Методичний порадник: підготовка до  ЗНО-2021 з географії

З наближенням весни все гостріше відчувається важливість наполегливої підготовки до ЗНО-2021 та приходить розуміння, що часу до складання іспиту стає все менше. Як зробити процес підготовки до ЗНО-2021 з географії максимально корисним та ефективним? Це запитання стало ключовим у засіданні професійної спільноти вчителів географії в рамках «Методичного порадника», проведеного Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. 

Консультант Центру Наталя Голобородько звернула увагу на терміни реєстрації, умови та порядок проведення тестування. Цього року ЗНО з географії відбудеться останнім, 15 червня. Випускникам буде запропоновано виконати 54 різних за формою завдання протягом 150 хвилин. Учителі переглянули сервіс Seterra Online, на якому консультант провела вікторину на знання номенклатури країн Європи та ознайомила з можливостями його застосування при підготовці до ЗНО. Про власний досвід використання різноманітних джерел з предмета розповіла Лариса Сологуб, учитель географії ЗОШ № 12. На її думку, цікавий і змістовний матеріал пропонується учням на порталі ZNOUA, де в доступній формі можна отримати багато інформації зі складних тем та приклади розв’язання різних типів географічних задач. Корисним буде тренування на онлайн-тестах ЗНО за попередні роки, які пропонуються на сайті УЦОЯО, а також – теоретична підготовка за збірниками завдань. Емоційним був виступ Віти Швачко, керівника професійної спільноти, учителя географії ЗОШ № 15, яка презентувала тестові матеріали, запропоновані в якості моніторингового дослідження видавництвом «Генеза». Вона проаналізувала проблемні питання, зупинилася на окремих сайтах, де можна знайти добірки тестів для роботи з випускниками. Маючи значний досвід з підготовки до ЗНО, учитель запропонувала спільноті власні матеріали, накопичені за останні роки. Щоб створити банк таких матеріалів, консультант Центру Наталія Голобородько створила дошку Padlet для розміщення учительських доробок. Пропозиції від колег були отримані відразу ж на онлайн-дошці Jamboard. 

Під час обговорення проблеми якісної підготовки учнів до ЗНО стало очевидним, що на вчителя покладається велика відповідальність за результат, який покажуть його учні. Сьогодні потрібно кожному обрати шляхи вдосконалення власної фахової майстерності, апробувати сучасні електронні ресурси, які дозволять працювати активно, динамічно, якісно та забезпечать успішне складання учнями ЗНО-2021 з географії.