07.05 українська мова

РМ Особливості написання статті дискусійного характеру публіцистичного стилю 

Вітаю, друзі! Сьогодні на уроці маємо за мету 

Ми живемо в інформаційному  світі, стрімкому й шаленому  в павутині Інтернету. Уже забуваємо,що таке листи,телеграми,а натомість ММS, SMS. Ми навчилися гортати сторінки в соціальних мережах і вкрай рідко беремо до рук різні видання: газети,журнали, книги, не відчуваємо запах свіжовидрукуваного паперу й чорнил. А ще зовсім недавно з нетерпінням у селі й місті всі чекали листоношу,щоби прочитати новини у передових статтях,репортажі,спортивні чи інші огляди, інтерв’ю, коментарі,гуморески,фейлетони. Хоча,можливо,тема уроку теж старіє,але ми сьогодні станемо журналістами і будемо готувати статтю-замітку.

Робота над темою уроку

Уважно передивіться відеоурок від Всеукраїнської школи онлайн. Зверніть особливу увагу на особливості публіцистичного тексту. А також повторіть поняття "Есе"

Особливості твору на суспільно-політичну тему

1.  Робота над твором-роздумом на суспільно-політичну тему передбачає з'ясування проблем, що стосуються життя і політики нашої держави.

2.  Композиція тексту-роздуму має такі обов'язкові компоненти, як теза (основна думка), докази (аргументи), приклади із суспільного життя, висновок . Теза, як правило, міститься на початку висловлювання, проте іноді перед нею ще буває невеликий вступ.

3.  Характерним для творів-роздумів є вживання вставних слів (на мою думку, по-моєму, наприклад, скажімо) і речень (Я вважаю, що …; Я думаю, що …), що служать засобами зв'язку між реченнями та абзацами. Крім того, для творів-роздумів на суспільно-політичні теми характерне активне вживання суспільної лексики.

4.  Змістовність і переконливість складеного твору-роздуму залежить від уміння дібрати, осмислити найцікавішу інформацію.

Практичне завдання.

 Перейдіть за поданим посиланням і виконайте практичне завдання 👇