Урок 3

Тема уроку: Знайомі образи з прочитаних книг(Том Сойєр, Гекельберрі Фінн та інші). Дедлайн 03.04.20.

Дитинство - найкраща пора в житті Марини Цвєтаєвої. Воно пройшло для поетеси в любові, радості, даруючи дівчинці тепло, добро і затишок. Завжди з нею були присутні музика та одне з найбільших її захоплень – книги. Дуже часто сховавшись від усього і усіх, маленька Марина поринала у світ захоплюючих подорожей, у світ чогось надзвичайно цікавого і нового. З 6 років у неї проявився талант писати вірші. Пізніше її друг Максиміліан Волошин дуже високо оцінив її творчість.


Діоген був людиною яку сьогодні назвали б вигнанцем.Він не переймався пошуком роботи й не мав власного майна та постійного місця проживання.І тому він ночував у храмах у славетній діжці. Замість матрацу він підкладав листя-єдиний натяк на комфорт.Він носив старого поношеного плаща ,спирався на ціпок, за плечима носив мішок з усім найпотрібнішим.Згадували такий випадк :він побачив як хлопчики п'ють воду з річки просто з рук.Діоген був спантеличений: "Потреби дитини і то менші від моїх!" Він викинув свій кубок , вважаючи ,що він йому більше не потрібен .Він вважав , що природа наділила людину всім що їй треба

Діоген зовсім не вважав себе за бідняка.Він доводив , що все належить філософам. " Всі речі належать богам.Мудреці- це друзі богів. І так , як між друзями все спільне , всі речі світу належать філософам".

Проте Діоген не уникав людей . Навпаки він користувався кожною нагодою говорити з народом- і йому було що сказати. Слави зажила його критика традицій та дурниць. Він критикував людей незалежно від того хотіли вони його слухати чи ні.Якщо він починав полемізувати- на нього звертали увагу всі. Можна тільки дивуватися, як його не побили батогами чи не судили. Адже під його критику попадали багаті та впливові люди.

Діогеновою метою була "шокова терапія" . За її допомогою він змушував людей думати .Діоген шокував своєю поведінкою і дуже відомих людей . Наприклад Олександр Македонський , дізнавшись про Діогена, дозволив йому побажати будь-чого. І тоді філосов відповів йому: " Відійди ти заступаєш мені сонце".

Діоген помер у Коринфі, й міщани встановили йому пам'ятника , на якому було написано:" час відточить камінь і спис, але твої слова ,Діогене, житимуть вічно".

Діоген, ввійшов в історію, як чоловік, що відмовився від комфортного життя заради свободи. Саме ці риси притаманні Геку.

З вірша очевидно ,що М.Цвєтаєва добре знала міфологію.

Поетеса, ставши дорослою, зуміла зберегти сонячний світ дитинства в душі.І хоча її вірші створено для дорослих, своєю красою вони зачаровують і дітей.

Прочитайте уважно вірш"Книжки в обкладинках червоних"на сторінці 223-224 і дайте відповіді на запитання:

1.Чи згодні ви з думкою героїні, що головне в образі Гекльберрі Фіна - це прагнення бути вільним? Обгрунтуйте відповідь.

2. Як у вірші героїня звертається до книг?

3.Чому вона шкодує , що не може більше заснути за улюбленою книгою, адже її так цього хочеться.?

4.Чи погоджуєтесь ви з автором, що імена улюблених героїв є справді " золотими" ?

5. Чи збігаються читацькі враження Цвєтаєвої з вашими власними?


Відповіді запишіть у зошит, сфотографуйте, та надішліть на Вайбер, або електронну пошту.