M. van de Helm.
BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 3 juli 1911, blz. 3Op......juli 1911 gaat J. Lindyer [44 jaar] in ondertrouw met C. Schotte [30 jaar].
BRONNENinternetkrantenDelftsche Courant 3 juli 1911, blz. 3Op 2 juli 1911 wordt om 17.00 uur in Wijk 3 nr. 44 in Vrijenban geboren Teunis de Nobel. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn metselaar Johannes Schilperoort (56 jaar) uit Delft en metselaar Theodorus Gerardus Warffemius (44 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van loswerkman lijmfabriek Hendrik Willem Maria de Nobel en Martina Snel.
.................................................BRONNENCollectie DelftOp 5 juli 1911 wordt in Pijnacker geboren Margaretha van Winden. Ze is een dochter van Johannes van Winden en Maria van Vliet.
BRONNENkrantenOp 9 juli 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 1 nr. 42 in Vrijenban geboren Elisabeth Engelina Steigenga. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn tapper Marinus van Osselen (67 jaar) uit Delft en veldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van tuindersknecht Johannes Steigenga en Trijntje van der Weerd.
...........................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 16 juli 1911 wordt om 18.00 uur in Wijk 3 nr. 47 in Vrijenban geboren Johanna Vonk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn rijksveldwachter Jan Pieter Hunik (37 jaar) uit Delft en gemeenteveldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van timmermansknecht Johannes Nicolaas Vonk (30 jaar) en Adriana Vreugdenhil. Johanna Vonk trouwt
.......................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 15 juli 1911 wordt om 20.30 uur in Wijk 3 nr. 141 in Vrijenban geboren Cornelis Gerardus Flinterman. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn Engelbert Flinterman (84 jaar) uit Rijswijk en tuinder Cornelis Gerardus Flinterman (51 jaar) uit Hof van Delft. Ze is een dochter van tuinder Carel Flinterman (27 jaar) en Adriana Overduin. Johanna Vonk trouwt
...........................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 16 juli 1911 wordt om 9.00 uur in Wijk 3 nr. 62 in Vrijenban geboren Hermanus van Velzen. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn werkman Hendrik de Jongh (26 jaar) uit Delft en loswerkman Hendrik Petrus van Maanen uit Delft. Hij is een zoon van smidsknecht Quirinus Hendricus van Velzen en Maria de Jongh. Hermanus van Velzen trouwt
.........................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 20 juli 1911* wordt in Pijnacker geboren Catharina Paulina Maria de Vreede. Ze is een dochter van Gerardus Petrus de Vreede en Catharina Paulina van den Akker.
....................................BRONNENkrantenOp 23 juli 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 3 nr. 158 in Vrijenban geboren Laurentius van der Helm. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn bode Johan Frederik van der Burg (74 jaar) uit Delft en magazijnknecht Johannes Hoogenraad Machielse (28 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van schipper Cornelis Jacobus van der Helm en Maria Johanna Noordermeer. Laurentius van der Helm trouwt
...................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Laurentius van der Helmvader Cornelis Jacobus van der Helm wordt geboren op 28 september 1869 in Wateringen. Maria Johanna Noordermeer wordt geboren 18 december 1878 in Wateringen. Cornelis en Maria trouwen op 22 mei 1901 in Hof van Delft.Op 23 juli 1911 wordt om 16.00 uur in Wijk 3 nr. 143 in Vrijenban geboren Antje Bosch. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn scheepmakersknecht Tiemen Bosch (59 jaar) uit Delft en werkman Gerardus Cornelis Hendriks (30 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van scheepmakersknecht Tiemen Bosch (27 jaar) en Wilhelmina Louisa Vinkeles. Antje Bosch trouwt
....................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 25 juli 1911 wordt om 2.00 uur in Wijk 4 nr. 35F in Vrijenban geboren Stijntje Koornneef. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en timmermansknecht Jean Henri Eigeman (22 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van tuindersknecht Pieter Koornneef (28 jaar) en Johanna Trijntje van der Lugt. Stijntje Koornneef trouwt
..........................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 27 juli 1911* overlijdt in Pijnacker Catharina Paulina Maria de Vreede (7 dagen). Ze is een dochter van Gerardus Petrus de Vreede en Catharina Paulina van den Akker.
