STEM-освіта: цікаво про складне

Ви ніколи не замислювалися над тим, яким буде світ через якихось 20 років? Саме з такого проблемного питання розпочався освітній івент «STEM-освіта як напрям модернізації освітнього середовища» в рамках міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики».  У заході взяли участь 87 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.

Про актуальність застосування STEM-освіти в сучасній школі розповіла Ганна Гончар. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради звернула увагу на нормативно-методичне забезпечення реалізації STEM-освіти, представила кроки формування шкільного STEM-середовища, інноваційні форми для ефективного впровадження STEM-навчання, складові STEM-лабораторії, засоби та ресурси щодо самоосвіти педагогів.

Учитель хімії ЗОШ № 5 Юлія Батура провела детальний огляд платформ для участі у міжнародних STEM- заходах, зокрема Science on Stage та Scientix.

Досвідом використання елементів STEM-освіти на уроках фізики поділилася вчитель ЗОШ № 15 Анна Муха. Педагог презентувала інтегрований урок з теми «Газові закони та їх застосування. Дихання», під час якого інтегруються фізика, біологія, хімія, математика. На уроці вчитель закріплює знання учнів про ізопроцеси та їх графічну інтерпретацію, показує роль газових законів у житті людини, ознайомлює із функціонуванням апарату ШВЛ. Учасники проєкту впевнилися, що STEM-уроки сприяють формуванню в учнів навичок дослідницької діяльності, критичного мислення, лідерських якостей та  вміння працювати в команді.

Захопив учасників проєкту виступ Лілії Самойленко, консультанта Центру, яка поділилася особливостями використання елементів STEAM-освіти в дітей молодшого шкільного віку. Консультант продемонструвала цікаві вправи та квести, під час яких учні можуть реалізувати свої творчі нахили, продемонструвати здібності до експериментування та дослідницької діяльності.

Учасники проєкту переглянули відеоролик «Мейкерство з папером. У світі конструювання», який  створили консультанти Центру Ганна Гончар та Лілія Самойленко. Педагоги ознайомилися із різними техніками оригамі, способами застосування танграму, а також конструктору Lego, з яким працюють учні Нової української школи.

Вихователь ЗДО №16 Людмила Стеблянко висвітлила питання дошкільного інженерінгу як компоненту STREAM-освіти, поділилася напрацюваннями щодо проєктної діяльності, застосуванням  цеглинок Lego у дітей 3-6 років.

Наприкінці заходу учасники проєкту обмінялися враженнями та побажаннями на онлайн-дошці Linoit.

Початок покладено, рухаємося далі! За допомогою STEM-освіти разом формуємо прогресивних, творчих, конкурентноспроможних дітей!