Архів 2020-2021

Зустріч з авторкою підручника «Зарубіжна література»

22 лютого 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради запросив на зустріч із учителями зарубіжної літератури авторку підручника «Зарубіжна література» Ольгу Ніколенко. Підручник для майбутніх п’ятикласників створено відповідно до модельної навчальної програми «Зарубіжна література. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти. Під час заходу представлено електронні та мультимедійні матеріали: електронну хрестоматію (E-text), аудіохрестоматію (Audio-text), відеохрестоматію (Video-text), презентації (Presentations), експрес-уроки (Express-lessons), інтерактивні питання й завдання тощо. Допоміжним інструментом до підручника є особлива книжка — повість американської письменниці Елеонор Портер «Полліанна». Її героїня Полліанна придумала гру в радість і навчила грати в неї всіх своїх друзів. Тож майбутні п’ятикласники та п’ятикласниці мають чудову нагоду заприятелювати з нею і зробити Нову українську школу школою радості.

22.02.2022

Зустріч з автором підручника з інформатики для  5 класу


22 лютого 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради разом із видавництвом «ГЕНЕЗА» провів зустріч «НУШ у 5 класі: особливості вивчення інформатики» з учителями інформатики Сумської міської територіальної громади, які будуть працювати у 5 класах із вересня 2022 року. Спікером заходу став автор підручника «Інформатика» для 5 класу Йосиф Якович Ривкінд, завідувач кафедри математики та інформатики Київського ліцею № 38 імені В.М. Молчанова, заслужений учитель України.

Провідною ідеєю підручника є розвиток особистості учня, здатного використовувати цифрові інструменти й технології для розв’язання проблем, розвитку, творчого самовираження, забезпечення власного й суспільного добробуту, навичок безпечно та відповідально діяти в інформаційному суспільстві.

66 педагогів отримали необхідну інформацію, яка буде корисною при виборі підручників з інформатики для майбутніх п’ятикласників.


22.02.2022

Вибір модельних навчальних програм та підручників: 

що треба знати вчителю?


22 лютого 2022 року проведено педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів української мови та літератури.

Вікторія Закорко, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради,  консультант Центру Галина Кузнецова, учителі української мови та літератури: Людмила Остапенко (ЗОШ № 20), Вікторія Шевець (ЗОШ № 23), Альона Гуніна (ЗЗСО № 26), Юлія Плужник (ССШ № 1), Максим Кокадей (ССШ № 7), Ганна Войтенко, Тетяна Петренко, Світлана Сенченко (ССШ № 10) та Наталія Рогова (класична гімназія) представили модельні навчальні програми предметів та надали рекомендації щодо їх вибору.

Захід став одним із інструментів, який допоможе педагогу визначитися при виборі модельної навчальної програми та підручника для майбутніх п’ятикласників.

22.02.2022

Вітаємо з міжнародним днем рідної мови


Рідна мова для кожної людини є не просто засобом спілкування. Це історія народу, його культура, традиції, мрії, бачення й сподівання.

Щороку 21 лютого ввесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.  Цей день особливий для кожного українця, адже саме мова є однією із святинь людини. Панас Мирний писав: «Найбільше й найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вітає з Міжнародним днем рідної мови. Любімо, плекаймо нашу рідну українську мову, пишаймося її красою та милозвучністю, бо ми – українці.


21.02.2022

Реалізуємо НУШ разом


21 лютого 2022 року проведено педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів зарубіжної літератури.

Спікерами заходу стали Вікторія Закорко, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради,  консультант Центру Галина Кузнецова та вчителі зарубіжної літератури: Інна Сорока (ЗОШ № 5), Алла Капленко (ЗОШ № 6), Лариса Кузнєцова (ЗОШ № 20), Наталія Цапенко (ЗОШ № 22), Юлія Плужник (ССШ № 1) та Оксана Атанова (ССШ № 7). Було акцентовано увагу на рекомендаціях щодо вибору модельних програм та підручників до них, детально представлено модельні навчальні програми предмета та інтегрованих курсів, підручники до них.

Захід став одним із кроків допомоги педагогам у виборі модельних програм та підручників.

21.02.2022

Математика + НУШ: впевнений старт

18 лютого 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів математики.

Педагогам було надано рекомендації щодо вибору модельних програм. Консультант Центру Кучерова Алла представила інформацію про модельні програми математичної галузі, що допоможе зробити виважений вибір та надала рекомендації щодо вибору підручників з математики для 5 класу.

Учителі Савельєва Анна (ССШ № 10) та Шокун Ірина (ЗОШ №12) проаналізували переваги та недоліки модельних програм різних авторів.

Під час зустрічі педагоги отримали корисну та змістовну інформацію, що, безперечно, сприяє підвищенню професійної компетентності.

18.02.2022

Індекс інклюзії, або наскільки ми розуміємо інклюзивну освіту


Сенсом нашого життя і професії є діти, які повинні бути щасливими, здоровими та впевненими в майбутньому. Інклюзивна освіта й покликана дати нові перспективи для осіб з особливими освітніми потребами на засадах головного принципу інклюзії: рівні можливості для кожного.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром Сумської міської ради 18 лютого 2022 року провели перший захід з циклу зустрічей «Інклюзія в освіті – місія здійсненна» для працівників закладів дошкільної освіти. Читати далі...

18.02.2022

Як обрати модельну навчальну програму та підручник?


18 лютого 2022 року проведено педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів іноземних мов.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко надала алгоритм щодо вибору модельних програм. Галина Кузнецова, консультант Центру, зупинилася на основних вимогах щодо вибору підручників.

Спікерами заходу стали вчителі іноземних мов: Ірина Мороз (ЗОШ № 23), Оксана Воліна (ЗОШ № 27) та Ольга Картузова (ЗЗСО № 21), які детально проаналізували модельні програми з іноземної мови та підручники до них.

Бажаємо успіхів у виборі модельних навчальних програм та підручників!

18.02.2022

Урочисте закриття першого туру всеукраїнського конкурсу 

"Учитель року-2022"


Учителі – це люди, які вершать майбутнє… Такий меседж супроводжував урочистості, присвячені закриттю першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022».

В ошатній залі Сумської обласної філармонії 18 лютого 2022 року зібралися переможці, лауреати та учасники фінального етапу першого туру конкурсу, а також усі, дотичні до свята педагогічної майстерності: представники управлінь та відділів освіти і науки, Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники закладів освіти та представники профспілки працівників освіти Сумської області. Читати далі...

18.02.2022

Цікавий і корисний  Wordwall


Не секрет, що дітям подобається грати. Щоб запровадити елементи гри в освітній процес, особливо під час дистанційного навчання, доцільно використати сервіс Wordwall. Саме про нього йшла мова на черговому занятті Студії цифрової активності 15 лютого 2022 року, яке провела консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталя Голобородько.

Надзвичайно яскравий та різноманітний за оформленням, простий і зручний у використанні цей онлайн-сервіс подобається педагогам за можливість організувати інтерактивну взаємодію з учнями на різних етапах уроку. Під час актуалізації знань можна скористатися «колесом запитань», на етапі рефлексії – застосувати «двосторонні плитки», на закріплення – запропонувати розгадати кросворд. Усього пропонується 33 шаблони, які можуть задовольнити найвибагливішого користувача та зробити процес навчання цікавим, змістовним та корисним. А ще перевага Wordwoll у тому, що його можна відтворити на будь-якому пристрої: планшеті, комп’ютері, телефоні, інтерактивній дошці, а при бажанні – роздрукувати заготовлений матеріал на паперових носіях.

Зручно, корисно! Згодні? Тоді запрошуємо на заняття Студії цифрової активності, де ще буде багато цікавого!

16.02.2022

Як створити  Google-форму для опитування?

16 лютого 2022 року відбулось онлайн-заняття Студії цифрової активності «Як створити Google-форму для опитування?».

48 педагогічних працівників дізналися про сервіс Google-форми та можливості його використання під час освітнього процесу. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова навчила присутніх створювати Google-форми для опитування, переглядати відповіді на анкети у вигляді діаграми та Google-таблиці, створювати тести з автоматичною перевіркою відповідей, налаштовувати Google-таблицю для зручного перегляду відповідей респондентів, створювати адаптивні форми, скорочувати URL-адреси за допомогою сервісу Cutt.ly.

Усі присутні на заході переконалися, що використання Google-форм пришвидшує та автоматизує обробку інформації.

16.02.2022

Інклюзія в освіті – місія здійсненна

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром Сумської міської ради 16 лютого 2022 року провели перший захід з циклу зустрічей «Інклюзія в освіті – місія здійсненна» для працівників закладів освіти.

Були розглянути питання  освітніх труднощів та рівнів підтримки осіб з особливими освітніми потребами, надання корекційних послуг за новими висновками ІРЦ,  оформлення документації нового зразка відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти та моделі спільного викладання для успішної взаємодії  вчителя та асистента вчителя. Спікерами зустрічі виступити директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Закорко, директор Інклюзивно-ресурсного центру Юлія Крикуненко, фахівець ІРЦ Анна Коваленко, психолог ЦПРПП Ірина Антоненко, консультант ЦПРПП  Галина Кузнецова.

125 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти мали змогу структурувати інформацію щодо нового законодавства з питань інклюзії, оформлення документації та налагодження співпраці.


16.02.2022

Єднаймося: Україна – понад усе!

Безумовне й високо смислове почуття, цінність, яка характеризує ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та до самої себе – патріотизм – згуртував сьогодні мільйони українців.

Представники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради разом із усією Cумською громадою виконали Гімн України, відчуваючи себе частинкою національного духу та єдності, яка й зараз оберігає Україну; частинкою великої держави, чию гідність відстоювали не лише герої минулих поколінь, а й сучасні – звичайні громадяни.

16.02.2022

Власне висловлення на 20 балів

Складання ЗНО – серйозна перевірка рівня знань, а кожному іспиту повинна передувати якісна підготовка. Якісна – не обов’язково довготривала, а гарно розпланована, регулярна, контрольована, з акцентом на «слабкі місця». Будь-який варіант підготовки дієвий, якщо діяти, а не боятись. Саме основним чинникам складання ЗНО з української мови та літератури, перевірці та написанню власного висловлення був присвячений педагогічний практикум «Написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури», який відбувся 15 лютого 2022 року. Читати далі...

15.02.2022

Професійний розвиток

15 лютого 2022 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Антоненко взяла участь в  онлайн-семінарі психологів Центрів професійного розвитку Сумської області. Ірина Григорівна представила досвід проведення інтервізійної сесії для працівників психологічної служби, зосередила увагу на плануванні зустрічей, установленні правил проведення, періодичності та ефективності.

Зазначені матеріали стали в пригоді психологам Центрів професійного розвитку педагогічних працівників Сумської області для підвищення власного професійного рівня та взаємопідтримки.


15.02.2022

Зустріч з авторами підручника

14 лютого 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради разом із видавництвом «Астон» провели зустріч «Навчання української мови в контексті пріоритетних  компетентностей НУШ» для вчителів української мови та літератури Сумської міської територіальної громади, які будуть працювати у 5 класах із вересня 2022 року. Спікерами заходу стали автори підручника «Українська мова» для 5 класу Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Тетяна Дятленко, кандидат педагогічних наук, доцент Глухівського національного педагогічного університету   ім. О. П. Довженка, Михайло Білясник, учитель-методист української мови та літератури Шосткинської гімназії Шосткинської міської ради, Валентина Волницька, учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії Сумської ЗОШ №23. Читати далі...

14.02.2022

Інформаційна безпека в закладі освіти


Перша онлайн-майстерня «Інформаційна безпека в закладі освіти», організована управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області спільно із Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, відбулась 11.02.2022 року з нагоди Дня безпечного Інтернету. Спікерами заходу були Олеся Дадонова, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, та Євгеній Козолуп, учитель інформатики комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17. Спікерів шляхом відкритого голосування визначили глядачі та учасники управлінського інтенсиву «Як директорові та педагогам налагодити роботу в умовах дистанційного навчання», що відбувся 03.02.2022 року.

Учасники майстерні дізналися про види небезпек, з якими можуть зіткнутися учні при користуванні мережею Інтернет, та способи їх уникнення. Було розглянуто питання, як сформувати політику в закладі освіти щодо безпечного користування мережею Інтернет. Надано матеріали із захисту дітей від кібербулінгу та сексуального насилля, рекомендації педагогам, куди звертатися у разі виявлення фактів злочину та поради закладам освіти щодо безпеки дітей під час дистанційного навчання.

11.02.2022

Як розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти

 

У рамках  комунікацій із закладами дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади  управління Державної служби якості освіти у Сумській області спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 10 лютого  2022 року провели семінар-практикум з керівниками та вихователями-методистами  закладів дошкільної освіти, на якому розглянули алгоритм розбудови в дитячих садках внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проведення самооцінювання освітніх та управлінських процесів. Коло залучених – 65 зацікавлених представників адміністрацій. Читати далі...

10.02.2022

Як створити та використовувати хмаринку тегів? 

10 лютого 2022 року відбулося засідання Студії цифрової активності. Лілія Самойленко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, ознайомила 26 педагогів з можливостями онлайн-сервісу Word Art, надала покрокову інструкцію щодо роботи із сервісом, продемонструвала приклади застосування «хмаринки тегів» в освітньому процесі. У скарбничці педагогів з’явився ще один цифровий ресурс.

«Немає ліфту до успіху – ти маєш іти сходами», - говорить східна мудрість. На сучасному етапі використання ІКТ – це забезпечення успіху НУШ та зростання цифрової компетентності педагогів. 

10.02.2022

Відеоуроки, тести та завдання для учнів 5-11 класів


10 лютого 2022 року відбулося онлайн-заняття Студії цифрової активності «Як використати платформу Всеукраїнська школа онлайн для організації дистанційного та змішаного навчання?», до якого приєдналося 39 педагогів. Галина Кузнецова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, окреслила переваги платформи Всеукраїнська школа онлайн при організації змішаного та дистанційного навчання учнів. Ресурс містить навчальні матеріали з 18 основних предметів, що пройшли 5 ступенів перевірки та відповідають державним стандартам: відеоуроки, конспекти для учнів, тести та матеріали для самостійної роботи.

Платформа забезпечує рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного освітнього контенту всім учасникам освітнього процесу.

10.02.2022

Навчаймо з радістю 

9 лютого 2022 року Центр  професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів практикум «Прийоми формування мотивації до навчання учнів початкових класів». Консультант Центру  Лілія Самойленко звернула увагу, що одна із професійних компетентностей вчителя початкових класів – психологічна, яка дає можливість формувати мотивацію учнів та організовувати їх пізнавальну діяльність. Під час зустрічі було розглянуто сутність мотивації, її види, умови успішного засвоєння учнями навчального матеріалу. Особливу увагу було приділено правилам для педагога, які можуть допомогти підвищити інтерес учнів до вивчення предметів, сформувати вміння аналізувати власні вчинки. Також було обговорено методи фасилітації як дієвого освітнього інструменту. Читати далі...

09.02.2022

Використання Microsoft Teams у навчанні


9 лютого  2022 року відбулося онлайн-заняття Студії цифрової активності «Застосування Microsoft Teams під час дистанційного та змішаного навчання».

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова розповіла про можливості сервісу Microsoft Teams, особливості побудови онлайн-середовища для дистанційного навчання. 24 педагоги змогли практично відпрацювати навички роботи щодо створення, використання матеріалів у середовищі Microsoft Teams для проведення дистанційних занять. 

09.02.2022

Психологічні знання на користь педагогу 


9 лютого 2022 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Антоненко провела групову консультацію для педагогічних працівників «Психологічні аспекти навчальної діяльності».

27 учителів ознайомилися із психологічними аспектами уроку, індивідуальними особливостями учнів, психологічними позиціями вчителів, що мають вплив на засвоєння навчального матеріалу.

Дякуємо колегам за активність. Бажаємо натхнення у проведенні уроків та ефективної взаємодії з учнями. 

09.02.2022

Можливості популярних месенджерів


Сьогодні досить мати під рукою ноутбук, телефон або планшет – і можна відправляти документи, файли й повідомлення, а також здійснювати дзвінки. Це стало можливим разом із появою месенджерів.

Які можливості та функції месенджерів, як створити групу, канал, опитування, що здивує та зацікавить учнів та стане кращим мотиватором для здобуття знань, – із цим усім розбиралися 15 педагогів разом із консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою.

Учителі переконалися, що месенджери – засоби комунікації, які можуть стати помічниками для ефективної взаємодії з учнями, особливо в умовах дистанційного навчання.

09.02.2022

Як захистити себе та дітей в Інтернеті?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 08 лютого 2022 року, у День безпечного Інтернету, провів онлайн-заняття «Цифрова освіта. Онлайн-безпека: як захистити себе та дітей в Інтернеті» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади.

Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила педагогів з правилами  безпечної роботи в мережі Інтернет, надала поради щодо створення надійного пароля до облікового запису, захисту комп’ютера від зараження шкідливим програмним забезпеченням Читати далі...

08.02.2022

Можливості Google Classroom

 

8 лютого 2022 року відбулося заняття онлайн-Студії цифрової активності «Застосування Google Classroom під час організації дистанційного та змішаного навчання». Галина Кузнецова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, зупинилася на основних аспектах та можливостях платформи Google Classroom.

54 педагоги поповнили свої кейси корисними навичками та отримали необхідну інформацію щодо організації дистанційного та змішаного навчання за допомогою платформи Google Classroom.

08.02.2022

Освітній проєкт «На урок» надихає

7 лютого 2022 року відбулося заняття онлайн-Студії цифрової активності, де 21 педагог разом із консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою розглянули можливості освітнього проєкту «На урок».

На порталі кожен педагог може оприлюднювати власні професійні доробки або ж використати напрацювання колег. Учителі, батьки та учні можуть знайти на освітньому проєкті «На урок» максимальну кількість корисних теоретичних та практичних матеріалів.

Педагоги переконалися, що завдання, які створені на порталі «На урок», допомагають залучити здобувачів освіти до активної роботи під час дистанційного та змішаного навчання.

07.02.2022

Налаштовуємо вітрила НУШ

Ось і закінчилася перша сесія педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», яка протягом п’яти днів згуртовувала вчительську спільноту Сумської міської територіальної громади навколо розбудови Нової української школи. Спільно з консультантами Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталею Голобородько, Олесею Дадоновою, Іриною Нікітіною 212 учителів пригадували мету й завдання, «формулу» й «канву» НУШ, ціннісні орієнтири та компетентнісні підходи, опрацьовували техніки утримання уваги учнів та залучення їх до активної взаємодії, розкривали секрети ефективного управління класом, знайомилися з «пастками уваги». Педагогам запропонували цікавий формат онлайн-взаємодії: спілкування в чаті, за допомогою сервісу Mentimeter, QR-коду, на інтерактивних дошках Jamboard, Linoit, спільне обговорення проблем з «відкритим» мікрофоном, перегляд відео та анімаційних фільмів. Читати далі...

04.02.2022

Налагоджуємо освітній процес в умовах дистанційного навчання»

 

3 лютого 2022 року управління Державної служби якості освіти в Сумській області провело управлінський інтенсив «Як налагодити освітній процес в умовах дистанційного навчання», до якого долучилися педагогічні працівники закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Захід відбувся за співпраці з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Сумської області ознайомилися з основними вимогами щодо організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання. Читати далі...

01.02.2022

Навчаємо навчаючись

 

     3 лютого 2022 року  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів методичний діалог з керівниками шкільних методичних об’єднань та вчителями початкових класів з теми «Особливості ведення класних журналів 1-4 класів». У засіданні взяли участь 65 педагогів. Консультант Центру Лілія Самойленко розпочала діалог з характеристики професійних якостей учителя та компетентностей, визначених професійним стандартом за професіями «Вчитель початкових класів закладів загальної середньої освіти». Читати далі...

01.02.2022

3 лютого 2022 року о 15.00 видавництво «Ранок» разом з Університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України проводить Міжнародний форум «Трансформації в освіті: виклики і перспективи».

Ознайомитися із секціями та тематикою, що буде на них обговорюватися, можна за покликанням: https://forms.gle/6yGtrg3bpZht3BGV9

Метою організаторів форуму є підтримка вчителів, надання допомоги у входженні в реформовану школу без занепокоєння і розчарувань.

Форум передбачає обмін досвідом професійного співтовариства провідних українських і зарубіжних науковців, авторів навчально-методичних комплектів, керівників закладів загальної середньої освіти, учителів.

01.02.2022

Компетентний учитель - успішний випускник

ЗНО - виклик не тільки для учня, а й для вчителя. Високі бали випускників — це результат плідної роботи педагога щодо розвитку предметних і  ключових компетентностей учнів, системного відпрацювання розв’язків різних форм і типів завдань. Прослідковується закономірність: успішність учня залежить від компетентності вчителя.

З метою удосконалення рівня професійної компетентності вчителів фізики  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 31 січня 2022 року провів педагогічний практикум «Особливості виконання завдань відкритої форми ЗНО з фізики». Консультант Центру Кучерова Алла висвітлила питання щодо особливостей конструювання тестів сертифікаційної роботи з фізики. Читати далі...

01.02.2022

Сертифікація педагогів! Будь успішним !

 Реєстрація  на  сертифікацію вчителів  початкових класів розпочнеться 4 квітня 2022 року. Вагаєшся, чи брати участь? Не знаєш, чи вдало все пройде? Не хвилюйся, усе вийде! Бо ти не один! Навколо є люди, які тебе надихатимуть, підтримуватимуть, окрилятимуть.

31 січня 2022 року за ініціативи управління Державної служби якості освіти у Сумській області спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради було організовано проведення партнерського кола з теми «Сертифікація педагогічних працівників: спільні рішення для успіху вчителя, школи, громади» для керівників освітніх закладів та вчителів початкових класів Сумської міської територіальної громади. Читати далі... 


01.02.2022

Вітаємо переможців

Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості» - це своєрідна можливість для педагогів-позашкільників презентувати власні напрацювання, популяризувати педагогічні здобутки, поділитися досвідом професійної діяльності, самореалізуватися. Тож не дивно, що педагоги  закладів позашкільної освіти Сумської міської територіальної громади щороку беруть активну участь у  цьому конкурсі.  

Учасниками І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»  стали педагоги  Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради, Центру науково-технічної творчості Сумської міської ради, комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, презентувавши творчі доробки щодо використання інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесу, формування природничо-наукової компетентності вихованців закладу позашкільної освіти засобами дослідницької діяльності, розвитку художньо-творчих здібностей дітей засобами театрального мистецтва.

 Читати далі... 

01.02.2022

Створюємо інтерактивні уроки


Сучасні діти із задоволенням зазирають в екрани своїх гаджетів, тому у педагогів назріла потреба у нових підходах до організації освітнього процесу.

31 січня 2022 року 26 педагогів під керівництвом консультанта Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галини Кузнецової за допомогою програми Bristar UniMaster вчилися створювати інтерактивні уроки. Цей застосунок учні можуть використовувати, щоб ознайомитися з будь-яким  явищем, подивитися ілюстрації, переглянути відео чи повчальний мультфільм, виконати тестові чи тематичні інтерактивні завдання.

Програма Bristar UniMaster робить процес вивчення матеріалу більш глибоким та якісним.


31.01.2022

Відбулася локація педагогів-позашкільників

 

Італійський поет Ф.Петрарка писав: «Одна насолода в житті – навчання». Його думку повністю розділяють педагоги-позашкільники, які зібралися  онлайн  28 січня 2022 року на локації педагогів закладів позашкільної освіти «Компетентнісний підхід як важливий чинник діяльності закладу позашкільної освіти».

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко ознайомила присутніх з новими ідеями, планами Центру на 2022 рік. Читати далі...

28.01.2022

Логопедичний  інтенсив: секрети професійного успіху

27 січня 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів  логопедичний інтенсив, який об’єднав 65 вчителів-логопедів, вихователів-методистів, вихователів закладів дошкільної освіти  та  продовжив роботу щодо професійного розвитку педагогічних працівників.

Керівник професійної спільноти, учитель-логопед  ЗДО № 7 Оксана Лопатка ознайомила присутніх з планом роботи та представила спікерів заходу.

Леонід Біттерліх, лікар-невролог Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, кандидат медичних наук, висвітлив питання нейрологічних аспектів мовленнєвих порушень. Леонід Ростиславович окреслив причини затримки мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку, пов’язані з порушеннями нейрологічних процесів кори головного мозку.  Читати далі...

28.01.2022

Запрошуємо педагогів, які будуть викладати у 5-х класах у 2022-2023 навчальному році, взяти участь у першому занятті "Концепція НУШ. Складові ефективного управління класом. Формування ключових компетентностей учнів" педагогічного інтенсиву "Реалізуємо НУШ разом".

Графік першого заняття

27.01.2022, 15.00 Учителі математичної, інформатичної освітніх галузей 

28.01.2022, 14.00 Учителі природничої, здоров’язбережувальної, фізкультурної освітніх галузей 

01.02.2022, 15.00 Учителі громадянської, історичної,  технологічної, мистецької освітніх галузей 

03.02.2022, 15.00 Учителі мовно-літературної освітньої галузі (українська мова та література, зарубіжна література) 

04.02.2022, 14.00 Учителі мовно-літературної освітньої галузі (іноземна мова) 


Відштовхнувшись від берегів…


 «Ви ніколи на перетнете океан, якщо не наберетеся мужності втратити берег із виду», - говорив Христофор Колумб, відкриваючи Новий Світ. Перед учителями, які працюватимуть з 1 вересня 2022 року в п’ятих класах, постала проблема здолати свій «океан», не озираючись на «береги» освіти, що плекалася в Україні протягом десятиліть.

Щоб окреслити загальні орієнтири НУШ у базовій середній школі, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 27 січня 2022 року розпочав педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом». На першому онлайн-занятті 46 учителів математики, фізики, інформатики та астрономії зібралися, щоб опрацювати питання принципових положень Концепції Нової української школи, ознайомитися зі складовими ефективного управління класом та формуванням ключових компетентностей учнів на уроках. Читати далі...

27.01.2022

Навчаємося важливому

 

Зважаючи на виклики сучасності, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради організував проведення з жовтня 2021 по січень 2022 року циклу тренінгів за програмою позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття». Навчання пройшли близько 1000 педагогічних працівників закладів освіти Сумської міської територіальної громади. 24-25 січня відбувся заключний тренінг у рамках програми навчання.

Величезна кількість позитивних відгуків від педагогів закладів освіти свідчить про продуктивні навчальні дні, які були наповнені позитивними емоціями, новим досвідом, особистісними змінами. На час тренінгу кожен педагог перевтілювався в учня,  здобував знання та навички, отримував безліч інсайтів та корисних інструментів для професійної діяльності.

Дякуємо національному тренеру програми Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності XXІ століття» Людмилі Курбаковій за професіоналізм, підтримку, небайдужість та вміння побачити індивідуальність кожного.

Бажаємо учасникам цілеспрямованості, умотивованості та  реалізації програми «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття» в закладах освіти!

27.01.2022

Задаємо учительські тренди в tiktok

Діти «покоління Z» сприймають Інтернет не як набір технологій, а як середовище проживання. Це вже не окрема віртуальна реальність, а частина їхнього життя. Для того щоб педагоги були у тренді, їм необхідно налаштуватися «на одну хвилю» із сучасними учнями.

20 січня 2022 року педагоги разом із консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою опрацювали в онлайн-студії цифрової активності тему «Учителювання в TikTok: практичні поради зі створення профілю та наповнення його контентом».

TikTok ー соцмедійний застосунок для створення та поширення відеофайлів та онлайн-трансляцій, а також найпопулярніша платформа для коротких відео.

Педагоги впевнилися, що додаток можна використовувати під час освітнього процесу з метою залучення учнів до навчальної діяльності.

