Звіт роботи








Звіт роботи 

Рогатинського ЗДО (ясла-садок) №2 «Дзвіночок»

за 2020-2021н.р.

 

 

      Підготувала директор:                        Кіценюк І.І.                                                                                   

 

 

 

м. Рогатин

2021р.

   Рогатинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дзвіночок» знаходиться за адресою: 

вул.Коновальця 14, телефон 22-1-12.

       В ЗДО  функціонує 6 груп, які скомплектовані за віковими особливостями:

Ясла – 15

Молодша «а»  - 26

Молодша «б» –23

Середня - 30

Старша «а» - 25

Старша «б» - 25

Станом на 1.09.2020р. списковий склад 144 дітей, проектна потужність дошкільного навчального закладу 115 дітей.

          Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дзвіночок»  працює за 5-ти денним робочим тижнем. Одна  чергова група: 12год.; в п’ятьох  групах: 10,5 год.; вихідні дні: субота, неділя, святкові.

 

Щоденний графік роботи дошкільного навчального закладу:

Старша «а»  - 800- 1830

Старша «б»  - 800- 1830

Молодша «а» - 800-1830

Молодша «б» - 800-1830

Ясла – 730 - 1930

Чергова група:

Середня – 730 -1930

     Заклад дошкільної освіти укомплектований педагогічними кадрами та фахівцями: завідувач – 1; вихователь-методист – 1; музичний керівник – 1; вихователів –16 осіб, практичний психолог – 1, асистент вихователя – 1. На кінець  року в дошкільному закладі наявні вакансії відсутні.

Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу.

         При Івано-Франківському ОІППО в 2020/2021 навчальному році курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників,  відповідно до плану, пройшли педагоги: Олійник Г.Д., Цап І.О..

За звітний період було атестовано 5 педагогів. З них підтверджено раніше присвоєні кваліфікації.

За рівнем кваліфікації у дошкільному навчальному закладі педагоги мають такі кваліфікаційні категорії:

1.      Вища категорія – 4

2.      Перша категорія – 3

3.      Друга категорія – 2

4.      Спеціаліст – 8

Педагоги  систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідують постійно діючі семінари, методичні об’єднання.

Завдання, що вирішувались у 2020/2021 н.р.

Дошкільний навчальний заклад діє відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 №580\2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2019-2020 рр.» Базового компонента  дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641),Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03. 2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров*я України від 24.03.2016 №234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено наказом МОН України від 20.04. 2015р.№446), інших нормативно- правових актів.

У зв’язку з розвитком нового змісту дошкільної освіти, педагогічний колектив закладу свою діяльність направляв на реалізацію основних завдань:

1.   Спрямувати роботу колективу щодо підвищення якості освітньо-виховного процесу шляхом створення розвивального освітнього середовища.

2.   Забезпечення цілісного підходу до формування мовленнєвої компетентності дошкільників у контексті духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

3.   Формування патріотичної свідомості дітей засобами народознавства.

4.   Збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров`я дітей, формування мотивації здорового способу життя в контексті правового виховання.

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року різні форми методичної роботи.

Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, та доцільністю тематики, інноваційним підходам до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів. 

Тематика педагогічних рад відповідала ключовим завданням на навчальний рік. В кожній педраді розглядалось перше питання на виконання рішень попередньої педради, в педагогічних радах передбачені заходи для участі педагогів всіх категорій.

Важливою формою підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів була участь у проведенні пихологічних, педагогічних семінарів, проведена ділова гра «Рухова активність – одна із складових фізичного розвитку дошкільників».

Ефективною формою методичної роботи стало проведення колективних переглядів різних видів діяльності дітей. Протягом 2020/2021 н.р. на належному методичному рівні були проведені  заняття.

Для перевірки якісної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та Програми виховання і навчання дітей дошкільного віку «Українське дошкілля» від 2 до 7 років були проведенні такі тематичні вивчення:

­  стан роботи щодо патріотичного виховання дітей: старша «а» -шостий рік життя;

­  стан організації фізкультурно-оздоровчої роботи: середня "а" четвертий рік життя;

­  результативність роботи з розвитку мовлення у дітей старшого дошкільного віку: старша «б».

У групах старшого дошкільного віку, порівняно з попереднім навчальним роком, підвищився рівень засвоєння програмного матеріалу з розвитку мовлення, з правового виховання, покращився стан фізкультурно-оздоровчої роботи. Діти здатні до розумової діяльності, організовані, уміють зосередитись, старанно виконувати завдання.

В усіх вікових групах організована навчально-пізнавальна діяльність відповідно до програмових завдань. Педагоги, через різні види занять, заохочували дошкільнят до критичного мислення, творчості, винахідливості, оцінювали конкретні досягнення дітей

                   Педагогічний колектив у минулому навчальному році працював активно,   виконував поставлені завдання відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Українське дошкілля»

             В 2020-2021н.р. педагогічний колектив продовжував працювати над розв’язанням

проблеми : «Екологічна освіта малят – від екології природи до екології душі дитини» та над проблемою: «Національно-патріотичного виховання дошкільнят».

