29.04

Українська мова

Не і ні з прислівниками. Прислівники за походженням

Вітаю, любі друзі!

 Сьогодні на уроці формуємо вміння та навички правопису разом та окремо  часток не та ні з прислівниками;  застосовуємо набуті знання на практиці; розвиваємо  аналітичне та креативне мислення, спостережливість, вміння аналізувати матеріал та робити висновки. 

Мотивуємося разом

Вправа «Усмішка»

 Якщо посміхнутися товаришеві – він посміхнеться у відповідь. Якщо посміхнутися сонцю – розійдуться хмари. Якщо посміхнутися Всесвіту – трапиться щось казкове. Давайте посміхнемося губами, очима, долонями, серцями

Робота над темою уроку

Гімнастика для очей.  Проведи очима принца до принцеси

Практична частина

Завдання №1

 Переписати текст, знімаючи риски, вставляючи пропущені розділові знаки. Пояснити  правопис не та ні з прислівниками та дієсловами.

…Не/ждано-не/гадано все кругом потемніло  повіяв холодний вітер. Не/відомо звідки знялася курява і підхопила царівну. Царевич зрозумів, що може більш ні/коли її не /побачить. Він ні/як не/ міг зрозуміти як це все сталось. Не/обачно спалив він шкірку, ні/де правди діти – страждає! Не/одмінно піде і врятує Царівну.

Завдання №2 (усно)

Прочитайте речення, правильно наголошуючи виділені прислівники. Поясніть їхнє написання.

1. Вже каштанам ніколи дрімати, і сонце не надивиться на зорі (В. Симоненко). 2. Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине (Л. Костенко). 3. Розпочались канікули, а відпочити ніколи (Г. Бойко). 4. Учитися ніколи не пізно. 5. Лінивому завжди ніколи: вранці рясно, вдень жарко, а ввечері кусають комарі (Нар. творчість)

 Завдання №3

Замініть наведені прислівники синонімами з префіксом не:

Скоро —                     

Мало —                     

Безугавно —               

Сумно —                   

Спішно —                  

Помилково —            

Дешево —                 

Погано —                  

      Важко —         


👍Самооцінювання. Оберіть емотикон, який відповідає вашій роботі на уроці