Про інструктивно-методичну нараду для вчителів хімії 

В Україні завершився період подання документів для участі в ЗНО-2021. У Міністерстві освіти та науки України оприлюднили кількість зареєстрованих на основну сесію тестування з різних предметів. Це своєрідний рейтинг популярності навчальних дисциплін, серед яких хімія посіла 8 місце, знаходячись між фізикою та німецькою мовою.

Чому ж цей предмет не користується попитом серед потенційних абітурієнтів? Чому, незважаючи на поріг «склав/не склав» у 13 балів, його не подолали 10,15% учасників тестування? На ці та інші запитання спробували знайти відповіді вчителі хімії, які зібралися 11 березня 2021 року на інструктивно-методичній нараді, проведеній Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Серед тридцяти учасників заходу були авторитетні педагоги - автори підручників та посібників з хімії – Вікторія Депутат та Галина Сударєва, які є інтелектуальними натхненницями діяльності професійної спільноти. Приємно, що з аналізом результатів пробного ЗНО, проведеного 20 лютого 2021 року на базі СумДПУ ім. А.С. Макаренка, долучився Анатолій Скляр, к.х.н., доцент кафедри хімії та методики навчання хімії педагогічного університету, який викладав предмет у більшості вчителів нашого міста. На думку викладача, складними для старшокласників були задачі на розуміння газових законів, близько 20% учнів зробили помилки в завданнях з однією правильною відповіддю, приблизно 25% помилилися в завданнях на встановлення відповідності.

Зустріч виявилася корисною та продуктивною: для обміну ідеями та власними надбаннями вчителям було запропоновано скористатися онлайн-дошкою Padlet, створеною для професійної спільноти, а щоб активізувати пізнавальну, експериментально-дослідну діяльність учнів, зацікавити предметом - скористатися пропозицією до співпраці з кафедрою хімії СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

Консультант Центру Наталя Голобородько нагадала учасникам заходу про терміни, умови, порядок проведення ЗНО-2021 та звернута увагу на особливості та зміст сертифікаційної роботи. І хоча не в кожній школі є учні, які складатимуть незалежне тестування, учителі хімії повинні завжди орієнтуватися на завдання ЗНО під час проведення уроків та позаурочних заходів. А ще важливо кожному педагогу вміти розв’язувати всі завдання ЗНО, щоб якісно підготувати до іспиту своїх учнів, оскільки траєкторія фахового зростання вчителя може виглядати так: від якісної підготовки учня – до сертифікації вчителя.