Урок 14(14.05)

Тема:Проблеми життя і смерті, любові і відданості у творі. Дедлайн 18.05.20.

Рік написання – 1969

Жанр – кіноповість

Тема : любов та відданість, життя та смерть. Історія кохання сина мільйонера Олівера до дочки італійського емігранта Дженніфер.дея: драматичність кохання, людяність. Справжнє кохання допомагає долати негаразди і дає сили наповнювати змістом і ніжністю навіть останні дні життя. Темі кохання автор приділяє значну увагу, адже саме в коханні найяскравіше виявляється сутність людини.



Цей твір показує, що коли людина щиро кохає, для неї не має значення ні врода, ні гроші, ні статус, вона може бути просто щасливою. Проблеми у творі “Історія одного кохання”: цінності життя, стосунків батьків і дітей, бідності й багатства, соціальної нерівності Головні герої: Олівер Барретт IV, Дженніфер Кавіллері, Філ Кавіллері (батько Дженні), Олівер Баррет III (батько Олівера), Елісон Форбс Барретт — мати Олівера. Особливості композиції: кільцева композиція: твір починається і закінчується повідомленням про смерть Дженніфер, розділи твору – це окремі епізоди-спогади Олівера. Розв’язка на початку твору, основна частина – не як познайомилися, а як прощалися (за емоційною напругою). “Історія одного кохання” сюжет Олівер Барретт, кращий студент Гарвардського університету і син аристократичної родини, приходить в бібліотеку Редкліффского коледжу, щоб підготуватися до іспиту з історії. Там він випадково знайомиться зі студенткою Редкліффа Дженніфер Кавіллері. Дженні не відрізняється високим походженням і, за її власними словами, повний «соціальний нуль». Попри все, Дженні і Олівер закохуються одне в одного. Історія Дженні та Оллі – це історія двох молодих людей, які походять з двох різних світів. Після закінчення коледжу вони вирішили одружитися, проти бажання батька Олівера, який перестає забезпечувати

сина фінансово. Без фінансової підтримки пара намагається заплатити за навчання Олівера, бо його позбавляють стипендії. Дженні працює вчителем приватної школи і отримує мізерну зарплатню. Вони знімають найдешевше житло і економлять на всьому. Але навіть в таких умовах вони щасливі. Закінчивши навчання Олівер отримує кілька пропозицій про роботу та займає посаду в респектабельній юридичній фірмі Нью-Йорка. Пара переїжджає до Нью-Йорка, вони щасливі, що можуть більше часу проводити разом. Олівер і Дженні мріють про народження сина. Після невдалих спроб, Дженні йде на обстеженні в лікарню. Лікарі повідомляють Олівера про те, що Дженні страждає на лейкемію, даючи зрозуміти, що “вона вмирає”. Як наказав його лікар, Олівер намагається жити нормальним життям, не повідомляючи Дженні про її стан. Дженні все ж скоро дізнається правду. Її залишилось жити не довго… Олівер відчайдушно шукає матеріальної допомоги батька. Замість того, щоб розповідати своєму батькові, на що ці гроші дійсно потрібні, Олівер обманює його. З лікарняного ліжка Дженні розмовляє зі своїм батьком про похоронні процедури, а потім просить Олівера помиритися з батьком. Вона каже Оліверу, щоб він не звинувачував себе і просить його бути з нею, перш ніж вона вмирає. Коли пан Барретт усвідомлює, що Дженні хворіє, і що його син позичив для неї гроші, він негайно відправляється в Нью-Йорк. До того моменту, коли він доходить до лікарні, Дженні вмирає. Саме в лікарні відбувається примирення батька і сина.




“Історія одного кохання” герої

Олівер Барретт IV – двадцятирічний студент Гарвардського університету, який вивчає юриспруденцію. Три роки поспіль знаходиться в списку кращих на курсі, учасник факультетської збірної з хокею.

Дженніфер Кавіллері – студентка музичного факультету Редкліффского коледжу. Її мати загинула в автомобільній катастрофі, коли Дженні була ще маленькою. Свого батька вона називає виключно «Філ».

Філ Кавіллері – батько Дженні. Добродушний і веселий чоловік, тримає пекарню в Кренстоні (штат Род-Айленд).

Олівер Баррет III – батько Олівера. Колишній спортсмен, брав участь у фінальному заїзді байдарок-одиночок на літніх Олімпійських іграх 1928 року. Нині банкір і глава Корпусу миру

. Елісон Форбс Барретт – мати Олівера.

Реймонд Страттон (Рей) – приятель Олівера, сусід по кімнаті.

