Педагогічні умови активації рухового режиму дітей в літній період

Здоров'я – найвагоміша цінність кожної людини. Звісно, ми знаємо безліч рецептів, як зберегти здоров’я, та чи використовуємо ці знання в житті? Як же зробити так, щоб діти вже з дошкільного віку були компетентними у сфері збереження здоров’я? Обговорення цих  питань  було  пріоритетним  під  час  засідання  професійної  спільноти інструкторів фізичної культури  закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів міста.

38 інструкторів фізичної культури закладів дошкільної освіти ознайомилися з основними напрямами діяльності Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, обговорили особливості організації освітньо-оздоровчої роботи з дошкільниками,  поповнили валізу знань нетрадиційними формами роботи.  

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Наталія  Зайченко розкрила педагогічні умови  активації рухового режиму дітей дошкільного віку, роль інструктора фізичної культури  в фізичному розвитку дошкільнят у літній період, своєрідність занять з фізкультури та всієї системи фізкультурно-оздоровчих заходів у режимі дня з орієнтиром на розвиток та забезпечення психологічного та емоційного комфорту вихованців.

Стелла Дорошенко, керівник професійної спільноти, інструктор фізичної культури ЗДО № 18, висвітлила питання організації освітньо-оздоровчої роботи дошкільнят влітку. Наголосила, що однією з умов повноцінного оздоровлення та розвитку дітей є цілісна система фізкультурно-оздоровчої роботи, яка передбачає використання умов, сприятливих для зміцнення здоров'я й фізичного розвитку дітей. Ці завдання успішно мають вирішуватися спільними зусиллями педагогічного, медичного й обслуговуючого персоналу.  Стелла Володимирівна підкреслила важли­вість використання сприятливих умов літнього часу, щоб кожна дитина зміцніла й загартувалася.

Ірина Соляник, вихователь-методист ЗДО № 2, зосередила увагу на питанні нетрадиційних  форм  роботи з дітьми під час літнього оздоровлення, велопробігах, піших переходах та використанні елементів туризму. Відзначила, що завдяки сприятливим погодним умовам літнього періоду педагоги мають змогу застосувати широкий спектр природних можливостей для проведення оздоровчої роботи в дошкільному закладі, активізувати рухову діяльність дітей та провести екскурсії до лісу, парку, озера. Ірина Юріївна презентувала ігрові та діяльні методи фізкультурно-оздоровчої роботи, розкрила виховні можливості літнього оздоровлювального періоду.

Консультант Наталія Зайченко зауважила, що основою організації оздоровлення є доброзичлива атмосфера, а завдання педагогічних колективів – дати можливість дітям бути в природі й на вулиці стільки, скільки це можна зробити максимально.

Підсумком онлайн-засідання професійної спільноти інструкторів фізичної культури  закладів дошкільної освіти стало поповнення скарбнички вражень від співпраці за допомогою  використання сервісу Linoit.