Нова українська школа: інтегроване навчання

6 травня 2021 року  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів для вчителів, які у 2021-2022 навчальному році будуть працювати в 1-х класах, освітній дайджест «Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи до навчання».

Oдним з ключових завдань Нової української школи є запровадження інтегрованого навчання на засадах компетентнісного підходу. Ідея інтеграції – це взаємопроникнення різних наукових галузей одна в одну, щоб в учнів формувалося цілісне розуміння світу. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лілія Самойленко звернула увагу, що інтеграція навчальних предметів – це вимога часу, що дає можливість досягти синтезованого сприйняття дітьми досліджуваного питання, а педагогам проявити творчість. У виступі висвітлила теоретичні питання інтеграції в освіті, сутність інтеграційного навчання в Новій українській школі, особливості підготовки вчителя до інтегрованих занять, розглянула основні аспекти інтеграції навчального матеріалу, розкрила принципи  інтегрованого навчання молодших школярів.

Учителі, які  прагнуть організувати сучасне освітнє середовище, обирають інтегроване навчання. Ірина Пархоменко, учитель початкових класів ССШ № 17,  презентувала практику навчання учнів Нової української школи, що здійснюється на основі інтеграції змісту та сприяє розвитку критичного мислення школярів.

Перехід початкової освіти на якісно новий рівень – це рух від внутрішньопредметної до міжпредметної інтеграції. Ірина Василега, учитель початкових класів ССШ № 17, надала «кошик» творчих вправ, які дають можливість пізнати світ разом з учнями таким, яким він є: цілісним, різнобарвним і несподіваним.

Тетяна Гапонько, учитель початкових класів Глухівської ЗОШ №6, розкрила можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії учня. Наголосила, що за умов інтегрованого навчання школярі зможуть використовувати знання та вміння, отримані в школі, у реальних життєвих ситуаціях.

Ірина Луговська, учитель початкових класів ЗОШ № 27, висвітлила актуальність питання формування підприємницької компетентності учнів під час вивчення інтегрованого курсу  «Я досліджую світ», це дає можливість не тільки зробити освітній процес по-справжньому цікавим, а й допоможе дитині цілісно осмислити явища навколишньої дійсності.

Рефлексією освітнього дайджесту  стала робота на дошці Lino it, на якій учасники виконали інтерактивну вправу «Гамбургер/канапка», зазначили позитивні моменти в роботі, визначили перспективи власного зростання.

Дякуємо колегам за співпрацю, корисні поради. Міркуємо, взаємодіємо, досягаємо мети.