20.01.2022

Показник розвиненої особистості – відкритість новому досвіду

17-18 січня 2022 року за ініціативи адміністрації Сумського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру № 1 Сумської міської ради  організовано та проведено навчання для фахівців, які працюють із дітьми з розладами аутистичного спектра. Навчання за семінарсько-тренінговою програмою «Майстер сенсорно-моторної інтеграції: перезавантаження» провела Тетяна Скрипник, професор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова Ради Громадської організації «Системна допомога дітям з аутизмом «Маленький принц», автор численних навчально-методичних матеріалів.  Читати далі...

19.01.2022

Освітній дайджест для вчителів  початкових класів


18 січня 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників провів освітній дайджест «Розвиток критичного мислення молодших школярів» для 53 учителів початкових класів. Актуальність питання надзвичайно висока, адже критичне мислення дає людині інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим і успішним. Для вчителя важливо володіти алгоритмом навчання критичного мислення, щоб ефективно використовувати його на уроках і тим самим допомагати учням долати сумніви, ставити правильні запитання, шукати й бачити зв’язки між явищами, розрізняти факти й суб’єктивне бачення, не піддаватися на маніпуляції. Читати далі...

19.01.2022

Зустріч з автором модельної програми та підручників

14 січня 2022 року було проведено онлайн-зустріч учителів громадянської та історичної галузі з Тетяною Ремех, завідувачкою відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидатом педагогічних наук, учителем-методистом, авторкою підручників з правознавства та модельної навчальної програми інтегрованого курсу «Досліджую історію і суспільство. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти. Захід зібрав 29 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Тетяна Олександрівна звернула увагу  присутніх на особливості підручника з правознавства для 9 класу. Порадила, що можна використовувати у підручнику, якщо працюєш за матеріалами інших авторів,  відзначила дієвість використання рубрики «Практичні заняття», розробленої авторським колективом спільно з Оленою Пометун.

Учасники зустрічі отримали теоретичні та практичні поради щодо організації освітнього процесу.


14.01.2022

Інтервізійна підтримка


13 січня 2021 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської територіальної громади проведено засідання інтервізійної групи практичних психологів та соціальних педагогів. Модератором зустрічі виступила психолог Ірина Антоненко.

Фахівці долучилися до обговорення організаційних засад інтервізійної підтримки, узяли участь  у взаємній консультації та обміні досвідом. Адже інтервізія – це міжколегіальний спосіб навчання в групі спеціалістів, які займають рівні позиції, з метою покращення професійних навичок та підвищення ефективності роботи з учасниками освітнього процесу.

Дякуємо колегам за співпрацю, взаємопідтримку та бажання ділитися досвідом.

14.01.2022

Очікувана перемога творчого педагога

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вітає вчителя Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 Сергія Фонталіна з перемогою  в Шостому Міжнародному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Ця перемога заслужена й педагог гідний цієї нагороди. Нехай чергова вершина  стане відправною точкою для нових великих звершень.

Бажаємо успіхів та натхнення, міцного здоров’я та щастя!


13.01.2022

Школа педагогічної майстерності

Розпочато роботу Школи педагогічної майстерності для учасників другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022», засідання якої відбулося 12.01.2022 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Учителі разом з консультантами Центру детально опрацювали умови конкурсних випробувань: «Майстер-клас», «Методичний практикум» (у номінації «Мистецтво» - «Творча робота»), «Практична робота» та «Урок».

На засіданні Школи розглядалися основні вимоги до проведення сучасного уроку, лайфхаки якісної організації освітньої діяльності та оцінювання учнів, упровадження інтерактивних методів та прийомів. Психолог Центру представила питання щодо роботи в класі з інклюзивною формою навчання. У процесі активної співпраці педагоги націлилися на ретельну підготовку та ефективну роботу задля високого результату, адже фінальний етап першого туру конкурсу буде проведено 15 - 18 лютого 2022 року. Отже, використовуємо час раціонально та ретельно готуємося до конкурсних випробувань!

13.01.2022

Майстерня спілкування

 

       12 січня 2022 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників організував онлайн-зустріч учителів з Геннадієм Чепурним, педагогом і психологом, керівником Міжнародного фестивалю освітніх технологій «Перспектива», президентом Асоціації розвитку творчої особистості «Варто», з теми «Універсальна конфліктологія».

Геннадій Чепурний провів практичне навчання щодо управління конфліктними ситуаціями, ознайомив учасників із зонами конфліктів у діловому та особистому житті, тактикою та стратегією управління конфліктами та емоціями, профілактикою конфліктів. Він звернув увагу на технології профілактики дитячого насильства та агресії, техніки формування психологічної готовності для протистояння агресії, формування впевненості та підняття самооцінки учнів.

Учасники семінару отримали теоретичний та практичний матеріал, який допоможе під час вирішення проблемних ситуацій у спілкуванні з людьми як на роботі, так і особистому житті.

Педагоги відзначили, що Геннадій Чепурний викладає матеріал змістовно, коротко, з гумором та натхненно.

12.01.2022

Створюємо інтерактивні вправи у сервісі Learningapps

 

12 січня 2022 року педагоги разом із консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою створювали різноманітні інтерактивні вправи за допомогою сервісу LearningApps. Цей застосунок є конструктором для розробки завдань з різних освітніх галузей для використання на уроках, у позаурочний час. Ресурс підходить для малечі та старшокласників.

За допомогою конструктора Learningapps учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню пізнавального інтересу. 

12.01.2022

Зустріч напередодні різдвяних свят

Цьогорічні зимові канікули для педагогів Сумської міської територіальної громади виявилися змістовними, цікавими та надзвичайно корисними. Під час «Учительських канікул», започаткованих Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, була можливість ознайомитися з кращими практиками колег, озброїтися ідеями та корисними інструментами для ефективної роботи на «Учительській сесії», опрацювати техніки психологічного та фізичного відновлення власних ресурсів на психологічному практикумі «Шлях до себе», а ще – ознайомитися з різноманітними сервісами для організації активної взаємодії з учасниками освітнього процесу в рамках «Новорічного ІКТ-кейсу». Читати далі...

06.01.2022

Графік проведення локацій професійних спільнот (04.01.2022 – 06.01.2022)

1. 04.01.2022 року, 09.00 - Учителі початкових класів 

2. 04.01.2022 року, 10.00 - Учителі суспільної галузі 

3. 04.01.2022 року, 11.00 - Учителі математики, фізики, астрономії 

4. 04.01.2022 року, 12.00 - Учителі фізичної культури 

5. 04.01.2021 року, 13.00 - Учителі хімії, біології, основ здоров’я, географії, природознавства 

6. 05.01.2022 року, 09.00 - Учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури 

7. 05.01.2022 року, 10.00 - Учителі інформатики 

8. 05.01.2022 року, 11.00 - Учителі технологічної галузі 

9. 05.01.2022 року, 12.00 - Учителі іноземної мови 

10. 05.01.2022 року, 13.00 - Учителі образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» 

11. 05.01.2022 року, 09.00 - Працівники психологічної служби 

12. 05.01.2022 року, 09.00 - Вихователі-методисти закладів дошкільної освіти 

13. 06.01.2022 року, 09.00 - Учителі предмета «Захист України» 

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради сердечно вітає Вас зі світлими й радісними святами Нового року та Різдва Христового!

Нехай під кришталевий дзвін келихів ваше життя перетвориться на чарівну казку, у якій запанують душевний спокій, затишок та іскриста радість.

Щиро бажаємо, щоб 2022 рік додав життєвої наснаги, духовного оновлення, мудрості, обдарував витримкою та оптимізмом, виконав усі добрі бажання й приніс гармонію й мир у дім.

Нехай атмосферно буде весь рік, щастя переповнює думки й почуття, а запальна ейфорія свята залишиться з вами надовго!

Вірте в дива та навчіться створювати їх власноруч! Бадьорого вам настрою і перспективних починань! Тепла й світла, творчих ідей і креативу, посмішок і гарного настрою в прийдешньому році!

МИ ПРОПОНУЄМО- ВИ ОБИРАЄТЕ!

Візьміть на замітку!

КАЛЕНДАР УЧИТЕЛЬСЬКИХ КАНІКУЛ!

Слідкуйте за новинами у фейсбуці.


Новорічний ІКТ-кейс

30 грудня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів «Новорічний ІКТ-кейс». 

У 8 онлайн-заняттях  брали участь 276 педагогічних працівників. Педагоги дізналися як створювати якісний відеоконтент засобами сервісу Canva, вікторини, ігри у Wordwall, використовувати Kahoot для опитування,  візуалізувати інформацію за допомогою хмари слів у WordArt, генерувати та використовувати меми в Meme-generator, створювати потокові презентації в Prezi, можливості використання онлайн-дошок, конструювати інтерактивні дидактичні ігри у Genially.

Спікерами виступили:

Голобородько Наталія, консультант ЦПРПП;

Дадонова Олеся, консультант ЦПРПП;

Кузнецова Галина, консультант ЦПРПП;

Кучерова Алла, консультант ЦПРПП;

Нікітіна Ірина, консультант ЦПРПП;

Самойленко Лілія, консультант ЦПРПП;

Тиченко Ірина, консультант ЦПРПП.


30.12.2021

Натхнення, енергія та ресурс

29 грудня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів психологічний практикум «Шлях до себе». 352 учасники 6 майстер-класів долучилися до різноманітних практичних вправ, відновлювальних технік, дихальних зарядок та арт-терапевтичних замальовок для швидкого відновлення ресурсу під час педагогічної діяльності та стабілізації у разі стресового стану.

Спікерами  виступили:

Ірина Антоненко, психолог ЦПРПП,

Ольга Рак, практичний психолог гімназії №1,

Ольга Будянська, практичний психолог ЗДО № 26,

Інна Куділь, практичний психолог ЗДО № 16,

Світлан Чешенко, практичний психолог ЗОШ № 20,

Світлана Семененко, практичний психолог ССШ № 1.

Дякуємо колегам за неоціненний досвід та бажання ним поділитися.

А усім педагогічним працівникам бажаємо відпочинку, любові до себе та натхнення.

29.12.2021

Учительські канікули розпочалися!

Канікули, як і будь-який інший відрізок життя, слід намагатися проводити з користю. Тож 28 грудня 2021 року в Сумах стартував перший день «Учительських канікул». Захід було ініційовано Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для педагогів Сумської міської територіальної громади.

Протягом першої «Учительської сесії» із кращими практиками організації освітньої діяльності ознайомили колег 13 спікерів із 10 закладів дошкільної, загальної середньої освіти та ЦПРПП: Юлія Плужник (ССШ № 1), Юлія Батура, Інна Сорока,  Вікторія Ломака (ЗОШ № 5), Наталія Лебединець (ЗОШ № 8), Людмила Заєць (СПШ № 11), Тетяна Берестовська (ЗОШ № 20), Маргарита Півень (ЗЗСО № 21), Світлана Мільченко (ЗОШ № 22), Віталія Товста (ССШ № 29), Інна Борисенко (ЗДО № 31), Алла Баєва (гімназія № 1), Наталія Зайченко (ЦПРПП). Читати далі...

28.12.2021

АГОВ, ПЕДАГОГИ ТА ПЕДАГОГИНІ!


Цінуємо ваш час та вашу нелегку щоденну працю й пропонуємо набратися ресурсу, сил, натхнення та просто відпочити 29.12.2021 року на психологічному практикумі «Шлях до себе»!

Протягом дня досвідчені практичні психологи закладів освіти онлайн проведуть практичні заняття та майстер-класи з дієвими вправами, техніками та рекомендаціями щодо відновлення ресурсу та сил.


Приєднатися до психологічного практикуму "Шлях до себе" можна тут.


Шановні колеги!


Вітаємо вас із прийдешніми святами! 

До вашої уваги навігатор  учительської сесії!

Творчі та талановиті педагоги поділяться досвідом.

28 грудня 2021 року на вас чекають:

позитивні емоції,

натхнення,

корисна інформація.

Приєднатися до учительських сесій можна тут. 


МИ ПРОПОНУЄМО - ВИ ОБИРАЄТЕ!



Педагогічний аукціон для позашкільників

23 грудня 2021 року Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді гостинно відчинив двері учасникам педагогічного аукціону «Інноваційні шляхи оптимізації освітнього процесу в закладах  позашкільної  освіти», організованому Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. У ньому взяли участь педагоги закладів позашкільної освіти м. Суми. Читати далі...

   

24.12.2021

Молодь надихає!

15 грудня 2021 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників завершився Крок 2 Фабрики професійної адаптації.

Учасники третьої групи - 6 учителів початкової школи – визначали шляхи підвищення ефективності сучасного уроку, ураховуючи свій 100-денний досвід роботи. Спільна взаємодія, інтерактивні форми роботи, міжпредметна інтеграція – ось неповний перелік тих понять, якими вільно оперує наша педагогічна молодь.

Тож побажаймо їм подальших успіхів, комфортних умов у роботі, підтримки колег та громади. І до нових зустрічей на третьому кроці Фабрики «Прокачуємо навички групової роботи»  у лютому 2022 року.

   

15.12.2021

Техніки тайм-менеджменту на допомогу педагогу

У рамках проєкту «Психологічна компетентність як основа професійного становлення вчителя» 15 грудня 2021 року  відбулося заключне третє заняття «Тайм-менеджмент для ефективної роботи педагога» для учасників 1-3 груп, організоване Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Участь у ньому взяли     32 педагогічних працівники.

Під час зустрічі консультант Центру Наталія Кругляк ознайомила педагогічних працівників з теоретичними аспектами актуальних методик структурування та планування робочих справ. Разом із психологом Центру Іриною Антоненко педагоги  практично опрацювали техніки для ефективного щоденного планування роботи, визначення пріоритетів та реалізації поставлених цілей.

Бажаємо всім учасникам плідної реалізації професійних задач та найменших затрат часу. 

15.12.2021

Мнемотехніка в освіті

       Гарна пам'ять у наш час – один з найважливіших факторів, що дозволяють побудувати кар'єру та досягти успіху в будь-якій сфері життя. Не кожен обдарований хорошою пам'яттю від народження, однак, слід робити все можливе, щоб поліпшити свої здібності до запам'ятовування, а починати варто ще з дитинства. Існують традиційні та авторські методики тренування пам’яті. Тож як складну інформацію теоретичного матеріалу зробити захопливою для учнів? На ці запитання знайшли відповіді вчителі початкових класів 14 грудня 2021 року під час онлайн-зустрічі «Технологія освітньої мнемотехніки в початковій школі» за участю Г.Чепурного, педагога, психолога, бізнес-тренера, засновника Міжнародного фестивалю освітніх технологій «Перспектива», керівника Міжнародного центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», автора навчально-методичного посібника «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти», президента Асоціації розвитку творчої особистості «Варто».    Читати далі...

15.12.2021

Фабрика професійної адаптації в дії

 

13 грудня 2021 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Cумської міської ради продовжила свою діяльність Фабрика професійної адаптації «КРОКИ» для другої групи молодих педагогів.

11 учителів української мови та літератури, англійської мови, математики, фізики, інформатики аналізували модель цілепокладання та цілереалізації уроку, шукали шляхи підвищення ефективності уроку, виконали психологічну вправу «Баланс у житті» із технік позитивної психотерапії.

Критичне мислення та бажання невпинно рухатися в бік професійного зростання –спільні риси педагогів, які нещодавно відмітили свій перший професійний ювілей -  100 днів вчителювання.

13.12.2021

Фабрика професійної адаптації в дії: 100 днів вчителювання!

9 грудня 2021 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Cумської міської ради стартував Крок 2 Фабрики професійної адаптації «Шукаємо шляхи підвищення ефективності уроку».

10 молодих педагогів приміряли на себе роль кризового менеджера в рольовій грі «100 днів вчителювання: оптимізуємо виробництво, мінімізуємо ризики», опанували вправи із гігієни та захисту голосу та стали учасниками онлайн-навчання «Діяльнісний підхід і практичні шляхи його реалізації в освітньому процесі базової школи» від команди The LEGO Foundation в Україні.

Активність та креативність, продемонстровані учасниками зібрання, дають право закладам освіти Сумської територіальної громади пишатися своїми молодими колегами!  

10.12.2021

Конкурс «Нові технології у новій школі»


Творчість, креативність, бажання розвиватися та досягати нових висот стали девізом практичних психологів  Сумської гімназії № 1 Рак Ольги, ССШ № 10 Горової Анни та соціального педагога ССШ № 10  Михайлової Наталії під час участі в І (зональному) етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних  психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі».

І місце у конкурсі виборола соціальний педагог ССШ № 10  Михайлова Наталія, ІІ місце – практичний психолог Сумської гімназії № 1 Рак Ольга, ІІІ місце – практичний психолог ССШ № 10  Горова Анна.

Вітаємо переможців та бажаємо творчої реалізації й відкриття нових горизонтів.

  

10.12.2021

Навчають тренери LEGO FOUNDATION

   На сучасному етапі розвитку суспільства до освітніх закладів  висуваються вимоги, пов'язані з формуванням компетентностей учнів, а також досвіду самостійної діяльності й особистої відповідальності. Діяльнісний  підхід є відображенням усвідомленої потреби суспільства в підготовці учнів, які не тільки знають, а й уміють застосувати свої знання.

  Ірина Нікітіна, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради стала ініціатором проведення практичного семінару  «Діяльнісний підхід і практичні шляхи його реалізації в освітньому процесі базової школи» для вчителів громадянської та історичної, природничої галузей, які будуть працювати у 5-х класах НУШ, молодих вчителів. Читати далі..  

10.12.2021

16 днів проти насилля

      Протягом Всеукраїнської акцій «16 днів проти насилля» психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Антоненко  2 грудня 2021 року та 9 грудня 2021 року провела онлайн-зустрічі для педагогічних працівників Садівської сільської ради та соціальних педагогів Сумської міської територіальної громади з тематики «Профілактика булінгу (цькування) серед здобувачів освіти».

     Учасники зібрань мали змогу повторити теоретичні аспекти поняття «булінг» та акцентували увагу на нормативно-правовому забезпеченні профілактики цього явища.

       Практичний досвід роботи з цього напряму представила соціальний педагог ЗОШ № 13 Софія Стеценко.

10.12.2021

Проєкт "Психологічна компетентність 

як основа професійного становлення  педагога"

  У рамках проєкту «Психологічна компетентність як основа професійного становлення педагога» для 15 педагогічних працівників закладів освіти 8 грудня 2021 року проведено заняття «Ефективна комунікація як основа педагогічної діяльності».

  Зустріч присвячена опануванню стратегій поведінки в конфліктних ситуаціях, важливістю встановлення контакту при спілкуванні, опрацюванню технік «Я-повідомлення» та «Ненасильницького спілкування».

  Бажаємо ефективної комунікації з усіма учасниками освітнього процесу, але пам’ятаємо, що будь-яка конфліктна ситуація – це можливість переглянути стосунки та отримати новий особистісний досвід.

10.12.2021

Як здати зно з іноземної мови на easy?

Зовнішнє незалежне оцінювання – вирішальний момент у житті випускника, адже від його результатів залежить майбутнє. Для багатьох учнів особливою проблемою стає ЗНО з іноземних мов. То що ж потрібно знати про ЗНО 2022 року? Як максимально ефективно та результативно підготуватися до ЗНО з іноземних мов? 6 грудня 2021 року відповіді на окреслені питання шукали консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галина Кузнецова та вчителі іноземних мов.  Читати далі...

06.12.2021

Актуальні навички XXІ століття

2-3 грудня 2021 року стіни Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради заполонила навчальна та творча атмосфера. Друга збірна група працівників психологічної служби та учителі В-Піщанської ЗОШ здобували знання за програмою соціально-емоційного навчання Lions Quest.

Програма «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття» розрахована для використання педагогами, соціальними педагогами, практичними психологами, класними керівниками при роботі з учнями. Повністю адаптована для запровадження в закладах освіти України, схвалена Міністерством освіти і науки, додається та інтегрується до звичайних академічних програм, спрямована на формування навчальної мотивації в учнів, позитивного психологічного клімату в  колективі, вирішення  проблеми шкільного насильства, налагодження партнерської взаємодії між учасниками освітнього процесу.

Дякуємо творчому натхненному тренеру програмі Людмилі Курбаковій за професіоналізм та підтримку!

06.12.2021

Спілкуємося з авторами уроків Всеукраїнської школи онлайн

 

2 грудня 2021 року онлайн проведено педагогічну скриньку «Сучасний урок історії та правознавства в контексті компетентнісного підходу», до якої долучилися 48 учителів Сумської міської територіальної громади. Захід розпочав низку онлайн-зустрічей з  авторами уроків Всеукраїнської школи онлайн.  Всеукраїнська школа онлайн – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. Читати далі...

06.12.2021

Ділимося досвідом

   2 грудня 2021року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбувся онлайн-практикум «Перший досвід та орієнтири в рамках реалізації інноваційних програм «Інтелект України» та «Світ чекає крилатих»,участь у якому взяли 37 учителів початкових класів та базової  школи. 

  Зустріч розпочала консультант Центру Лілія Самойленко, яка провела  нормативним навігатором, запропонувала ознайомитися з досвідом роботи досвідчених вчителів, які четвертий рік працюють за нетиповими освітніми програмами «Інтелект України» та «Світ чекає крилатих», арсеналом практичних вправ для формування ключових компетентностей молодших школярів, інноваціями, родзинками цих програм, власними надбаннями.

  З методиками та пріоритетами авторського проєкту «Інтелект України» ознайомила Тетяна Назаревська, учитель початкових класів ЗОШ № 12. Вона продемонструвала учасникам заходу нові форми роботи на різних предметах, ознайомила з навчально-методичним комплектом для 1-4 класів. Читати далі...

03.12.2021

26 листопада 2021 року Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка гостинно відчинив двері для учасників традиційного регіонального науково-методичного семінару «Технологічна освіта в контексті концептуальних засад НУШ». Серед організаторів заходу була Ірина Нікітіна, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. У заході взяли участь 34 педагогічні працівники Сумської міської територіальної громади.

У безцінних скарбах народного мистецтва живе добра поетична душа великого українського народу, який із давніх-давен прикрашав усе, що служило йому в побуті, витонченим різьбленням, прадавньою вишивкою, барвистим орнаментом. З-поміж усіх проявів національної культури найбільший вплив на формування людської особистості чинить декоративно-ужиткове мистецтво. Читати далі...

26.11.2021

На шляху розбудови

безпечного та здорового освітнього середовища

Ювілейним для ресурсного центру «Школа педагогіки здоров’я» став 2021 рік: десять років, як навколо питань здоров’язбереження гуртуються педагоги закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади. За цей час у процесі плідної співпраці освітян м. Суми та науковців кафедри медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка було опрацьовано багато цікавих, корисних, а головне практично важливих тем, які знайшли своє відображення в діяльності закладів освіти. Сьогодні «Школа педагогіки здоров’я» працює в рамках міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Ось і 25 листопада 2021 року відбулася вже вп’яте науково-практична конференція «Актуальні питання охорони праці та здоров’язбереження в галузі освіти», привернувши увагу до актуальних проблем щодо створення безпечних, комфортних умов праці всіх учасників освітнього процесу. Читати далі...

26.11.2021

Як добре ви знаєте рідне місто?

Дізнатися про історію рідного міста учням допоможуть краєзнавчі ігри.   23 листопада 2021 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради в рамках міського освітнього проєкту  «Краєзнавчий путівник Сумщиною» було проведено засідання динамічної групи, яка діяла під керівництвом Ірини Нікітіної, консультанта Центру. Педагоги підготували до друку краєзнавчу  гру для дітей молодшого шкільного віку «Місто на долонях». Автори апробували гру зі своїми учнями та сім’ями. Краєзнавча гра  «Місто на долонях»  - це унікальний інформаційний матеріал, який розширить можливості дітей в опануванні знань.  Учителям допоможе  активізувати увагу учнів під час освітнього процесу та в позаурочний час. Учителі матимуть можливість використовувати гру в 2022 році.

23.11.2021

Відбувся інформаційний хаб для керівників закладів освіти

 

Відомий філософ Е.Абу говорив: «Чим більше знаєш, тим більше можеш». Саме під таким гаслом відбувся 23 листопада 2021 року інформаційний хаб, проведений Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Його учасниками стали директори закладів  освіти Сумської міської територіальної громади.

      Актуальні питання були винесені на порядок денний.  Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко презентувала діяльність новоствореної установи, визначила шляхи співпраці та взаємодії із закладами освіти.   Читати далі...

23.11.2021

Зовсім небагато часу залишилося до початку першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022», тому його учасники докладають максимальних зусиль, щоб усе, що потрібно для конкурсу, побачити, почути, відчути та спробувати. Протягом тижня відбулося два засідання Школи педагогічної майстерності, де консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників разом з конкурсантами та вчителями, які раніше були учасниками конкурсу «Учитель року», шукали шляхи реалізації компетентнісного, діяльнісного, особистісно зорієнтованого підходів під час проведення фрагменту дистанційного уроку.  Читати далі...

23.11.2021

Зустрічі, що надихають

 

Єдиний шлях, що веде до знань, – це діяльність. 18 листопада 2021 року  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів онлайн-спринт «Діяльнісно-компетентісний підхід до викладання предметів початкової школи». До заходу долучилося 80 педагогів Сумської міської територіальної громади.         

Консультант Лілія Самойленко висвітлила питання діяльнісного підходу, який найбільш ефективно сприяє розвитку учня, передбачає зорієнтованість освітнього процесу безпосередньо на особистість молодшого школяра та потребує врахування його індивідуальних особливостей. Консультант проаналізувала суть діяльнісного підходу, його  спрямованість на розвиток ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів.   Читати далі...

19.11.2021

Логопедичний інтенсив – скарбничка професійного зростання

16 листопада 2021 року  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів  логопедичний інтенсив,  який об’єднав навколо себе 58 вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти  та    продовжив роботу щодо підвищення професійного розвитку педагогів довжиною іще в один рік. 

Оксана Лопатка, керівник засідання професійної спільноти вчителів-логопедів, учитель-логопед  ЗДО № 7, ознайомила присутніх з планом роботи професійної спільноти вчителів-логопедів на 2021/2022 навчальний рік,  нормативно-правовим забезпеченням та обліково-статистичною наповнюваністю логопедичного кабінету.  Читати далі...

18.11.2021

Де знайти відеоуроки, тести та завдання для учнів 5-11 класів

  16 листопада 2021 року відбувся онлайн-практикум «Як використати платформу Всеукраїнська школа онлайн для організації дистанційного та змішаного навчання?», у якому взяли участь 52 педагогічних працівники закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Галина Кузнецова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, окреслила переваги платформи Всеукраїнська школа онлайн при організації змішаного та дистанційного навчання учнів. Ресурс містить навчальні матеріали, що пройшли 5 ступенів перевірки та відповідають державним стандартам.

   Платформа забезпечує кожного учня та вчителя рівним, вільним і безоплатним доступом до якісного освітнього контенту.

16.11.2021

Наближаємося до старту…

Протягом поточного тижня учасники всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» активно готувалися до початку першого туру випробувань, оформлюючи реєстраційні форми, інформаційні картки, коригували матеріали щодо опису власної педагогічної ідеї та працювали над створенням відеорезюме, презентуючи свої педагогічні надбання. Зустрілися педагоги 11 листопада 2021 року на засіданні Школи педагогічної майстерності, щоб скоригувати свої подальші дії та опрацювати вимоги та особливості проведення конкурсного випробування «Майстер-клас». Читати далі...   