..........................................BRONNENOp 29 juli 1911 wordt om 8.00 uur in Wijk 4 nr. 40 in Vrijenban geboren Arie Weerheim. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en gemeenteveldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van bouwman Cornelis Weerheim en Cornelia Harteveld. Arie Weerheim trouwt met Johanan Klasina Visser.
............................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Arie Weerheimvader Cornelis Weerheim wordt geboren op 24 januari 1870 in Vrijenban. Hij is een zoon van .... Cornelia Harteveld wordt geboren 13 april 1874 in Pijnacker. Ze is een dochter van ..... Cornelis en Cornelia trouwen op 18 oktober 1899 in Vrijenban.Op 2 augustus 1911 wordt om 10.00 uur in Wijk 3 nr. 157 in Vrijenban geboren Cornelis Sonneveld. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn verwersknecht Johannes de Vos (47 jaar) uit Delft en schildersknecht Daniel Philippus Cornay (27 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van schildersknecht Christiaan Lodewijk Sonneveld en Johanna Maria Schouten. Cornelis Sonneveld trouwt
........................................................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Cornelis Sonneveldvader Christiaan Lodewijk Sonneveld wordt geboren rond 1884 in Delft. Hij is een zoon van ...... Johanna Maria Schouten wordt geboren rond 1886 in Reeuwijk. Ze is een dochter van ....Christiaan en Johanna trouwen op 19 augustus 1908 in Vrijenban.Op 3 augustus 1911 wordt om 14.00 uur in Wijk 3 nr. 110 in Vrijenban geboren Jacoba Catarina Poot. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn Andries Poot (63 jaar) uit Delft en schildersknecht Doem Breukhoven (68 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van werkman Gerrit Cornelis Poot en Wilhelmina Magdalena Buchel. Jacoba Catarina Poot trouwt.....
.......................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 4 augustus 1911* trouwt Franciscus Ruygt (36 jaar) met Helena van Leeuwen (25 jaar). Franciscus is een zoon van Johannes Ruygt en Geertruida Starreveld. Helena is een dochter van Michael van Leeuwen en Margaretha Ammerlaan.
......................................BRONNENkrantenoverige bronnenOp 5 augustus 1911 wordt om 14.00 uur in Wijk 3 nr 10 in Vrijenban geboren Unia Maria Vonk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn magazijnknecht Johannes Hoogenraad Machielse (28 jaar) uit Hof van Delft en veldwachter Lammert Hensen (47 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van timmermansknecht Nicolaas Vonk en Jannetje Brederoo. Unia Maria Vonk trouwt
.....................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Una Maria Vonkvader Nicolaas Vonk wordt geboren op 2 februari 1880 in Pijnacker. Hij is een zoon van ....... Jannetje Brederoo wordt geboren op 30 december 1884 in Naaldwijk. Ze is een dochter van ..... Nicolaas en Jannetje trouwen 18 maart 1908 in Naaldwijk.Op 10 augustus 1911 wordt in Pijnacker geboren Apolonia Catharina Nicolette Maria de Vreede. Ze is een dochter van Jacobus Gerardus de Vreede en Cornelia van Koppen.
Op 10 augustus 1911 wordt in Pijnacker geboren Jan van der Velden. Hij is een zoon van Johan van der Velden en Dirkje Lamens.
Op 10 augustus 1911 wordt in Pijnacker geboren Jan Lamens. Hij is een zoon van Johan van der Velden en Dirkje Lamens.
Op 14 augustus 1911 wordt geboren Johanna Lena van Buijtene. Ze is een dochter van Jacob van Buijtene en Wilhelmina van der Toolen. Ze trouwt in Zoetermeer op 31 mei 1934 met Jacob van Beek, geboren in Zoetermeer op 17 maart 1906.
