Уперед до нових відкриттів

Оновлення української школи потребує впровадження в освітній процес сучасних технологій. Одним із шляхів є застосування інформаційно-комунікаційних технологій як інструментів забезпечення успіху НУШ.  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради підтримує інноваційні  підходи до створення цифрового освітнього середовища закладу загальної середньої освіти. Саме тому консультанти Центру в рамках проєкту «Територія цифрової компетентності» навчають педагогів розробляти та практично використовувати освітні ІК-інструменти для підвищення ефективності сучасного уроку, упроваджувати цифрову грамотність у практичну діяльність. Марк Твен сказав: «Через 20 років ви будете більше розчаровані тими речами, які не робили, ніж тими, які зробили. Тому відчальте від тихої гавані. Відчуйте попутний вітер у вашому вітрилі. Рухайтеся вперед, дійте, відкривайте!».

18.02.2021 року педагоги закладів загальної середньої освіти  (1 та 2 групи) зібралися на воркшоп «ІК-інструменти для створення інтерактивних вправ», розкрили вітрила та відправилися пізнавати нове. Консультант Центру Наталія Рогова провела опитування, використовуючи програму Kahoot, а на онлайн-сервісі Mentimeter учасники висловили свої очікування від проєкту. Дізналися, що  воркшоп – це робоча майстерня, де навчаються перш за все завдяки власній активній роботі.

Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила учасників з онлайн-сервісом LearningApps,  можливостями використання в освітньому процесі. Наталія Рогова покроково розповіла, як створити інтерактивні вправи та друковані матеріали в багатофункціональному онлайн-інструменті WordWall,  залучити учнів до виконання завдань та перевірити результати.

Учасники воркшопу отримали завдання – створити власні вправи на запропонованих ресурсах. Після проведеного заняття педагоги взяли паузу для роздумів, зупинилися, щоб обміркувати вивчене, свої думки записали на онлайн-дошці Linoit.

Амелія Ергарт сказала: «Найскладніше почати діяти, усе інше залежить тільки від наполегливості». Сподіваємося, що за допомогою консультантів Центру та завдяки власній наполегливості учасники проєкту «Територія цифрової компетентності» здобудуть нові знання та досягнуть омріяних висот.