Бібліотечна афіша

Відділ нових інформаційних технологій розпочинає курси 

з літніми людьми та інвалідами  

"Університет третього віку"

1. «Університет третього віку» (далі - УТВ) - це нова форма роботи з літніми людьми та інвалідами, що включає в себе організацію просвітницьких і навчальних курсів, творчих майстерень, курсове навчання за різними програмами.

2. У своїй діяльності  УТВ керується нормативними документами ЦМБ та цим Положенням.

3. УТВ співпрацює із зацікавленими установами, підприємствами, організаціями.

4.  УТВ підпорядковуються завідувачу відділом НІТ - координатору, який виконує функцію безпосереднього організатора роботи УТВ.

5. Основною метою УТВ є адаптація старшого покоління до сучасного суспільного життя; підтримка фізичної та інтелектуальної форм літніх людей; розширення світогляду, організація такої діяльності, що створює умови для спілкування, самореалізації та активної життєвої позиції старшого покоління людей.

6. Для виконання покладених на Університет завдань адміністрація ЦМБС надає приміщення, необхідне обладнання, забезпечує підбір фахівців, що працюють на громадських засадах.

7. Контроль діяльності Університету здійснює директор ЦМБС.

8. Основні завдання УТВ:

- реалізація принципу навчання людей впродовж всього життя та підтримка фізичних та психологічних можливостей людей старшого віку;

-  поєднання формальної та неформальної освіти;

- сприяння розвитку діалогу між поколіннями;

- залучення ресурсів самих людей третього віку для підвищення якості їх власного життя та активної участі у житті громади;

- організація безкоштовного навчання для людей поважного віку;

- створення умов та сприяння всебічному розвитку людей поважного віку;

- створення можливостей для розширення кола спілкування та обміну досвідом людей третього віку.

9. Слухачами УТВ є люди поважного віку, що мають бажання навчатися та підвищувати свій інтелектуальний рівень.

10. Зміст навчання в УТВ побудований на врахуванні різноманітності інтересів слухачів і включає такі дисципліни: нові інформаційні технології, електронне урядування, правознавство, основи медицини та здорового способу життя,  психологія, англійська мова, краєзнавство, духовність, візаж і краса, кулінарія, збереження та ефективне використання енергоресурсів.

11.  До викладання в УТВ залучаються викладачі навчальних закладів міста, дипломовані лікарі, працівники культури, краєзнавці, фахівці з різних галузей знань.

12. УТВ є неприбутковою організацією.

13. Факультети функціонують упродовж 3 місяців, а саме: для першої групи, починаючи з 1 жовтня і закінчуючи 28 грудня; для другої групи – з 1 лютого до 30 квітня. Заняття проходять один раз на тиждень. Загальний обсяг курсової підготовки - 48 годин.

14. Кількість факультетів і їх спрямованість може змінюватися і доповнюватися відповідно до потреб слухачів «УТВ».

15. Оптимальна наповнюваність навчальних груп – 10-20 осіб.

16. УТВ у своєму складі використовує такі форми освітньої діяльності: тренінги, лекції, майстер-класи з різних галузей знань, круглі столи, гурткову роботу.

17. Слухачі можуть одночасно навчатися на різних факультетах або об'єднуватися в групи за інтересами для проведення дозвілля.

18.  Слухачі Університету повинні брати участь в первинному анкетуванні, наступних тестуваннях, опитуваннях і т.д., що проводяться викладачами Університету протягом навчального періоду.

19. Відвідування занять УТВ  передбачає отримання сертифікату про проходження навчання.

20. Діяльність Університету може бути припинена наказом директора ЦМБС.


_______________________________________

Акція «Подаруй книгу бібліотеці!»

 

Вже багато років Центральна міська бібліотека проводить акцію «Подаруй книгу бібліотеці!».  

І в цьому, 2021 році, бібліотека продовжує благодійну акцію. В рамках акції бібліотека з радістю прийме книги на українській мові та будь-яких мовах народів світу. Акція спрямована на те, щоб поповнити фонди необхідної для школярів, студентів і шанувальників читання літературою.

 В особистій бібліотеці кожного з Вас є цікаві, але вже прочитані книги.


Подаруйте їх бібліотеці!

 

Кожен дар важливий для бібліотеки, адже це дає можливість продовжити життя книги і підтримати бібліотеку. Сьогодні це особливо актуально,оскільки дари читачів,благодійна допомога та пожертви є значним і потрібним джерелом поповнення фондів.

Саме в бібліотеці книги знайдуть вдячних читачів і нове життя.

Бібліотечні працівники та читачі висловлюють всім величезну подяку і вдячність за поповнення фондів та продовження благородної традиції благодійності! Ті,хто безкоштовно передають книги у фонд бібліотеки, - люди з високою громадянською позицією, особливим почуттям обов'язку перед суспільством, як правило, небагаті, але прекрасно розуміють, що ці книги знайдуть свого читача.

Благодійна акція не є епізодом в житті бібліотеки. Вона триває. Запрошуємо Вас долучитися до благородної справи.

В рамках проведення акції «Подаруй книгу бібліотеці!» в Центральній міській бібліотеці буде відкрита виставка «Дари городян», на якій представлятимуться книги, подаровані бібліотеці.

Прийом книг здійснюється за адресою:

 вул. Приморська, 54.