Op 15 augustus 1911 wordt om 12.00 uur in Wijk 2 nr. 33 in Vrijenban geboren Frederik Willem Bade. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van bouwman Gerrit Hendrik Bade en Clazina van den Berg. Frederik Willem Bade trouwt
.........................................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Frederik Willem Badevader Gerrit Hendrik Bade wordt geboren op 7 januari 1870 in Vrijenban. Hij is een zoon van ....... Clazina van den Berg wordt geboren op 9 januari 1877 in Pijnacker. Ze is een dochter van ....... Gerrit en Clazina trouwen op 26 april 1905 in Vrijenban.Op 16 augustus 1911* overlijdt in Pijnacker Apolonia Catharina Nicolette Maria de Vreede (5 dagen). Ze is een dochter van Jacobus Gerardus de Vreede en Cornelia van Koppen.
Op 17 augustus 1911 gaat warmoezier Nicolaas Koppert [30 jaar] uit Pijnacker in ondertrouw met Jacoba van der Kooij [23 jaar].
.......................BRONNENDelftsche Courant 19 augustus 1911, blz. 3Op 22 augustus 1911 wordt om 20.00 uur in Wijk 3 nr. 106 in Vrijenban geboren Huibert Abraham van den Bos. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn schipper Theodorus Ruiters (61 jaar) uit Delft en loswerkman Hendrikus de Winter (43 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van schippersknecht Evert van den Bos en Maatje Gebuijs. Huibert Abraham van den Bos trouwt.....
............................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 26 augustus 1911 wordt gemeld dat timmerman J.J. van der Helm is verhuisd van Delft, Bislandsepolder 2 naar Pijnacker Dorpstraat.
..............................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 26 augustus 1911 blz. 7Op 31 augustus 1911 wordt om 15.00 uur in Wijk 3 nr. 52 in Pijnacker geboren Pieter Gouweloos. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn werkman Pieter de Bruin (54 jaar) uit Delft en glasblazer Frederik van Bruggen (34 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van Hugo Gouweloos, pakhuisknecht in een kaashandel, en Pietje Boekestein. Pieter Gouweloos trouwt
...........................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Pieter Gouweloosvader Hugo Gouweloos wordt geborenop 7 januari 1881 in Strijen. Pietje Boekestein wordt geboren op 20 januari 1888 in 's-Gravenzande. Hugo en Pietje trouwen op 30 juli 1909 in 's-Gravenzande.Op 2 september 1911 wordt om 7.00 uur in het schip Cornelis gelegen in de Schie in Vrijenban geboren Johanna Mouthaan. Aangifte wordt gedaan door de vroedvrouw Johanna Barendina Catharina de Vries (56 jaar) uit Delft. Getuigen zijn smidsbaas Arend Kwaadland (56 jaar) uit Delft en metaaldraaier Karel Gustaaf Eckenhausen (32 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van schipper Johannes Mouthaan en Cornelia Blok. Ze wonen in 's-Gravenmoer. Johanna Mouthaan trouwt
..................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 2 september 1911 wordt om 9.00 uur in Wijk 4 nr. 64E in Vrijenban geboren Wilhelmus Johannes van Kan. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn smidsbaas Arend Kwaadland (56 jaar) uit Delft en metaaldraaier Karel Gustaaf Eckenhausen (32 jaar) uit Delft.Hij is een zoon van scheepmakersknecht Marinus van Kan en Gerdina Catharina Slierendrecht. Johannes Wilhelmus van Kan
......................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Johannes Wilhelmus van Kanvader Marinus van Kan wordt geboren op....1882 in Koudekerk. Gerdina Catharina Slierendrecht wordt geboren rond 1887 in Delft. Marinus en Gerdina trouwen op 16 september 1908 in Vrijenban.Op 7 september 1911 wordt in Pijnacker Johanna Allegonda Maria van Winden geboren. Ze is een dochter van Adrianus van Winden en Hendrika Helena van Vlies, Johanna Allegonda Maria van Winden.
