Найчастіше, щоб виконати завдання, задане через Google Classroom, потрібно спочатку завантажити наданий файл, в якому це завдання й буде виконуватися. Як завантажити файл і прикріпити в Classroom результат вашої роботи?
Клікаємо лівою кнопкою миші по імені файлу:
Після того, як він відкриється в новій вкладці браузера, дивимося, чи є десь там кнопка завантаження, така, як на зображенні праворуч 👉. Якщо вона там є - клікаємо по ній мишкою й очікуємо на завершення завантаження файлу.
Якщо такої кнопки там немає, тоді потрібно клікнути лівою кнопкою мишки на кнопці з трьома вертикальними крапками в правому верхньому куті вікна сторінки:
От там вона точно буде:
Зверніть увагу й запам'ятайте, куди саме ваш браузер збереже файл, в яку папку (зазвичай, це папка "Завантаження"), адже потім його потрібно буде знайти!
Щоб відкрити завантажений вами файл, потрібно відкрити його в тій папці, куди його було збережено, і двічі клікнути по ньому лівою кнопкою миші. Усе запуститься саме по собі. Залишається тільки відредагувати його відповідно до завдання.
Якщо ваш файл - це текстовий файл, файл презентації або файл електронних таблиць, а на вашому комп'ютері немає відповідної програми (Word, PowerPoint чи Excel відповідно) то його можна й не завантажувати на свій комп'ютер, а відкрити й відредагувати онлайн-засобами: Google Документи, Google Презентації чи Google Таблиці.
Для цього вгорі є випадний список "Відкрити в додатку", в якому й обирайте потрібне:
Після того, як ваш файл відкриється в онлайн-середовищі, перш ніж розпочинати виконання завдання потрібно спочатку зробити собі копію цього файлу, адже він найчастіше буде наданий вам без права на редагування, лише перегляд.
Клікніть на "Файл" і оберіть "Зберегти в...":
Все. Тепер у вас є ваш екземпляр файлу, який можна вільно редагувати.
До речі, якщо ви збиралися редагувати файл не через інтернет, а на своєму комп'ютері за допомогою, наприклад, PowerPoint але випадково потрапили в середовище Google Презентацій, то його можна завантажити і звідти теж:
Відкрийте завдання в Classroom, клікнувши по заголовку:
У новій вкладці оберіть "Додати або створити":
З випадного списку оберіть "Файл":
...а потім "Перегляд":
Знайдіть на своєму комп'ютері файл, який потрібно здавати, оберіть його, клікнувши на ньому один раз лівою кнопкою миші, а потім натисніть на кнопку "Відкрити"
Після того, як ваш файл завантажиться, вам залишається тільки натиснути на кнопку "Здати":
Якщо ви виконували роботу в Google Презентаціях, Google Документах чи Google Таблицях, то для того, щоб її здати потрібно поділитися посиланням на нього. Робиться це так:
У правому верхньому кутку знаходимо кнопку "Поділитися" і натискаємо на неї:
У вікні, що відкриється, змінюємо "Обмежений доступ" на "Усі, хто має посилання":
Після цього натискаємо спочатку на "Копіювати посилання", а потім на "Готово":
Тепер адреса вашого файлу уже в пам'яті комп'ютера. Залишилося тільки передати її через Classroom.
Щоб зробити це, так само як і з пересиланням файлу, відкриваємо завдання, натискаємо на кнопку "Додати або створити" але на цей раз обираємо не "Файл", а "Посилання":
Тепер у віконці, що з'явиться, клікаємо мишкою у полі "Посилання" і далі вставляємо посилання на ваш файл з пам'яті комп'ютера через контекстне меню (Клік правою кнопкою мишки → Вставити) або просто натискаємо комбінацію клавіш Ctrl+V.
Підтверджуємо виконані дії натисканням на "Додати посилання":
Залишилося тільки, як і минулого разу у випадку зі здаванням файлу, натиснути на кнопку "Здати".