Урок 13(07.05)

Тема: Корнелія Функе "Чорнильне серце". Тема "оживлення " книги у творі. Дедлайн 11.05.20.

Корнелія Функе народилася 10 грудня 1958 року в німецькому місті Дорстен. У шкільному віці мріяла стати пілотом, але до завершення навчання в гімназії Св. Урсули прийняла рішення бути вчителем. Закінчивши навчання в Гамбурзькому університеті, майбутня письменниця три роки обіймала посаду соціального працівника, допомагаючи дітям-інвалідам впоратися зі своїми страхами.

Саме в цей період вона усвідомила, наскільки цінними є фантастичні історії: з їх допомогою вихованці відволікалися від гіркої реальності і переносилися в чарівний світ фантазій. В цей же час Корнелія вивчала курс книжкової ілюстрації в інституті дизайну. Незабаром дівчина почала працювати за професією — ілюстратором в популярному німецькому видавництві.

Бажання стати письменницею народилося внаслідок розчарування в сучасній фантастиці. Функе стала співавтором сценаріїв дитячого серіалу "Сім каменів" (на екранах з 1988 року).

Протягом 1980-х і 1990-х років письменниця утвердилася в Німеччині як автор творів, які лягли в основу двох дитячих фантастичних серіалів "Мисливці за привидами" (Gespensterjäger) і "Дикі курочки" (Die wilden Hühner). Після їх виходу Корнелію назвали "Дж. К. Роулінг з Німеччини". Хоча Функе була дуже популярна в своїй країні, вперше її книгу переклали англійською лише в 2002 році. Це був роман "Herr der Diebe", відомий як "Король Злодіїв". Протягом п'яти місяців він очолював списки дитячих бестселерів в США. Книга отримала дві престижні премії, а британський журнал "Guardian" розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду.

У 2003 році вийшов друком найпопулярніший твір Функе — підліткове фентезі "Чорнильне серце", а в наступні п'ять років — його продовження під назвами "Чорнильна кров" і "Чорнильна смерть". Зараз екранізовані п'ять її романів: "Король злодіїв", "Чорнильне серце", "Дикі курочки", "Дикі курочки і любов", "Дикі курочки і життя".

У своєму блозі Функе пише про те, що відправною точкою для хорошої книги є ідея. Письменниця наголошує, що "ідеї всюди і ніде. Вони приходять із зовнішнього світу і з внутрішнього. У мене їх так багато, що не вистачить і життя, щоб записати всі". З приводу персонажів вона уточнює: "В основному, вони входять в кабінет настільки живими, що я задаюся питанням, звідки вони. Безумовно, деякі з них — результат тривалих роздумів, але інші живі відразу".




«Чорнильне сердце» аналіз:

Автор – Корнелія Функе

Рік написання – 2003

Жанр – роман В повісті «Чорнильне серце» К. Функе утверджується значення культури, книжки, без яких неможливий розвиток особистості та світу загалом.

Провідна тема роману «Чорнильне серце» – жага до читання. У книзі утверджується магія слова й привабливість читання. Окрім традиційного казкового сюжету про боротьбу добра і зла, у творі порушується багато актуальних моральних проблем: дружба і любов, стосунки батьків і дітей, прощення і відповідальність за свої дії. Незважаючи на те, що події роману відбуваються в наш час, у творі жодного разу не згадується про комп’ютер і про телевізор. Усе відбувається довкола шарудіння книжкових сторінок. “Чорнильне серце” головні герої: Меггі – донька Мо. 12-річна, смілива та відважна, непосидюча та неслухняна, весела та небезпечна, наділена магічною силою дівчина. Мо – батько Меггі, палітурник Мортімер, «Мо», «Чарівний голос». Елінор – тітка Меггі, дуже любить книги, має величезну бібліотеку. Вогнерукий – герой з книги, якого вичитав Мо (Сажерук, Пильнорук, Пожирач вогню). Каприкорн (Козеріг) – хитрий, злий, сильний. Головний негативний персонаж Баста і Плосконіс – слуги Козерога. Феноліо – автор роману “Чорнильне серце.

Сюжет «Чорнильне серце» У романі «Чорнильне серце» розповідається про палітурника й книголюба Мольтімера Фольчарта (для родичів просто Мо) та його дочку, дванадцятирічну Меггі. Через виняткові здібності батька з ними трапилися надзвичайні пригоди. Давно, коли Меггі була ще маленькою, Мо читав своїй дружині Терезі одну цікаву книжку так виразно, що її персонажі раптом ожили в реальному світі. А сама Тереза разом із двома її кішками дивним способом потрапила в середньовічний книжковий світ. Через 10 років після тих подій біля будинку Мо та Меггі з’явився незнайомець, якого батько називав «Вогнеруким». Той незнайомець попередив про небезпеку: інший книжковий персонаж, оживлений за допомогою читання — Капрікорн і його банда намагаються заволодіти останнім примірником книжки, щоб оживити страшну істоту — Тінь і назавжди залишитися на Землі. Незважаючи на всі спроби Мо та його родини втекти й сховати книжку, ворогам удається їх схопити. Однак виявляється, що Меггі успадкувала магічний дар батька. За допомогою мистецтва слова, яке здатне творити дива, їй удалося перегорнути сторінку, завдяки чому Капрікорна та його поплічників було «зачитано» назад у книжку, а матір повернено додому. Герої роману переживають багато пригод. Події розвиваються стрімко й непередбачувано, але любов до книжок і творча уява допомагають Меггі, Мо й Елінор подолати всі небезпеки.


Жанрові ознаки фентезі у романі “Чорнильне серце”: Переплетення двох світів; Магія; Пригодницький сюжет; На перший план висуваються герої, їхні вчинки і переживання, чарівне і казкове грає допоміжну, але далеко не другорядну роль; протистояння добра і зла – основний сюжетостворюючий стрижень.



https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=637

Прочитайте 1 - 7 сторінки твору , дайте відповіді на запитання:

1.Як Мері називала батька?

2.Чому батько не дозволяв запалювати вогонь?

3. Що найбільше любила Мері та її батько?

4.Як батько зрозумів, що Мері підслухала його розмову з Вогнеруким?

5.Чим займався Мо?

6.Чому Мері сама навчалася?

7.Що вмів добре робити Каприкорн?

8.Чому Каприкорн переслідував Мо?

9.Чим були заповнені майже всі кімнати тітки Елінор?

10.Які книжки були для бідних у давнину?