.....................................................BRONNENoverige bronnenDigitale Stamboom DelftOp ...september 1911 wordt in Pijnacker geboren Klazina Rensen. Ze is een dochter van A. Rensen en G. de Bruin
...................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op...september 1911 wordt in Pijnacker geboren Johanna Allegonda Maria van Winden. Ze is een dochter van A. van Winden en H.H van Vliet.
...................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op ...september 1911 wordt in Pijnacker geboren Frederik Willem van der Kooy. Hij is een zoon van D.J. van der Kooy en F.J. Meijer
...................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op .....september 1911 wordt in Pijnacker geboren Thomas Johannes Maria van der Meer. Hij is een zoon van P.J. van der Meer en M. Franssen
..................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op ...september 1911 gaat N. Strik [22 jaar] in Pijnacker in ondertrouw met A.C. van Beek [23 jaar]
..................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op ...september 1911 gaat M.A Tetteroo [26 jaar] in Pijnacker in ondertrouw met M.E. Hogervorst [24 jaar].
...................................BRONNENkrantenDelftsche Courant 11 september 1911, blz. 3Op 14 september 1911 wordt om 00.30 uur in Wijk 3 nr. 51 in Vrijenban geboren Jan Willem Vliegenthart. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en loswerkman Reinier de Vree (32 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van timmermansknecht Jan Vliegenthart en Hendrika Catharina Jezeer. Jan Willem Vliegenthart trouwt
..........................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 15 september 1911* wordt in Pijnacker geboren Arij Schotte. Hij is een zoon van ....Arij Schotte trouwt met Trijntje de Hoog. Hij overlijdt op 17 december 2012 in Moerkapelle. Hij wordt begraven in Pijnacker.
..................................BRONNENfamilieberichten.nlOp 24 september 1911 wordt om 3.00 uur in Wijk 3 nr. 18 in Vrijenban geboren Alberdina Francina de Hoog. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en timmermansknecht Jean Henri Eigeman (23 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van bouwman Maarten de Hoog en Anna Maria de Vogel. Alberdina Francina de Hoog trouwt
......................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Alberdina Francina de Hoogvader Maarten de Hoog wordt geboren op 10 december 1881 in Pijnacker. Hij is een zoon van ..... Anna Maria de Vogel wordt geboren op 16 juli 1883 in Berkel en Rodenrijs. Ze is een dochter van..... Maarten en Anna trouwen op 23 januari 1907 in Vrijenban.Op 30 september 1911 wordt gemeld dat J. van der Kooij is verhuisd van Delft, Zuideinde 72b naar Pijnacker
............................BRONNENkrantenDelftsche Courant 30 september 1911, blz. 9Op ....september 1911 wordt in Pijnacker geboren Maria Kromkamp. Ze is een dochter van J.R. Kromkamp en M. de Bruin.
...........................BRONNENkrantenDelftsche Courant 2 oktober 1911, blz. 3Op ...september 1911 wordt in Pijnacker geboren Adriaan Petrus Johannes van der Helm. Hij is een zoon van R.J. van der Helm en W.M. Tetteroo.
...........................BRONNENkrantenDelftsche Courant 2 oktober 1911, blz. 3Op 6 oktober 1911 wordt om 17.00 uur in Wijk 1 nr. 18 in Vrijenban geboren Magdalena van der Knaap. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn grondwerker Gerrit den Hertog (43 jaar) uit Voorburg en grondwerker Willem van Vark (43 jaar) uit Voorburg. Ze is een dochter van tuindersknecht Johannes Hermanus van der Knaap en Maria Vermeer. Magdalena van der Knaap trouwt
..................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Magdalena van der Knaapvader Johannes Hermanus van der Knaap wordt geboren op 27 april 1855 in Rijswijk. Maria Vermeer wordt geboren op 27 december 1865 in Schipluiden. Johannes en Maria trouwen op 14 december 1887 in Schipluiden.Op 7 oktober 1911 wordt gemeld dat de tuinder P. Boon is verhuisd van Delft, Oostsingel 7 naar Pijnacker, Zuideinde.