12.11.2021

КОМУНІКАЦІЯ – ЦЕ ВАЖЛИВО


  Букай Хорте, аргентинський психолог, писав: «Не буває безконфліктних особистих відносин. Конфлікти неминучі в будь-яких стосунках між людьми». Попередженню конфліктів та формуванню конструктивних відносин було присвячено заняття «Ефективна комунікація як основа педагогічної діяльності», яке відбулося 10 листопада 2021 року в рамках проєкту «Психологічна компетентність як основа професійного становлення педагога».

  Під час зустрічі психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Антоненко ознайомила присутніх зі стратегіями поведінки в конфліктних ситуаціях, важливістю встановлення контакту при спілкуванні. Консультант Центру Наталія Кругляк опрацювала техніки «Я-повідомлення» та «Ненасильницьке спілкування». Учасники зустрічі під час практичних завдань за допомогою сервісів wordwall, mentimeter, jamboard закріпили отримані знання.

    Бажаємо всім конструктивного спілкування та позитивних емоцій.


11.11.2021

STREАM-освіта: упровадження та перспективи розвитку

 

10 листопада 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів аукціон педагогічних ідей для 85 педагогів закладів дошкільної освіти. Метою заходу  стало переосмислення концептуальних засад STREAM-освіти й об’єднання інтелектуальних зусиль педагогів щодо впровадження в практику  компонентів STREАM-освіти в закладах дошкільної освіти.

Вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок» м.Шостки Сумської області Наталія Шалда  практично представила модель інтеграції за освітніми напрямами за прикладом однієї з тем, указала на розвивальні акценти міжпредметної інтеграції. Читати далі...   

11.11.2021

Поповнюємо свій учительський «портфель»

 

Учителі Сумської міської територіальної громади долучилися до групового консультування, проведеного працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Іриною Тиченко та Лілією Самойленко з теми  «Використання онлайн-ресурсів КМ МЕДІА ED Profi, Мatifik, VCHY.ua».

Учасники  онлайн-заходу ознайомилися з можливостями та специфікою застосування «Дидактичного мультимедійного контенту «КМ Мedia Еd Profi»», який відповідає Типовим програмам НУШ і Державному стандарту початкової освіти, розглянули алгоритм роботи в цифровому математичному ресурсі  Мatifik та освітньому порталі для інтерактивного навчання дітей VCHY.ua.

Тож 36 сумських педагогів сьогодні поповнили свій професійний арсенал зручним, змістовним та цікавим інструментарієм.

10.11.2021

Краєзнавчий путівник Сумщиною

 

Успіх краєзнавчої діяльності дітей дошкільного віку багато в чому залежить від працівників дошкільної освіти. Саме від творчих, захоплених, відданих справі педагогів залежить, чи будуть  діти  любити свій край, його людей, а отже, спільні зусилля педагогів і родини дадуть гарні результати щодо формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку.  Краєзнавство покликане зародити почуття гідності та любові до Батьківщини, а краєзнавча робота педагогів має бути спрямована на те, щоб допомогти дітлахам  досконаліше пізнати свій край за допомогою створених власноруч ігрових матеріалів. Читати далі...

10.11.2021

ВІДКРИТИЙ ОНЛАЙН-КЛУБ «МОВА: СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!»


У День української писемності та мови Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради зібрав освітян Сумської міської територіальної громади на відкритий онлайн-клуб «Мова: стосується кожного!»

Прекрасною ведучою свята стала Алла Баєва, учитель української мови та літератури Сумської гімназії № 1, яка зацікавлювала педагогів, спонукала їх до обговорення питань щодо нової редакції українського правопису.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко надала історико-методичний коментар щодо нової редакції українського правопису та ключ до розуміння мовних нововведень.

Розібратися в питаннях правопису слів з літерами и та і, ґ зазирнути в тонкощі написання слів з часткою пів, посмакувати лінгвістичними смаколиками  допомагала вчитель  української мови та літератури КУ СНВК № 16 Галина Рогачова. Читати далі...

09.11.2021

ЧИ МОЖЛИВЕ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM-ОСВІТИ 

БЕЗ СПЕЦІАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ?

    4 листопада 2021 року проблему, чи можна  впроваджувати STEM-освіту в заклади освіти без спеціального обладнання, досліджували учасники міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики» та консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова та Галина Кузнецова під час роботи STEM-лабораторії «Використання елементів STEM-освіти на сучасних уроках». На заході розглянули приклади впровадження  елементів STEM-освіти, дотримуючись принципу наступності. Лілія Коба, вихователь-методист ЗДО №17, поділилася досвідом використання стенду-музею для формування цілісної картинки світу дітей дошкільного віку. Читати далі...

05.11.2021

Як платформа Сlasstime змінює традиційні уроки?

2 листопада 2021 року відбулося заняття в рамках онлайн-марафону цифрової грамотності. Галина Кузнецова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, окреслила переваги освітньої платформи Classtime - ідеального помічника вчителя на дистанційному уроці, презентувала роботу із  зручним ресурсом. Використання освітньої платформи Classtime дозволяє залучити кожного учня до роботи та отримати миттєву візуалізацію прогресу усього класу в реальному часі.

02.11.2021

Розвиваємо цифрову грамотність


   Існує чимало онлайн-сервісів, за допомогою яких можна створювати інтерактивні робочі аркуші. 1 листопада 2021 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова на онлайн-марафоні цифрової грамотності детально розповіла про сервіс Classkick. У практичній частині зустрічі вчителі мали можливість переконатися в перевагах цього сервісу: оперативний зворотний зв'язок як з тими, хто працює в класі, так і з учнями, які займаються вдома, учитель і учні можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або за звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи.

Отримані знання вчителі можуть активно використовувати в дистанційному навчанні.

01.11.2021

MENTIMETER – феєрверк можливостей у режимі реального часу 

29 жовтня 2021 року 13 педагогів зробили ще один крок на шляху підвищення своєї цифрової компетентності. У рамках Марафону цифрової грамотності опрацьовано алгоритм створення різних типів вправ для організації опитування в онлайн-сервісі Mentimeter. Множинний вибір, відкриті запитання, хмарка слів, вікторина, пріоритетність – ось неповний перелік різновидів запитань, які можна використовувати на різних етапах уроку, у тому числі й дистанційного.


29.10.2021

Естафету підхопили вчителі математики 

28 жовтня 2021 року для вчителів математики, які викладають у 10-11 класах, відбулася онлайн-зустріч у рамках марафону «Результати ЗНО – 2021. Перспективи на 2022 рік».

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова ознайомила вчителів із аналітично-статистичними матеріалами за підсумками ЗНО 2021 року, що ґрунтується на даних Українського центру оцінювання якості освіти та матеріалах СОІППО. Учитель математики КУ ССШ №10 Альона Азаренкова охарактеризувала завдання сертифікаційної роботи з математики, ознайомила з критеріями оцінювання завдань та зазначила низький рівень підготовки учнів щодо розв’язування задач практичного змісту.  Читати далі...

29.10.2021

Дорогу здолає той, хто йде


Відомий вислів «Дорогу здолає той, хто йде» став надзвичайно актуальним для учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022», які зібралися 28.10.2021 на онлайн-заняття Школи педагогічної майстерності, щоб підготуватися до конкурсного випробування «Тестування».

На початку засідання педагоги виконали експрестест з методики, педагогіки та психології, переконалися, що знань забагато не буває і є, над чим працювати. Читати далі...

29.10.2021

Як психологічній службі стати сучасною та інтерактивною?

 

Онлайн-івент «Робота працівників психологічної служби в умовах дистанційного навчання» 28 жовтня 2021 року об’єднав практичних психологів та соціальних педагогів з метою обговорення актуальних питань супроводу учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання.

Психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Антоненко продемонстровала онлайн-кабінети працівника психологічної служби на платформах Google-клас, Microsoft Teams. Було розглянуто можливості створення інтерактивних робочих аркушів у сервісі Wizer.me, віртуальних дошок на платформі Padlet.com, організації онлайн-квестів.

Практичний психолог Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Євгенія Дудецька продемонстровала досвід використання сервісів Mentimeter.com та Google-форми для проведення діагностичних досліджень учасників освітнього процесу.

Бажаємо практичним психологам та соціальним педагогам натхнення та творчості у професійній діяльності!


28.10.2021

Беремо в помічники онлайн-сервіси

 

26 жовтня 2021 року відбувся освітній онлайн-печворк «Використання онлайн-ресурсів у початковій школі». 56 учителів початкових класів отримали  інформацію про те, як зробити процес навчання  легким і цікавим, використовуючи онлайн-ресурси.  Читати далі...

27.10.2021

Марафон цифрової грамотності триває

 

Загадкове, цікаве, невідоме завжди приваблює людей,  особливо освітян, які постійно перебувають у пошуку чогось нового, сучасного та креативного з метою використання в освітній діяльності.

Це  повною мірою стосується педагогів, які 25 жовтня 2021 року стали активними учасниками марафону цифрової грамотності, під час якого опрацювали   онлайн-ресурс rebus 1. com  та інтерактивну дошку Linoit. Читати далі...

25.10.2021

Учителі ознайомилися зі STEM-завданнями

Сучасні вчителі розуміють, що STEАM – це не просто технічна освіта. Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Це ширше поняття, вдале поєднання креативності та технічних знань.

Практичний онлайн-семінар «Перспективи та можливості STEM-освіти», який було проведено 21 жовтня 2021 року, згуртував 58 педагогів. Своїми педагогічними надбаннями в STEM-освіті поділитися Маргарита Півень, учитель історії Сумського закладу загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів № 21. Учитель навчала створювати практичні завдання, адже STEAM-освіта дозволяє наочно пояснювати матеріал.

Важливо залучити до впровадження елементів STEM-освіти вчителів інших предметів, які мають стати справжніми агентами змін освітньої реформи.


25.10.2021

Інвестиція в кращу версію себе

Місія сучасного вчителя — навчити дітей бути гнучкими у змінах. Також легко адаптуватися й вміти навчатися впродовж усього життя. Щоб це вдалося, самому треба бути зразком.

Тож, опрацьовуючи 22.10.2021 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради навички сучасної комунікації, 17 молодих педагогів 3-ої групи Фабрики професійної адаптації зробили черговий крок до усвідомлення необхідності професійного розвитку.

23.10.2021

ЗНО-2021 з географії:

результати та орієнтири на ЗНО-2022

 

Онлайн-марафон з підготовки до ЗНО-2022, що проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, продовжився 22.10.2021 розглядом підсумків ЗНО-2021 та орієнтирів на ЗНО-2022 з географії.

Кількісний склад учасників ЗНО-2021 з предмета проаналізувала консультант Центру Наталя Голобородько. Вона звернула увагу на значні результати: за показником «180-200 балів» цьогорічні випускники закладів освіти м. Суми забезпечили 80% якості серед усіх учасників міста, а на рівні закладів освіти України з високими показниками відзначено ССШ № 9 та класичну гімназію.  Читати далі...

22.10.2021

 Зміна підходів до оцінювання учнів

    Упродовж багатьох років шкільна оцінка була знаряддям ранжування учнів. У зв’язку зі зміною концепції сучасної школи впроваджено нові підходи до оцінювання навчальних досягнень школярів. Відтепер оцінка слугує для аналізу індивідуального прогресу й планування індивідуального темпу навчання кожної особистості. Педагоги навчають дітей самооцінюванню, самоаналізу, що допомагає відстежити розвиток кожного учня, порівнюючи успіхи з його власними попередніми досягненнями. Читати далі...

22.10.2021

Готуємося до всеукраїнського конкурсу

«Учитель року-2022»

 

Останнім часом конкурс «Учитель року» змінив свій формат та став справжнім майданчиком професійної майстерності для молодих, сміливих, креативних педагогів, які на декілька днів потрапляють в особливий світ довірливого спілкування, відкриттів і знахідок, творчості й таланту, де панує повага та співпраця однодумців. Цього року стати учасниками конкурсу в номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства», «Мистецтво» (музичне мистецтво) виявили бажання 14 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Читати далі...

21.10.2021

Єдиний шлях, що веде до знань, - це діяльність

Ці відомі слова Дж. Б.Шоу стали своєрідним епіграфом засідання 2 групи Фабрики професійної адаптації «Кроки», яке відбулося 21.10.2021 року в Центрі професійної адаптації педагогічних працівників Сумської міської ради.

Як приходити в клас не з відповідями, а з питаннями, які треба розв’язати у спільній діяльності?

Як керувати часом і своєю реакцією на відповіді, щоб стимулювати активність дітей?

Як обирати мовні формули та уникати оціночних суджень?

Як не програти бій із гаджетами?

Ці та інші питання стали основою для креативної та продуктивної взаємодії 19 молодих педагогів м. Суми.

21.10.2021

Інклюзія – це важливо

19.10.2021 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Антоненко та консультант Галина Кузнецова взяли участь у інформаційно-методичній онлайн-нараді заступників директорів з питань організації інклюзивного навчання, 20.10.2021 року – в інструктивно-методичному онлайн-семінарі для асистентів вчителя ЗЗСО «Забезпечення партнерства з вчителем та іншими учасниками освітнього процесу».

Під час виступу «Психологічні аспекти інклюзивного навчання» Антоненко Ірина наголосила на особливостях «прийняття» дитини з особливими освітніми потребами, важливості організації простору ресурсної кімнати та адаптації дитини в колективі учнів. 

20.10.2021

ХТО ЗАТРИМУЄ СВІЙ РОЗВИТОК, ТОЙ ЗАТРИМУЄ СВІЙ УСПІХ!

  Саме так вважають учасники першої групи Фабрики професійної адаптації «Кроки», яка стартувала 20 жовтня 2021 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Наразі для участі у Фабриці зареєструвалося 60 педагогів, які щойно приступили до  педагогічної діяльності. Читати далі...

20.10.2021

РОЗПОЧАТО ОНЛАЙН-МАРАФОН 

ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО-2022

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради розпочинає онлайн-марафон з підготовки до ЗНО-2022.

Про значні результати, особливості сертифікаційної роботи, проблеми та перспективи підготовки старшокласників до випробувань говорили сьогодні, 19 жовтня 2021 року, учителі хімії під час першого засідання онлайн-марафону «ЗНО-2021: підсумки, результати, орієнтири на ЗНО-2022». Читати далі...

20.10.2021

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

12 жовтня 2021 року відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»-2021. Педагоги закладів освіти Сумської міської територіальної громади активно долучилися до конкурсу.

Гончаренко Валентина Михайлівна, учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 імені А.С.Мачуленка; Зарецька Оксана Олександрівна, учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29; Петренко Тетяна Миколаївна, учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 м. Суми, Сумської області; Липова Інна Олексіївна, учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради, посіли ІІ місце.

Учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради Коваль Ірина Олександрівна посіла ІІІ місце.

Вітаємо переможців! Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву щодня!


20.10.2021

13 жовтня 2021 року працівники Центру професійного розвитку педагогічнихи працівників Сумської міської ради та керівники закладів освіти взяли участь у засіданні круглого столу у рамках Тижнів Німеччини в Україні з нагоди 30 років німецько-українських відносин.

Представили діяльність Народного університету міста-побратима Целлє  (Німеччина) пані Ліліана Штайнке та пані Міхаела Блок. Саме такі організації є найбільшими провайдерами неформальної освіти в Німеччині.

Рушайте далі в напрямі освіти, відкривайте для себе нові світи - такий меседж Целлєвського народного університету. Про політику формування освіти дорослих у Німеччині розповів Леван Квачадзе.

Зустріч  з німецькими друзями відбувалася в Конгрес-центрі СумДУ.

13.10.2021

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС 

«УЧИТЕЛЬ РОКУ -2022» - НА СТАРТІ!

Розпочалася підготовка до всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022». На інструктивно-консультаційній онлайн-нараді, проведеній Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 12 жовтня 2021 року, зібралися заступники директорів закладів загальної середньої освіти, щоб ознайомитися з порядком та умовами проведення конкурсу. Читати далі...

13.10.2021

КОМУНІКАЦІЯ, ВЗАЄМОДІЯ, ПАРТНЕРСТВО

Інформаційний форум, що відбувся 12 жовтня 2021 року в приміщенні Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради,  зібрав у коло однодумців 45 керівників закладів дошкільної освіти Сумської міської  територіальної громади. Читати далі...

12.10.2021

НАВЧАЄМОСЯ ВАЖЛИВОМУ

5-6 жовтня 2021 року практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади у стінах Центру професійного розвитку педагогічних працівників об’єднав тренінг за програмою позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності XXІ століття».

Міжнародна програма, яка упроваджується в 98 країнах світу протягом 30 років, відповідає концепції НУШ, налаштовує учасників тренінгу на доброзичливу командну роботу, особистісний розвиток, націлює на пізнання нового. Дякуємо тренеру Людмилі Курбаковій за професіоналізм та підтримку.

Бажаємо учасникам цілеспрямованості, умотивованості та  реалізації програми в закладах освіти!

06.10.2021

Як зробити медіаграмотність стилем життя українців?

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна в останній тиждень вересня стала учасницею двох тренінгів, які проходили в Києві: «Антибот: як викривати інформаційні маніпуляції?»  та «Інформація та медіа. Як уникнути шкоди і отримати максимум користі?». Було питання, як зробити медіаграмотність стилем життя українців? Ключовим під час обох тренінгів. Модераторами заходів стали  провідні національні експерти у сфері розбудови незалежних  медіа, сертифіковані тренери з медіаграмотності, викладачі Києво-Могилянської академії та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Читати далі...

04.10.2021

Зустріч творчих та ініціативних педагогів

 

Позашкільна освіта – складова системи безперервної освіти. Саме  вона здатна оперативно  реагувати на «виклики часу» в інтересах дитини, її сім’ї та суспільства. Педагоги-позашкільники мають надзвичайні можливості щодо залучення вихованців до пізнання та творчості, розвитку їх  здібностей та талантів.

      22 вересня 2021 року відбулося засідання професійної спільноти педагогів закладів позашкільної освіти, проведене Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, яке зібрало ініціативних та  креативних педагогів.  До участі в ньому долучилися директори закладів позашкільної освіти, заступники директорів та педагогічні працівники. Читати далі...

22.09.2021

17 вересня 2021 року Dinternal Education за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів онлайн-конференцію «A Student-centered approach: the ESA Lesson sequence» для вчителів англійської мови.

Спікер онлайн-конференції Олена Міходуй ознайомила учасників із системним підходом до планування збалансованих та мотивувальних уроків англійської мови, етапами уроку, що забезпечують усвідомлене засвоєння матеріалу, можливостями максимального залучення учнів до роботи та формування продуктивних навичок.

Захід пройшов цікаво, інформативно, було вдало поєднано науково-теоретичну й практичну частини. Усі учасники мали змогу відчути себе здобувачами освіти, надаючи відповіді за допомогою чату, та отримали сертифікат.


17.09.2021

Вітаємо з Днем позашкільника Сумщини 

   Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради щиросердно вітає працівників Сумського Палацу дітей та юнацтва, Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді,  Центру науково-технічної творчості молоді, міського центру військово-патріотичного виховання з Днем позашкільника Сумщини.

   Позашкілля – дивовижний, казковий світ, який дає можливість кожній дитині всебічно розкрити себе, надихає на творчість, запалює  жагу  пізнання  нового та цікавого.

Педагоги закладів позашкільної освіти – неповторні особистості,  це команда  досвідчених і творчих ентузіастів. Вони віддають вихованцям тепло своїх сердець, щоб кожен день наповнити радісними зустрічами, приємним спілкуванням,  подарувати задоволення та щастя.

    Шановні колеги! Невичерпної творчої енергії, оптимізму, реалізації задуманих планів. Миру, здоров'я, благополуччя та злагоди.

  Нехай кожен день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються задуми  заради  щасливого майбутнього вихованців.


16.09.2021

     Пишаємося колегою

   16 вересня 2021 року представники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради стали учасниками заходу в рамках проєкту «Я - сумчанин».

Серед презентованих художньо-публіцистичних розповідей про наших сучасників, які мають вагомий досвід та власні здобутки у власному зростанні чи громадському житті, розповідь про нашу колегу, учительку англійської та німецької мов ЗОШ № 5 Вікторію Ломаку, ініціаторку величезної кількості освітніх проєктів, новаторку. Стаття «Генерую та роздаю освітню енергію» посіла почесне місце в четвертому виданні проєкту –  у збірці «Долі: сумські перехрестя»!

Освітяни міста пишаються Вікторією, яка запалює всіх своєю небайдужістю та інтересом до процесів, що відбуваються навкруги.

16.09.2021

      У липні-серпні 2021 року відбулися тренінги для педагогів-тренерів з курсу «Медіаграмотність», участь у якому взяли консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна та Наталія Зайченко та три вчителя  історії м.Суми: кандидат історичних наук Віта Шеліхова (Сумська класична гімназія), Тетяна Калашник (ЗОШ № 6), Ганна Ільяшенко (ЗОШ № 15). Читати далі...

      Колектив Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вітає вихователів-методистів закладів освіти Сумської міської територіальної громади з Днем методиста.

   Нехай методичними напрацюваннями колоситься освітянська нива, а ваша діяльність вінчається врожаєм інтелектуальних здобутків!


10 днів навчання та спілкування

Сумські вчителі Олександр Дудка (ЗОШ № 4), Вікторія Сема (ЗОШ № 20) та Олексій Фоменко (ЗОШ № 23) з 1 по 10 серпня брали участь у ІV Літній школі міжнародної методичної лабораторії для освітян «VERBA MAGISTRI». Захід зібрав 20 однодумців з усієї України. Роботу літнього табору було організовано Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору  за підтримки МОН України.

Під час навчання учасники заходу отримали можливість дізнатися про нові академічні дослідження історії Голодомору, про інші історичні факти випадків голоду в Україні та світі. Під час практичних занять опрацювали сучасні методики викладання болючих тем української історії.

Захід для учасників Літньої школи – це 10 днів інтенсивну, спілкування, екскурсійних програм, переглядів кінофільмів з подальшим обговоренням, знайомства з однодумцями з різних куточків України, сплав на байдарках мигійськими порогами.

Своїми враженнями щодо участі у заході вчителі зможуть поділитися під час засідання педагогічних спільнот.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна у  липні 2021 року стала учасницею  дводенного онлайн-семінару для українських освітян «Аушвіц – історія і символіка», організованого Інститутом «Ткума» спільно з Міжнародним центром освіти про Аушвіц та Голокост Державного музею Аушвіц-Біркенау – одним із провідних центрів вивчення та збереження пам’яті про Голокост і злочини нацистського режиму.

24 учасники зі всієї України – учителі історії та методисти, викладачі й музейні працівники – зібралися разом (хоч і віртуально), аби ознайомитися із сучасними методиками викладання історії Другої світової війни, нацистської окупації та Голокосту. Уже у перший день роботи семінару на учасників чекали інтерактивні заняття, презентації від провідних науковців та освітян музею Аушвіц-Біркенау: «Аушвіц у колективній пам’яті в Україні» (Наталія Ткаченко), «Місце Пам’яті Аушвіц-Біркенау у панорамах» (Анна Станчик), «Радянські громадяни у концтаборі Аушвіц» (Дарія Яновєц).

Другий день семінару був насичений віртуальними екскурсіями Державним музеєм Аушвіц-Біркенау.

Отримані під час заходу знання консультант ЦПРПП Ірина Нікітіна  зможе передати вчителям під час методичних заходів.

МІРКУЄМО, ВЗАЄМОДІЄМО, ДОСЯГАЄМО МЕТИ

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко 14.07.2021 року взяла участь у презентаційному меседжі «Роль Центру  професійного розвитку педагогічних працівників в забезпеченні консультативної та інформаційної діяльності керівників закладів освіти». Захід проведено з метою створення простору для результативного обміну досвідом діяльності Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, обговорення напрямів консультативної та інформаційної діяльності Центрів щодо поліпшення якості  дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти відповідно до потреб і запитів педагогічних працівників, розширення шляхів дієвої взаємодії між Центрами та Державною установою «Український інститут розвитку освіти» (УІРО), регіональними представництвами Державної служби якості освіти (ДСЯО) та  закладами освіти.

Представлено практики діяльності та презентовано заходи неформальної освіти КУ «Прилуцький Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради Чернігівської області та Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській  області, основні напрями консультування педагогічних працівників щодо особливостей організації освітнього процесу та  розроблення внутрішніх документів закладу освіти, розкрито проблематику інформаційного забезпечення педагогічних працівників із питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та проведення сертифікації педагогічних працівників.

Дякуємо колегам за інформативність та цікаві ідеї щодо ролі Центру  професійного розвитку педагогічних працівників в забезпеченні консультативної й інформаційної діяльності керівників закладів освіти.

8 липня 2021 року консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради взяли участь у вебінарі «Oцінювання процесу повернення учнів до денної форми навчання після тривалого періоду дистанційного навчання у Чехії», який проходить у рамках проєкту  «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», що реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією та Державною службою якості освіти та за підтримки Чеської агенції розвитку.

Під час вебінару розглянуто сегменти опитувальників для директора, класного керівника та батьків після повернення учнів до денного навчання у базовій школі, важливими моментами яких є питання рефлексії, адаптаційного процесу й неприпустимості зосередження уваги вчителів на отриманні оцінок та необхідності повторення пройденого матеріалу.

Консультанти Центру ознайомилися з програмами, процедурами, інструментами, способами оцінювання, якими мають керуватися вчителі після повернення учнів з дистанційної форми навчання.

Розмова стосувалася й  питання забезпечення рухової діяльності учнів, адже пандемія іще більше ускладнила ситуацію.

Дякуємо Управлінню Державної служби якості освіти у Сумській області за можливість долучитися до навчання. 

Отриману інформацію консультанти Центру поширять серед  учителів Сумської міської територіальної громади на засіданнях професійних спільнот  у серпні 2021 року. 

ВИВЧАЮЧИ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО

З 29 червня по 1 липня 2021 року в Києві відбувся тренінг для педагогів-тренерів з курсу  «Вивчаючи гуманітарне право», участь у якому взяли консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна та кандидат історичних наук, учитель історії та правознавства Сумської класичної гімназії Віта Шеліхова. Напередодні педагоги успішно завершили перший етап –  онлайн-навчання.

Навчання відбулося в рамках Програми «Права людини в дії» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що реалізується Українською Гельсінською спілкою з прав людини у співпраці з Національним Товариством Червоного Хреста в  Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України. Тематика надзвичайно актуальна сьогодні, адже розповсюдження знань з міжнародного гуманітарного права – це не тільки обов’язок держави, це – об’єктивна необхідність та сфера відповідальності всього громадянського суспільства та країни в цілому.

Мета тренінгу - розвиток у слухачів базових навичок тренера для професійної роботи з дорослою аудиторією. Педагоги дізналися про особливості навчання дорослих; ознайомилися з тренерськими техніками та методиками для роботи з аудиторією; опанували методику розробки тренінгу, етапи проведення навчальних сесій; навчилися давати оцінку тренінгу, вимірювати успіхи слухачів. Тренінг був насичений інструментами, практикою, реальними кейсами з досвіду та індивідуальними завданнями зі зворотним зв’язком.

Ірина Нікітіна та Віта Шеліхова підвищили фаховий гуманітарний та методичний рівні, отримали сертифікати та вже в новому навчальному році зможуть передати знання вчителям Сумської міської територіальної громади.

Проєкт триває

 

У сучасному світі інформація є найціннішим глобальним ресурсом, яка постійно ускладнюється, змінюється якісно, зростає кількість  джерел, і від того, як ми її збираємо, залежить, виграємо чи програємо.

10 червня 2021 року 8 група учасників міського проєкту «Територія цифрової компетентності» зібралася на флештренінг «Віртуальні інтерактивні дошки та ментальні карти як ефективні ІК-інструменти в роботі сучасного вчителя» для того, щоб навчитися створювати ментальні карти та онлайн-дошки.  Читати далі...      

11.06.2021

Розширюємо горизонти

   У сучасній освіті все більше уваги приділяється вивченню робототехніки. Випускники шкіл потрапляють у робоче середовище, багате технологіями, і роботи в майбутньому будуть невід’ємною його складовою.