“Історія одного кохання” характеристика героїв Олівер – син мільйонера, нащадок старовинної аристократичної родини, а Дженніфер – дочка незаможного італійського емігранта –пекаря, який виховував дочку самотужки, мати загинула в автокатастрофі. Олівер розповідає про історію свого кохання до Дженні. Ще на початку твору ми дізнаємося про завчасну смерть молодої дівчини (дожила до 25 років), «яка була вродливою, розумною, любила Моцарта, Баха, бітлів і Олівера. Знайомство молодих героїв відбулося у бібліотеці Редкліффа. «В окулярах, учена мишка», «надлюдина в спідниці» – таке було перше враження Олівера, коли він побачив Дженні. Молоді люди змагаються у дотепності і використовують студентський сленг. Але, судячи з гостроти їхньої розмови, героям уже не байдуже один до одного. Спочатку словесна перемога за Дженніфер, але юнак ставить собі завдання – «отримати перемогу над цією кусючкою». Він запрошує Дженні на хокейний матч із своєю участю. Під час матчу Олівер розуміє наскільки для нього важливо те, що серед вболівальників знаходиться Дженніфер, саме її підтримка допомогла Оллі та його команді отримати перемогу в матчі.

Дженні теж не байдужа до Олівера, так як дівчина довго чекає юнака після матчу, хоча дуже змерзла, студенти разом ідуть у гуртожиток і вперше цілуються. Потім їх стосункі стрімко розвивалися. Дженні як краща випускниця отримала пропозицію продовжити навчання в Парижі, і Олівер злякався, що може її втратити назавжди. Тому Олівер вирішив одружитися на Дженніфер. Але дівчина попри сильне почуття до Олівера, вирішила поїхати до Парижу на навчання. Дженні не вірила у майбутнє з сином мільйонера через соціальну нерівність між закоханими. Якщо батько Дженніфер дізнавшись про їх рішення одружитися, бажає їм щастя. То батько Олівера після невдалої спроби вмовити сина не квапитися з одруженням відмовляє Оліверу у грошовій підтримці. Але Олівер настільки сильно кохає Дженні, що готовий жити без грошей батька і без його благостовення. Вони одружуються, Дженні відмовляється від поїздки в Париж, щоб бути з Олівером. Дженні після закінчення коледжу працює в приватній школі, молодята працюють під час літніх канікул, вони живуть у дешевій незатишній квартирі у кварталі для бідних. Закохані економлять на відвідуванні кіно, концертів, не запрошують до себе гостей і не ходять у гості самі, Дженніфер виконує усю домашню роботу. Але ситуація погіршується, коли Оліверу було відмовлено у стипендії. Заступник ректора Томпсон не бажає погіршувати стосунки з мільйонером Барреттом ІІІ і засуджує Олівера за конфлікт з батьком. Дженні теж платять лише мінімальну зарплатню, бо директриса приватної школи, де працює Дженні, економить на її зарплатні, тому що в дівчини багатий свекор і начальниця робить вигляд, що не вірить у скрутні обставини подружжя. Молодим людям жити у таких складних умовах доводиться цілих три роки. Але життєві труднощі лише посилили кохання Олівера і Дженніфер: вони не можуть один без одного прожити і дня. Після закінчення університету Олівер отримує диплом з відзнакою, а зрештою і гарну роботу, матеріальна скрута для молодят позаду. Тепер молоде подружжя мріє про народження сина. Але закоханих чекав новий удар долі. Після медичного обстеження з’ясувалося, що Дженні невиліковно хвора, вона помирає. Олівер робить усе, щоб останні дні життя Дженніфер були щасливими, а коли дівчина потрапляє у лікарню, Олівер тимчасово залишає роботу і просить лікарів зробити усе, щоб полегшити, її страждання, не рахуючись із грошима. Хвороба коханої примусила юнака думати про Бога і дякувати йому за те що коли він прокидається вранці, то усе ще бачить Дженніфер поряд з собою. Раптова смерть коханої Олівера Берретта навчила його цінувати своїх близьких. Він мириться з батьком, плаче в його обіймах після смерті Дженні.




https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=4053

Дочитайте твір до кінця сторінки 7 - 15, виконайте завдання:

Зробіть порівняльну характеристику Олівера та Дженніфер.

Підготуйтеся до контрольної роботи на пройдену тему: "Література XX - XXI століття. Життя , історія, культура."

  1. Шолом Алейхем. "Тев'є молочар."

  2. Михайло Булгаков. "Собаче серце."

  3. Ерік Сігел. "Історія одного кохання."