...........................BRONNENkrantenDelftsche Courant 7 oktober 1911, blz. 3Op 19 oktober 1911 wordt om 22.00 uur in Wijk 2 nr. 95 in Vrijenban geboren Jan Theodorus Hazeu. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn veldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban en rijksveldwachter Jan Pieter Hunik (37 jaar) uit Delft. Hij is een zoon van bouwman Willem Hazeu en Willemina Grietje Jager. Jan Theodorus Hazeu trouwt op 7 april 1937 in Pijnacker met Anna Maria Vons. Ze wordt geboren op 1 december 1913 in Rotterdam. Ze is een dochter van kolenhandelaar Johannes Vons [20 mei 1885 Hof van Delft-8 mei 1967 Delft] en Anna Maria Verweij [9 mei 1887 Vrijenban-5 maart 1973 Warmond]. Jan en Anna krijgen kinderen [Johannes Hazeu 31 januari 1947 Delft-.....]
...................................................-roepnaam Jan-boekhouder-Jan overlijdt op 18 juni 1988 in Harderwijk; hij wordt begraven op 22 juni 1988 in ErmeloBRONNENliteratuurHazeu-van Veldhuizen, M.L., overige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 24 oktober 1911* trouwt Jacobus Frensch in Pijnacker met Wilhelmina de Vreede. Hij is een zoon van Pieter Frensch en Theodora Apolonia de Wit. Ze is een dochter van Johannes Hendricus de Vreede en Wilhelmina Koot.
......................................BRONNENkrantenOp 25 oktober 1911 overlijdt in Pijnacker N.N. van Winden. Kind van Christianus van Winden en Alida Elisabeth Tetteroo.
........................................BRONNENDigitale Stamboom DelftOp 25 oktober 1911 wordt om 7.30 uur in Wijk 4 nr. 26 in Vrijenban geboren Hendrik Gravesteijn. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn veldwachter Willem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van veehandelaar Pieter Gravesteijn en Maartje Harteveld. Hendrik Gravesteijn trouwt
............................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 28 oktober 1911 wordt om 16.30 uur in Wijk 4 nr. 91 in Vrijenban geboren Marinus Otting. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van veeschipper Marinus Lambertus Otting en Neeltje Dekker. Marinus Otting trouwt
...........................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Marinus Otting vader Marinus Lambertus Otting wordt geboren 28 april 1878 in Vrijenban. Hij is een zoon van ...... Neeltje Dekker wordt geboren rond 1879 in Capelle aan den IJssel. Ze is een dochter van ..... Marinus en Neeltje trouwen op 28 mei 1903 in Overschie.Op 1 november 1911 wordt om 21.15 uur in Wijk 1 nr. 101 in Vrijenban geboren Amalia Hendrina Anthonia Fahrner. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn Leendert Ferdinandus, werkman in een flessenfabriek (33 jaar) uit Delft en Karel Friedrich Fahrner (45 jaar) uit Delft. Ze is een dochter van glasblazer Wilhelm Fahrner en Antonia Cornelia Hendrina Overvoorde. Amalia Hendrina Anthonia Fahrner trouwt
............................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftGrietje VermaasOp 1 november 1911 wordt Adrianus Johannes Leonardus van Adrichem in ...geboren. Hij is een zoon van ...... Adrianus trouwt op…in… met …. Helm. Ze is geboren op….in… Ze is een dochter van .. en ….
…………………..
=Adrianus overlijdt op 25 augustus 2002 in ….
=hij wordt begraven op de R.K. begraafplaats
BRONNEN
internet
Online Begraafplaatsen
Op 5 november 1911 wordt in Pijnacker geboren Helena Maria van der Meer. Ze is een dochter van Johannes van der Meer en Margaretha Gosina van der Helm. Helena trouwt (1) op 14 september 1938 in Pijnacker met Adrianus Johannes Leonardus van der Helm. Hij wordt geboren op 19 februari 1912 in Nootdorp. Hij is een zoon van Adrianus Johannes van der Helm en Huberta Antonia van Oosten. Roepnaam Arie en Bertha. Helena en Adrianus krijgen zeven kinderen [Bep, Marga, Hans, Nettie, Mieke, Jos en Ad].