     У  рамках міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики» 9 червня 2021 року було проведено майстер-клас на базі школи з робототехніки і програмування Robocode (http://robocode.ua) (СумДУ), участь в якому взяли 13 вчителів м. Суми.  Читати далі...      

09.06.2021

Центри професійного розвитку педагогічних працівників  -  помічники вчителів та закладів освіти 


     Управління Державної служби якості освіти у Сумській області 8 червня 2021 року організувало онлайн-нараду за участю представників управління освіти і науки Сумської міської ради, Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, керівників  закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Читати далі...

      

08.06.2021

  Співпраця – запорука успіху

 

4 червня 2021 року працівники Центру професійного  розвитку педагогічних працівників Сумської  міської ради долучилися до наради керівників закладів освіти Садівської сільської ради Сумського району Сумської області. Директор Центру Закорко Вікторія наголосила на основних  функціях установи, окреслила напрями роботи та шляхи співпраці з педагогічними працівниками закладів освіти Садівської сільської ради Сумського району Сумської області. Ураховуючи головну функцію закладу освіти – створення безпечного освітнього середовища та право дітей на їх захист як онлайн, так і офлайн, психолог Центру Сердюк Віта надала методичні рекомендації керівникам закладів щодо організації  просвітницької  роботи серед учасників освітнього процесу з безпечного Інтернету.

Сподіваємося, що подальша співпраця буде результативною, сприятиме професійному зростанню педагогів  на користь якісній освіті. 

04.06.2021

  Навчальне консультування професійної спільноти

педагогів закладів позашкільної освіти

 

Формуванню в молодого покоління патріотизму,  любові до України, соціально-громадського досвіду, засад здорового способу життя,   шанобливого ставлення до національних надбань українського народу  сприяють гуртки, секції, творчі об’єднання закладів позашкільної освіти. Нормативним документом, що визначає мету, завдання, зміст, обсяг, порядок, способи організації освітньої діяльності та вимоги до її результатів,  є навчальна програма з позашкільної освіти. Читати далі...

28.05.2021

На хвилі тренду

 Стрімкий розвиток ІТ-галузі, робототехніки, нанотехнологій викликає потребу в підготовці відповідних кваліфікованих фахівців. Для реалізації необхідне якісне навчання учнів STEM-предметів – математики, фізики, технологій, інженерії, програмування. Читати далі...

28.05.2021

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вітає переможців ІІ (обласного) етапу фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля»:

Горох Наталію Костянтинівну, Карпець Світлану Петрівну, учителів-дефектологів Сумської спеціальної початкової школи № 31 Сумської міської ради, за зайняте І місце у номінації «Краща методична розробка» з досвіду роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти»;

Радько Аллу Володимирівну, завідувача Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 36 «Червоненька квіточка» Сумської міської ради, за зайняте ІІ місце  у номінації «Практичні аспекти впровадження інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти»;

Борисенко Інну Григорівну, музичного керівника Сумського дошкільного навчального закладу  (ясла-садок) № 31 «Ягідка» м. Суми, Сумської області, за зайняте ІІ місце у номінації «Інноваційний світ дошкілля» – практика використання сучасних технологій в освітньому процесі закладів дошкільної освіти; 

Люту Ріту Вікторівну, вихователя Комунальної установи Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад № 11 «Журавонька» м. Суми, Сумської області», за зайняте ІІІ місце у номінації «Медіаосвіта в сучасному освітньому процесі закладів дошкільної освіти».


27.05.2021

Територія цифрової компетентності

 

Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти розглядає інформаційно-комунікаційні технології  в освітньому процесі як «інструмент забезпечення успіху» Нової української школи.

26 травня 2021 року розпочалося навчання для 8 групи педагогічних працівників закладів освіти Сумської та Садівської територіальних громад у рамках проєкту «Територія цифрової компетентності». Читати далі...

27.05.2021

Додаємо барв до буденності!

 

25 травня 2021 року у Сумській муніципальній галереї відбувся культурно-освітній хаб для вчителів мистецької освітньої галузі. Захід організовано Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно із Сумською дитячою художньою школою ім. М.Лисенка та КУ «Агенція Промоції Суми».

Учасники мали можливість переглянути виставку скульптур і картин із пластиліну Олексія Мар’єти «Пластилінове диво», поспілкуватися з автором та його наставником, викладачем спеціальних дисциплін СДХШ ім. М.Лисенка Катериною Борикою та ознайомитися з анонсом виставкової діяльності галереї «СМуГа» від наукового співробітника КУ «Агенція Промоції Суми» Наталії Петренко.

На виставки варто ходити, щоб дивуватися, чим більше дивуємося, тим більше думаємо і відчуваємо, - таким стало гасло цього заходу.

25.05.2021

Педагогічні умови активації рухового режиму дітей в літній період

 

Здоров'я – найвагоміша цінність кожної людини. Звісно, ми знаємо безліч рецептів, як зберегти здоров’я, та чи використовуємо ці знання в житті? Як же зробити так, щоб діти вже з дошкільного віку були компетентними у сфері збереження здоров’я? Обговорення цих  питань  було  пріоритетним  під  час  засідання  професійної  спільноти інструкторів фізичної культури  закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів міста. Читати далі...


25.05.2021

Міркуємо, взаємодіємо, досягаємо мети

 

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради під час тренінгу «Нова українська школа: реалії та перспективи» обговорили актуальні проблеми, визначили подальші кроки взаємодії з педагогічними працівниками.

Освіта сьогодні націлена на нові ідеї, прогресивні думки, загальноєвропейський рівень, стає орієнтованою на запит учня, заради якого все відбувається і завдяки якому освітня система нової української школи має майбутнє.


25.05.2021

Підсумки чотирирічного забігу під назвою

«Нова українська школа»

 

Саме так назвав пілотування НУШ у початковій школі міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на онлайн-конференції «Агенти змін», до перегляду якої 24 травня 2021 року долучилися й консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Цю знакову для всієї освітянської родини конференцію організувало Міністерство освіти і науки України спільно зі своїми однодумцями в Україні та ЄС, ще раз підкресливши важливість партнерства держави, міжнародних та громадських організацій під час впровадження реформ.

Під час панельної дискусії натхненники й перші реалізатори реформи обговорили етапи пілотування НУШ в 1-4 класах та зробили ґрунтовний  аналіз розвитку української школи впродовж 4 років.

Прикладною родзинкою конференції стала презентація найкращих практик упровадження нових підходів до навчання - досвіду вчителів пілотних класів Волинської, Запорізької та Харківської областей.

Заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, підбиваючи підсумки виступів та дякуючи всім дотичним до реформи, побажала натхнення, наснаги та успіху на шляху створення нових умов вже для учнів базової школи.

25.05.2021

Логічне завершення марафону цифрової грамотності 

     Використання ІКТ в освітньому процесі є важливим засобом для розбудови Нової української школи. Сучасні вчителі повинні не лише вільно орієнтуватися в предметній галузі, але й бути компетентними в інформаційно-комунікаційних технологіях. Цієї думки дотримувалися всі учасники марафону цифрової грамотності, який  21 травня 2021року дійшов  до свого логічного завершення. Читати далі...

21.05.2021

Квест «Сумин городок»

                      Єдина справжня розкіш — це розкіш

                               людського спілкування.

А. де Сент-Екзюпері

Епіграфом квесту «Сумин городок», який відбувся 20 травня 2021 року для педагогів міста Суми, стали слова  Ліни Костенко: «У дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім Батьківщина».  Читати далі...

21.05.2021

Я до тебе, мій краю, моя батьківщино, незрадливу любов крізь життя пронесу


Усім відома народна мудрість про те, що народ, який думає на один рік, – вирощує хліб, на 10 років – вирощує сади, а народ, що думає на 100 років, – вирощує молоде покоління. Ці слова стали меседжем заходу, який було проведено 19 травня 2021 року консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Іриною Нікітіною.  Читати далі...

21.05.2021

Сучасні підходи до створення здоров’язбережувального середовища в професійній діяльності педагога

   На думку вчених, перше десятиліття життя дитини є фундаментом, що визначає подальший стан фізичної та психічної сфер життєдіяльності особистості, а  період перебування учнів у школі є визначальним для формування їхнього здоров’я та виявлення творчого потенціалу. Тому не дивно, що питання створення здоров’язбережувального освітнього середовища в м. Суми згідно з вимогами Нової української школи турбують багатьох учителів, які зібралися 20 травня 2021 року на третій онлайн-асамблеї «Сучасні підходи до створення здоров’язбережувального середовища в професійній діяльності педагога». Читати далі...

21.05.2021

Місія музики й гри в музично-естетичному розвитку дошкільників

 

      Мистецтво, як світло сонця, як краса весни, як срібна мушля місяця. Воно хвилює й вражає, захоплює у свою круговерть і вже не відпускає ніколи. І щасливі ті, хто потрапив у його дивовижний полон.

19 травня 2021 року відбулося онлайн-засідання професійної спільноти музичних керівників закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів міста з теми  «Музично-естетичний розвиток дошкільників у літній період».  Читати далі...

20.05.2021

Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли в життя кожного з нас, але перебування дитини в Інтернеті повинно бути  керованим процесом з боку батьків та дорослих.  Необхідно враховувати ризики, щоб забезпечити захист дітей та отримати найкраще від цього прекрасного інструмента. Саме підняття комп’ютерної грамотності серед батьків та налагодження теплих, довірливих стосунків з дитиною, дасть змогу гарантувати безпеку в мережі «Інтернет».

Пропонуємо переглянути ролик, який спрямований на активізацію   комп’ютерної грамотності батьків та налагодження теплих, довірливих   стосунків   з дитиною,  що є основою безпеки в  Інтернет-просторі.

   18 травня 2021 року  за рішенням засідання координаційної ради Сумської міської ради  з питань безпеки дітей в мережі Інтернет у молодіжному центрі «Романтика» відбувся тренінг для педагогічних працівників закладів освіти «Безпечно-небезпечний Інтернет». Організаторами заходу були Поляков Станіслав Васильович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, управління освіти і науки Сумської міської ради,  Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради та «Клініка, дружня до молоді» КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди». Читати далі...

19.05.2021

Прямуємо до успіху

   Учитель – це компас, що активує магніти допитливості, знань та мудрості у своїх учнях. Саме словами американського письменника Евера Гаррісона налаштувала на спільну та продуктивну діяльність учасників марафону цифрової грамотності консультант Центру Ганна Гончар.

  Участь у практичному занятті «Онлайн-дошки як ефективний інструментарій організації дистанційного навчання», проведеному Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 18 травня 2021 року, взяли 27 педагогічних працівників закладів освіти.  Читати далі...

18.05.2021

Другий Всеукраїнський форум працівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників

18 травня 2021 року відбувся Другий Всеукраїнський форум «Забезпечення партнерської взаємодії – пріоритетне завдання директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників», організований МОН України та ДУ «Український інститут розвитку освіти». Учасниками заходу були керівники та працівники новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Читати далі...

18.05.2021

Вітаємо з перемогою!

      Підбито підсумки ІІ (обласного) етапу обласного огляду-конкурсу на кращий психологічний кабінет закладів освіти Сумської області. Для участі у ІІ етапі конкурсу, що проходив протягом березня-квітня 2021 року, було заявлено 30 кабінетів, із них 11 – кабінети практичних психологів закладів дошкільної освіти, 19 – кабінети практичних психологів закладів загальної середньої освіти.

        Приємно, що серед такої значної кількості учасників практичний психолог Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 28 «Ювілейний» Сумської міської ради Кравцова Людмила Віталіївна  посіла ІІ місце.

         Вітаємо з перемогою практичного психолога. Дякуємо керівництву  закладу дошкільної освіти за  підтримку у створенні   належних умов праці для здійснення якісного психологічного супроводу учасників освітнього процесу.

14.05.2021

Відбулося засідання професійної спільноти педагогів

 закладів позашкільної освіти

 

Позашкільна освіта – потужне, дієве джерело розвитку особистості. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначав: «Головною метою позашкільної освіти є розвиток особистості, профорієнтація та допомога кожній дитині повірити у свої здібності та розкрити власний потенціал». Допомогти реалізувати цю мету зможе сучасний, творчий, креативний педагог закладу позашкільної освіти. Читати далі...


14.05.2021

Готуємось до ЗНО з історії України

 

12 травня 2021 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна  провела методичний лабіринт для вчителів історичної та громадянської галузей.

Під час заходу педагоги отримали навички розв’язання «кластерних» тестових завдань. Особливу увагу було приділено особистостям, прізвища яких зустрічаються в програмі ЗНО з історії та української літератури. Підготувала підборку завдань та розв’язувала їх разом з учасниками заходу вчитель класичної гімназії Тетяна Шумило.

Отримані знання вчителі історії зможуть використати під час підготовки учнів до ЗНО.

12.05.2021

ДОСЯГАЄМО УСПІХУ РАЗОМ

Вимогою сьогодення є навчання по-новому, бо сучасні діти не можуть уявити своє життя без інтернету, гаджетів, смартфонів. Тому сучасний та прогресивний педагог має володіти ІКТ. 

12 травня 2021 року відбулося онлайн-заняття «Створення інтерактивних робочих аркушів за допомогою сервісу Wizer.me» в рамках міського марафону цифрової грамотності.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ганна Гончар проаналізувала функції інтерактивних робочих аркушів, типи завдань, які можна створювати у сервісі Wizer.me, а також пояснила покроковий алгоритм роботи з цим інструментом. Педагоги мали змогу оцінити переваги застосування інтелектуальних аркушів, які містять широкий спектр інтерактивних завдань, є красивими за дизайном і надають можливість налаштувати з учнями ефективний зворотний зв’язок.

Заняття  було корисним, інформативним та практичним. Рухаймося далі!

12.05.2021



Марафон педагогічних лайфхаків

для вчителів природничих дисциплін

«Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!» – говорила кмітлива Аліса, героїня казки Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес». Тож сьогодні й учителі м. Суми в епоху інформатизації суспільства не залишаються на місці, постійно рухаються вперед, активно підвищуючи свій рівень в опануванні електронних засобів навчання, без яких неможливий сучасний урок, неможлива дистанційна освіта, особливо актуальна в умовах карантинних обмежень. Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 6 травня 2021 року провів «Марафон педагогічних лайфхаків» для вчителів природничих дисциплін.

На початку зустрічі консультант Центру Наталя Голобородько, використовуючи сервіс Mentimeter, запропонувала дати відповідь на запитання «Що робить сучасний урок ефективним?». Педагоги відповіли: співпраця, «учитель-учень», позитивні емоції, якісне технічне забезпечення, креативність, взаєморозуміння, динамічність тощо.

Перед 52 педагогами своїми лайфхаками зі створення сучасного уроку поділилися дев’ять найактивніших, найкреативніших учителів, які презентували інноваційні форми, методи навчання із застосуванням електронних ресурсів. Окремі аспекти ефективної організації освітньої діяльності на дистанційних уроках представили Інна Жогло (ССШ № 29), Юлія Дерев’янко (ССШ № 7), Юлія Батура (ЗОШ № 5).

Присутні ознайомилися з елементами тайм-менеджменту при плануванні уроку, апробували сервіс EduScrum для організації проєктної діяльності учнів та побачили в дії інтерактивний робочий онлайн-лист Liveworksheets. Про застосування прийомів інтерактивної взаємодії на уроках природничого циклу присутніх ознайомили Наталія Сошка (ЗОШ № 23), Анна Капленко (ЗЗСО № 26), Оксана Бойченко (Піщанська ЗОШ), Тетяна Лелякова (ЗОШ № 24). Разом з ними вчителі попрацювали над створенням інтерактивної карти на дошці Padlet, побачили можливості ресурсів Wordwoll, Kahoot та виконали з їх застосуванням цікаві завдання, а також згадали ефективний та дієвий прийом «Асоціації», який активізує мисленнєву діяльність учнів та систематизує їх знання.

Учителі Наталія Михайлова (ССШ № 10) та Віта Чмеленко (ЗОШ № 5) презентували можливості гейміфікації на уроках. Педагоги залучили до навчального квесту глядачів, показавши технологію його створення на Гугл-сайті, а також запропонували стати учасниками захопливої навчальної вікторини, «рятуючи червонокнижних тварин» на платформі Classtime.

Онлайн-марафон відбувся, наповнивши всіх бажанням вивчати нове, рухатися в ногу з часом, а також працювати над створенням власного лайфхаку до наступного «Марафону». З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

11.05.2021


Марафон цифрової грамотності розпочато

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради започаткував проведення марафону цифрової грамотності, мета якого - розвиток цифрової компетентності педагогів, набуття навичок використання онлайн-сервісів для ефективної організації дистанційного навчання в умовах карантину.

Старт марафону відбувся 6 травня 2021 року. На першому занятті  йшлося про роботу в онлайн-сервісах Kahoot, Mentimeter. Педагоги різних навчальних предметів разом з консультантом Центру Іриною Тиченко ознайомилися з можливостями використання вказаних ресурсів, покроковою інструкцією щодо створення інтерактивних завдань, завдання з варіантом відповіді, брали участь в опитуванні, опрацьовували різні типи вправ: «Множинний вибір»,  «Хмарка слів», «Терези», «Відкриті відповіді».

Конфуцій говорив: «Те, що неясно, слід з’ясувати. Те, що важко творити, слід роботи з найбільшою наполегливістю». Опанування чогось нового або вдосконалення знаного - це результат проведеної зустрічі.

  06.05.2021

Кожна дитина хоче бути оригінальною, яскравою, цікавою, а головне поміченою. Проявити себе учень зможе у вебквесті, адже це презентація своєї праці, набуття навичок роботи в групах, з різними джерелами інформації та ІКТ.

7 травня 2021 року відбулось онлайн-заняття «Вебквест як засіб активізації самостійної роботи учнів. Технологія створення вебквестів» у рамках марафону цифрової грамотності.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила педагогів з технологією web-квест, структурою, принципами взаємодії учасників. Особлива увага була приділена ІКТ-інструментам для створення вебквестів, продемонстрована покрокова інструкція щодо його розробки та можливостей наповнення контентом: малюнками, відео, тестами, формами для заповнення, презентаціями, інтерактивними вправами, створеними на інших сервісах (learningapps.org, rebus1.com, jigsawplanet.com, wordwall.net, wordart.com  тощо).    

Педагоги отримали нові знання та практичний досвід.


  06.05.2021

Нова українська школа: інтегроване навчання

 

6 травня 2021 року  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів для вчителів, які у 2021-2022 навчальному році будуть працювати в 1-х класах, освітній дайджест «Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи до навчання».

Oдним з ключових завдань Нової української школи є запровадження інтегрованого навчання на засадах компетентнісного підходу. Ідея інтеграції – це взаємопроникнення різних наукових галузей одна в одну, щоб в учнів формувалося цілісне розуміння світу. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лілія Самойленко звернула увагу, що інтеграція навчальних предметів – це вимога часу, що дає можливість досягти синтезованого сприйняття дітьми досліджуваного питання, а педагогам проявити творчість. Читати далі...

  06.05.2021

Ідемо до мети разом

      Кожен випускник мріє про успішне складання ЗНО та вступ до закладу вищої освіти. Доречним є вислів французького письменника Оноре де Бальзака: «Щоб дійти до мети, треба йти».

Участь у педагогічному практикумі «Готуємося до ЗНО-2021. Розв’язування завдань ЗНО з фізики відкритої форми», проведеному 5 травня 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, узяли 24 вчителі фізики. Читати далі...

  06.05.2021

У фокусі уваги – сучасні освітні практики


28 квітня 2021 року відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти у форматі освітнього онлайн-івенту «Сучасні освітні практики як засіб формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку».

117 вихователів груп раннього віку мали можливість з’ясувати  сутність середовищного та занятійного підходу до організації освітнього процесу та  об’єднатися навколо ідей застосування сучасних інноваційних технологій як засобу розкриття творчого потенціалу малюків. Читати далі...

  06.05.2021

Траєкторія успіху


Кожен з нас замислюється над сенсом життя, для чого приходить у світ, яку користь принесе людству. Урешті-решт людина сама вибудовує власний життєвий шлях, збагачуючи мудрістю свої погляди й переконання, здобуваючи певну освіту, обираючи професію, гуртуючи навколо себе однодумців… Читати далі...

  06.05.2021

Естафета інноватики

 

Учителі фізичної культуру закладів освіти м.Суми черговий раз підхопили естафету участі в конкурсі фахової майстерності. Підбито підсумки І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури  та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився у  двох номінаціях.

Переможцем у номінації «Інноваційний урок фізичної культури» став учитель ССШ № 10 Микола Жуков.

Переможцем у номінації «Урок фізичної культури з елементами футболу» стала учитель ЗОШ № 15 Юлія Горіна.

ІІ місце посіла учитель фізичної культури НВК № 16 Наталія Шутько.

Вітаємо переможців! Бажаємо всім учасникам подальших професійних злетів, а Миколі Жукову – гідно представити м.Суми на обласному етапі конкурсу.

   29.04.2021

Педагогічна асамблея об’єднала однодумців

Важливою подією в освітянському середовищі нашого міста відзначилася дата 27 квітня 2021 року: відбулася педагогічна асамблея «Сучасні підходи до створення здоров’язбережувального середовища в професійній діяльності педагога».  Читати далі...

   29.04.2021

Майбутнє за цифровими технологіями

 

У сучасному інформаційному суспільстві метою освіти є не передача досвіду, а підготовка людини, здатної самостійно знаходити потрібну їй інформацію, здобувати знання для  подальшого  застосування в житті. Білл Гейтс сказав: «Саме те, як ви збираєте, організовуєте та використовуєте інформацію, визначає, переможете ви або програєте». Читати далі... 

   29.04.2021

На обласному онлайн-семінарі «Освітнє середовище–значимий чинник модернізації освітнього процесу закладу дошкільної освіти», який відбувся  23 квітня 2021 року, питання щодо проведення дослідження якості освітнього предметно-просторового середовища в закладах дошкільної освіти України з використанням методики ECERS-3 висвітлила Наталія Зайченко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Розкрила питання інструментарію оцінювання якості освітнього процесу, окреслила особливості адміністрування шкали, проаналізувала огляд підшкал і параметрів оцінювання. Підсумувала, що міжнародний досвід використання ECERS-3 представляє собою каталог якості та систему зірковості закладів дошкільної освіти.

   23.04.2021

Вітаємо з перемогою!

 Визначені кращі STEM-публікації України у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «STEM–світ інноваційних можливостей. Формування освітнього STEM-середовища».

Серед великої кількісті робіт, надісланих на конкурс, журі визначило 40 кращих наукових статей, методичних розробок. Серед переможців Півень Маргарита, учитель історії Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 21 Сумської міської ради. Удруге педагог стала переможцем у конкурсі на кращу STEM-публікацію.

Вітаємо з перемогою. Бажаємо нових творчих звершень!

   19.04.2021

Досягаємо результату разом!

 

«Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили вчора», - саме з такого вислову американського філософа й педагога Джона Дьюї розпочався 15 квітня 2021 року ІКТ-практикум «Цифрова грамотність сучасного вчителя»  для вчителів математики, фізики та астрономії. Участь у заході взяли 47 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Читати далі...

   19.04.2021

    Групи продовженого дня в Новій українській школі

 

     Доторкнутися розумом і серцем до кожного учня та вселити віру в успіх – одне із завдань вихователів групи продовженого дня.  15 квітня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників провів освітній дайджест «Особливості організації освітнього середовища, що належить дітям».  Читати далі...

   16.04.2021

    15 квітня 2021 року, напередодні Тижня  психології,  для працівників психологічної служби проведена зустріч, де була можливість разом обміркувати запровадження онлайн-заходів з метою підвищення рівня психологічної компетентності, збереження та зміцнення психічного здоров’я всіх  учасників освітнього процесу.

     Для якісного проведення онлайн-заходів у рамках Тижня психології Антоненко Ірина, практичний психолог ЗЗСО № 26, провела майстер-клас зі створення сторінок/рубрик в інтернет-просторі, онлайн-кабінетів для учасників освітнього процесу.

     Для підвищення власного професійного рівня фахівці отримали анонс  заходів, присвячених 30-річчю психологічної служби в системі освіти України.


 16.04.2021

І міжнародна науково-практична конференція "Освіта і здоров'я"


Важливі й актуальні питання зі створення здорового освітнього середовища розглядалися на ХІ міжнародній науково-практичній конференції «Освіта і здоров’я», яка відбулася 15 квітня 2020 року в онлайн-форматі на базі кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка. Цей грандіозний науковий захід, який традиційно проходить навесні, відбувся цьогоріч за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, наукових установ та закладів вищої освіти України, Білорусі та Китаю.  Читати далі...

 16.04.2021

Академічна доброчесність – складові та принципи в сучасній освіті

13 квітня 2021 року відбувся вебінар з питань академічної доброчесності. Спікерами заходу стали представники Сумської філії Харківського Національного університету внутрішніх справ. Горобець Наталія Олександрівна, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри правознавчих дисциплін СФ ХНУВС, зупинилась на основних поняттях, пов’язаних з академічною доброчесністю. Садикова Яна Михайлівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавчих дисциплін СФ ХНУВС, проаналізувала поняття авторського та інтелектуального права, навела приклади судових впроваджень, пояснила, як уникати проблем з окресленого питання.

Учителі суспільної галузі залишилися задоволені зустріччю. Підтвердженням стали запрошення спікерів вебінару на зустрічі з учнями закладів освіти м. Суми.

14.04.2021

Педагогіка гри на свіжому повітрі. Безконтактні форми взаємодії


7 квітня 2021 року відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вихователів середнього та старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти з теми  «Педагогіка гри на свіжому повітрі. Безконтактні форми взаємодії». Читати далі...

 08.04.2021

Учителі міста в березні-квітні 2021 року  стали учасниками двох онлайн-семінарів у рамках проєкту «Усна історія», мета якого –  вивчення новітньої історії з погляду мультиперспективності. Ініціаторами проєкту в Україні стали Український інститут національної пам’яті спільно з Асоціацією з міжнародних питань із Чеської республіки.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Ірина Нікітіна разом з учителями під час заходів навчилися проводити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проєкту допоможе усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого. Такі зустрічі сприятимуть діалогу між українськими та чеськими вчителями.

08.04.2021

     Як готуватися до ЗНО?


Багато чого не зробиш, поки не навчишся.

Але треба багато зробити, щоб навчитися.

Конфуцій

Як якісно підготувати учнів до ЗНО? На це запитання шукають відповідь педагоги, учні яких завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Здається, що  справа нелегка, але це зовсім не так, якщо розуміти, що робити, та наполегливо працювати.

6 квітня 2021 року учителі української мови та літератури закладів загальної середньої освіти, які працюють в 10-11 класах, узяли участь у методичному лабіринті «Підготовка учнів до ЗНО: робота з текстом, виконання завдань з відкритою відповіддю» Читати далі ... 

07.04.2021

     На сайті МОН оприлюднено перші три частини звіту за результатами комплексного дослідження ефективності впровадження реформи "Нова українська школа". Документи, а також ключову інформацію про дослідження розміщено на відповідній сторінці сайту МОН. 


2 квітня 2021 року вчителі історії м. Суми стали учасниками онлайн-зустрічі з Оксаною Салатою, доктором історичних наук, професором, завідувачкою кафедри Київського університету імені Бориса Грінченка. Захід організований Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Тема доповіді «Населення окупованої України в жорновах нацистської радянської пропаганди 1941-1944 рр.» зацікавила багатьох учителів. Оксана Олексіївна дала відповіді на питання, актуальні для педагогів, які викладають курс історії України у 10-11 класах. Учителі висловили побажання щодо подальшої співпраці.  

