Bij het voorbereiden van de Erfgoedatlas van de gemeente Nunspeet is veel meer kaartmateriaal gemaakt dan uiteindelijk in de atlas is opgenomen. Voor verder onderzoek zijn dergelijke achterliggende kaarten interessant studiemateriaal.
Overland uit Wageningen maakte in het kader van de atlas voor de (toenmalige) Stichting Oudheidkamer Nunspeet digitale kaarten van Nunspeet anno 1832.
Op de kaart die op deze stapel prints bovenop ligt zijn de bezittingen van de verschillende eigenaren van grond verschillend ingekleurd. Dat geeft een beeld van het grondbezit in Nunspeet anno 1832. Bij het dorp lagen lange stroken grootgrondbezit.
De Stichting Oudheidkamer Nunspeet heeft de kaarten geschonken aan het Streekarchivariaat Noordwest Veluwe. Op de foto staan op 17 november 2015 staf en vrijwilligers op de lokatie Nunspeet gebogen over afdrukken daarvan.
Op HisGis Gelderland staan de kadastrale kaarten uit 1832 inmiddels digitaal voor heel Gelderland. Het aardige is dat voor het lage gedeelte van Nunspeet gebruik kon worden gemaakt van de kaarten die destijds in opdracht van de stichting digitaal zijn overgetekend.