Зміна підходів до оцінювання учнів

      Упродовж багатьох років шкільна оцінка була знаряддям ранжування учнів. У зв’язку зі зміною концепції сучасної школи впроваджено нові підходи до оцінювання навчальних досягнень школярів. Відтепер оцінка слугує для аналізу індивідуального прогресу й планування індивідуального темпу навчання кожної особистості. Педагоги навчають дітей самооцінюванню, самоаналізу, що допомагає відстежити розвиток кожного учня, порівнюючи успіхи з його власними попередніми досягненнями.

      21.10.2021 року відбувся освітній онлайн-печворк «Оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів. Портфоліо учня як один із підходів формувального оцінювання» для вчителів початкових класів. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лілія Самойленко розглянула з педагогами основні аспекти оцінювання, алгоритм діяльності вчителя під час формувального оцінювання, культуру оцінювальної діяльності педагога, орієнтири для визначення критеріїв оцінювання, надала практичні поради щодо застосування самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти та приклади оцінювальних суджень для надання зворотного зв’язку, надала рекомендації щодо організації роботи з портфоліо учня. Учителі були активними учасниками вікторини «Як добре ви знаєте новації в освіті?» на платформі Quizalize, отримали знання про техніки, інструменти формувального оцінювання.

      Галина Сищук, засновниця Центру діяльнісної освіти для учнів початкової школи «Стежка», учасниця ТОП-50 Global Teacher Prize Ukraine 2020, ТОП- 51 Teacher Innovation Cup 2020, поділилася враженнями від своїх уроків з використанням інструменту для оцінювання «Успішник». Звернула увагу, що така робота запускає внутрішні процеси й діти концентруються на результатах діяльності, а «Успішник» допомагає все це зручно й швидко візуалізувати та підказати напрям руху.

      Зустріч пройшла у  творчій атмосфері,  учасники отримали  корисну інформацію, цікавий досвід, позитивні емоції та мотивацію для подальшої роботи.