06.04.2021

      Працювати разом – це успіх


Пам’ятаєте притчу про сокола, який не вмів літати? Варто було лише спиляти гілку, на якій він щодня сидів, щоб птах відчув свої крила та зрозумів, що вміє літати. Часто вчителі, «сидячи на своїй гілочці», не можуть осягнути власні можливості та використати на повну свій потенціал.

Реформування системи освіти, перехід до стандартів НУШ змушує педагогів замислитися над подальшим поступом у професії: переглянути власний досвід та підходи до навчання, по-новому вибудовувати систему навчальних занять, використовуючи сучасні освітні засоби й врешті-решт перебудувати свідомість на сприйняття нового, прогресивного, незвичного.Читати далі...

02.04.2021

      Діємо разом - досягаємо успіху!

 

30 березня 2021 року відбулось засідання професійної спільноти вчителів початкової школи, яке пройшло під девізом «Діємо разом - досягаємо успіху». Участь в онлайн-заході взяли 276 педагогів.

      На початку засідання консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Лілія Самойленко залучила учасників до інтерактивної вправи на сервісі Меntimeter. Присутні представили роздуми щодо важливості професії вчителя. Читати далі...

02.04.2021

Учителі історії міста Суми – учасники цікавої зустрічі

У рамках підготовки до ЗНО з історії України учителі історії отримали можливість 01 квітня 2021 року долучитися до обласного заходу – вебінару з Олександром Мокрогузом, завідувачем кафедри Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидатом педагогічних наук. Олександр Петрович презентував учителям свої посібники з підготовки до ЗНО з історії України, поділився своїм досвідом, який отримав під час навчання за кордоном. Учителі ознайомилися з методикою складання тестів, особливостями тестування з історії у США.

Педагоги  зможуть використати отримані знання в подальшій роботі.

02.04.2021

Життя Нової української школи

 

      1 квітня 2021 року відбувся освітній дайджест «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання», проведений Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для вчителів початкових класів, які у 2021-2022 навчальному році будуть викладати в 1-х класах.

    Консультант Центру Лілія Самойленко зробила огляд Концепції «Нова українська школа», закцентувала увагу педагогів на основних пунктах Державного стандарту початкової освіти. Консультант поділилася досвідом упровадження освітньої програми НУШ. Читати далі...

01.04.2021   

Засідання професійної спільноти працівників психологічної служби

 

Сьогодні в перший день квітня  відбулося засідання професійної спільноти працівників психологічної  служби міста, до якого долучилися майже 80 фахівців.

Змінюються нормативні вимоги, з’являються небезпечні соціальні явища, накопичується передовий  досвід працівників у реалізації психологічного супроводу – усе це потребує часу для обговорення та осмислення. Основними питаннями, які розглядались під час онлайн-зустрічі, були  дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками (Олеся Дадонова, консультант ЦПРПП), фактори та індикатори суїцидальної активності неповнолітніх та дії працівників психологічної служби  стосовно попередження цього феномену (Віта Сердюк, психолог ЦПРПП), шляхи впровадження Нової української школи (Лілія Самойленко, консультант ЦПРПП). Досвідом щодо організації  психологічного супроводу закладу дошкільної освіти під час карантинних обмежень поділилася Галина Івченко (ЗДО № 28). Для стимуляції творчої активності консультант ЦПРПП Ірина Тиченко продемонструвала креативний підхід до організації та проведення майстер-класу. 

01.04.2021

  Упроваджуємо модернізовану освітню модель навчання

30 березня 2021 року відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вихователів молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти з теми «Перші кроки впровадження освітньої програми розвитку «Впевнений старт» у закладах дошкільної освіти».

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Наталія Зайченко  висвітлила питання відмінностей освітніх моделей розвивального навчання дітей дошкільного віку: від традиційної до модернізованої, визначила  пріоритети кожної з них, роль педагога на сучасному етапі розвитку дошкільної освіти. Читати далі...

31.03.2021

   «Ніщо так не сприяє створенню майбутнього, як сміливі мрії», - говорив Віктор Гюго. Мрія новоствореного Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  про комфортне та сучасне приміщення здійснилася!

     Сьогодні на засіданні сесії Сумської міської ради прийняте рішення про передачу установі приміщення по вулиці 1-ша Набережна р.Стрілка, 20. Читати далі... 

31.03.2021

Поезія — це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

Важко не погодитися зі словами величної Ліни Костенко. А як же складно проаналізувати поетичний твір та ще й за обмежений проміжок часу!? Саме з таким завдання має справитися учасниця ІІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Юлія Плужник (ССШ №1).

31 березня 2021 року творча група педагогів зібралася на чергове засідання Школи педагогічної майстерності, щоб обговорити актуальні питання аналізу поетичного твору. Читати далі...

31.03.2021

Викладачі закладів професійної освіти ознайомились з міським краєзнавчим проєктом

 

Одним із пріоритетних напрямів патріотичного виховання учнівської молоді є краєзнавство., тому краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності всіх закладів освіти.

З метою залучення молодого покоління до пошуково-дослідницької роботи, виховання поваги до малої батьківщини, шанобливого ставлення до нашого минулого в рамках реалізації історико-дослідницького проєкту «Моя історія моєї Батьківщини» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області 23-24 березня 2021 року відбулась дводенна обласна історико-краєзнавча конференція. Читати далі...

26.03.2021

Розпочато «Марафон педагогічних лайфхаків»

 

Тоні Блер, британський політик, на всесвітній конференції з питань освіти Global Education & Skills Forum у 2018 році ділився своїми думками: «Освіта дає змогу людям використовувати свій потенціал і здібності. Жодна країна світу не може стати успішною, якщо вона не буде давати належну освіту своїм громадянам, особливо в умовах, коли технології здійснили переворот у світосприйнятті людства». Читати далі.... 

26.03.2021

Наталія Зайченко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради під час обласного семінар-наради «Якісний розвиток дошкільної освіти Сумської області»  розкрила питання щодо інструментарію оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною  шкалою ECERS-3, окреслила особливості адміністрування шкали, проаналізувала огляд підшкал і параметрів оцінювання. Підсумувала, що міжнародний досвід використання ECERS-3 представляє собою каталог якості та систему зірковості закладів дошкільної освіти.

26.03.2021

Результати 

І (зонального)  етапу обласного огляду - конкурсу на кращий психологічний кабінет закладів  освіти


     Підбито  підсумки  І (зонального)  етапу обласного огляду конкурсу на кращий психологічний кабінет закладів  освіти.

     На розгляд журі конкурсу подано матеріали 10  закладів освіти:

ЗДО №№ 15, 22, 28, 31, 36, ССШ № 3, ЗОШ №№ 15, ЗЗСО № 26, гімназії № 1, Великочернеччинського ЗЗСО.

    Дякуємо керівникам цих закладів за   підтримку у створенні   належних умов праці практичним психологам. Читати далі...

       26.03.2021

Разом ідемо до нових звершень


Як ефективно провести дистанційний урок у синхронному або асинхронному режимах? Це питання  постає перед педагогами під час карантину.

24 березня 2021 року творча група педагогів та учасниця ІІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Юлія Плужник (ССШ №1) зібралися на чергове засідання Школи педагогічної майстерності, щоб обговорити питання проведення дистанційного уроку в асинхронному режимі. Читати далі...

25.03.2021

 Територія цифрової компетентності

 

    «Саме те, як ви збираєте, організовуєте та використовуєте інформацію, визначає, переможете ви або програєте», - ці слова  Білла Гейтса є актуальними сьогодні, тому що в сучасному інформаційному суспільстві метою освіти є не передача досвіду, а підготовка людини, здатної самостійно знаходити потрібну інформацію, здобувати знання з метою подальшого  застосування в житті.

     Сучасний учень більшу частину свого часу проводить із гаджетами, він живе у світі інтернету, соціальних мереж, сайтів, блогів, цифрового аудіо- та відеоконтенту. Учитель може спробувати використати таку особливість із користю для дитини. Читати далі...

25.03.2021

STEM-освіта: цікаво про складне


Ви ніколи не замислювалися над тим, яким буде світ через якихось 20 років? Саме з такого проблемного питання розпочався освітній івент «STEM-освіта як напрям модернізації освітнього середовища» в рамках міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики».  У заході взяли участь 87 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти. Читати далі...

24.03.2021

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко  взяла участь у радіопередачі «Суспільне. Суми» «Підготовка до школи: що повинні вміти та знати майбутні першокласники?». Висвітлено питання організації активностей вихованців у закладі дошкільної освіти, розставлено пріоритети у виборі видів діяльності, форм взаємодії, розвитку практичних і творчих навичок дошкільників. 

Прослухати радіопередачу можна за покликанням 

https://bit.ly/3tNDDQA

Майбутнє – за змінами в уроці фізичної культури

 

18 березня 2021 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та група вчителів фізичної культури м. Суми стали учасниками навчально-практичного семінару «Методика викладання дзюдо в закладах загальної середньої освіти», проведеного на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, де ознайомилися з алгоритмом упровадження інноваційного освітнього проєкту з дзюдо в закладах загальної середньої освіти. Читати далі...

24.03.2021

Сумські педагоги активно продовжують навчання за програмою  позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття».

18 березня 2021 року група, до складу якої  увійшли консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників, заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти, практичні психологи, соціальні педагоги, ознайомилася з використанням інтерактивних методів під час освітнього процесу, засвоїла техніки ненасильницького спілкування та налагодження конструктивної взаємодії між учасниками освітнього процесу.

Учасники тренінгу «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття» отримали інформацію щодо вимог та форм реалізації зазначеної програми в закладах освіти.

19.03.2021

Триває підготовка до ЗНО з історії України

     17 березня 2021 року вчителі історії, які працюють у 10-11 класах, зустрілися, щоб на відкритому засіданні динамічної групи «Підготовка учнів до ЗНО» обговорити актуальні питання. Консультант Центру Ірина Нікітіна розглянула особливості підготовки випускників до випробування з історії України. На питання, як визначається пороговий бал, відповіла завідувачка відділу Управління Державної служби якості освіти в Сумській області Світлана Шульчеська, яка в 2020 році була експертом від Сумщини з виставлення порогового балу.

Своїми здобутками підготовки учнів до випробувань поділилися досвідчені педагоги: Віта Шеліхова (класична гімназія), Оксана Приходько (ССШ № 9), Олександр Соколик (ЗОШ № 12), Надія Товстенко (ЗОШ № 12), Ганна Ільяшенко (ЗОШ № 15), Катерина Тараніна (ЗОШ № 24).

     Отримана під час зустрічі інформація є корисною для вчителів історії, які працюють у 10-11 класах.

19.03.2021

17 березня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів «Методичний порадник» для спільноти вчителів біології з питань підготовки учнів до складання ЗНО-2021. Крім 26 педагогів, які зустрілися в ефірі, учасниками заходу були Людмила Миронець, к.б.н., в.о. декана природничо-географічного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка, та Ганна Собіна, регіональний представник видавництва «Шкільний світ». Читати далі...

19.03.2021

17 березня 2021 року на запрошення начальника управління освіти, культури, молоді та спорту Садівської сільської ради Наталії Шинкаренко директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко взяла участь в робочій онлайн-нараді для керівників закладів загальної середньої освіти, дошкільної освіти, дитячих мистецької та музичної шкіл. Вікторія Вікторівна презентувала  інформаційні ресурси для ефективної роботи з професійного розвитку організаторів освітнього процесу та формування ключових компетентностей в учнівства в умовах дистанційного навчання, радо поділилася власними напрацюваннями, представивши 5 кроків успішної організації дистанційного навчання в закладі освіти.

18.03.2021

Вітаємо Сергія Фонталіна, учителя  історії, правознавства  та трудового навчання Сумської спеціалізованої школи № 29, з перемогою у V Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Удруге учитель став переможцем у номінації «Найкраще втілення міждисциплінарних підходів при викладанні історії Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу».

Вітаємо педагога із заслуженою перемогою  в конкурсі. Нехай ця подія стане відправною точкою для нових звершень. Бажаємо незгасимої енергії та натхнення, гармонії та творчості, успіхів та оптимізму.

Навчаємось створювати майстер-класи


11 березня 2021 року 35 учителів трудового навчання стали учасниками онлайн-семінару «Інноваційні підходи до організації освітнього процесу для вчителів трудового навчання».  Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна ознайомила вчителів з методикою проведення майстер-класів. Читати далі...

15.03.2021

Навчаємо – граючись


Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній та виховній діяльності  закладу дошкільної освіти є важливим та цікавим процесом, який продиктований умовами сьогодення й дозволяє по-новому здійснювати всебічний розвиток малюків. Ця сучасна форма організації пізнавальної діяльності дошкільнят допомагає створити комфортні умови для здобуття практичного життєвого досвіду дітьми та покращити їх взаємодію з батьками. Читати далі...

      15.03.2021

Відбувся тренінг за програмою позитивного розвитку Lions Quest  «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття»


 

Говорять, знання – настільки дорогоцінна річ, що їх варто здобувати з будь-якого джерела. Певно, такої думки дотримуються керівники закладів освіти, які  взяли  активну участь у  тренінгу за програмою позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття», проведеного ТОВ «Інститут соціально-емоційної освіти». Захід відбувся 11-12.03.2021 року на базі Молодіжного центру «Романтика». Читати далі....

12.03.2021

   Про інструктивно-методичну нараду для вчителів хімії

 

В Україні завершився період подання документів для участі в ЗНО-2021. У Міністерстві освіти та науки України оприлюднили кількість зареєстрованих на основну сесію тестування з різних предметів. Це своєрідний рейтинг популярності навчальних дисциплін, серед яких хімія посіла 8 місце, знаходячись між фізикою та німецькою мовою. Читати далі...

12.03.2021

Методична естафета

 

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ірина Нікітіна 10 березня 2021 року провела методичну естафету «Реалізація наскрізних ліній на уроках громадянської та суспільної галузі». Учителі історії, правознавства, громадянської освіти презентували досвід реалізації наскрізних ліній під час викладання уроків суспільної галузі. Читати далі...

12.03.2021

Професійно зростаємо

 

Вебінари для вчителів – зручний та цікавий спосіб підвищення педагогічної майстерності, інструмент для особистісного та професійного зростання. Вони допомагають навчатися в кращих фахівців.

Учителі  історії міста отримали можливість взяти участь в онлайн-вебінарі «Ефективні методики викладання історії і нові «паперові/мультимедійні» підручники».  Читати далі... 

12.03.2021

Сертифікований учитель – провайдер Нової української школи

 

      У школі все починається з учителя. Самодостатній, реалізований, відкритий до новацій, здатний до постійного розвитку вчитель-професіонал може бути справжнім рушієм ефективної реалізації ідей Нової української школи. Без постійної самоосвіти та вдосконалення цього досягнути неможливо.   Меседжем «Сертифікація учителів: дізнайтеся більше» розпочалося онлайн-засідання вчителів початкових класів, проведене Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 11 березня 2021 року.  Читати далі...

      12.03.2021

Воркшоп триває…

Марк Твен сказав: «Через 20 років ви будете більш розчаровані тими речами, які не робили, ніж тими, які зробили. Тому відчальте від тихої гавані. Відчуйте попутний вітер у вашому вітрилі. Рухайтеся вперед, дійте, відкривайте!»

Саме під таким гаслом відбулися 11 березня 2021 року воркшопи для 6 та 7 груп. Педагоги-учасники проєкту «Територія цифрової компетентності» під час онлайн-заходу пройшли опитування за допомогою сервісу Kahoot, створили хмару-очікування в програмі Mentimetr та зупинилися на онлайн-дошці Linoit для того, щоб обміркувати вивчене та записати свої роздуми. Читати далі...

11.03.2021

Відбулася нарада заступників директорів 

з навчально-виховної роботи

Серед  питань, якими опікуються заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти міста, чільне місце займає  підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Питання професійного розвитку було порушено на онлайн-нараді заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої, позашкільної освіти, навчально-виховних комплексів міста, яка відбулася 11 березня 2021 року. Читати далі...

11.03.2021

Новий Стандарт дошкільної освіти – нові перспективи

10 березня 2021 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела інструктивно-методичну онлайн-нараду для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів.   Консультант акцентувала увагу присутніх на тому, що Базовий компонент дошкільної освіти як Державний стандарт визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості. Під час онлайн-зустрічі присутнім було представлено  складники Стандарту, його мету, ключові компетентності. Читати далі...

11.03.2021

Плануємо, розвиваємося, не зупиняємося

 

  «Ми самі повинні стати тими змінами, які хочемо побачити в світі», - саме з такого вислову Махатми Ганді 9 березня 2021 року розпочалася нарада при директорові.

 Вікторія Закорко, директор Центру, проаналізувала загальні положення Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, зробивши акценти на загальному обсязі навантаження, розподілі між освітніми галузями за роками навчання, типових навчальних планах, модельних навчальних програмах, рекомендованих формах організації освітнього процесу та інструментарії оцінювання. Читати далі...

    09.03.2021

Сучасні підходи до вивчення краєзнавства

 3 березня 2021 року більше ста вчителів  міста отримали можливість стати учасниками краєзнавчого кластеру в рамках міського проєкту «Краєзнавчий путівник Сумщиною», започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Проєкт об’єднав педагогів дошкільних закладів, вчителів початкової школи, історії, географії, іноземних мов, трудового навчання, української мови та літератури, мистецької галузі. На дошці  Padlet  учасники заходу залишили свої побажання щодо подальшої участі у проєкті. Читати далі...

03.03.2021

Урочисте закриття другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021»

     Другого березня 2021 року відбулося урочисте закриття другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». У ошатній залі Сумської обласної філармонії зібралися керівники органів управлінь освітою, голови територіальних організацій профспілки працівників освіти і науки в Сумській області, члени журі та представники громадськості, щоб привітати найкращих педагогів-учасників конкурсу. Читати далі...

02.03.2021


Консультанти ЦПРПП взяли участь
у Першому всеукраїнському форумі

03 березня 2021 року відбувся Перший всеукраїнський форум «Центри професійного розвитку педагогічних працівників: виклики, освітні стратегії і партнерська взаємодія», організаторами якого стали Міністерство освіти і науки України, Державна установа «Український інститут розвитку освіти» за сприяння Європейського центру  ім. Вергеланда. 

Участь у Форумі взяли більше 1200 педагогічних працівників новостворених установ. Серед учасників  -  консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Читати далі...


03.03.2021

Уперед до успіху!

Краща версія тебе – це ти, який рухається вперед! Саме з такого мотиваційного вислову розпочалося 02 березня 2021 року онлайн-засідання фокус-групи «Інтегровані уроки як засіб розвитку творчих здібностей учнів».

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Ганна Гончар ознайомила вчителів математики й фізики з видами інтегрованих уроків, етапами підготовки, особливостями структури та технологією їх проведення. Читати далі...

02.03.2021

Інформативно та  змістовно наповнено


Кожен вівторок для консультантів Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  - інформативний,  насичений, змістовно наповнений, адже на нарадах при директору, які відбуваються  саме в цей день,  порушуються актуальні питання сучасної освіти, опрацьовуються інновації, здійснюється психологічний супровід педагогічної  діяльності. Читати далі...

02.03.2021

Вітаємо  переможців 

Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій  — 2020

     Щороку редакція журналу «Учитель початкової школи» проводить Всеукраїнський конкурс освітніх технологій, де кращі статті визначають читачі. 

Читати далі...

02.03.2021

Методичний порадник: 

підготовка до  ЗНО-2021 з географії


З наближенням весни все гостріше відчувається важливість наполегливої підготовки до ЗНО-2021 та приходить розуміння, що часу до складання іспиту стає все менше. Як зробити процес підготовки до ЗНО-2021 з географії максимально корисним та ефективним? Це запитання стало ключовим у засіданні професійної спільноти вчителів географії в рамках «Методичного порадника», проведеного Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. 

Читати далі...

26.02.2021

25 лютого 2021 року  вчителі початкової освіти пройшли тренінг «Імідж сучасного педагога», де   отримати   інформацію щодо складових професійного іміджу та технологій його формування,  ознайомилися з підходами щодо створення базового гардеробу,  одержали рекомендації стосовно  позитивного впливу на учнівську аудиторію, відпрацювали комунікативні навички.

Ми вдячні учасникам за їх активність, досвід, що було дієвою підтримкою в проведенні заходу.

25.02.2021

Підбито підсумки ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості"


«Джерело творчості» - саме так називався конкурс, у якому педагоги закладів позашкільної освіти мали змогу представити  надбання, досягнення, презентувати родзинки  педагогічної діяльності, розкрити себе як особистість, поділитися досвідом  роботи. Читати далі...

Простір, у якому кожний має шанс бути почутим 

24 лютого 2021 року в Центрі  професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося навчальне консультування з теми «Використання технологій сучасного театру на уроках мистецької освітньої галузі» у рамках  проєкту «Кастинг АРТ-технологій».

 Учасники ознайомилися з особливостями плейбек-театру як однієї із форм ситуаційного навчання та взаємодії, практично опрацювали інструментарій. Читати далі...

24.02.2021

Вернісаж лайфхаків підготовки до ЗНО з історії України

      23 лютого 2021 року вчителі історії, які працюють у 10-11 класах, зустрілися, щоб обговорити питання підготовки до ЗНО з історії України. Захід присвячено висвітленню нових ідей, підходів, методів навчання, проте головне завдання – надати педагогам спектр апробованих, надзвичайно ефективних і цікавих способів взаємодії дітей і дорослих. Читати далі... 

  23.02.2021

Міркуємо, взаємодіємо, досягаємо мети

Немає межі, коли людина може завершити свою освіту, але є визначений період, коли освіту потрібно продовжувати – протягом усієї педагогічної діяльності.

Динамічною та результативною була робота консультантів ЦПРПП СМР на нараді при директорові. Вікторія Закорко проаналізувала план роботи  Центру на березень, націлила консультантів на проєктивну складову змісту діяльності, зорієнтувала на формат партнерства та взаємодії.  Читати далі...

23.02.2021

"Навчився сам - навчи іншого" 


18 лютого 2021 року  відбулася панорама педагогічних досягнень учителів громадянської та історичної галузі «Навчився сам – навчи іншого». Сьогодення вносить корективи в освітній процес. Самотужки важко швидко зорієнтуватися в змінах. Читати далі...  

18.02.2021

  Природничий практикум для вчителів хімії 

«Хімія – це, безперечно, експериментальна наука: її висновки будуються на даних, її принципи підтверджуються доказами від фактів». Цей вислів Майкла Фарадея дає розуміння сутності хімічної науки, яку вчителі хімії реалізовують на своїх уроках. Читати далі...

19.02.2021

Освіта, яка окрилює та надихає


18.02.2021 року відбулось онлайн-засідання вчителів початкових класів «Робота в освітньому проєкті «Світ чекає крилатих».

 Народна мудрість говорить: «Якщо хочеш посадити дерево, посади плодове дерево. Якщо хочеш подарувати коня, даруй кращого скакуна. Але якщо довірили тобі дитину на виховання, то поверни її крилатою». Читати далі...

18.02.2021

Уперед до нових відкриттів


Оновлення української школи потребує впровадження в освітній процес сучасних технологій. Одним із шляхів є застосування інформаційно-комунікаційних технологій як інструментів забезпечення успіху НУШ.  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради підтримує інноваційні  підходи до створення цифрового освітнього середовища закладу загальної середньої освіти. Читати далі... 

18.02.2021

Проведено тренінг за програмою позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття»


18-19.02.2021 року на базі Молодіжного центру «Романтика»  відбувся тренінг за програмою позитивного розвитку Lions Quest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття», проведений ТОВ «Інститут соціально-емоційної освіти». Його учасниками стали директори, заступники директорів закладів освіти міста та представники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Читати далі...

19.02.2021

Присвячено весні, здоров'ю та красі...

Такий традиційний меседж щорічного науково-практичного семінару «Фітнес-школа», який проводиться для освітян м. Суми в рамках роботи ресурсного центру «Школа педагогіки здоров’я» на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. У просторій  світлій спортивній залі 16 лютого 2021 року зібралися різні за фахом учителі, вихователі, інструктори з фізичної культури, які визначили для себе здоров’я пріоритетним напрямом життя й педагогічної діяльності, та стали учасниками міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.  

16.02.2021

Читати далі...

Укотре порушено актуальні питання 

         На черговій нараді при директору 16.02.2021 року  консультанти  Центру професійного розвитку педагогічних працівників порушили ряд актуальних питань, серед яких атестація педагогічних працівників. Було детально опрацьовано Типове положення про атестацію педагогічних працівників, визначено основні його  аспекти.

     З основними вимогами до написання статей  ознайомила присутніх Ніколаєнко Лариса, заступник директора з навчально-методичної роботи Сумського Палацу дітей та юнацтва, кандидат педагогічних наук. Презентувала структуру статті, надала зразки мовних кліше, які можуть  бути використані при підготовці публікацій.

        Отримана під час наради інформація є  необхідною й корисною в роботі консультантів.

16.02.2021

Природничий практикум для вчителів біології


Серед п’яти трудових функцій, зазначених у професійному стандарті вчителя закладу загальної середньої освіти, надзвичайно важливими є «навчання учнів предметів» та «безперервний професійний розвиток». Перша з них потребує формування предметної та методичної компетентностей, друга – здатності до навчання впродовж життя та інноваційної компетентності педагога. Читати далі... 

12.02.2021

Учителі готові до будь-яких викликів


Пандемія коронавірусу, надзвичайні ситуації вносять корективи в освітній процес. Як ефективно працювати з учнями на відстані, швидко перебудовувати освітній процес, які онлайн-інструменти використовувати, як вирішувати проблеми, що виникають у процесі роботи? 

11 лютого 2021 консультант ЦПРПП Наталія Рогова провела флешсемінар «Виклики дистанційного навчання: проблеми, досвід, пошук» для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури. Педагоги вже навчилися працювати на різних ресурсах в онлайн-режимі, але меж для самовдосконалення немає, тому слова Дональда Трампа є дуже влучними: «Не варто задовольнятися малим. Завжди рвіться до вершини. Кожен видатний спортсмен і кожен мільярдер прагне до золота, а не до бронзи».  Читати далі...

12.02.2021

Зібратися разом – це початок…

Робота міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, розпочалася 09 лютого 2021 року онлайн-анотацією. Символічно, що саме сьогодні світовою спільнотою відзначається всесвітній День безпечного Інтернету, і стає зрозумілим, що питання здоров’я в усіх його аспектах розглядається людством як найцінніший ресурс нашої планети. Приємно, що серед однодумців - дуже широке коло педагогів, різних за фахом, за досвідом роботи. На зустрічі були присутні 56 освітян із закладів дошкільної, загальної середньої освіти та науковці Сумського ДПУ ім. А.С. Макаренка. Читати далі... 

10.02.2021

Проєкт «Психологічна компетентність

як основа професійної діяльності» триває

 

   10 лютого 2021 року в рамках проєкту  «Психологічна компетентність як основа професійної діяльності»  відбувся тренінг «Імідж сучасного педагога».  Естафету перейняли учасники другої групи - методисти, завідувачі відділів, керівники гуртків закладів позашкільної освіти, практичні психологи закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

    Під час зустрічі присутні познайомилися з технологіями створення іміджу, основами ораторського мистецтва,  відпрацювали навички ефективної комунікації та  взаємодії.

 Дякуємо учасникам за їхню активну позицію, сподіваємося на подальші зустрічі.

10.02.2021

Діяльність інтеграційної платформи 

«Траєкторія руху» розпочато!