----------------------Adrianus is veeverloskundige en castreur.-ze wonen Emmapark 12.-Adrianus is de bezitter van de eremedaille van de Ned. Gregoriusvereniging-Helena overlijdt "geheel onverwacht" op 22 december 1968 in Pijnacker (57 jaar)-Adrianus trouwt (2) met Geertruida Warmer-Adrianus overlijdt op 18 juli 1986 in Pijnacker en is daar begraven op 21 juli 1986Op 7 november 1911 wordt pm 2.00 uur in Wijk 4 nr. 35C in Vrijenban geboren Grietje Vermaas. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn landbouwer Pieter Arie van der Kooij (41 jaar) uit Pijnacker en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van tuindersknecht Adrianus Vermaas en Adriana van Dijk. Grietje Vermaas
BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Grietje Vermaasvader Adrianus Vermaas wordt geboren op 25 september 1883 in Oud-Beijerland. Hij is een zoon van ......Adriana van Dijk wordt geboren in 1888 in Delft. Ze is een dochter van ....Adrianus en Adriana trouwen op 18 januari 1911 in Pijnacker.Op 16 november 1911 wordt in Vrijenban geboren Jan Rogaar. Hij is een zoon van Jan Rogaar en Anneke Werkman. Jan Rogaar trouwt
..................................BRONNENVoorouder.nl;Op 20 november 1911 wordt om 00.30 uur in Wijk 3 nr 25 in Vrijenban geboren Margaretha Maria Zuijdgeest. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (63 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van veehouder Wilhelmus Johannes Zuijdgeest en Maria Wilhelmina Meijer. Margaretha Maria Zuijdgeest trouwt
............................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Margaretha Maria Zuijdgeestvader Wilhelmus Johannes Zuijdgeest wordt geboren op 27 juli 1874 in Vrijenban. Hij is een zoon van ...... Maria Wilhelmina Meijer wordt geboren op 14 november 1877 in Pijnacker. Ze is een dochter van ..... Wilhelmus en Maria trouwen op 22 april 1904 in Pijnacker.Op 20 november 1911 wordt gemeld dat vleeshouwer P. Brandhorst is verhuisd van Brabantse Turfmarkt 41 naar Pijnacker.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 20 november 1911, blz. 3Op 23 november 1911 wordt om 7.00 uur in Wijk 1 nr. 115 in Vrijenban geboren Adrianus Cornelis van Oosten. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn Bernardus van der Garde (22 jaar) uit Den Haag en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van veldwachter Willem Pieter van Oosten en Jacoba Cornelia Haeussler. Adrianus Cornelis van Oosten trouwt
....................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 25 november 1911 wordt in Vrijenban geboren Stijntje Koornneef. Ze is een dochter van Pieter Koornneef en Johanna Trijntje van der Lugt. Stijntje Koornneef trouwt
.....................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp ....november 1911 wordt in Pijnacker geboren Dingena Jacoba Bentum. Ze is een dochter van J.M. Bentum en P.D. Berkelaar
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 november 1911, blz. 3Op ....november 1911 wordt in Pijnacker geboren Marinus Arie van Son. Hij is een zoon van P. van Son en J. Landman.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 november 1911, blz. 3Op.....november 1911 wordt in Pijnacker geboren Joanna Anna Tiel Groenestege. Ze is een dochter van E.A. Tiel Groenestege en S.J. van der Vlugt.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 november 1911, blz. 3Op.....november 1911 overlijdt in Pijnacker Jacob van Mullem [74 jaar].
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 november 1911, blz. 3Op ....november 1911 overlijdt in Pijnacker Huibrecht Verwaal.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 november 1911, blz. 3Op 25 november 1911 wordt om 15.00 uur in Wijk 3 nr. 118 in Vrijenban geboren Janna van der Sluis. Aangifte wordt gedaan door vroedvrouw Elisabeth Johanna Cornelia Godefrieda Muller (49 jaar). Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van schippersknecht Jacob van der Sluis en Francina Hofman. Janna van der Sluis trouwt
.....................................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie DelftOp 25 november 1911 wordt gemeld dat de wed N. van Etten is verhuisd van Delft, Buitenwatersloot 255, naar Pijnacker.