          Адміністрація дошкільного закладу  продовжує роботу над створенням методичного простору. Методична робота, а саме: консультації, семінари, ділові ігри, колективні перегляди, сприяли розвитку творчості, ініціативи, та були спрямовані на підвищення якості  освітнього процесу.

Найбільш дієвими виявилися такі інтерактивні форми методичної роботи:

­  дискусії, майстер-класи, інтерактивна ділова гра тощо;

­  тренінг для педагогів ЗДО: «Засоби розв’язання дитячих конфліктів» .

Методичній службі організувати науково-методичну роботу з педагогами щодо діагностики їх утруднень, проводити інформаційно-довідкову роботу, створити картотеку бази даних інновацій та передового досвіду педагогів району, області.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки вихователів були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, підписані періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Дошкільний навчальний заклад», «Скарбничка вихователя», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Медична сестра дошкільного закладу», «Психолог дошкілля».

В усіх виховних групах зібраний та систематизований  матеріал з питань формування здорового способу життя дітей та їх батьків . У дитячих приймальнях облаштовані куточки для батьків, де розміщений інформаційний матеріал.

В минулому навчальному році освітній процес носив науково-методичний та пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, музичного керівника, практичного психолога, вихователя-методиста, завідувача, асистента вихователя. У подальшій роботі приділяти особливу увагу щодо створення розвивального простору та його впливу на розвиток дітей. Педагогам  продовжувати створювати сприятливі умови для формування показників розвитку компетентності особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності в усіх сферах життєдіяльності.

         При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі повинен бути особистісно-орієнтований та диференційний підхід до дітей, який виявлятиметься в умінні вихователя:

­  створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі, більше уваги приділяти психологічним аспектам підготовки дітей до школи;

­  встановлювати емоційне спілкування з дорослими, однолітками;

­  розвивати вміння відтворювати знання в життєво-практичних ситуаціях;

­  формувати схильність до творчості, винахідництва;

­  формувати самостійність, впевненість, спостережливість.

­  розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

   Продовжувати роботу щодо формування здорового способу життя, збереження і зміцнення здоров'я дітей; патріотичного виховання дітей; надавати психологічну допомогу дітям з проблемами в емоційно-вольовому розвитку; сприяти розкриттю творчих здібностей кожної дитини, виявити обдарованих дітей; використовувати різноманітні форми роботи з метою психологічної компетентності педагогів і психолого-педагогічної освіченості батьків.

В кожній віковій групі створена  база щодо оснащення педагогічного процесу та розвивального середовища: є куточки з народознавства, підібрана методична та дитяча література, сучасні наочні матеріали, іграшки тощо. Згідно з планом роботи проводяться тематичні заняття, свята, розваги, в жовтні кожного року проводиться улюблена розвага дітей, батьків та працівників дошкільного закладу «Веселий ярмарок», традиційно,  ця розвага проводиться з дітьми старшого віку, які одягнені в яскраві українські національні костюми. Діти молодшого віку та батьки на святі є активними глядачами. В дошкільному закладі створена певна система роботи з народознавства.

Але недостатньо проводився моніторинг з батьками щодо організації додаткових різноманітних форм освітнього процесу – гурткова робота. На це необхідно звернути увагу в 2021/2022 н.р.

У ЗДО №2 працює старша медична сестра. З боку адміністрації їй надається допомога.

   Медичний блок розташований на першому поверсі, забезпечений необхідним обладнанням та інвентарем. Проблема недофінансування медикаментів, коштів 0.

        Відділ освіти частково забезпечив індивідуальними засобами захисту, працівників і дітей від коронавірусу. Посильну допомогу надали батьки. Дитину оточували кваліфіковані педагоги, практичний психолог, медичні працівники, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров'я вихованців, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров'я вирішують питання щодо системи заходів по оздоровленню дошкільників та зміцнення здоров'я вихованців.

Санітарно-гігієнічні умови закладу відповідають Державним санітарним правилам і нормам. Оптимальний  рівень  природного освітлення забезпечений за умови лівостороннього освітлення навчальних приміщень. У результаті досліджень виявлено найбільш важливі фактори, що впливають на здоров’я дітей. Розроблені індивідуальні рекомендації щодо збереження та формування міцного здоров’я вихованців.

Організація харчування

 Організацію харчування в дошкільному закладі здійснюють визначені посадовими обов’язками: старша медсестра, завгосп, кухарі.

Дошкільний навчальний заклад забезпечує збалансоване харчування, яке необхідне для нормального розвитку із дотриманням набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з мінфіном.

Грошова норма на одну дитину становить 40  гривень в день. Батьківська плата становить 60% від загальної вартості 24 гривні, решта фінансування йде з бюджету відділу освіти. Під час оздоровчого періоду суму збільшено на 2 гривні.

 


ЗВІТ директора ЗДО 22-23 пдф.pdf