 

«Добре, що нікому не потрібно чекати ані хвилини, щоб почати робити світ кращим», - саме цими словами Анни Франк можна схарактеризувати розпочату Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради діяльність інтеграційної платформи «Траєкторія руху». Освітні реформи, які активно впроваджуються в діяльності закладів, мають запит на творчих, креативних, відповідальних, свідомих педагогів-лідерів, здатних працювати в команді, приймати рішення та бути компетентними. Консультанти Центру вчасно реагують на суспільний попит, пропонуючи цікаві інтеграційні проєкти з актуальної тематики: «Територія цифрової компетентності», «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики», «Краєзнавчий путівник Сумщини», «Здоров’я – заради майбутнього» та «Психологічна компетентність як основа професійного становлення педагога». Центр має амбітну мету: допомогти вчителям підготуватися до сприйняття інновацій, їх реалізації в умовах Нової української школи, підтримати в процесі адаптації до нових умов. Читати далі...


09.02.2021

Викладачі ММНВК зустрілися в онлайн-форматі

 

8 грудня 2021 року  відбулася зустріч викладачів ММНВК з педагогічними працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Директорка Центру Вікторія Закорко надала інформацію про діяльність створеного закладу, зупинилась на завданнях, які стоять перед Центром. Було надано інформацію про інтеграційну платформу, до якої входять п’ять проєктів, тематика яких відповідає викликам часу.  Перший проєкт платформи «Психологічна компетентність як основа професійного становлення педагога» презентувала психолог Центру Віта Сердюк. З іншими проєктами учасники заходу ознайомилися, переглянувши проморолики, створені консультантами Центру. Читати далі...

09.02.2021

Уперед до мети

      5 лютого 2021 р. було проведено онлайн-засідання Школи педагогічної майстерності, під час якого учитель математики ССШ №7, переможець першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Олена Вакуленко продемонструвала дистанційний урок з алгебри та початків аналізу.

      Своїми родзинками, практичними порадами з власного досвіду поділилися Тетяна Басала (ССШ №1), Альона Азаренкова (ССШ №10) та Ольга Шинкаренко (ССШ №1).

      Онлайн-зустріч пройшла інформативно, корисно, у доброзичливій атмосфері. Адже такого формату заняття сприяють мотивації до вдосконалення та саморозвитку, формують впевненість у собі для успіху в майбутньому.

05.02.2021

         4 лютого 2021 року на базі ЦПРПП СМР вiдбувся науково-практичний онлайн-семінар «Викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» як складової професійної компетентності учителя»

Лілія Самойленко, консультант ЦПРПП СМР, у теоретичному повідомленні розкрила питання  предметно-інтегративного підходу до мистецької освіти в умовах Нової української школи, зосередила увагу учасників семінару на змістових лініях, способах їх реалізації на заняттях образотворчого мистецтва інтегрованого курсу «Мистецтво».

      До виступу долучилася Лариса Сєрих, кандидат педагогічних наук, доцент, докторант Інституту проблем виховання АПН України, завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти СОІППО, яка розглянула питання сучасної мистецької освіти в початковій школі, звернула увагу на особливості побудови підручників «Мистецтво» для 4 класу Нової української школи, розкрила пізнавальний і виховний потенціал мистецтва.

      Урок «Мистецтво» удосконалює в дітей  здатність бачити, відчувати, споглядати, а мистецькі твори, які  звернені до сенсорної сфери дитини дозволяють виражати їй емоції та почуття.

05.02.2021

Мітап проєкту «Кастинг АРТ-технологій»


 

4 лютого 2021 року для вчителів мистецької освітньої галузі стартував проєкт «Кастинг «АРТ-технологій», мета якого навчитися практично використовувати елементи арт-технологій для підвищення ефективності  сучасного уроку.

П’ять педагогів векторної групи «Використання елементів інсталяції на уроках мистецької освітньої галузі» після перегляду мотиваційного відеоролику «Інсталяція: зміст… майстри… приклади» створили колективну інсталяцію «Тюбик фарби як початок імпресіонізму» та взяли участь у «ідейному штурмі» щодо форм використання інсталяції на різних етапах уроку. Читати далі...

Інтерес до особистості вчителя - засіб активізації інтересу до навчання. Образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений учитель, він просто зобов'язаний постійно вдосконалювати свої  особистісні якості, підвищувати рівень психологічної компетентності, створюючи, таким чином, власний імідж.

З цією метою Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  в рамках проєкту «Психологічна компетентність як основа професійного становлення педагога» 04.02.2021 року організував для вчителів   тренінг «Імідж сучасного педагога», де  в учасників була можливість отримати   інформацію щодо складових професійного іміджу та технологій його формування. Педагоги ознайомилися з підходами щодо створення базового гардеробу,  одержали рекомендації стосовно  позитивного впливу на учнівську аудиторію, відпрацювали комунікативні навички.

Ми вдячні учасникам за їх активність, досвід, що було дієвою підтримкою в проведенні заходу.

04.02.2021

Опануймо ще одну роль! 

Скільки професійних ролей виконує сучасний учитель? Він і ментор, і партнер, і тьютор, і фасилітатор, і модератор, і новатор, і…

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради пропонує опанувати ще одну роль – режисера монтажу: навчитися монтувати відео, працювати з ефектами, звуком і титрами.

І все це заради однієї цілі – зробити свої уроки цікавими та неперевершеними.

До вашої уваги навчальний відеоролик по роботі в програмі «Camtasia Studia».

Разом до успіху

2 лютого 2021 року було проведено чергове засідання Школи педагогічної майстерності, де учитель української мови та літератури ССШ № 1, переможець першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Юлія Плужник продемонструвала навички проведення онлайн-уроку. Своїм досвідом, родзинками, креативними ідеями з учасницею ІІ (регіонального) туру поділилися Алла Баєва (гімназія № 1), Світлана Тімченко (ЗОШ № 20), Юлія Захарченко (ЗОШ№ 27).

Онлайн-зустріч була продуктивною та насиченою, відбулась у доброзичливій атмосфері. Цікаво, нестандартно, творчо були інтерпретовані прийоми роботи з художнім текстом.

Як сказав Артур Еш, «почніть звідти, де ви зараз перебуваєте, використовуйте те, що у вас є, і робіть все, що можете».  Саме такі заняття окрилюють, надають сили рухатися вперед, не зупинятися на досягнутому.

03.02.2021

2 лютого 2021 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко разом із вихователями-методистами Оленою Лєгарєвою (НВК № 11 «Журавонька), Людмилою Харченко (ЗДО № 14 «Золотий півник»), Лесею Кривонос (ЗДО № 16 «Сонечко), Іриною Куриленко (НВК № 34) взяла участь у вебінарі «Оновлена редакція Базового компоненту дошкільної освіти: зміст та забезпечення якості відповідно до міжнародних стандартів». Читати далі...

03.02.2021

Не припиняємо навчатися

 

Конструктивною та змістовною 02.02.2021 року була нарада при директору консультантів Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Адже в процесі роботи не тільки  вирішувалися нагальні питання, підсумовулилася здобутки, визначалися найближчі перспекти,  а й опрацьовувалися нормативні документи, необхідні для використання в роботі та забезпеченні дієвого супроводу педагогічних спільнот Сумської міської територіальної громади.

З Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800,  ознайомила консультант Центру Наталія Кругляк;  особливості сертифікації вчителів  у 2021 році опрацювали разом з консультантом Лілією Самойленко.

Директор Центру Вікторія Закорко наголосила на реалізації основних функцій консультантів, звернула увагу на етапи здійснення проєктної діяльності.

Корисно, насичено, нагально, необхідно, важливо  –  такий лейтмотив усіх робочих зустрічей консультантів Центру.

02.02.2021

      Проєкт «Краєзнавчий путівник Сумщиною»

    «Любіть Суми так, як я їх любив»,,,, - ці слова у своєму заповіті написав відомий український діяч, меценат та «батько» міста Суми – Іван Герасимович Харитоненко.

    Сумські педагоги завжди спрямовували свою діяльність  на розвиток краєзнавчого руху, відродження історичної пам’яті, формування в учнів любові до рідного краю, патріотизму, духовності, відповідальності за збереження історико-культурного надбання рідної Сумщини.

    Метою проєкту  «Краєзнавчий путівник Сумщиною» є надання можливості підвищити рівень професійної та соціально-громадянської компетентності педагогів, отримання нових знань з історії, географії, біології, літератури та культури Сумщини, усвідомлення внеску уродженців Сумщини в розвиток країни. Ми виховуємо в учнів шанобливе ставлення до батьківщини.

   Запрошуємо працівників закладів дошкільної освіти, учителів початкової школи, біології, географії, трудового навчання, історії та літератури приєднатися до проєкту.

  Любимо місто, шануємо минуле, працюємо на майбутнє…

Форма для реєстрації розміщена тут.

Реєстрація триває до 04.02.2021 року.

На думку вчених, для швидкого й легкого засвоєння іноземної мови найкращий період від народження дитини до 8-9 років. Раннє вивчення іноземної мови важливе ще й тому, що в цей період у дітей яскраво виражається здатність до імітації .

28 січня 2021 року вчителі міста Суми взяли участь у міжнародному вебінарі від видавництва Macmillan  з теми " Balancing Grammar Accurancy and Fluency". Учасниками вебінару були вчителі із Грузії, Аргентини, Румунії, Словакії, Бразілії, Македонії, Польщі, Турції, Індії, Мексики, Болгарії. Учителі з різних країн мали змогу отримати корисні практичні поради щодо застосування ігрових моментів та інтерактивних вправ  при вивченні граматичних структур, дізналися, як працювати із сигнальними картками, наочністю, щоб учні краще завоювали комунікативні одиниці.

Під час вебінару учасники мали змогу спілкуватись англійською мовою в чаті, обмінюватися власним досвідом та думками.

Учителі англійської мови закладів освіти м.Суми постійно прагнуть до самовдосконалення та саморозвітку, а такі онлайн-зустрічі надихають на нові ідеї щодо вивчення та використання мови у міжкультурному спілкуванні.

Відбулась онлайн-зустріч професійної спільноти

 педагогів закладів позашкільної освіти

 

Центром  професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  29.01.2021 року проведено онлайн-засідання професійної спільноти  педагогів закладів позашкільної освіти, учасниками якого стали заступники директорів, методисти, завідувачі відділів, педагоги закладів позашкільної освіти.

Консультант Центру Наталія Кругляк окреслила  напрями діяльності Центру професійного розвитку педагогічних працівників, підбила підсумки міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості».

На засіданні були визначені основні вектори діяльності професійної спільноти педагогів закладів позашкільної освіти, адже позашкільна освіта, як зазначено в Законі «Про позашкільну освіту», є складовою системи безперервної освіти.

Учасники зустрічі ознайомилися з результатами онлайн-опитування, проведеного з метою визначення професійних запитів та потреб педагогів  для   ефективної побудови подальшої співпраці між закладами  освіти та Центром, забезпечення дієвого супроводу діяльності професійної спільноти педагогів закладів позашкільної освіти .

Практичні поради щодо тайм-менеджменту в професійній діяльності надала психолог Центру Віта Сердюк.

Атмосфера конструктивної взаємодії панувала під час проведення  онлайн-засідання.

29.01.2021

Хвилюватися не можна – готуватися

Одним із визначних етапів у житті кожного випускника є складання ЗНО.  І саме провідну роль у підготовці учнів до тестування відведено учителю. Щоб сучасному випускнику скласти такий важливий іспит у житті, недостатньо володіти певним знаннями, а треба вміло  використовувати їх на практиці. Є доречними слова Йогана Вольфгана фон Гете: «Недостатньо тільки отримати знання, їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати, треба діяти».

 Учителі української мови та літератури 28.01.2021 р. зібралися на  флештренінг «Підготовка учнів до ЗНО: виконання тестових завдань». На платформі Mentimeter педагоги зазначили, що для них та учнів ЗНО є випробуванням, викликом, перевіркою знань, стресом і хвилюванням, крім того дає можливість систематизувати знання, досягти успіху та впевнено дивитися в майбутнє. Читати далі...


Дистанційний урок: цікаво та корисно

Уже тиждень заклади освіти нашого міста працюють у звичному режимі. Проте умови карантинних обмежень змушують педагогічну спільноту шукати нові підходи та методи роботи в форматі дистанційного навчання.

Щоб допомогти вчителям географії краще зорієнтуватися в різноманітних електронних сервісах, які можна застосувати під час проведення дистанційних уроків у синхронному та асинхронному режимах, 28 січня 2021 року відбувся методичний онлайн-івент «Дистанційний урок: цікаво та корисно». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталя Голобородько закцентувала увагу на викликах сьогодення, на необхідності переосмислення основних підходів до освітнього процесу в нових умовах. Яким повинен бути якісний онлайн-урок географії? Що може зробити його сучасним, цікавим та ефективним? Яким чином його провести, ураховуючи компетентнісні підходи, затребувані НУШ? На ці питання шукали відповіді разом. Читати далі...

Девізом інтеграційної платформи «Траєкторія руху», розробленої Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, є слова: «Краща версія тебе – це ти, який рухається вперед». Щоб навчати педагогів, треба вдвічі більше вчитися самим.

З 25 по 28 січня 2021 року Вікторія Закорко, директор ЦПРПП, пройшла навчання на курсах з теми «Організація функціонування центрів професійного розвитку педагогічних працівників», проведених Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Чотири дні інтенсивної роботи, конструктивне спілкування, змістовні виступи лекторів. Читати далі...

Проєкт «Здоров’я – заради майбутнього»

Ми обираємо майбутнє! Ми прагнемо бути креативними, творчими, самореалізованими, заможними, упевненими, успішними, освіченими, радісними, красивими… Але чи можна бути такими, не маючи здоров’я? Мудрий Сократ говорив: «Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо!» Тож на сьогодні головний пріоритет для кожної людини – здоров’я.

Сучасним педагогам надзвичайно важливо сформувати в дітей та молоді ціннісне ставлення до життя та здоров’я, закласти основи здорового способу життя та життєвих навичок, необхідних для щасливого майбутнього.

Створюймо здоров’язбережувальне освітнє середовище разом! Долучившись до проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», ви навчитеся ефективно здобувати й застосовувати нові знання, аналізувати проблеми й приймати рішення, адекватно реагувати на події, справлятися з невдачами й стресами, конструктивно спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми, дбати про своє тіло й красу, формувати здорових, щасливих, радісних дітей і багато іншого…

Чекаємо в спільноті здорових, радісних, упевнених, щасливих педагогів. Долучайтесь до  проєкту «Здоров’я – заради майбутнього»!

Форма для реєстрації розміщена тут.

Реєстрація триває до 04.02.2021 року

Інститут мовознавства імені O.O.Потебні НАН України пропонує електронну версію нової редакції «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ». Файл відтворює паперовий оригінал, що вийшов у видавництві «Наукова думка» в 2019 р.

Нову редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. Видання містить уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізує правила вживання розділових знаків. У розділах оновлено ілюстративний матеріал.

Для всіх, хто прагне писати відповідно до норм сучасної української літературної мови.

Завантажити файл: https://bit.ly/38ZQ44h

Працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  не зупиняються навчатися на користь собі та іншим. Фахівці успішно пройшли тренінг «Тайм-менеджмент у професійній діяльності», проведений  психологом Сердюк Вітою.  Консультанти  отримали корисну інформацію  та відпрацювали навички ефективного планування, раціонального розподілу часу. Навчилися бачити та виокремлювати пріоритети в діяльності, озброїлися техніками тайм-менеджменту, що надає можливість з меншими зусиллями та в найкоротші терміни досягти своїх цілей. А головне – зрозуміли, що якісно спланований відпочинок є невичерпним ресурсом для реалізації себе в професійній діяльності.

26.01.2021

Тренд сучасної освіти

Сьогодні розвиток суспільства характеризується значним впливом на нього комп’ютерних технологій, що проникають у всі сфери діяльності людини. Учитель, який вміло й ефективно володіє інформаційними технологіями, має новий стиль мислення. Упровадження ІКТ в освітній процес – вимога часу.

Якщо ви хочете бути в тренді, щоб ваш урок був цікавим, динамічним та наочним, а взаємодія з учнями – інтенсивною та ефективною, тоді запрошуємо вас долучитися до нашого проєкту «Територія цифрової компетентності». Заняття будуть проводитися щомісяця для груп з різним рівнем підготовки. 

Форма для реєстрації розміщена тут.

Реєстрація триває до 29.01.2021 року.

Після завершення проєкту всі учасники отримають сертифікати.

Чекаємо на ВАС. Змінюймо освіту разом.

У лютому 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників  розпочинає довготривалий  проєкт  «Психологічна  компетентність як основа професійного становлення педагога»,   основною метою  якого  є формування Soft skills-компетенцій. Саме в рамках проєкту пропонується  флештренінг «Сучасний педагог: імідж, комунікація, резілієнс», який складається із трьох зустрічей. Тренінг допоможе  педагогам  у створенні власного професіонального іміджу, налагодженні ефективної комунікації з оточенням під час виконання своїх професійних задач, а головне – надасть  відповідь на запитання, у чому полягає психологічне благополуччя, де черпати ресурс для власного відновлення.

Форма для реєстрації розміщена тут.

Реєстрація триває до 29.01.2021 року. Про термін зустрічі буде повідомлено завчасно.

Заради здорових і радісних школярів

 

Наприкінці 2020 року відбулася важлива подія – підбито підсумки конкурсної Програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започатковану Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за сприяння Mondelez International Foundati та інформаційного партнеру - Інституту модернізації змісту освіти. Від початку навчального року 450 шкіл України зареєструвалися на перший етап оновленої програми Healthy Schools – «Спорт Челендж», 280 із них дійшли до кінця. Приємно, що серед них – 7 закладів освіти м. Суми: ССШ №№ 7, 9, ЗОШ №№ 5, 15, 24, НВК № 41 «Райдуга» та НВК № 16, який посів 6 місце за кількістю отриманих балів.

Тепер наші школи - частина спільноти Healthy Schools. Виконуючи активності Спорт-Челенджу, шкільні колективи створювали креативні відео, учителі проводили оригінальні уроки на тему спорту. Значний досвід роботи в рамках «Healthy Schools» мають спільноти ЗОШ № 15, ССШ № 7, НВК № 16. Учасники програми в представлених матеріалах презентували головні досягнення та позитивні зміни, що відбулися в їх шкільному житті, досвід та натхнення зі створення здорового й радісного майбутнього.

Новорічні свята минули неймовірно швидко та зарядили освітянську спільноту новими силами! Адже вже зовсім скоро вони знадобляться - наступний челендж «Здорове харчування» стартує вже в лютому. За результатами реалізації мініпроєктів трьом найактивнішим школам буде присуджено гранти на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій.

«Ми пишаємося тим, що наші учасники - це настільки ідейні та мотивовані люди, які вже змінюють українську освіту на краще та надихають інших!» - такі заключні слова організаторів «Спорт Челенджу». Приєднуйтеся! Активно впроваджуйте й демонструйте свої надбання зі створення безпечного, здорового освітнього середовища!

25.01.2021


Визначено переможців міського етапу

 Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»

          Вивчення та популяризація кращого досвіду роботи керівників гуртків закладів позашкільної освіти – така мета проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації  «Керівник гуртка -2020».

Участь у ньому взяли педагоги Сумського міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумського міського Центру науково-технічної творчості, Сумського Палацу дітей та юнацтва, які представили конкурсні роботи за напрямами: «Керівник гуртків еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти» (профіль «Квітникарство»), «Керівник гуртків науково-технічного напряму позашкільної освіти» (художньо-технічний профіль: кіно- та фотомистецтво), «Керівник гуртків художньо-естетичного напряму позашкільної освіти» (образотворчий профіль).

Конкурсанти презентували творчі доробки щодо формування життєвої компетентності здобувачів освіти в умовах інноваційного освітнього середовища творчих об'єднань закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, використання інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі зразкового дитячого творчого колективу фотостудії "Ми", використання медіаресурсів у формуванні творчих здібностей вихованців гуртка образотворчого мистецтва.

Роботи  учасників конкурсу вирізнялись актуальністю порушених питань, змістовністю, широтою розкриття теми, індивідуальним підходом до викладення матеріалу.

Відповідно до рішення журі переможцями міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації  «Керівник гуртка - 2020»  визнано Акіменко Віту Миколаївну, керівника гуртка Сумського міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (напрям «Керівник гуртків еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти» (профіль «Квітникарство),  Беспалу Любов Миколаївну, керівника гуртка  Сумського міського Центру науково-технічної творчості (напрям «Керівник гуртків науково-технічного напряму позашкільної освіти» (художньо-технічний профіль: кіно- та фотомистецтво), Федорову Анастасію Петрівну, керівника гуртка Сумського Палацу дітей та юнацтва (напрям «Керівник гуртків художньо-естетичного напряму позашкільної освіти» (образотворчий профіль).

Роботи переможців міського етапу направлено для участі в обласному етапі.

Бажаємо всім учасникам наснаги, творчості, перемог.

22.01.2021

КОНКУРС «Панорама ідей: урок зарубіжної літератури»

 

Всеукраїнський журнал «Зарубіжна література в школах України» запрошує вчителів до участі в конкурсі «Панорама ідей: урок зарубіжної літератури».

Головна мета конкурсу – обмін досвідом учителів зарубіжної літератури України.

Номінації конкурсу:

«Конспект уроку обов’язкового читання».

«Конспект уроку позакласного читання».

Конкурсні матеріали будуть опубліковані в журналі «Зарубіжна література в школах України». Автор отримає електронний примірник журналу, сертифікат про публікацію, переможці – дипломи лауреатів і подарунки.

Термін подачі робіт: до 1 березня 2021 року. Роботи надсилати на електронну адресу: antrosvit@ukr.net

Бажаємо творчих ідей та натхнення!

Спільна корисна праця завжди об’єднує професіоналів

 

Система реформ, що відбувається в країні, у значній мірі заторкнула й процес інтеграції закладів освіти в межах територіальних громад. Освітянська спільнота Сумської міської територіальної громади поповнилася педагогами Великочернеччинського та Стецьківського закладів загальної середньої освіти.

Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради протягом тижня було проведено ряд онлайн-зустрічей з учителями-фахівцями різних освітніх галузей. Перш ніж почати спільну роботу, було проведено онлайн-опитування серед педагогів для з’ясування проблемних питань, які їх турбують. У рамках «Методичного порадника» консультанти Центру поспілкувалися з учителями на актуальні питання, які стосувалися особливостей дистанційного навчання, реалізації компетентнісних підходів, наскрізних змістових ліній, ведення класних журналів, особливостей оцінювання, у тому числі формувального, підготовки здобувачів освіти до ДПА та ЗНО, можливостей професійного зростання вчителів та їх адаптації до нових умов співпраці в межах оновленого територіального утворення. Перед учителями Великочернеччинської та Стецьківської шкіл виступала психолог Центру Віта Сердюк, яка порадила шляхи розв’язання проблем професійного вигорання та ефективного тайм-менеджменту. Педагоги обмінювалися думками, ділилися сумнівами та сподіваннями, а спільний екран дозволив усім познайомитися ближче.

Отже, зустрічі відбулися. Напруга, яка ще існувала на початку знайомства, розвіялася. Спільна корисна праця завжди об’єднує професіоналів, а вчительська спільнота м. Суми готова радо прийняти педагогічні колективи, які своєю наполегливою роботою демонстрували значну результативність на рівні району, області. Тож до співпраці!

22.01.2021

Україна – єдина!

Сьогодні, 22 січня 2021 року, у День Соборності України, заклади дошкільної освіти об’єдналися під час Всеукраїнської акції «Долоньки єднання». Метою акції є формування патріотизму юних українців, особистої відповідальності за долю та єдність своєї країни. Естафету єднання підтримали педагоги та вихованці Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 18 «Зірниця» Сумської міської ради (завідувач Шевич Кристина Володимирівна), представляючи Сумщину.

То ж нехай освітянська діяльність позначається світлими справами, спрямованими  на добробут та розквіт духовності народу.

Переглянути відеопривітання ви зможете тут.

22.01.2021

Вітаємо Приходько Віту Миколаївну, практичного психолога Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 30 «Чебурашка» м.Суми, Сумської області, яка посіла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм  практичних  психологів і соціальних педагогів  «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми».

Бажаємо ніколи не зупинятися на досягнутому. Нехай творчий потенціал, невичерпний ентузіазм та наполеглива праця допоможуть Вам досягти омріяної мети. 

22.01.2021

Ви ніколи не замислювалися над тим, яким буде світ через двадцять років? Розвиток науки, технологій, автоматизації виробництва стрімко набирає обертів. Сучасні школярі повинні бути готовими до трансформації. Треба не просто запам’ятовувати відомі факти, а й уміти їх аналізувати, поєднувати, критично оцінювати й застосовувати. Тут у пригоді і стає STEM-освіта.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради пропонує переглянути проморолик проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики».

Якщо ви відчуваєте в собі сили, потрібно йти попереду часу; якщо не можете бути попереду – ідіть у ногу з часом, але ніколи не йдіть позаду нього! Запрошуємо долучитися до проєкту вчителів закладів загальної середньої освіти та вихователів закладів дошкільної освіти.

Адже STEM-освіта – шлях до майбутнього!

Форма для реєстрації розміщена тут.

Реєстрація триває до 29.01.2021 року.

Варто тільки повірити, що ви можете – і ви вже на півдороги до цілі

Педагоги сьогодні працюють у нових умовах, дистанційно. З метою підвищення цифрової компетентності вчителів математики та фізики щодо застосування інструментів для організації ефективної комунікації на дистанційному уроці, проведення оцінювання та отримання зворотного зв’язку 21.01.21 р. проведено онлайн круглий стіл «Дистанційне навчання – виклики сьогодення: проблеми, досвід, пошук».

З функціональними можливостями  конструктора інтерактивних вправ Learning Apps та онлайн-ресурсу Wordwall ознайомила консультант Центру Ганна Гончар. Педагоги впевнилися, що ці інструменти стануть незамінними помічниками під час проведення дистанційного уроку, урізноманітнять форми роботи з учнями та дадуть змогу залучити їх до активної співпраці.

Як побачити й дослідити 3-D математику в реальному житті, підібрати цікаві завдання та задачі, створити тести, головоломки, кросворди, знайти наочний матеріал для яскравого контенту уроку? На ці питання дала відповідь учитель ССШ №7 Олена Вакуленко, поділившись власним досвідом застосування технологій доповненої реальності на  уроках математики, онлайн-тренажерів Transum, Thatquiz і онлайн-платформи Learning ua.

Дистанційне навчання неможливо організувати без візуалізації матеріалу. Про родзинки створення сучасних презентацій та можливості сервісу Сanva для роботи з учнями розповіла учитель ССШ №17 Дар’я Носаченко.

Як презентувати матеріал, який потрібен дітям для роботи? Як раціонально його систематизувати, зробити доступним та наочним? На допомогу вчителю створено різні онлайн-дошки, які залежно від мети використання можуть ефективно підвищити ефективність уроку. На різновидах інтерактивних онлайн-дошок, їх інструментарії, правилах роботи та способах використання акцентувала увагу учасників круглого столу Ганна Гончар, консультант Центру.

Наприкінці заходу педагоги обмінялися враженнями та побажаннями за допомогою дошки Linoit. Сподіваємося, що отримані теоретичні знання та практичний досвід колег сприятимуть підвищенню професійної майстерності вчителів у подальшій діяльності.

Відгуки про захід розміщено тут.


22.01.2021

Конфуцій сказав: «Вчити самого себе – благородна справа, але ще більш благородна – вчитися в інших». Під таким гаслом 20 січня 2021 року пройшло засідання Школи педагогічної майстерності, на якому учасниця ІІ (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Юлія Плужник (ССШ №1) продемонструвала вправність щодо аналізу поетичного твору. Ольга Бескорса (ЗОШ № 12), Наталія Цапенко (ЗОШ № 22) та Алла Баєва (Сумська гімназія № 1) надали конкурсантці безцінні поради. Алла Баєва поділилася своїми креативними ідеями, напрацюваннями щодо роботи з прозовим твором.