.............................BRONNENkrantenDelftsche Courant 25 november 1911, blz. 2Op 27 november 1911 overlijdt in Vrijenban Pieter van den Berg. Hij is een zoon van Pieter van den Berg en Antje Post. Hij is de echtgenoot van Gerritje van Vliet. Zie over hen onder 19 februari 1844.
.................................BRONNENoverige bronnenOpen AchievenOp 27 november 1911 wordt om 7.00 uur in Wijk 2 nr. 97 in Vrijenban geboren Pieter van der Eijk. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Wilem Pieter van Oosten (26 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van tuinder Pieter van der Eijk en Johanna Sonneveld. Pieter van der Eijk trouwt
...................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Pieter van der Eijkvader Pieter van der Eijk wordt geboren op 12 mei 1863 in Vrijenban. Hij is een zoon van....... Johanna Sonneveld wordt geboren op 24 maart 1868 Pijnacker. Ze is een dochter van ..... Pieter en Johanna trouwen op 26 april 1895 in Pijnacker.Op 4 december 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 4 nr. 37 in Vrijenban geboren Johannes van Baarle. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn boterhandelaar Gerrit de Vreede (30 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van veedrijver Arie Willem van Baarle en Maria Adriana Bos. Johannes van Baarle
............................................BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftSTAMVADERVOOROUDERSvoorouders van Johannes van Baarle vader Arie Willem van Baarle wordt geboren op 19 augustus 1865 in Vrijenban. Hij wordt geboren op..... Maria Adriana Bos wordt geboren op 17 november 1877 in Schiedam. Ze is een dochter van ...... Arie en Maria trouwen op 5 december 1900 in Vrijenban.Op 7 december 1911 wordt om 4.00 uur in Wijk 3 nr. 64 in Vrijenban geboren Cornelis Leonardus van der Stap. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van schipper Cornelis Hubertus van der Stap en Julia de Saunois. Cornelis Leonardus van der Stap trouwt....
BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 12 december 1911 wordt om 8.30 uur in Wijk 1 nr. 117 in Vrijenban geboren Gerdina den Hartog. Getuigen zijn glasblazer Martinus van Meeteren (26 jaar) uit Vrijenban en timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van glasblazer Koenraad den Hartog en Wilhelmina van Helten.Gerdina den Hartog trouwt...
BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 13 december 1911 wordt om 5.00 uur in Wijk 3 nr. 153 in Vrijenban geboren Johanna Meijer. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van timmermansknecht Arie Meijer en Andriesje Bijkerk. Johanna Meijer trouwt
BRONNENVoorouder.nl; Collectie DelftOp 18 december 1911 wordt in Pijnacker geboren Hendrik Arend Kostering. Hij is een zoon van Daniel Kostering en Geertruida Sonneveld. Hendrik Arend Kostering trouwt (1) op.....met...... Hendrik trouwt (2) op 22 september 1943 in Rijswijk met Alida Winkel. Ze wordt geboren op 30 mei 1922 in Rijswijk. Ze is een dochter van Arien Tjadesz Winkel en Maria Heemskerk. Hendrik en Alida krijgen vier kinderen [Geertruida Kostering 16 juli 1944 Pijnacker-....; Maria Elizabeth Kostering 6 november 1948 Pijnacker-...; Arienne Kostering 18 augustus 1951 Haarlemmermeer-...; Hendrik Daniel Kostering 17 juni 1953 Haarlemmermeer-.....]. Hendrik trouwt (3) op...augustus 1971 in Chilliwack, BC, Canada met Cornelia Schrijver. Roepnaam Kay.
