Мнемотехніка в освіті

        Гарна пам'ять у наш час – один з найважливіших факторів, що дозволяють побудувати кар'єру та досягти успіху в будь-якій сфері життя. Не кожен обдарований хорошою пам'яттю від народження, однак, слід робити все можливе, щоб поліпшити свої здібності до запам'ятовування, а починати варто ще з дитинства. Існують традиційні та авторські методики тренування пам’яті. Тож як складну інформацію теоретичного матеріалу зробити захопливою для учнів? На ці запитання знайшли відповіді вчителі початкових класів 14 грудня 2021 року під час онлайн-зустрічі «Технологія освітньої мнемотехніки в початковій школі» за участю Г.Чепурного, педагога, психолога, бізнес-тренера, засновника Міжнародного фестивалю освітніх технологій «Перспектива», керівника Міжнародного центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», автора навчально-методичного посібника «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти», президента Асоціації розвитку творчої особистості «Варто».

     Геннадій Чепурний ознайомив учителів з методами і прийомами мнемотехніки, які дозволяють перетворювати будь-яку інформацію, необхідну для запам'ятовування, у чіткі образи, які надовго закарбовуються в пам'яті завдяки асоціативному ряду. Використання мнемодоріжок, мнемотаблиць, мнемоквадратів практично продемонстрував перетворення навчання в захоплюючу розповідь з наочними демонстраціями, в гру. Звернув увагу, що в дитячому віці така техніка дає максимум можливостей для різнобічного розвитку дитини.

      Учителів було ознайомлено з Всеукраїнським пілотним проєктом для початкової школи «Мнемознайко».

      Приємно було чути позитивні відгуки педагогів, які чекали на цю зустріч, отримали нову інформацію, підвищили свій рівень професійної майстерності.

      Дякуємо Геннадію Чепурному за співпрацю та насичену практичним досвідом зустріч з учителями початкових класів Сумської міської територіальної громади .

      Раді бути корисними.