Ознаки застуди.

Ознаки застуди у дітей:

Ви завжди повинні бути уважні до здоров’я малюка і тут же починати лікування, якщо у дитини спостерігаються такі симптоми:

* млявість, малорухливість, сонливість;

* поганий апетит;

* поганий настрій і примхливість;

* закладений ніс або нежить;

* почервонілі очі;

* кашель;

* головні болі, болі в горлі (про це треба цікавитися у малюка);

* почервоніння в горлі, роздувся лімфовузли (на шиї, потилиці, під пахвами);

* підвищена температура.

Як вберегти дитину від застуди:

1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.

2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.

3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.

4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.

5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.

6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.

7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.

8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.

Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.

9. Профілактика респіраторних захворювань.

Ось, деякі кроки по зміцненню імунітету до дитячого саду. Ще одна порада – коли приводите вранці дитину в садок, притисніть її (сердечко до сердечка) і постарайтеся передати їй своє тепло, адже батьківська любов - найкращий захист від усіх хвороб.

Лікування застуди у дітей:

Дитячий організм більш уразливий, ніж організм дорослого, тому намагайтеся звести споживання медикаментозних препаратів до мінімуму. Однак фанатична відданість народній медицині — теж не кращий варіант, і якщо температура підскочила вище 38 градусів, потрібно давати парацетамол. Проконсультуйтеся з фахівцем і завжди зберігайте в аптечці подібні таблетки на екстрений випадок.

Дитина не повинна переносити простуду на ногах, тому прогулянки і відвідування дитячого садка на час скасовуються. Дуже важливо, щоб малюк багато пив (гарячий чай з малиною, лимоном, смородиною і т. п.) Рідина виведе з організму віруси і токсини. Обов’язкова процедура — полоскання горла зборами лікувальних трав, розчином солі з содою або розчином соди, солі та йоду. Якщо малюк ще не вміє полоскати горло самостійно, то обмотайте палець декількома шарами марлі, умочіть його в розчин для полоскання і змастіть запалені місця слизової оболонки хворого.

Пам’ятайте, що антибіотики для лікування застуди не годяться, тому що вони борються з бактеріальної, а не вірусною інфекцією. Слідкуйте за харчуванням малюка, оскільки його організм ослаблений, намагайтеся наситити раціон крихітки вітамінами в свіжому вигляді, а також давайте побільше кисломолочних продуктів (кефір, ряжанка, кисле молоко).

Навіть якщо дитина не температурить, але застуда помітно затягується (довго не проходить нежить, кашель або загальне нездужання), малюка потрібно показати лікарю, адже запущена застуда може стати причиною серйозної хвороби з небажаними ускладненнями.