-------------------------Alida overlijdt in Canada op 2 september 1969 in New Westminster, British Columbia, Canada-ze is begraven op Aberdeen Cemetery-Hendrik scheidt van Cornelia in 1991-Hendrik overlijdt op 27 november 1993 in Chilliwack, Fraser Valley Regional District, British Columbia, CanadaBRONNENinternet https://www.findagrave.com/memorial/106828299/alida-kostering https://genealogie.voorouder.nl/getperson.php?personID=I509457&tree=voorouders; https://www.genealogy.com/ftm/j/o/n/Jennie-Jones-ON/WEBSITE-0001/UHP-0002.html; http://www.sonneveldweb.nl/getperson.php?personID=I21113&tree=2; krantenDelftche Courant 27 december 1911 blz. 2; The Windmill Herald, nr 748 [23 december 1993]overige bronnenAncestry.comOp 19 december 1911 wordt in Vrijenban geboren Jacoba Maria Francisca Boon. Getuigen zijn barbier Johannes Theodorus Jacobus Weber (28 jaar) uit Delft en gemeenteveldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van tuinder Adrianus Cornelis Wilhelmus Boon en Maria Johanna Hooijmans. Jacoba Maria Francisca Boon......
.......................................BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie Delftvoorouders van Jacoba Maria Francisca Boonvader Adrianus Cornelis Wilhelmus Boon wordt geboren op.... Hij is een zoon van .....Maria Johanna Hooijmans wordt geboren op.... Ze is een dochter van ...... Adrianus en Maria trouwen op......Op....wordt in Pijnacker geboren Martina Helena van Leeuwen. Ze is een dochter van J. van Leeuwen en A. van Noort.
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 december 1911, blz. 2Op ... december 1911 wordt in Pijnacker geboren Geertruida Neeltje van Duyn. Ze is een dochter van F. van Duyn en P. Koppert .
BRONNENkrantenDelftsche Courant 27 december 1911, blz. 2Op 25 december 1911 wordt om 10.00 uur in Wijk 2 nr. 75 in Vrijenban geboren Willebrordus Adrianus Petrus Oudshoorn. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en timmermansknecht Jean Henri Eigeman (23 jaar) uit Vrijenban. Hij is een zoon van landbouwer Jacobus Johannes Oudshoorn en Maria Cornelia van der Helm. Willebrordus Adrianus Petrus Oudshoorn.....
BRONNENoverige bronnenVoorouder.nl; Collectie Delftvoorouders van Willebrordus Adrianus Petrus Oudshoornvader Jacobus Johannes Oudshoorn wordt geboren op.... Hij is een zoon van ...... Maria Cornelia van der Helm wordt geboren op.... Jacobus en Maria trouwen op 22 april 1910 in Zoetermeer.Op 27 december 1911 wordt om 11.30 uur in Wijk 2 nr. 64 in Vrijenban geboren Gerritje Sonneveld. Aangifte wordt gedaan door de vader. Getuigen zijn timmerman Hubertus Jacobus Eigeman (64 jaar) uit Vrijenban en veldwachter Lammert Hensen (48 jaar) uit Vrijenban. Ze is een dochter van landbouwer Hendrik Johannes Sonneveld en Grietje Cornelia van der Wel. Gerritje Sonneveld trouwt op 8 maart 1933 in Pijnacker met expediteur Jacob Abraham de Boo. Roepnaam Jaap. Getuigen zijn tuinder Willem Philippus Gilles Nowe (39 jaar) uit Delft en reiziger Peter Hendrik Wamsteeker (44 jaar) uit Pijnacker. Hij wordt geboren op 23 januari 1901 in Delft. Hij is een zoon van schipper Abraham Johannes de Boo en Alida van der Kooij. Gerritje en Jacob krijgen twee kinderen [Alida de Boo 14 februari 1934 Delft-....; Hendrik Johannes de Boo 30 september 1935 Delft-......]
----------------------------------Gerritje overlijdt op....-Jacob overlijdt op 8 oktober 1964 in Delft. BRONNENVoorouder.nl; Collectie Delft; overige bronnenCollectie Delft (geboorten Vrijenban; geboorten Pijnacker)