Українська мова

Прийменник. Групи за походженням та морфологічним складом

Вітаю, друзі!

Сьогодні на уроці маємо такі завдання:


😀 Який у тебе настрій?

Робота над темою уроку

Вправи для очей

Практична частина

Завдання №1

 Спишіть речення. Підкресліть прийменники разом зі словами, яких вони стосуються, як члени речення. Які з цих прийменників похідні? 


1. На золоті крил із-під тучі бджола поспішає у світ (М. Стельмах). 2. Пісню ту візьму собі на спомин, пісня буде поміж нас (В.Івасюк). 3. Нема краще понад мене (Нар. творчість). 4. Посеред ночі дощ пішов, зашелестів, як збіжжя, в полі (Д. Павличко). 


Завдання №2

 Відредагуйте словосполучення і речення.

Ходити по хатам; зошит по українській мові, знання по фізиці; діяти по правилах. Моя сестра по фаху лікар. Я ходив в магазин. Учень пропустив три дні по хворобі. Ми говорили за нашого улюбленого футболіста.


Завдання №3

Вказати прийменники, з’ясувати, з формами яких відмінків їх ужито.

 І. От у садочку перед хатою, напрацювавшися як слід, із снігу білого, пухнатого зліпили ляльку баба й дід. Коли це галка враз пролинула понад садком і на льоту з крила пір’їнку чорну скинула на сніговую ляльку ту. З-за хмар вечірнє сонце блиснуло, зачервоніли промінці. І враз немов рум’янець виступив на білім ляльчинім лиці. І раптом, наче небилицею, дівчатко виникло живе з такими синіми очицями, як синє небо зимове, з такими чорними косичками, як чорне галиче крило, з червоними такими щічками, як сонце ввечері було. “Добридень, каже, - мамо й таточку! Ведіть скоріш до себе в хаточку! 

прийменник.pptx