Засідання Школи педагогічної майстерності пройшло в доброзичливій та творчій атмосфері. Цікаво, нестандартно, інноваційно інтерпретовані прийоми вивчення біографії письменника,  аналізу прозового твору, літературного героя.

Дякуємо колегам за професіоналізм, майстерність та плідну співпрацю.

21.01.2021

21 січня 2021 року  вчителі суспільної галузі та трудового навчання брали участь у вебінарі «Принципи використання інтерактивної панелі як нового освітнього інструменту». Оволодіння сучасними електронними засобами навчання є першочерговим завданням, яке  стоїть перед учителем ХХІ століття.

Консультант Центру педагогічного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Ірина Нікітіна нагадала, що затверджені професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)» та Державний стандарт базової середньої освіти передбачають формування інформаційно-цифрової компетентності. Зважаючи на це, перед Центром педагогічного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради стоїть завдання сформувати цифрову компетентність. З цим запитом сьогодення допоможе впоратися міський освітній проєкт «Територія цифрової компетентності». Консультант ЦПРПП Наталія Рогова наголосила, що  метою вище зазначеного проєкту є практичне використання освітніх ІК- інструментів для підвищення ефективності сучасного уроку.

Під час вебінару вчителі ознайомились з  функціонуванням інтерактивних панелей Linoit, Jamboard, Padlet. З цим нелегким завданням допомогли впоратися педагогам Єщенко Н.В.(ССШ № 1), Дудка О. М. (ЗОШ   № 4),  Мироненко А.М., Зінченко С.В. (ЗЗСО № 21).

Вебінар повинен допомогти кожному вчителю визначитися щодо подальшого оволодіння новітніх технологій.

Корисна інформація для вчителів трудового навчання тут.

21.01.2021

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради представляє вашій увазі проморолик інтеграційної платформи «Траєкторія руху».

В інтеграційну платформу входять п’ять проєктів, тематика яких відповідає викликам часу та найбільш зацікавила педагогів міста під час онлайн-опитування. Участь у проєктах дозволить отримати нові навички й проявити свою креативність у трендах STEM, ІКТ, soft skills, здоров’язбереженні, краєзнавстві.

Ми пропонуємо – ви обираєте.

Слідкуйте за появою презентаційних роликів та електронної реєстрації кожного проєкту на нашій сторінці у  мережі «Фейсбук» і сайті ЦПРПП.

Будемо раді, якщо приєднаєтеся.

Сертифікація педагогічних працівників: підсумки 2020 року, старт реєстрації у 2021

Запорукою успішної реалізації реформи «Нова українська школа» є професійно підготовлені за новими стандартами педагоги. У зв’язку з цим на законодавчому рівні було запроваджено сертифікацію вчителів, метою якої стало виявлення та заохочення працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання й новими освітніми технологіями,  сприяють їх поширенню.

Пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників, який реалізується Міністерством освіти і науки спільно з Українським центром оцінювання якості освіти та Державною службою якості освіти України, розпочався у 2019 році  й триватиме до 2021.

Для участі в сертифікації у 2020 році по Україні зареєструвався 1591 учитель початкових класів.  Сертифікація передбачає проходження трьох етапів:

·     оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування. За результатами тестування до участі в наступному етапі було допущено 1045 учителів;

· самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності. За його результатами до участі в третьому етапі було допущено 1040 педагогів;

·     експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи, що передбачало оцінювання 10 професійних компетентностей.

902 педагоги отримали сертифікати про успішне проходження сертифікації педагогічних працівників, із них - 30 педагогів Сумщини.

Успішно пройшли сертифікацію, підтвердили ще раз свій високий рівень майстерності й професійної компетентності 15 учителів початкових класів Сумської міської територіальної громади:

Забара  Людмила Олександрівна (КУ ССШ №2);

Ковака Оксана Володимирівна, Радько Олена Володимирівна, Обуховська Анастасія Василівна  (КУ ССШ №7);

Зінченко Ольга Олександрівна( КУ ССШ №9);

Білоус Інна Миколаївна, Крячок  Юлія Миколаївна  (КУ ЗОШ №12);

Шрамко Лариса Володимирівна, Бурієва Ганна Сергіївна (КУ ЗОШ №13);

Петрущенко Олена Іванівна (КУ ЗОШ №15);

Мазна Алла Олексіївна, Губарь Юлія Володимирівна, Папуша Олена Миколаївна (КУ ЗОШ №23);

Кухта Ірина Миколаївна (КУ НВК №4)1;

Школяренко Наталія Іванівна (Стецьківська ЗЗСО).

Це сучасні, творчі, креативні, відповідальні, натхненні вчителі, які люблять свою справу. Вони  реалізують нові методики навчання,  надихають учнів. Зусилля цих педагогів варті визнання. Найщиріші вітання, дорогі колеги. Ви – справжні майстри своєї справи! Нехай ваш професійний шлях буде осяяний успіхом.

На порозі – третій рік пілотного проєкту сертифікації педагогічних працівників. У ньому зможуть взяти участь 2 000 педагогів України. Зауважимо, що реєстрація триватиме до 31 січня 2021 року включно. Бажаємо рішучості та успіху кожному вчителю початкових класів на шляху до сертифікації-2021.

20.01.2021

Підготовка учні до ЗНО з історії України

на уроках мистецької галузі: виклики та перспективи

 15 січня 2021 року відбулося онлайн-засідання творчої групи вчителів історії та мистецької галузі «Міжпредметна інтеграція як запорука якісної підготовки до ЗНО».  До її складу ввійшли вчителі Новікова В., Лихацька М. (ССШ № 1), Теплишева А. (ССШ № 2), Закусило І. (ЗОШ № 5), Могільна Н., Саєнко І., Хвайра Н. (ССШ № 10), Євтифієва О. (ЗОШ № 12), Ільяшенко А., Тітова О. (ЗОШ № 15), Роденко С. (НВК № 16), Богуш В. (ЗЗСО №21), Фуртак А. (ЗОШ № 22), Фесько О. (ЗОШ № 24), Чала Л. (ЗЗСО № 26), Педань О. (ССШ № 29), Шеліхова В.,Москвітіна О. (класична гімназія).

Під час зустрічі були обговорені  проблемні питання, які виникають під час проходження  учнями ЗНО з історії  України. Одними із них, на думку школярів, є питання  історії культури. Саме тому перед творчою групою постало завдання - створити системний контент з підготовки до ЗНО з історії України на уроках образотворчого та музичного мистецтва. Свої напрацювання члени творчої групи презентуватимуть у березні 2021 року.

18.01.2021

На допомогу у викладанні інтегрованого курсу історії в 6 класі

Викликом сучасної освіти є створення нових освітніх ресурсів, які зможуть зацікавити учнів та допомогти вчителям. Звичайно, ця робота потребує творчої  інноваційної  педагогічної діяльності, наслідком якої стане виникнення якісно нового педагогічного продукту, розробленого з використанням інформаційних технологій.

Амбітну мету  - створити новий контент для викладання інтегрованого курсу історії в 6 класі - поставили перед собою члени творчої групи   вчителів громадянської та історичної освітньої галузі, яку очолюють консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради Ірина  Нікітіна  та в.о. завідувача кафедри Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук Світлана Драновська.

На онлайн-засіданні творчої групи, яке відбулося 14 січня 2021 року, був обговорений формат майбутнього освітнього продукту.

18.01.2021

Засідання професійної спільноти вчителів фізичної культури розпочалося з відеопривітання Баскетбольного клубу СумДУ, адже 15 січня вважається днем народження баскетболу. БК СумДУ привітали вчителів із новорічно-різдвяними святами, подякували за їх працю, адже саме на уроках фізичної культури закладаються основи здоров’я нації, запросили до співпраці. Та головним позитивним меседжем відеоролику стало побажання, щоб 2021 рік повернув дітей до спортивних залів!

Консультант Ірина Тиченко розповіла про основні вектори діяльності спільноти на 2021 рік, презентувала проєкти «Здоров’я – заради майбутнього», «Територія цифрової компетентності», та авторський навчальний ролик  «Робота в програмі «Camtasia Studia». Акцентувала увагу на всеукраїнському проєкті освітнього центру «JuniorZ» з підвищення кваліфікації вчителів «Фізична культура в умовах дистанційного навчання».

 Було опрацьовано Державний стандарт повної загальної середньої освіти, конкретні результати навчання, яких учні мають досягти на завершення 6-го та 9-го класів, Професійний стандарт учителя закладу загальної середньої освіти, Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

Учитель ЗОШ № 12 Чашко І.Є. поділилася власним практичним досвідом проведення дистанційних уроків на платформі Teams, Учитель ССШ № 17 Білодід Л.В. акцентувала увагу на деяких аспектах дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Тут ви знайдете покликання на презентацію.

Відеопривітання БК СумДУ.

Навчальний відеоролик з монтажу відеофільмів.

16.01.2021

      Якщо ви будете чекати, поки всі світлофори увімкнуть зелене світло, то ніколи не почнете свій шлях до вершини. Рух уперед – індикатор прогресу. Рухаючись уперед, учителі початкових класів 14 січня 2021 року долучилися до онлайн-стартапу педагогічного партнерства, узявши участь у засіданні професійної спільноти.

      Основні напрями діяльності Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради розкрила директор Вікторія Закорко.

      Лілія Самойленко, консультант Центру, ознайомила з векторами діяльності фахової спільноти вчителів початкових класів на 2021 рік, висвітлила основні положення Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», зупинилася на вимогах щодо організації освітнього простору, підбору меблів,  використання навчального обладнання та роботі з технічними засобами під час організації освітнього процесу. 

      Учитель ССШ №2 Людмила Забара поділилася досвідом проходження у 2020 році сертифікації вчителів початкових класів як складової формули НУШ.

Звернула увагу на етапи проходження сертифікації, терміни, розкрила формат підготовки. 

      Алла Баєва, учитель української мови та літератури, представила 5 фішок дистанційного навчання, а саме: планування діяльності, зручні інструменти, «смачний урок», зв’язок з учнями, самоосвіта. Розкрила практичні аспекти візуалізації матеріалу, особливості використання SCRUM дошки, алгоритм створення начальних  кейсів.

      Як легко налаштувати відеозустріч, поділитися покликанням на неї, провести онлайн-урок за допомогою додатку Google Meet? Про це розповіла   консультант Центру Наталія Рогова.  

      Учитель ЗОШ №6 Катерина Лопатка провела огляд основних змін у новій редакції Українського правопису, звернула увагу учителів на правила написання слів «по-новому», а також варіанти написання слів іншомовного походження, презентувала інтерактив на повторення й закріплення матеріалу.

      Враженнями про захід учителі початкових класів залишили на інфодошці Рadlet.

16.01.2021

15 січня 2021 року відбулось онлайн-засідання професійної спільноти вчителів предмета «Захист України» з теми «Формування ключових компетентностей школярів на уроках предмета «Захист України».

      Консультант Центру Наталія Кругляк ознайомила педагогів з метою діяльності та завданнями Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, накреслила основні вектори взаємодії консультанта та  професійної спільноти вчителів. Були опрацьовані наскрізні змістові лінії як засіб інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей,  нормативно-правові документи, що визначають діяльність учителя предмета «Захист України», обговорено Професійний стандарт учителя закладу загальної середньої освіти.

Консультант Центру Лілія Самойленко ознайомила присутніх із  Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.

      Досвідом роботи щодо формування ключових компетентностей школярів на уроках засобами інтерактивного навчання поділився Шоптенко Сергій Миколайович, учитель предмета «Захист України» Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10.  Учитель предмета «Захист України» Сумського навчально-виховного комплексу № 16 Шломенко Володимир Іванович висвітлив питання організації дистанційного навчання в закладі.

Своїми враженнями від зустрічі, сподіваннями та очікуваннями на майбутнє поділились учасники засідання на дошці Linoit, яку вони опановували під супроводом консультанта Центру Юлії Федоренко.

16.01.2021

Засідання професійної спільноти працівників психологічної служби

 

Новорічні свята надихають на активність та позитивно налаштовують на професійну діяльність.    14 січня 2021 року відбулося засідання професійної спільноти працівників психологічної  служби міста, до якого долучилися вісімдесят фахівців.

У контексті оновлення освіти психологічна служба закладу  як ніколи покликана сприяти покращенню умов для розвитку кожного суб’єкта освітнього процесу, здійснювати своєчасну психологічну підтримку. З цією метою основним питанням, яке розглядалося під час онлайн-зустрічі, було психологічний супровід упровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Тетяна Кравченко , практичний психолог класичної гімназії, актуалізувала увагу на основних компетентностях, якими мають оволодіти школярі 5-9 класів. У зазначеному контексті зупинилася конкретно на напрямах роботи  з учнями, педагогами, батьками, звернула увагу на важливість упровадження педагогіки партнерства.

З метою визначення  необхідних вимог до змісту, кваліфікації та компетентностей працівників психологічної служби, Віта Приходько, практичний психолог ЗДО № 30, розкрила суть прийнятого в листопаді 2020 року  Професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти».

Для налагодження ефективної співпраці між Центром професійного розвитку педагогічних працівників та працівниками психологічної служби Віта Сердюк, спеціаліст Центру, розкрила основні напрями діяльності новоствореної організації, презентувала проєкти, у яких можуть брати участь педагогічні працівники для підвищення свого професійного рівня.

15.01.2021

Після новорічних свят розпочалася плідна робота вчителів. Дистанційні уроки, активне спілкування з учнями та їх батьками в онлайн-режимі, опрацювання практично нових електронних засобів навчання – такі будні вчителів географії, біології, хімії та основ здоров’я, проте 14 січня 2021 року на засіданні професійної спільноти говорили про перспективи роботи, окреслені реформою Нової української школи. Учитель початкових класів ЗОШ № 27 Ірина Ягупа довела своїм виступом, що реформи – у дії, показала в яскравій, змістовній презентації, як можна реалізовувати інтеграцію предметів, здійснювати формувальне оцінювання та розгледіти індивідуальний поступ здобувача освіти, якому 6-9 років. Консультант Центру Наталя Голобородько звернула увагу на важливість активного впровадження компетентнісних підходів у роботі з учнями, вибудові індивідуальної освітньої траєкторії кожної дитини вже сьогодні. Актуальність озвученого питання зумовлена змістом нових нормативних документів, затверджених 2020 року: Державного стандарту базової середньої освіти та Професійного стандарту вчителя закладу загальної середньої освіти. Педагоги в процесі спільного опрацювання зазначених документів мали можливість поспілкуватися, висловити власні думки в дискусійному колі, шукали відповідь на запитання: Професійний стандарт – свобода чи обмеження?

Про те, що педагогу необхідно постійно підвищувати свій професійний рівень та самостійно обирати шлях самовдосконалення, було наголошено неодноразово. Одним із таких шляхів, на думку Віти Чмеленко, учителя географії ЗОШ № 5, та Ольги Ліходієвської, учителя біології ЗОШ № 4, є участь у природничих конкурсах «Геліантус-учитель» та «Колосок-учитель». Зазначені педагоги вже кілька років координують ці конкурси на міському рівні та вбачають перспективи для своїх колег у саморозвитку та поглибленні предметних компетентностей.

Сучасна школа – це безпечне освітнє середовище для всіх учасників освітнього процесу. Учителі, класні керівники та завідувачі кабінетами природничих дисциплін, повинні досконало знати вимоги нового Санітарного регламенту, який вступив у дію з 1 січня 2021 року. З основними акцентами цього документу ознайомила присутніх Юлія Дерев’янко, учитель біології ССШ № 7. Її виступ був не лише теоретичного, але й практичного змісту. Згідно з додатком до регламенту вчителі апробували на собі гімнастику для очей. Було цікаво й корисно!

Для координації роботи професійної спільноти вчителів природничих дисциплін щодо реалізації вимог нового Державного стандарту базової середньої освіти, Нової української школи Центр професійного розвитку педагогічних працівників спланував ряд змістовних, різнопланових заходів, які зможуть задовольнити запити вчителів природничих дисциплін. Консультант Наталя Голобородько ознайомила педагогів із проєктами, започаткованими Центром для вдосконалення фахових компетентностей, допомоги в розбудові індивідуальної траєкторії професійного зростання.

Засідання професійної спільноти вчителів природничих дисциплін було тривалим, але продуктивним, дієвим. У процесі плідної співпраці окреслилися перспективи розвитку освітньої галузі. Приємно, що вчителі виявили своє розуміння головних ідей, залишивши свої відгуки на інтерактивній дошці Padlet.

Новий 2021 рік розпочався продуктивно, тож нехай усі закладені сьогодні ідеї реалізуються!

15.01.2021

Педагоги дошкілля усвідомлюють, що шлях до професійного успіху лежить через розуміння мотивів діяльності. 14 січня 2021 року відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вихователів закладів дошкільної  освіти.

Консультант ЦПРПП Наталія Зайченко ознайомила з основними напрямами взаємодії Центру з педагогічними працівниками, акцентувала увагу на ключових аспектах Базового компоненту дошкільної освіти. Питання стандарту успішного вихователя висвітлено у форматі  методичного досьє.  Наталія Зайченко запропонувала моделі, які спонукають педагога до успіху, адже вихователь закладу дошкільної освіти наразі знаходиться на передовій освітнього процесу. Вихователі мали можливість долучитися до дискусійної каруселі «Сучасний вихователь ЗДО: який він?», ознайомилися з портретною рамкою педагога, зробили проєкцію на  власний прожектор успіху, розглянули Олімпійську формулу успіху.

Психолог Центру Віта Сердюк  розкрила стратегії надання психологічної підтримки педагогам закладів дошкільної освіти, презентувала проєкт  «Формування SOFT-SKILLS компетенцій», флештренінг «Сучасний педагог: імідж, комунікація, резілієнс».

Практичний аспект питання участі сім’ї  у розвитку дитини за умовами реалізації Стандарту дошкільної освіти висвітлила Наталія Внученко, вихователь Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 18 «Зірниця» Сумської міської ради. Наталія Борисівна представила відеоряд співпраці учасників освітнього процесу за результатами підсумкових днів у рамках впровадження програми «Впевнений старт».

Підсумком онлайн-засідання професійної спільноти вихователів ЗДО став лейтмотив «Потрібно багато вчитися, і навчатися варто не для когось, а для самого себе». 

Покликання на відгуки.

14.01.2021

13 січня 2021 року  відбулася зустріч фахової спільноти вчителів громадянської та  освітньої галузі. З моменту останньої зустрічі учителів  відбулись суттєві зміни чинного Представникам професійної спільноти було представлено Державний стандарт базової середньої освіти 5-9 класів та Професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».

Про формувальне оцінювання знань та умінь учнів розповіла Валентина Вольницька, учитель початкових класів ЗОШ № 23. Своїм досвідом формування ключових компетентностей на уроках історії поділилася учитель гімназії № 1 Ніна Пархоменко.

Про наскрізні лінії, як засіб інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів розповіла учитель суспільної галузі Тетяна Гудова (ССШ № 10).  

З основними положеннями Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти ознайомила вчителів консультант ЦПРПП Лілія Самойленко.

     Учителям було запропоновано стати учасниками одного із розроблених ЦПРПП проєктів: «Краєзнавчий путівник Сумщиною», «Територія цифрової компетентності», «Упровадження STEM-освіти: від теорії до практики», «Здоров’я – заради майбутнього, платформа SOFT SKILLS – компетенцій. Мотиваційний ролик проєкту  «Краєзнавчий путівник Сумщиною», створений увчителем ЗОШ № 6 Калашник Тетяною було розміщено у чаті конференції. Після перегляду промоційного ролику «Дистанційне навчання – на часі», консультант ЦПРПП Ірина Нікітіна запропонувала створити фокус-групу для створення контенту з історії, який можна використовувати під час карантинних обмежень.

      Учитель мистецької галузі Наталья Могильна (ССШ № 10) запросила вчителів громадянської та історичної галузі до співпраці у проєкті «Міжпредметна інтеграція як запорука якісної підготовки до ЗНО». Учитель трудового навчання та інформатики Дудка О.М. (ЗОШ № 4) ознайомив з принципами використання інтерактивної панелі.

14.01.2021

На засіданні професійної спільноти вчителів мистецької освітньої галузі консультант Ірина Тиченко розповіла про основні вектори діяльності спільноти на 2021 рік, презентувала проєкти «Кастинг Арт-технологій», «Територія цифрової компетентності», флеш-тренінг «Сучасний учитель: імідж, комунікація, резілієнс» та авторський навчальний ролик «Робота в програмі «Camtasia Studia». Було опрацьовано Державний стандарт повної загальної середньої освіти, конкретні результати навчання, яких учні мають досягти на завершення 6-го та 9-го класів, Професійний стандарт учителя закладу загальної середньої освіти, Санітарний регламент для закладу загальної середньої освіти.

Учитель ССШ № 10 Могильна Н.М. акцентувала увагу присутніх на формуванні ключових компетентностей учнів, необхідних для майбутнього успішного життя, реалізації наскрізних змістових ліній на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» а також презентувала наскрізний проєкт «Міжпредметна інтеграція як запорука якісної підготовки до ЗНО: мистецький аспект».

Учитель ЗОШ № 12 Євтифієва О.І. поділилася власним практичним досвідом проведення дистанційних уроків на платформі Teams.

Покликання на презентацію.

Покликання на навчальний відеоролик з монтажу відеофільмів.

14.01.2021

        «Щоб отримати від життя те, чого хочеш, необхідно, у першу чергу, визначити, чого ти хочеш». Саме такий вислів американського письменника та актора Бена Стайна став девізом засідання професійної спільноти вчителів математики, проведеного 13 січня 2021 р. у рамках онлайн-стартапу професійного партнерства. Сучасне суспільство живе в епоху реформ та змін, тому й освіта потребує нових підходів до педагогічної діяльності та визначення формули успіху в професійному розвитку інноваційного та творчого вчителя.

      Засідання розпочалося проведенням інтерактивного заповнення скриньки побажань рік, створеної за допомогою програми Wordwall.

    З основними векторами співпраці педагогів та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у 2021 році ознайомила педагогів консультант Ганна Гончар, зробивши акценти на  впровадженні проєктів з актуальних тем. Було презентовано сайт Центру та сторінку у Фейсбуці, що допоможе налагодити активну взаємодію з педагогічними працівниками.

    На ключових компонентах психологічної компетентності як основи професійного становлення педагога сфокусувала увагу психолог ЦПРПП Віта Сердюк. Учителі дізналися про можливість проведення діагностики, отримання консультативної допомоги, функціонування Телефону довіри, а також ознайомилися з програмою серії тренінгів щодо формування Soft skills-компетенцій.

      Цікаво та емоційно пройшов виступ учителя початкових класів ЗОШ №23 Валентини Волницької, яка поділилася практичним досвідом застосування формувального оцінювання в Новій українській школі.

     Разом з педагогами консультант ЦПРПП Ганна Гончар опрацювала Державний стандарт базової середньої освіти, детально зупинившись на ключових компетенціях, наскрізних уміннях, ціннісних орієнтирах та вимогах до обов’язкових результатів навчання в математичній освітній галузі.

   З особливостями організації освітнього процесу, роботою з технічними засобами навчання, обладнанням шкільних кабінетів ознайомила консультант ЦПРПП Лілія Самойленко.

     Захопив усіх виступ учителя ССШ №10 Альони Азаренкової, яка висвітлила питання реалізації наскрізних змістових ліній  на уроках математики. Альона Іванівна поділилася досвідом упровадження проєктної діяльності, проведення інтегрованих уроків, застосування прикладних задач і створення нових, використання практичних та лабораторних робіт під час вивчення окремих тем.

      Наприкінці зустрічі педагоги записали свої враження від заходу на онлайн-дошці Linoit .

      Педагоги отримали корисну інформацію, практичні рекомендації, що дадуть поштовх до успішного професійного розвитку в майбутньому!

14.01.2021

Дорога підкоряється тому, хто йде вперед

Дорога… Які  асоціації виникають? Звісно ж, різноманітні, але найголовніше – це рух вперед. Рухаючись до вершини професійного зростання, учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури 12 січня 2021 року долучилися до онлайн-стартапу педагогічного партнерства, узявши участь у засідання професійної спільноти. Відомий американський письменник та мотиваційний оратор Зиг Зиглар сказав: «Якщо ви будете чекати, поки всі світлофори увімкнуть зелене світло, то ніколи не почнете свій шлях до вершини». Ці слова спонукають не зупинятися на місці, а постійно рухатися вперед, самим запалювати зелене світло задля досягнення вершини професійної майстерності, для формування та вдосконалення навичок, необхідних для ефективного здійснення освітнього процесу та забезпечення якості освіти.

Засідання професійної спільноти почалося з невеликих інтерактивів, які провела консультант ЦПРПП Наталія Рогова, за допомогою загадкової торбинки, створеної в програмі Wordwall, кожен охочий  зміг відкрити віконце з побажаннями. На онлайн-ресурсі Mentimeter учителі створили хмаринку асоціацій, а на онлайн-дошці Linoit записали свої очікування.

Директор ЦПРПП Вікторія Закорко  розповіла вчителям про основні напрями  діяльності Центру й функції консультанта, зауважила, що основними завданнями є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, забезпечення їхньої психологічної підтримки, інформування  та консультування із широкого кола питань, пов’язаних з освітнім процесом. Наталія Рогова  зазначила, що  метою  діяльності є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, розбудові професійного педагогічного середовища як синергетичної взаємодії зацікавлених сторін на основі ціннісних засад та сталого партнерства, надання всім охочим можливості отримати чи покращити знання, уміння, навички професійної діяльності.  Консультанти покликані співпрацювати з педагогами, допомагати, а не контролювати, обмінюватися ідеями, думками, працювати на запити вчителів, навчатися одне в одного.

Психолог ЦПРПП Віта Сердюк  наголосила, що готова  надавати психологічну підтримку вчителям, допомагати у вирішенні конфліктних ситуацій, налагодженні стосунків з усіма учасниками освітнього процесу, визначенні життєвих пріоритетів та здійснюватиме профілактику професійного вигорання.

Наталія Рогова  ознайомила вчителів з Професійним стандартом учителя закладу загальної середньої освіти та   Державним стандартом повної загальної середньої освіти. Лілія Самойленко, консультант Центру, висвітила питання впровадження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Зупинилася на вимогах щодо організації освітнього простору, використання навчального обладнання, роботі з технічними засобами.

Цікавим і змістовним був виступ Лариси Шрамко, заступника директора з НВР, учителя початкових класів ЗОШ №13, з теми «Формувальне оцінювання як складова зміни змісту освіти». Лариса Володимирівна ознайомила присутніх із теоретичними та практичними аспектами формувального оцінювання, зазначила його мету, основні складові, а також розповіла про значні переваги та деякі недоліки такого виду роботи. Учитель-практик продемонструвала присутнім різновиди карток самооцінювання, на конкретних прикладах показала, як діти вчаться критично оцінювати свою роботу на уроці, як педагог формує учнівське портфоліо, як оцінює учня в порівнянні з його поступом росту.

Уроки словесності мають великий потенціал для розвитку ключових компетентностей учнів, потрібно лише змістити акцент у навчання з «того, що знає, хоче і може педагог, на те, що потрібно тому, хто навчається». Саме на цьому наголосила Наталія Цапенко, учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 22, яка висвітила питання реалізації компетентнісного підходу на уроках словесності. Під час виступу вчитель продемонструвала прийоми, методи, які спрямовані на формування ключових компетентностей.

Учитель української мови та зарубіжної літератури ЗОШ № 20 Світлана Тімченко висвітила питання реалізації наскрізних змістових ліній на уроках словесності. Світлана Олександрівна нагадала, у чому полягає суть поняття «наскрізна змістова лінія», порівняла способи деталізації мети та особливостей наскрізних ліній у програмах із різних філологічних дисциплін. На прикладах конкретних тем з української мови, української та зарубіжної літератур педагог продемонструвала такі прийоми,  як «Кришталева куля», «Естетична рефлексія», «Я-речення», «стратегія «Переміг-переміг», а також ознайомила з роботою на онлайн-платформах для створення пазлів та квестів.

