ХІ міжнародна науково-практична конференція "Освіта і здоров'я"

     Важливі й актуальні питання зі створення здорового освітнього середовища розглядалися на ХІ міжнародній науково-практичній конференції «Освіта і здоров’я», яка відбулася 15 квітня 2020 року в онлайн-форматі на базі кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка. Цей грандіозний науковий захід, який традиційно проходить навесні, відбувся цьогоріч за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, наукових установ та закладів вищої освіти України, Білорусі та Китаю. До участі в ІІ пленарному засіданні, де розглядалися питання практичної діяльності зі здобувачами освіти, долучилися близько 90 педагогів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Сумської міської територіальної громади. Із виступів Голобородько Н.В., консультанта Центру професійного розвитку педагогічних працівників, Докторович Г.І., методиста Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, Лебединець Н.І., учителя хімії, біології, екології, основ здоров’я Сумської ЗОШ № 8, Заставного А.А., учителя фізичної культури Сумської ЗОШ № 6, стає зрозумілим, що перед педагогами стоїть сьогодні важлива задача: розвивати стійку мотивацію та ціннісне, свідоме ставлення до життя й здоров’я, формувати здоров’язбережувальну компетентність у здобувачів освіти.

     Надзвичайно важливим був виступ Шульчевської С.Є., начальника відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Сумській області, яка висвітлила проблему створення безпечного, комфортного, мотивуючого до здорового способу життя освітнього середовища в закладі. У її виступі було піднято проблему булінгу, надано поради щодо вчасного реагування та усунення таких негативних проявів серед учасників освітнього процесу.

      А чи всім відомо, що в Україні, починаючи з 1996 року фіксується концентрована стадія ВІЛ-інфекції? Тривожним є факт, що молоде покоління часто потрапляє в тенета підступної хвороби. На цій проблемі загострила увагу Панасенко Л.М., заступник медичного директора з питань профілактики і боротьби зі СНІДом Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань».

      Чи можна собі уявити, що серед причин смертності підлітків на другому місці – суїцид? А Україна, на жаль, за цим сумним показником посідає 11 місце в світі! Про тривожні тенденції в середовищі молоді розповіла Мотрук Т.О., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

   Про проблеми професійного вигорання педагогів в умовах пандемії коронавірусної хвороби за результатами проведених досліджень повідомила Латіна Г.О., кандидат біологічних наук, доцент кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури Навчально-наукового Інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, яка завершила свій виступ демонстрацією цікавих і корисних вправ, що допоможуть педагогам у скрутну психологічну хвилину.

    Змістовні виступи, глибока проблематика, позитивний мікроклімат, незважаючи на онлайн-спілкування, викликали бажання активно працювати заради здорового майбутнього. Конференція «Освіта і здоров’я» відбулася! Чекаємо нових корисних зустрічей.