Отже, старт діяльності професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури дано. Сподіваємося, що педагоги постійно будуть рухатися вперед, долаючи будь-які перешкоди на своїй професійній дорозі задля досягнення вершин майстерності.

13.01.2021

Уперше у 2021 році зібралась професійна  спільнота вчителів технологічної галузі

 

12 січня 2021 року  відбулася онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів технологічної освітньої галузі. З моменту останньої зустрічі педагогів відбулися суттєві зміни чинного освітнього законодавства, з якими ознайомила консультант ЦПРПП Ірина Нікітіна. Учителям важко швидко орієнтуватися в змінах. Представникам професійної спільноти було представлено Державний стандарт базової середньої освіти та Професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».

Формувальне оцінювання з прийняттям Державного стандарту прийде в 5-9 класи. На прикладі НУШ з формувальним оцінюванням знань та умінь учнів ознайомила Валентина Вольницька, учитель початкових класів ЗОШ № 23.

З основними положеннями Санітарного регламенту ознайомила вчителів консультант ЦПРПП Лілія Самойленко. На  деталях, які стосуються вчителів освітньої технологічної галузі, зупинила свою увагу вчитель трудового навчання ЗОШ№ 12 Валентина Лях. 

      Педагогам запропонували стати учасниками одного з проєктів ЦПРПП: «Краєзнавчий путівник Сумщиною», «Територія цифрової компетентності», «Упровадження STEM-освіти: від теорії до практики», «Здоров’я заради майбутнього, «Платформа SOFT SKILLS – компетенцій».

      Учитель трудового навчання та інформатики Олександр Дудка (ЗОШ № 4) ознайомив з принципами використання інтерактивної панелі Padlet.

      Після закінчення заходу вчителі залишили свої враження та побажання щодо подальшої співпраці на дошці Padlet. Дошка стала своєрідною рефлексією вчителів.

Знання, отримані під час заходу, учителі використають у своїй подальшій роботі.

13.01.2021

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Читати далі...


Ми живемо в епоху трансформації освіти, тому педагоги повинні опанувати нові форми професійної діяльності, бути компетентними в різних питаннях. Час вимагає, щоб учитель був інноватором, умотивованим, творчим й таким, що розвивається. Щоб допомогти педагогічним працівникам адаптуватися до нових умов діяльності, 11 січня 2021 р. було проведено засідання професійної спільноти вчителів фізики та астрономії в рамках онлайн-стартапу професійного партнерства.

Консультант ЦПРПП Ганна Гончар ознайомила з основними напрямами роботи Центру у 2021 році, акцентувала увагу на впровадженні проєктів з актуальних тем, формуванні індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів, презентувала сайт Центру та можливості  психологічної підтримки вчителів, представила напрями діяльності професійної спільноти.

Консультант ЦПРПП Лілія Самойленко висвітлила питання щодо впровадження Санітарного регламенту для закладів повної загальної середньої освіти, зупинилася на вимогах до шкільних приміщень, меблів, навчального обладнання, використання ІКТ.

Разом з педагогами консультант ЦПРПП Ганна Гончар опрацювала Державний стандарт базової середньої освіти, розглянула ключові компетентності, наскрізні вміння, вимоги до обов’язкових результатів навчання в  математичній освітній галузі.  

Учитель ССШ №10 Майя Д’яченко поділилася досвідом реалізації наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність» на уроках фізики, а також представила застосування проєктного методу під час викладання предмета.

Валентина Волницька, учитель початкових класів ЗОШ №23, ознайомила з теоретичними та практичними аспектами застосування формувального оцінювання в Новій українській школі, звернула  увагу на вимоги Державного стандарту щодо результатів оцінювання учнів НУШ.

Наприкінці заходу педагоги обмінялися враженнями за допомогою онлайн-дошки Linoit. У подальшому вчителі фізики та астрономії зможуть ефективно використати матеріали в професійній діяльності.

 Покликання на дошку Linoit

 http://linoit.com/users/goncharanna79/canvases/%D0%A4%D1%96%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%8F 

11.01.2021

Учителю важко зорієнтуватися в різноманітних змінах, які сьогодні відбуваються в освіті, тому Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 11 січня 2021 розпочав  онлайн-стартап професійного партнерства, на якому педагогічні працівники зможуть ознайомитися з нововведеннями, актуальними питаннями викладання предметів, отримають цікаві ідеї та натхнення.

Серед перших були вчителі іноземних мов. Консультант Юлія Федоренко розповіла про основні напрями роботи ЦПРПП, представила спільні  проєкти на майбутнє. Було опрацьовано Державний стандарт повної загальної середньої освіти, конкретні результати навчання, яких учні мають досягти на завершення 6-го та 9-го класів. Увагу слухачів було акцентовано на формуванні ключових компетентностей учнів, необхідних для майбутнього успішного життя, реалізації наскрізних змістових ліній на уроках іноземної мови.

Оксана Воліна, учитель англійської  ЗОШ №27, ознайомила педагогів з власними розробками уроків щодо реалізації наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток». Продемонструвала впровадження наскрізної лінії  «Здоров’я  і безпека» на уроках англійської мови в середній школі Любов Савченко, учитель ССШ №1. Алла Кінчик із  ССШ №7 ознайомила присутніх зі створення інтерактивних завдань з елементами гри за допомогою програмного забезпечення  Smart Learning Suite, організувала роботу в групах за допомогою застосунку hellosmart.  

Разом з консультантом ЦПРПП Лілією Самойленко опрацювали  новий Санітарний регламент, що допоможе створити безпечні умови для організації освітнього процесу.

Наприкінці зустрічі вчителі написали свої враження про захід на інфодошці, створеній за допомогою сервісу lino it. Педагоги отримали корисну інформацію, практичний досвід, який зможуть використовувати в педагогічній діяльності, приємні емоції.

Покликання на відгуки педагогів Фахова спільнота - lino (linoit.com).

11.01.2021

4-5 січня 2021 року на базі ЦПРПП відбулося засідання Школи педагогічної майстерності, у якому взяли участь учасниця ІІ (регіонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Олена Звягольска та вчителі трудового навчання Рудень І.І. (ЗОШ № 6), Бардакова І.В. (ССШ № 7), Астапова Н.В. (НВК № 16), Лаврик Н.Є. (ЗОШ № 16). Педагоги поділилися власним досвідом впровадження сучасних технологій. Оскільки конкурс буде проведено в дистанційному форматі, основна увага була звернена на відпрацювання навичок працювати онлайн.

05.01.2021

Центр професійного розвитку педагогічних  працівників Сумської міської ради запрошує взяти участь  в онлайн-стартапі професійного партнерства, який буде проводитися з 11.01.2021 року по 15.01.2021 року. Протягом тижня педагогічні працівники зможуть ознайомитися з нововведеннями, актуальними питаннями викладання предметів, спільними проєктами на майбутнє, отримають цікаві ідеї та натхнення.

Багато чого можна навчитися у своїх наставників, ще більше у товаришів. Під таким гаслом пройшло засідання Школи педагогічної майстерності, на якому Ольга Бескорса (ЗОШ № 12), Наталія Цапенко (ЗОШ № 22), Тетяна Панченко (ЗОШ № 26) поділилися своїми ідеями, думками, напрацюваннями щодо аналізу поетичного твору з переможницею першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» Юлією Плужник (ССШ № 1)  у рамках підготовки до другого (регіонального) туру конкурсу. Засідання Школи педагогічної майстерності пройшло в дружній та творчій атмосфері. Цікаво, креативно, якісно, інноваційно інтерпретовані прийоми аналізу сучасного поетичного твору.

Дякуємо колегам за професіоналізм та майстерність.

06.01.2021

«Навчатися – значить учитися вдвічі більше», - писав Жозеф Жубер. Консультант Центру Наталія Рогова провела майстер-клас, на якому навчала створювати віртуальні інтерактивні дошки Рadlet, Lino it, ознайомила з особливостями використання в освітньому процесі для проєктної роботи, спільної взаємодії, виконання індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці. Працівники Центру переконалися, що такі онлайн-інструменти допомагають зацікавити учнів та організувати спільну діяльність, поліпшують ефективність роботи на уроках.

Пропонуємо переглянути зразок інфодощки «ЗНО з української мови та літератури: орієнтири на 2021 рік».

http://linoit.com/users/nataliiarohova/canvases/%D0%97%D0%9D%D0%9E%20%D0%BD%D0%B0%20%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%96

06.01.2021

Багато чого можна зробити, коли є команда однодумців. Сьогодні консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради опрацьовували важливий документ – професійний стандарт учителя початкових класів закладу загальної середньої освіти, учителя закладу загальної середньої освіти, учителя з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста), визначалися з позицією: професійний стандарт – це свобода VS обмеження?

У документі описано, які 5 загальних компетентностей мають бути сформовані в учителя (громадянська, соціальна, культурна, лідерська, підприємницька) та 15 професійних (мовно-комунікативна, предметно-методична, інформаційно-цифрова, психологічна, емоційно-етична, педагогічне партнерство, інклюзивна, здоров’язбережувальна, проєктувальна, прогностична, організаційна, оцінювально-аналітична, інноваційна, рефлексивна, здатність до навчання впродовж життя).

Консультанти переконані, що стандарт можна розглядати як мірило, оскільки він містить опис професійних компетентностей учителя за кваліфікаційними категоріями: спеціаліст, спеціаліст ІІ категорії, спеціаліст І категорії, спеціаліст вищої категорії – та дає  можливість об’єктивно оцінити професійні компетентності під час атестації та сертифікації.

Також стандарт можна вважати  дороговказом, оскільки він допомагає вчителям визначати чіткі орієнтири професійного розвитку. Зважаючи на детальний опис трудових функцій та компетентностей, кожен педагог сам зможе вирішити, які напрями та форми розвитку обрати, сформувати траєкторію власного професійного розвитку.

У Австралійському професійному стандарті вчителя зазначено, що педагоги повинні мати чітке розуміння власних сильних сторін та сфер професійної діяльності, що потребують покращення, мають моделювати інвестування свого розвитку в професійну діяльність. Саме на це і спрямований український стандарт.

Ми переконані, що професійний стандарт – це свобода, та готові підтримати педагогів Сумської міської територіальної громади на шляху професійного розвитку.

05.01.2021

Шановні освітяни!

Центр  професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вітає Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Хай світлі новорічні свята увійдуть у Ваше життя й принесуть із собою здоров’я, достаток, приємні враження й радісні події.

Щиро бажаємо, щоб 2021 рік додав життєвої наснаги, духовного оновлення, мудрості, обдарував витримкою та оптимізмом, виконав усі добрі бажання й приніс гармонію й мир у дім. Нехай любов і благополуччя будуть вірними супутниками, поруч крокує удача. Будьте впевнені у власних силах, досягайте нових вершин, утілюйте цікаві проєкти та здійснюйте свої мрії. Надовго збережіть у душі віру в диво, відчуття чарівності миті, дитячу безпосередність.

Тепла й світла, посмішок і гарного настрою в прийдешньому році! 

За умов переходу на формат онлайн-взаємодії з педагогічними працівниками  виникла потреба використання засобів з функціями залучення до групових чатів та конференцій більшої кількості учасників та безперервної роботи. Сьогодні консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради ознайомилися з особливостями використання додатку Google Meet, який є одним з найбільш пристосованих для навчання та зручних у використанні інструментів. Вразили переваги: заняття може тривати безперервно до 300 годин, одночасно можуть брати участь до 250 користувачів.

Кожен педагогічний працівник ЦПРПП навчився планувати конференцію,  демонструвати робочі матеріали, працювати з онлайн-дошкою jamboard, яку максимально зручно використовувати в роботи. Дошка Google Jamboard не має обмежень за розміром вільного місця й кількістю учасників, які можуть на ній працювати одночасно. Усе, що створено на онлайн-дошці, можна зберегти на Google Drive й надалі використовувати. Інтерфейс розроблено таким чином, що ним легко та зручно користуватися: “крейда” та “губка”, віртуальна лазерна указка, функції малювання, розпізнавання рукописного тексту, завантаження файлів з комп’ютера, Інтернету або Google Диска, вирівнювання намальованих ліній. Усе це надає безмежні можливості при організації дистанційного навчання учнів.

Зміни починаються з кожного з нас! Навчаємося самі, щоб передати досвід кожному. Приєднуйтеся, ставайте сучасними інноваційними вчителями.

29.12.2020

Вітаємо Сумську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №12 ім. Б.Берестовського  з перемогою в обласному конкурсі «Найкращий кабінет початкових класів». Дизайн кабінету, матеріально-технічне забезпечення допомагає здійснювати діяльнісний та інтегрований підхід до навчання.  

      Сучасний освітній простір дає можливість дітям отримувати нові знання,  розвивати практичні навички,  сприяє всебічному розвитку учнів відповідно до вимог Нової української школи.

      Бажаємо, щоб у стінах вашого сучасного закладу кожен учень розкрив свій талант та здібності.

29.12.2020

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради не припиняють навчатися. А ви знаєте, що таке гайд, які правила його створення? Ми не тільки отримали відповіді на ці запитання, а й попрацювали в групах, створюючи власні гайди. Крім того, визначили цінності й орієнтири діяльності Центру, аргументуючи кожну позицію, навчаючись чути інших та  відстоювати власну позицію. Зрозуміли, що розвиток кожного в команді позитивно впливає на якість та результативність діяльності Центру.

Також обговорили Державний стандарт базової середньої освіти, за яким з 2022 року навчатимуться учнів 5-х класів. Вікторія Закорко, директор Центру, акцентувала увагу на наскрізному формуванні ключових компетентностей у здобувачів освіти від дошкілля та початкової освіти до базової середньої та профільної освіти. Консультанти ознайомилися з компетентнісним потенціалом кожної з 9 освітніх галузей, опрацювали вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів 5-6 класів (адаптаційний цикл навчання), 7-9 класів (базове предметне навчання) та орієнтири для оцінювання. Документ визначає зміни в змісті базової середньої освіти й передбачає запровадження інноваційних підходів, зокрема й під час оцінювання результатів навчальних досягнень учнів та організації освітнього процесу. Саме на ці аспекти звернуть увагу консультанти, організовуючи роботу з учителями у 2021 році.

Крім того, було опрацьовано Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, розроблений Міністерством охорони здоров’я України, у якому містяться санітарно-гігієнічні норми не тільки облаштування території школи, її будівлі та навчальних приміщень. Самойленко Лілія, консультант Центру, зазначила, що новий документ враховує розвиток сучасних технологій і їхнє використання під час освітнього процесу, докладно описує, скільки часу діти різного віку можуть безперервно працювати з технічними засобами під час уроку.

Пріоритети розставлено, подальші кроки намічено… Готуємо нові матеріали для педагогів. 

22.12.2020

   Працівники Центру  професійного розвитку педагогічних працівників вітають освітян міста з довгоочікуваним Днем Святого Миколая.

 Шановні колеги! Бажаємо Вам, щоб віра в чудо допомагала  долати будь-які перешкоди, дарувала  надію, вселяла впевненість в успішний результат  Ваших  добрих  починань. Добра вам, любові, здійснення    сподівань, теплих сімейних зустрічей, затишної атмосфери, радості, душевного тепла й щирості!  Бажаємо наповнити свій будинок святковим затишком і променистим щастям, а дива нехай чекають на Вас у найнесподіваніших місцях!                                            

Проведено конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників  

Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради

 

На виконання рішення Сумської міської ради від 23.09.2020 року № 7369-МР «Про затвердження порядку та умов проведення конкурсних відборів на заміщення вакантних посад директора та педагогічних працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради», наказу управління освіти і науки Сумської міської ради   від 28.09.2020 № 419 «Про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад педагогічних працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради» 15.12.2020 року відбулося засідання  конкурсної комісії  на заміщення вакантних посад педагогічних працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Подали  заяви на  участь у конкурсі 10 претендентів.

За результатами конкурсного відбору переможцями визнано Кругляк Н.І., Тиченко І.В.,  Голобородько Н.В., Федоренко Ю.О.,  Нікітіну І.П., Сердюк В.М.,  Гончар Г.М., Рогову Н.В., Зайченко Н.І., Самойленко Л.В. 

На сьогодні новопризначені педагогічні працівники Центру готові виконувати покладені на них функції.

Електронна таблиця без назви

Реальність і масштабність насильства над дітьми

Сьогодення перед суспільством поставило безліч проблем, які викликають неабиякий ажіотаж та потребують негайного вирішення. Проте маємо парадокс: деякі не менш болючі питання залишаються «в тіні», бо люди, яких вони безпосередньо торкаються, вважають їх своїм болем і намагаються вирішити самостійно або ж просто змиритися з наявною ситуацією. Це стосується насамперед насильства в сім'ї, бо переважно його жертви намагаються мовчати. Ймовірно це можна пояснити страхом, що не повірять чи звинуватять, можливо, боязню ганьби для сім’ї або небажанням переживати жах та приниження знову і знову, тобто кожного разу, коли доведеться комусь про це розказувати. Але ж від замовчування кількість жертв домашнього насильства аж ніяк не зменшиться.

Символічно 25.11.2020 року у перший день Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» тридцять сім  практичних психологів міста стали учасниками Форуму «Реальність і масштабність насильства над дітьми: чому суспільство толерує проблему»  у рамках проєкту «Насильство – не норма: як вибудувати простір з безпечними кордонами для батьків та дітей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Учасниками Форуму були представники Служби у справах  дітей, Центру соціальних служб, патрульної поліції, освітньої та медичної галузі.  Отримали інформацію про основні види домашнього насильства, ознаки його розпізнання, оговорили причини виникнення конфліктних ситуацій в сім’ї, зупинилися на міждисциплінарному підході вирішення конкретних ситуацій насильства в родині.

Присутні зробили висновок, що робота на макрорівні повинна відбуватись у формі ротації відповідної соціальної реклами, що пропагує цінності сім'ї й шлюбу, неприпустимості  насильства, а також надавала б інформацію, куди можна звернутись по допомогу  у випадку домашнього чи будь-якого іншого кривдження.

26.11.2020

Планування — запорука ефективності

Плани – ніщо, планування – все. Ці слова сказав Дуайт Ейзенхауер, американський військовий і державний діяч, автор відомої матриці Ейзенхауера. Безперечно, планування – це відповідальний і складний процес, від якого залежить шлях до майбутнього результату. 24 листопада 2020 року у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради розпочато роботу над розробкою плану на 2021 рік.

У компонентній формулі Нової української школи провідне місце відводиться педагогу нової формації, що перебуває в авангарді суспільних перетворень: умотивованому, компетентному, кваліфікованому, який має академічну свободу й розвивається професійно впродовж життя. Як цього досягти? Як організувати взаємодію з педагогами? Які форми роботи найкраще сприяють підвищенню професійного рівня? Як реалізувати основну мету діяльності Центру? Які напрями  визначити  пріоритетними? На ці питання намагалися дати відповіді консультанти.

До роботи долучився весь колектив, кожна з динамічних груп презентувала власне бачення організації діяльності професійних спільнот, розробки траєкторії професійного розвитку педагогів, створення інформаційного поля, психологічної підтримки педагогів. Обирали ефективні форми діяльності, визначали пріоритетні напрями, обговорювали перелік дій, визначали ресурси й порядок їх використання для досягнення мети.  Консультанти усвідомили, що, працюючи з педагогами, вони виступатимуть і фасилітаторами, і менеджерами, тьюторами, експертами, супервізорами, модераторами в одній особі. Така спільна діяльність має потрійний результат: дієвий план роботи, залученння до справи й мотивування консультантів і згуртований колектив Центру.

Сподіваємося, що сучасні та активні форми роботи з педагогами забезпечать задоволення  професійних потреб освітян міста, принесуть радість від професійного розвитку та успіх.

24.11.2020

Лялька, що принесла перемогу

     У жовтні 2020 року у місті Луцьк під патронатом Міжнародного проєкту «Галерея ідей» відбувся фінал Всеукраїського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Я і мистецтво». Участь у конкурсі взяла вчитель трудового навчання Сумської гімназії № 1 Катерина Павлівна Кисла. Її робота «Бабуся Ягуся» у номінації «Ляльки із капрону» принесла перемогу, отримавши Гран-прі.

Щиро вітаємо Катерину Павлівну з перемогою і бажаємо подальших успіхів, нових творчих злетів, неповторних колоритних робіт та здійснення мрій! Віримо, що плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними, як і перемога у конкурсі митців!

23.11.2020


Переможців конкурсу визначено

І (міський) етап V Міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт ім. Володимира Маняка та Лідії Коваленко проведено  на 14.11.2020 року базі ССШ № 29. У фокусі цьогорічного V Міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт ім. Володимира Маняка та Лідії Коваленко – індивідуальні та родинні історії часів Голодомору.

Учасниками конкурсу стали 34 учителя із 19 закладів загальної середньої освіти (ССШ №№ 7, 9, 10, 25, 29 ЗОШ №№  5, 6, 8, 12, 12, 13, 15, 18, 22, 23, 27; НВК № 16, ЗЗСО № 19, гімназії № 1, класичної гімназії). Організатори конкурсу від учасників очікували неформального підходу до пошуку відповідей на ключове питання: як наші знання про Голодомор можуть допомогти краще зрозуміти сьогодення й стати сильнішими в особистій реалізації, обстоюванні принципів демократії та прав людини.  Майже всі учасники конкурсу творчо підійшли до вирішення цієї проблеми. За результатами перевірки журі визначило 13 переможців із 11 закладів освіти (ССШ №№ 7, 9, 10,  29; ЗОШ №№  5, 6, 8, 12, 15, 18; НВК № 16).

І місце посів Фонталін С.А. (ССШ № 29); ІІ місце – Приходько О.М. та Щербань Л.Г. (ССШ № 9), Бардакова І.В. (ССШ № 7), Хвайра Н.В та Білан К.В. (ССШ № 10), Калашник Т.О. (ЗОШ № 6) та Роденко С.В. (НВК № 16), ІІІ місце – Василишина Г. В. (ЗОШ № 18), Закусило І.М. (ЗОШ № 5), Іл’яшенко А. М. (ЗОШ № 15), Приходько Н.Г. (ЗОШ № 12). Роботи переможців направлено на конкурсний відбір в м.Київ. Бажаємо успіхів і перемог!

16.11.2020

12 листопада 2020 року педагогічні працівники ЦПРПП СМР взяли участь у онлайн-нараді керівників закладів дошкільної освіти.  Директор Центру Вікторія Закорко ознайомила присутніх зі стратегією розвитку ЦПРПП СМР, розкрила мету діяльності,  місію та основні напрями роботи, назвала  цінності, на яких базуватиметься діяльність консультантів.  

Стратегії надання психологічної підтримки педагогічним працівникам висвітлила  Віта Сердюк, консультант ЦПРПП СМР.    Віта Миколаївна презентувала вебпроєкт  «Крок до себе: формуємо психічне здоров’я  як основу для якісного освітнього середовища», зосередила увагу на основних завданнях та видах діяльності психолога Центру.

Про ключові орієнтири підвищення кваліфікації педагогічних працівників  розповіла Наталія Зайченко,  консультант ЦРППП СМР. Наталія Іванівна ознайомила з нормативно-правовою базою з питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, наголосила на обов’язковості проходження курсів, постійному професійному розвитку.

13.11.2020

      10.11.2020 року на нараді при директорові обговорювали актуальні питання організації діяльності Центру професійного розвитку педагогічних працівників. З упровадженням  інноваційних форм методичної роботи з педагогічними кадрами «Від теоретичних знань до практичних утілень» ознайомила присутніх  консультант Наталія Зайченко. Було акцентовано увагу на основних орієнтирах щодо змісту методичних прийомів, презентаційних та аналітичних інноваційних  форм методичної роботи з педагогічними працівниками, обговорено фактори-стимули та фактори-перешкоди, створено «ситуацію успіху» для подальших дій.

У Центрі розпочата робота з метою згуртування новоствореного колективу. Пройшов перший етап, який полягав у самопрезентації працівників, що сприяло підвищенню зацікавленості одне одним, зрозумінню унікальності кожного. Консультанти оголосили своє професійне кредо, що дає можливість побачити траєкторію руху та певні пріоритети в житті, зупинилися на основних власних ресурсах, що є основою для комфортної реалізації себе в професії.

Тільки в колективі, у якому створені доброзичливі й відкриті стосунки, атмосфера взаємодопомоги й взаємовиручки, працівники  можуть реалізувати свій творчий потенціал і постійно прагнути до професійного самовдосконалення.

10.11.2020

Працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради написали диктант національної єдності

 Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. По праву це свято можна вважати святом піднесення державної мови, виявленням  шани та поваги до неї.                                   Традиційним стало саме в цей день проведення  радіодиктанту національної єдності.                               Працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради також долучилися до цього заходу. Переконані,  що всі написані диктанти будуть оцінені тільки найвищим балом.

09.11.2020

Хочете бути успішними – вчіться!

Сьогодні, 3 листопада 2020 року,  завдяки Рябусі Аллі Петрівні, начальнику управління  Державної служби якості освіти у Сумській області, працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  мали можливість взяти участь у Міжнародному онлайн-вебінарі «Оцінювання діяльності шкіл як засіб підвищення якості освіти», проведеному  для освітян Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Сумської, Херсонської областей представниками Чеської шкільної інспекції.

Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської шкільної  інспекції, ознайомив учасників вебінару із системою оцінювання та контролю за якістю та ефективністю освіти в Чеській Республіці, представив процедури та інструменти оцінювання якості навчання на рівні школи.

Отримана інформація сприяє професійному розвитку та самовдосконаленню. Дякуємо Аллі Петрівні за можливість отримати практичний досвід.

03.11.2020

Підвищення професійної компетентності педагога є запорукою  якості освіти. Директор Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Світлана Мурашкіна, розуміючи важливість цього питання, мотивує вчителів до творчої діяльності, зростання рівня фахової майстерності. На онлайн-зустрічі з педагогами школи Вікторія Закорко, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників,  ознайомила присутніх з метою та основними завдання, принципами та напрямами  діяльності новоствореної комунальної установи.

Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає». Допомогти вчителю на шляху розвитку й покликані консультанти Центру, які готові співпрацювати з педагогами,  надавати професійні поради з актуальних питань, стимулювати до творчого зростання й вдосконалення фахової майстерно.

30.10.2020

Результати конкурсу на заміщення вакантної посади

   На виконання рішення Сумської міської ради від 23.09.2020 року  № 7369-МР «Про затвердження порядку та умов проведення конкурсних відборів на заміщення вакантних посад директора на педагогічних працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради», наказів управління освіти і науки Сумської міської ради  від 28.09.2020 року  №417 «Про створення конкурсної комісії управління освіти і науки Сумської міської ради на заміщення вакантної посади директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради» та від 28.09.2020 року №418 «Про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради» (зі змінами) 28 жовтня 2020 року відбулось засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади директора Центру професійного розвитку педагогічних працівник Сумської міської ради.

      За результатами конкурсного відбору переможцем визначено  ЗАКОРКО Вікторію Вікторівну.



Освітнє середовище як «третій учитель»

У світі ще не вигадали універсальної формули, яка гарантувала б успіх освітньої роботи, але… Правильно організоване освітнє середовище – це не просто спосіб оптимізувати розвивальний та виховний вплив, а й важливе послання дитині: я тебе бачу, ти маєш значення.

9 грудня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний форум для вихователів «Освітнє середовище – значимий чинник модернізації освітнього процесу закладу дошкільної освіти». Участь узяли  114 педагогів закладів дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади.   Читати далі...

10.12.2021